Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ 22:59

Katastrofálne zosuvy postihli Nižnú Myšľu i Malú Lodinu

V okolí Košíc je veľmi zlá povodňová situácia. Obrovské problémy spôsobujú aj zosuvy pôdy. V Nižnej Myšli muselo utekať pred hýbucou sa zemou okolo 200 ľudí. V Malej Lodine sa zosunul cintorín rovno na železničnú trať.

Evakuácia ľudí v Nižnej Myšli.Evakuácia ľudí v Nižnej Myšli. (Zdroj: TASR/František Iván)

Agentúrny materiál sme nahradili autorským článkom redakcie Korzára.


V Malej Lodine sa zosunul cintorín na železničnú trať

V Malej Lodine sa dnes vplyvom podmočenej pôdy zrútila časť miestneho cintorína. Starostka obce Adriána Fečková (KDH) nám povedala, že od rána uvoľňovali pre zosuvy pôdy prístupovú cestu do obce.

"Veľmi nám pomohli chlapi z obce. Problém nastal, keď nám spadol svah v blízkosti cintorína. Išlo o zosuv pôdy, hroby našťastie zostali neporušené. Najhoršie je, že pád svahu poškodil hlavný vodorovný rad, takže nemáme pitnú vodu. Pôda sa zosunula na jednu koľaj železničnej trate," vysvetľuje starostka a dodáva, že v poslednej chvíli zastavili rýchlik a predišli nešťastiu.

Zosunutá časť cintorína v Malej Lodine. Foto: TASR/Milan Kapusta

Priehrada nepraskne

"Momentálne spevňujeme miestnu hrádzu. Vrecuje sa, pomáhajú nám väzni z nápravného ústavu v Šaci. Robíme, čo sa dá, hladina mierne stúpa. Už sa zlepšila komunikácia aj s civilnou ochranou a inými. Ak potrebujeme vrecia či piesok, sú schopní nám ich dodať. Chcem však podotknúť, že priehrada nepraskla a ani nepraskne. Ak by sa tak stalo, verte, vedela by som o tom ako prvá, ale to nehrozí," reagovala starostka na kolujúce fámy o hrozbe pretrhnutia hrádze na ružínskej priehrade.

Potvrdil to aj Dušan Mydla zo Slovenského vodohospodárskeho podniku. Situácia je podľa neho veľmi vážna. Prognózy na prítoku do Ružína sú vraj zlé a dá sa očakávať aj jeho zvýšené vypúšťanie. Podľa Mydlu popoludní vypúšťali 400 metrov kubických za sekundu, večer to malo byť o 100 viac. Vysvetlil, že odtok zo všetkých nádrží je riadený a nedá sa hovoriť o nekontrolovanom odtoku.

Zablokovaná železničná trať pri Malej Lodine. Hlavná trať z Košíc na Bratislavu bola niekoľko hodín neprejazdná, okolo 14.50 sa podarilo sprejazdniť jednu koľaj. Foto: TASR/Milan Kapusta

Odrezaní od sveta

Aj Veľká Lodina je podľa starostu Petra Lukáča (KDH) v stálom ohrození. Ako nám povedal dnes podvečer, voda stále stúpala. "Počas noci klesla asi o pol metra, momentálne je na vzostupe. Najhoršie je, že na Kysak je zaliata cesta, cez Jahodnú padajú stromy a skaly, takže sme v podstate odrezaní od sveta. Veľa domov je zatopených, 120 ľudí evakuovaných. Doniesli nám tu pre nich dvanásť postelí, 5 chlebov, po 10 mliek a masiel. Je to málo, ale prísľub je, že k nám dopravia ďalší tovar. Situácia je skutočne vážna, len dúfame, že nebude naďalej pršať a postupne sa upokojí."

V Nižnej Myšli po zosuve evakuovali 200 ľudí

Slzy, zúfalstvo, beznádej. To sa zračilo z tvárí obyvateľov obce Nižná Myšľa (okres Košice-okolie). Okolo druhej ráno tam došlo k masívnemu zosuvu pôdy, desiatky domov sú zničené. Do bezpečia museli evakuovať okolo 200 ľudí. Silno premoknutá zem, ktorá sa dala do pohybu, urobila za pár minút z mnohých obyvateľov obce doslova bezdomovcov.

Praskliny, diery v stenách

Prvé informácie hovorili o asi 45 zosunutých, bezprostredne ohrozených domoch, ľudí z nich evakuovali do miestneho kultúrneho domu, niektorých prichýlili príbuzní."Začalo to okolo pol druhej či druhej ráno, išlo to postupne, tu zosuv, tam zosuv," opisoval dramatické chvíle jeden z miestnych, Ľudovít Grega. "Niektoré domy sú na tom tak, že statik už ani nedovolil nikomu sa k nim priblížiť. Teraz som bol práve zabezpečiť stravu pre asi 60 ľudí, z Červeného kríža privezú bagety, poľné lôžka a ďalšiu pomoc. Evakuovaní sa však nezdržiavajú v kultúrnom dome, vynášajú si z poškodených domov cenné veci, nosia ich k príbuzným."

Podrobnejšie o katastrofe v N. Myšli čítajte tu.

Aktualizované správy o stavoch riek a celkovej povodňovej situácii na východe čítajte tu.

Čítajte podrobné a aktuálne informácie z povodňovej situácie na východe - na Zemplíne, na Gemeri, v šarišskom regióne, v podtatranskom regióne, na Spiši

Pri križovatke ciest do ulíc so zničenými domami vládol riadny zmätok. Vo vzduchu bolo cítiť plyn napriek tomu, že ho plynári už dávno vypli. Obraz skazy dopĺňali potrhané drôty elektrického vedenia, asfaltový povrch v minimálne dvoch uliciach bol zvlnený ako koberec.

"Choďte dolu brehom, tam je strašná spúšť, také čosi som ešte nikdy nevidela," lamentovala pani Agnesa. "Pozrite na ten obrovský orech, keď spadne na náš dom, je po ňom."

Pri jednom z domov stálo niekoľko áut, chlapi ich nakladali nábytkom a ďalšími vecami. O chvíľu k nám prišla majiteľka domu Margita Lipnická. Tvár mala zaliatu slzami.

Rodinný dom s vážne porušenou statikou. Foto: TASR/František Iván

"Žijem tu už 50 rokov, bývam tu s 88-ročným otcom, ten je po porážke na invalidnom vozíku, už ho záchranka odviezla do nemocnice. Ani vám neviem vypovedať, čo sa tu robilo, neviem sa z toho spamätať. Keď to v noci začalo, nevedela som, či ratovať otca, alebo čo. Nejaké veci som dala k sestre, iné k bratovi, ale kam ja pôjdem, netuším."

Susedný dom vyzeral takisto hrozne. V stenách boli aj niekoľko centimetrov široké praskliny. Susedia pomáhali nešťastnému majiteľovi vynášať chladničku, práčku, potraviny a iné veci. "Keď chcete, choďte sa pozrieť aj dovnútra, ale každú chvíľu to môže spadnúť," upozorňoval nás chlapík v montérkach. "Hasiči a policajti sem zakázali vstup."

Pýtali sa, kde bola armáda

Jozef Lakatoš žije v obci od narodenia, dom, z ktorého musel odísť, budoval celý život. "Bývam tu 58 rokov, ale takéto niečo si tu v obci absolútne nepamätám. Veci vynášame z domu na vlastné riziko, odvážajú nám ich do miestnej školy. Kam pôjdeme, neviem. Zosuv pôdy z nás vlastne urobil bezdomovcov. Zo mňa, manželky, syna i dcéry."

Ľudia sa dočasne uchýlili do kultúrneho domu. Foto: TASR/František Iván

Ľudia nás navigovali k Varhednej ulici, kde popraskali steny viacerých domov i záhradné múry. Prešli sme k nim cez úsek cesty, zvlnenej ako prekážková dráha.

"Kde bola armáda od druhej či tretej ráno? Prečo neprišli sťahovať ľudí? Kde bola vláda, ktorá posiela peniaze do Grécka? Som zvedavá, či nám pomôžu," zúfalým hlasom sa nám ponosovala Mária Peterčáková. "Nás kto zachráni? Mám tri deti, kde pôjdeme? Okrem susedov, ktorí pomáhali a ratovali, čo mohli, sa na nás všetci kompetentní vykašľali. Prišli až teraz, takpovediac po funuse. Teraz už iba môžeme stáť so založenými rukami a čakať, kedy ktorý dom spadne. Ľudia nevedia, čo majú robiť od žiaľu. Je to na zaplakanie."

Zrútené kostolné schody

Podľa všetkého epicentrum zosuvu bolo pri miestnom kostole na kopci. Schody dlhé niekoľko desiatok metrov, ktoré spájali terasu kostola s časťou obce, sa zrútili.

"Nebojte sa, staré baby sa určite pôjdu do kostola modliť ešte dnes večer," reagoval na našu poznámku, že tam tak skoro asi bohoslužby nebudú, muž v strednom veku.

Schody do miestneho kostola sú zničené. Foto: TASR/František Iván

Pri návrate z Nižnej Myšle nás v smere od Košíc míňali dve vojenské nákladné Tatry 815. Išli na pomoc nešťastníkom, ktorí prišli o strechy nad hlavami.

Inventúra statika priniesla šok. Dvadsať rodinných domov musia zbúrať. Ďalších 20 je neobývateľných, ale možno sa budú dať opraviť. Len do desiatich sa môžu ľudia vrátiť. Popoludní si prehliadli zosuv i stavby geodeti. Prišli so zlou správou. Veľká časť zasiahnutých domov je životu nebezpečných. A svah je naďalej v pohybe.

Modlitby nepomohli

„Všetko, čo má ruky - nohy, pomáha. Nešťastie ľudí spojilo," hovorí starosta Marián Karvanský. „Z večera do rána máme dvesto bezdomovcov," bezmocne rozhadzuje rukami.Ranná inventúra statika priniesla šok. Dvadsať rodinných domov musia zbúrať. Ďalších 20 je neobývateľných, ale možno sa budú dať opraviť. Len do desiatich sa môžu ľudia vrátiť.

Popraskaná cesta v obci. Foto: TASR/František Iván

Popoludní si prehliadli zosuv i stavby v obci geodeti. Do kultúrneho domu prišli so zlou správou. Veľká časť zasiahnutých domov je životu nebezpečných. A svah je naďalej v pohybe.

„Samozrejme, dá sa to sanovať, je to otázka peňazí. Na sanáciu obec prostriedky nemá a ani nebude mať. Bez pomoci vlády sa nezaobídeme," hovorí starosta.

Vo štvrtok plakali ľudia z dolného konca. Domy im zaplavili vody dravého Hornádu. Včera boli šťastní, že obišli tak dobre. A slzy bezmocnosti ronili dedinčania na hornom konci. Akoby zázrakom neporušená ostala len kaplnka Sedembolestnej Panny Márie.

Celý svah sa dal do pohybu. Foto: TASR/František Iván

Do Nižnej Myšle nejazdí ani mestská doprava
Kvôli zložitej povodňovej situácii, ktorá znemožnila prejazd cesty do Nižnej Myšle, Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) počas štvrtka niekoľkokrát upravoval premávku na autobusovej linke 28. "Linka, ktorá bežne premáva až do Nižnej Myšle, sa kvôli nezjazdnosti ciest z dôvodu zvýšenej hladiny vodného toku, ako aj následného zosuvu pôdy, do lokality už nedostala," povedala hovorkyňa DPMK Monika Murová.

Ako dodala, pracovníci DPMK situáciu monitorujú, ihneď, ako to bude možné, bude pôvodná autobusová doprava do Nižnej Myšle obnovená. Linka 28 teda opäť premáva do Vyšnej Hutky a Komočova. Naďalej však premáva len po Nižnú Hutku.
tasr

V Čani bola situácia o niečo lepšia

Situácia v Čani sa postupne stabilizovala. Napriek tomu v tejto obci počas noci plnili vrecia pieskom a stavali ochranné hrádze. Pomáhali im aj vojaci.

"My sme mali zatopenú našťastie len garáž, museli sme ju utesniť. Iní boli na tom oveľa horšie. Viete, proti vode nič nezmôžete, to ani poisťovne nezaplatia, lebo by skrachovali. Prišli sme o zemiaky, svine, sliepky. Škody sú obrovské," povedal nám Ján Sajko.

Ján Sajko. Podľa neho také veľké škody poisťovne ľuďom nemajú šancu nahradiť. Foto: Judita Čermáková

Vo štvrtok sa ešte smerom na Ždaňu nedalo prejsť, dnes už autá premávali. Zlé je to stále v ulici s novou zástavbou, kde voda miestami siaha až do metra domov.

Starosta Čane Michal Rečka (Smer-SD) nám povedal, že počas noci voda poklesla, no ráno začala opäť stúpať.
"Ľudia sa už radovali, voda poklesla asi o 35 centimetrov, no teraz to vyzerá, že sa môžeme vrátiť na pôvodnú úroveň. V noci sme napĺňali vrecia pieskom, pomáhalo 250 miestnych obyvateľov, ako aj 50 vojakov. Vytopiť by už ďalšie domy nemalo."

V Čani napriek tomu majú stále pivničné priestory vytopené obyvatelia asi 600 domov. Dnes bola obec takmer vyľudnená. Záhrady boli stále pod vodou, s odpratávaním škôd sa začne až o niekoľko dní.

V Krásnej a na Heringeši sa ďalej zosúva pôda

Hornád v priebehu dnešného dňa ustupoval, čo trochu upokojilo aj obyvateľov mestskej časti Krásna. Tamojší kopec však naďalej padá nad Ulicou 1. mája, odkiaľ už museli odísť dve rodiny. „Blato sa ďalej šmýka na rodinné domy. Zemina sa dostala na steny dvoch domov, ale nedošlo k narušeniu ich statiky," povedal starosta Marek Kažimír (nezávislý). Masív tam ohrozoval desať domov, nedá sa s tým zatiaľ nič robiť. Hasiči totiž odporúčali nezasahovať, aby sa zosuv neurýchlil.

V Džungli si tiež trochu vydýchli. "Momentálne je zlepšená situácia, Hornád klesol, ale vypúšťajú zase Ružín," zhodnotila starostka Adriana Balogová (nezávislá). Spodná voda však stále prerážala cez zlyhávajúcu kanalizáciu. Štyri evakuované rodinné domy preto neboli obývateľné. Dočasné útočisko v priestoroch školy už vymenili ľudia za pobyt u príbuzných.

Na Heringeši spadla chata

Ďalšie masívne zosuvy boli aj v mestskej časti Vyšné Opátske. Do pohybu sa už dal aj v minulosti často aktívny kopec Heringeš, na ktorom stoja chaty na nepevnom ílovítom podloží. Dnes sa už jedna zrútila. Pod kopcom stojí aj rodinný dom, ktorý zatiaľ nie je v dráhe zeminy.

"Na Dubovej ulici sú zosuvy veľmi intenzívne. Pred očami sa zrútila časť kopca s príznačným menom Mazlov. Obrovská masa blata sa s veľkým rachotom spustila nižšie v asi stometrovom úseku. Celé to trvalo asi štyri sekundy, počuť bolo iba veľký rachot, praskali stromy. Našťastie sa nič nestalo. Tri ohrozované prázdne chaty zosuv tentoraz minul," opísal starosta Miloš Beca, ktorý všetko videl v priamom prenose.

Zosuvy zaznamenali aj v iných lokalitách, napríklad za ústavom pre telesne postihnutých. Namoknuté kopce pracujú a zosuvy budú pravdepodobne pokračovať.

ee, pod

Problémy sú už aj pod Bukovcom. Vypúšťa historické maximum

Vodná nádrž Bukovec pri Košiciach je v súčasnosti už tiež preplnená. Podľa starostu obce Bukovec Juraja Petrova hrádze na nádrži už neplnia svoj účel. "Naša obec je nad nádržou, takže priame ohrozenie nepociťujeme, ale chýba už naozaj len niekoľko centimetrov, aby voda zasiahla záhrady miestnych obyvateľov," uviedol Petrov. Dodal, že v súčasnosti nezaznamenávajú vzostup hladiny, ale voda, ktorá steká z okolitých lesov či z dažďa preteká cez nádrž ďalej. "Predpokladám, že väčšie starosti budú mať v Malej Ide a Veľkej Ide, ktoré ležia pri koryte potoka, ktorý vyteká z Bukovca," dodal Petrov.

V Malej Ide už do štvrtka napĺňali vrecia pieskom a snažia sa zabrániť pritekaniu vody k rodinným domom. "Máme problém aj so spodnou vodu, ktorá vyráža kanalizačné príklopy. Voda sa nám vylieva z brehov," potvrdil starosta Malej Idy Ján Buranovský.

Vo Veľkej Ide podľa starostu Františka Šníra si už ľudia zvykli na to, že majú v záhradách a na svojich pozemkoch potôčiky. "Nás zasiahla povodňová vlna už pred týždňom, nemá zmysel s tým teraz bojovať," dodal Šnír. Spresnil, že podľa jeho informácií momentálne vypúšťajú z Bukovca 5 700 litrov vody za sekundu, čo je historická hodnota. "Zaplavilo nám tu prístupovú cestu do obce, zaplavené sú aj tri mosty, asi 100 pivníc," dodal Šnír. Ako na záver poznamenal, problém v obci majú s niektorými rómskymi obyvateľmi z osady, ktorých je tu 1 300. "V noci sme už zaznamenali potulujúce sa skupinky s úmyslom rabovať domy, ktoré museli ich majitelia opustiť," uzavrel.

V Kechneci sa nevedli dostať do práce

Storočná voda spôsobila obrovské škody aj v Kechneci. Zaplavené sú tam všetky zdroje pitnej a priemyselnej vody, ktoré okrem tejto obce, Sene a Milhosti zásobujú aj tamojší priemyselný park. Podnikom v parku spôsobili veľké škody aj zosuvy pôdy, po ktorých sa odtrhol výtlačný rad potrubí na zásobovanie.

Hrozilo zastavenie výroby. "Spojazdnenie" pôvodných vodných zdrojov bude totiž trvať minimálne mesiac. Podľa starostu Jozefa Konkolyho (nez.) vyriešila obec túto situáciu na vlastné náklady. "Vŕtame náhradné vodné zdroje v nezaplavených oblastiach katastra, ktoré by mali zabezpečiť prísun surových vôd do úpravovne vody. Mali sme dosť vážne problémy so zabezpečením čerpadiel. Nakoniec sa mi ich podarilo kúpiť v Maďarsku," povedal nám.

Záplavy spôsobili problém aj mnohým ľuďom, pracujúcim v priemyselnom parku, ktorí nemohli nastúpiť na pracovnú zmenu. "V prípade, že by došlo k úplnej odstávke vody, museli by sme znížiť výrobu. Problémy nám v piatok spôsobovala aj zjazdnosť ciest, desať našich zamestnancov sa nemohlo dostať do práce," povedal nám konateľ Kuenz-SK Hynek Weiss.

Pri Kostoľanoch zachránili jednu koľaj

Dopravu na hlavnej železničnej trati z Košíc museli dnes naobed na istý čas prerušiť. V Malej Lodine sa na koľajnice zosunula časť cintorína. Železničiari bojovali pri Kostoľanoch aj o jedinú koľaj, ktorú ešte nepodmyl Hornád. Vlaky meškali, iné nhrádzali autobusmi a museli ich aj odkláňať i v iných častiach východu.

KOŠICE. Hlavné železničné spojenie medzi Bratislavou a Košicami dnes prerušili. Od 11.50 bola totiž úplne nezjazdná trať v okolí Malej Lodiny, na trať sa zosypal svah. Výluku predpokladali železnice na tri hodiny. O 14.50 sa podarilo sprejazdniť jednu koľaj. Napriek pokračujúcim prácam vlaky začali jazdiť, ale v tomto úseku pomalšie, čo malo za následok ich meškanie. Na tejto trati spôsoboval pre počasie problémy aj úsek Kysak - Kostoľany nad Hornádom.

Prvá koľaj je úplne nezjazdná, keďže došlo k jej podmytiu a sčasti skončila v rieke Hornád. "Naši pracovníci neustále navážajú lomové kamene a betónové podvaly, aby spevnili svah a nenarušilo sa železničné lôžko aj pod druhou koľajou. Cez tento úsek vlaky jazdia, ale so zníženou rýchlosťou," dodala hovorkyňa Železníc SR Martina Pavlíková.

Podmytá trať. Pri Kostoľanoch nad Hornádom bolá prejazdná iba jedna koľaj na hlavnej železničnej trati Košice - Bratislava. Foto: Aeroklub Košice

Rušno na stanici

Železničná stanica v Košiciach bola dnes popoludní plná cestujúcich. Niektoré vlaky však meškali, iné zas boli odklonené, či zrušené. O 14.58 hod. rýchli smer Červená Skala - Bratislava zrušili, vlak s odchodom o 14.40 hod. smer Michaľany do Humenného síce odísť mal, ale na výveske odchodov bola poznámka, že bude odklonený.

Napriek tomu, že sme sa na stanici snažili zistiť, aká je aktuálna situácia, nik kompetentný, kto by sa mohol vyjadriť, tam už nebol. "Prepáčte, ale ja nemôžem. Trať v Kysaku sa opravovala, sypal sa tam kameň. Železnice robia, čo môžu," uviedol jeden zo zamestnancov s odôvodnením, že vyjadrovať sa nemôže.

Meškal sto minút

"My sme študentky, čakáme tu asi hodinu, a ako tak pozerám, ešte si počkáme. Náš vlak mešká až 100 minút. Ideme na rýchlik, smerujúci na Bratislavu. Prišli sme síce skôr, no nepredpokladali sme, že môže vlak toľko meškať. Sú povodne, musíme to nejako pretrpieť. Nič iné nám nezostáva. Toto nikoho nemôže potešiť, je nás tu viacero, tak sa nejako zabavíme," povedala nám Vanda.

Vybral sa do Myšle

Mladík Marián smeroval do Nižnej Myšle. Práve si kúpil lístok a odkladal si ho: "Potrebujem odcestovať, tak idem aj do oblasti, ktorú sužuje voda. Ostatne, podobná situácia je takmer na celom Slovensku. Ako pozerám, môj vlak nemešká, takže asi odídeme načas. Či nebudú počas cesty nejaké prestoje, neviem, ale s tým treba počítať."

Odporúčali zvážiť cestovanie

Dnes bola obmedzená doprava napríklad aj na tratiach Plaveč - Kežmarok (NAD), Bardejov - zastávka Klušov (NAD), Fiľakovo - Somoskoujfalu (NAD), Podolínec Výhybňa - Spišská Belá (NAD), Plavnica - Stará Ľubovňa (NAD), Spišské Vlachy - Spišské Podhradie (NAD), Čata - Šahy (NAD), Výhybňa Čelovce - Výhybňa Slivník (trať Humenné - Košice) - všetky vlaky jazdia odklonom cez železničnú stanicu Michaľany, Rimavská Sobota Rimavská Baňa (NAD).

Všetky podrobnosti o cestovaní vlakom možno získať na čísle Kontaktného centra 18 188, v osobných pokladniciach Železničnej spoločnosti Slovensko alebo na internetovej stránke www.slovakrail.sk. Cestujúcu verejnosť včera upozorňovali, aby zvážili využitie tohto spôsobu dopravy.

krs, sita, tasr

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 1. Hygge ako životný štýl
 2. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 5. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 6. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 7. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 8. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 9. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 10. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 33 237
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 31 973
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 13 731
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 10 174
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 10 059
 6. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 570
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 894
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 832
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 533
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 693
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Vodná nádrž Ružín

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Pľúcny lekár Pavol Pobeha má v súčasnosti najviac práce s pacientmi s koronavírusom.

Ľudia majú dlhodobé následky.

20 h
Traja muži musia zaplatiť spolu 1500 eur. Podporná zbierka oslovila množstvo ľudí, suma je po necelom dni takmer vyzbieraná.

Do Košíc išli po drevo. Dostali exemplárne pokuty.

4 h
Výstavba obchvatu Prešov, západ - Prešov, juh.

Súťaž na druhú etapu severného obchvatu chcú vyhlásiť na jar.

4 h
Plagát nalepený v časti Tinsley pripomína novoročné želanie namierené proti Slovkom.

Rodená Krompašanka Bibiana: Sme posudzovaní podľa neprispôsobivých.

20 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Marcel Slávik

Minister hospodárstva naňho podal trestné oznámenie.

2 h
Joe Biden.

Pozrite si prehľad dnešného dňa.

1 h
Ilustračná fotografia.

Testovanie sa koná od 18. do 26. januára.

3 h
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Valec OĽaNO ide ďalej

Peter Tkačenko

Niekto zabudol, že terajšia vláda je zajtrajšia opozícia.

4 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop