Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Najprv pózovala pre Playboy, teraz stojí za mixážnym pultom

Východná a stredná Európa sú známe okrem iného aj tým, že odtiaľ pochádzajú tie najkrajšie ženy sveta. Toto pravidlo potvrdzuje aj rodáčka od našich južných susedov, Maďarka Voksán Virág. Žije svoj sen a dosiahla to, po čom túži nejedna mladá žena.

Už ako dídžejka nafotila pár šteklivých fotografií na hudobnú tému.Už ako dídžejka nafotila pár šteklivých fotografií na hudobnú tému. (Zdroj: archív V. V.)

Stala sa Playmate roka 2006 časopisu Playboy a v súčasnosti sa venuje hudbe - dídžejingu. Jej prítomnosť v Košiciach v rámci jej sobotňajšieho vystúpenia sme využili na rozhovor.

O tom, že z Voksán vyrastie krásna žena, nebolo pochýb od jej detských čias. Všetko nasvedčovalo tomu, že sa z nej stane modelka alebo podobne zameraná profesionálka. Od detských čias bola malou "princezničkou". "Od malička ma fotili. Keď som bola ešte malé dieťa, s kamarátkou sme sa hrávali tak, že sme sa prezliekli do pekných dospeláckych šiat, namaľovali sa a sami seba fotografovali," spomína šarmantná Voksán so smiechom.

Keď bola staršia, nemusela prekonávať žiadnu hanblivosť. Tá je často bariérou, ktorá bráni ženám prezentovať sa. Samotná krása jednoducho nestačí, treba ju aj vedieť predať. "Na fotografovanie ma v začiatkoch nikto nemusel presviedčať. Sama som to inštinktívne cítila a lákalo ma to. Veľmi rýchlo som do toho prišla, pózovanie pred fotoaparátom mám v krvi." Zverejňovania fotografií v médiách sa nebála. Sčasti aj preto, že ich dobre poznala. Jej otec totiž dlhé roky pracuje ako novinár. Už od tínedžerského veku navyše fotila rôzne módne kolekcie nielen do módnych časopisov, ale aj na reklamné plagáty a bilbordy.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

Nahota jej navadí

Na konci strednej školy sa Voksán dostala do USA, kde sa venovala štúdiu. Nie je totiž len prázdnym obalom, ale aj inteligentnou ženou. "Prvýkrát som sa tam dostala na výmenný pobyt. Chcela som spoznať svet, navyše to bolo spojené aj s kvalitným vzdelaním. Maturovala som v Kalifornii s vyznamenaním." Keď sa zo stredoškolského výmenného pobytu vrátila do Maďarska, netrvalo dlho a šla späť za oceán. Lebo aj vysokú školu sa rozhodla absolvovať v USA. "V Business School som získala oxfordský diplom v odbore marketing a komunikácia. Všetko som študovala v anglickom jazyku. Aj toto považujem za veľký úspech môjho života." Po ukončení štúdia čelila dileme. Nevedela, či má ostať v USA, alebo sa vrátiť do rodného Maďarska. Skĺbiť život v USA a modelingovú kariéru v Európe totiž nebolo jednoduché. Hoci už mala prvé zakázky aj v zámorí, rozhodla sa pre návrat do Maďarska. "Veľmi mi chýbali rodičia. Vadilo mi, že ich nemôžem vidieť. Časom mi navyše začal životný štýl Američanov liezť na nervy..."

Voksánin život je silno spätý so značkou Playboy. K prvému foteniu pre tento pánsky magazín sa dostala viac-menej náhodne. "Do Playboya ma prvýkrát fotili na súťaži Playmate u nás v Maďarsku. Nezúčastnila by som sa jej však sama, z vlastnej iniciatívy. Na účinkovanie ma prehovoril fotograf PLAYBOY-a, ktorý ma videl pri fotení kolekcie bikín pre iný pánsky magazín." Netrvalo dlho a hviezda Voksán zažiarila naplno. Prekypovala sexepílom, ktorý Playboy vyhľadával. Fotenie erotických aktov bolo pre ňu niečím novým. Dovtedy síce fotila fotosérie ako modelka, predvádzajúca spodnú bielizeň, no nahá sa ešte pred objektív fotoaparátu nepostavila. "Najprv to bolo trocha čudné, ale veľmi rýchlo som si na to zvykla," zmyselne sa usmiala. Čoskoro si pózovanie na fotografie, po ktorých boli hladné oči mužov z celého sveta, začala užívať. "Mám veľmi rada, keď som výrazná a stredobod pozornosti. Myslím si, že som pre fotomodeling aktov stvorená. Teší ma, keď sa mužom páčim, ale poteší ma aj to, keď moju krásu obdivujú iné ženy."

Po prvých aktoch v časopise zožala veľký úspech a preto sa naskytla možnosť, že sa ocitne na titulke nielen maďarskej mutácie prestížneho časopisu, ale aj tej najrešpektovanejšej - americkej. "Playboyu som sa začala venovať v podstate vďaka tomu, že ma ľudia zvolili na 1. miesto Playmate of the year 2006. Za úspech však považujem už len samotný fakt, že som sa do Playboya dostala. Nie je to také jednoduché a glamour modeling je pre mňa veľmi dobrou referenciou na celom svete." Maďarsko je stále konzervatívnou krajinou. Niečo ako fotomodeling s pikantnou príchuťou je najmä u staršej generácie považovaný za "hriešnu" vec. Aj s týmto sa musela mladá fotomodelka vyrovnať. Pomohol jej postoj rodičov. Nemusela sa pred nimi za to, čo robí, hanbiť. "Rodičia sú dosť liberálni na to, aby vedeli, že za fotením aktov pre Playboy sú skutočne kvalitné fotky renomovaných fotografov a nie nejaké lacné pornofotografie."

Voksán sa venuje najmä foteniu pre maďarskú mutáciu magazínu a nemyslí si, že by oproti americkému strácal na kvalite. Pre jednotlivé vydania už absolvovala množstvo fotení. Najradšej spomína na tie, ktoré jej neskôr priniesli veľké úspechy. "Najlepšie fotenia boli tie, ktoré ma dvakrát dostali na titulné strany. Rada však spomínam aj na moju druhú fotosériu pre Playboy. Fotili sme ju v Thajsku vo veľkej horúčave, vlhkosti a exotických podmienkach. Šlo určite o moje najextrémnejšie fotenie. Hoci sme boli len v spodnej bielizni, horúčava sa nedala vydržať."

Skryť Vypnúť reklamu

Druhý sen

Nech sú "zajačiky" na stránkach Playboya akokoľvek úspešné, časom zvyknú upadať do zabudnutia. Mužov po čase prestanú zaujímať známe tváre, navyše v rôznych obdobiach sú "in" rôzne typy žien. Na Voksán sa síce uplne nezabudlo, úspechy, ktoré v minulosti dosiahla, však už nedokázala a zrejme ani nedokáže zopakovať. Dnes 26- ročná modelka sa preto rozhodla venovať aj svojej druhej najväčšej životnej vášni - hudbe. "Od malička mám veľmi rada hudbu, veľmi veľa som sa ňou zaoberala. Prednosť však malo to, že som sa chcela stať modelkou. Keď sa mi to splnilo a dosiahla som všetko, čo som mohla, prišla na rad moja hudobná vášeň." Rozhodla sa, že bude pracovať s elektronickou hudbou. "Hudba bola súčasťou môjho života už od detstva. Až pred štyrmi rokmi som sa jej však rozhodla venovať naplno. Stala som sa profesionálnou diskdžokejkou. Samotné mixovanie som sa učila od kamaráta, profesionálneho dídžeja viac ako pol roka."

Vo svojich vystúpeniach Voksán prezentuje najmä hudobné štýly, hodiace sa do luxusnejších podnikoch, ako sa hovorí "s dáždničkami v nápojoch". Jej obľúbenými sú najmä vocal house a electro house. Svoje prezentácie má nasiaknuté patričnou dávkou erotiky lebo často hráva v bikinách. Veľavravný je aj samotný pseudonym, pod ktorým vystupuje - Flower (Kvet). To, že Voksán na mnohé vystúpenia pozývajú organizátori najmä kvôli výzoru, je iste pravdou. Tento fakt má dve stránky, ktoré ju tešia aj zarmucujú. Z istého uhla pohľadu jej to pomáha, zaisťuje jej to dostatok hraní, na druhej strane je to aj hendikepom. Hudobníka nepoteší, keď si ho promotér nevyberá na základe toho, akou hudobnou produkciou sa prezentuje. "Keď ma niekam pozvú po prvýkrát, tak je to určite aj kvôli môjmu výzoru. Keď ma už však zavolajú opakovane, tak to je aj preto, že som po prvý raz hrala dobre a vytvorila dobrú atmosféru. O tom, že som spravila dobrú 'žúrku', svedčí často aj fakt, že kvôli mne prišlo veľa ľudí." Za každý úspech v podobe opakovanej objednávky vystúpenia je podľa jej slov vďačná Bohu.

Žena ako Voksán nežije stereotypný život. Je neustále v akcii, ťažkosti jej spôsobuje skôr "kočovný životný štýl". Počas týždňa kvôli modelingu a hudobným vystúpeniam precestuje niekoľko desiatok hodín a tisíce kilometrov. "Momentálne veľa cestujem do krajín ako Taliansko, Nemecko, Portugalsko, Švajčiarsko. Okrem toho sa mi rysuje aj turné v Južnej Amerike." To, že je Voksán dobrou diskdžokejkou, si všimli aj jej bývalí zamestnávatelia z Playboya. Pomohli jej s pravidelnými vystúpeniami, na ktorých propaguje nielen svoje meno, ale aj značku magazínu. "Aj v tomto roku budem oficiálnym dídžejom na Playboy Playmate žúroch v Genfbe (Švajčiarsko)." O návštevu nóbl podnikov celého sveta teda nemá núdzu. Ak na VIP párty neposlúži ako priepustka jej dídžejská práca, zaberie jej Playmate renomé. "Bola som napríklad pozvaná do The Palms Playboy klubu na narodeninovú párty zakladateľa magazínu, Hugha Hefnera."

Skryť Vypnúť reklamu

Plánuje aj deti

So svojím životom je vraj spokojná. Hoci je to možno pre Playboy zvláštne, jednou z mála vecí, ktoré by ešte Voksán k dokonalému šťastiu potrebovala, je plnohodnotný partnerský život. Ako to už pri krásnych ženách chodí, mnohí chlapi sa ju boja osloviť. Problémom je aj jej "rozlietaný" a životný štýl. "Normálneho partnera si viem nájsť len veľmi ťažko. Chlapom často prekáža to, že vzbudzujem pozornosť i to, že sa moje fotky objavujú v časopisoch, kde si ich môže prezrieť veľa iných mužov." Ak si však po prečítaní týchto riadkov robia mužskí čitatelia nádeje, máme pre nich zlú správu. "Napriek problémom mám už štyri mesiace nový vzťah," prezrádza Voksán. Čiastočne prekvapivé je možno aj to, že o sebe rada tvrdí, že je rodinne založená. "Po tridsiatke si určite plánujem založiť rodinu. Dovtedy sa však ešte totálne zasypem prácou."

Súčasné plány sa týkajú najmä jej profesionálneho života. "Rada by som sa dostala k pravidelnému hraniu za Atlantickým oceánom. Konkrétne sa mi zatiaľ črtá hranie na ostrove Ibiza." Košičania, ktorí boli na vizáž a dídžejské hranie Voksán zvedaví, ju mohli vidieť v akcii minulú sobotu v košickom klube Ibiza. "V Košiciach som ešte nevystupovala. Veľmi sa mi tu páčilo. Od známych som počula, že je tu veľmi dobré publikum. Môžem potvrdiť, že to je pravda a do vášho mesta, dúfam, nezavítam posledný raz."

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 4. Hygge ako životný štýl
 5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 6. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 7. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 8. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 35 714
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 34 579
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 11 947
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 9 407
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 920
 6. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 186
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 770
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 428
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 343
 10. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 5 077
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto.

Testov, ochranných pomôcok aj dezinfekcie majú dosť.

6 h
Horiace drevené obydlie na Dreveníku.

O strechu nad hlavou prišlo 30 ľudí, starosta im hľadá ubytovanie.

4 h
Testovanie na Prešovskej univerzite.

Rektor aj župan už prešli testom.

7 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Monika Jankovská odchádza z výsluchu na NAKA v Nitre.

Bývalá štátna tajomníčka začala spolupracovať s vyšetrovateľmi koncom októbra.

49m
Minister zdravotníctva Marek Krajčí.

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 233-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 3 894 obetí. Na Slovensku prebieha plošné testovanie.

14 h

Poukazovanie na akúsi „kritickú infraštruktúru“ je kastovou verziou rakúsko-uhorského dedičstva.

20. jan

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop