KOŠICE. Tento stav bol dôvodom, prečo pred tromi rokmi založili Centrum environmentálnej výchovy (CEV). Jeho poslaním je zefektívniť nakladanie s odpadmi, aby Košičania triedili plasty, kov, papier, sklo a ďalšie nebezpečné materiály.
Ako informoval hovorca spoločnosti Roland Bánhegyi, v tomto školskom roku navštívilo CEV vyše 3 000 žiakov materských, základných a stredných škôl. Zmysel týchto návštev sa podľa neho v budúcnosti odrazí pozitívne na životnom prostredí, pričom prvé efekty v environmentálnom povedomí mladej generácie sú už badateľné.
Bánhegyi spresnil, že deti počas návštevy vo firme Kosit absolvujú prehliadku strediska triedenia odpadov, škvarovne, dcérskej spoločnosti Kositu East Paper, triediacu linku a sklady elektroodpadov i použitých olejov. Život v centre počas roka mapuje časopis Separáčik, ktorý distribuujú na základné školy.
CEV v areáli košickej Spaľovne v Kokšov-Bakši je jediným centrom na Slovensku, ktoré žiakom poskytuje nielen teoretické poznatky z environmentálnej výchovy, ale aj reálny pohľad na nakladanie s odpadmi v Košiciach. "Deti najskôr v učebni absolvujú interaktívne prezentácie, ktoré sú rozdelené podľa náročnosti a stupňa ZŠ. Tento školský rok pribudla nová verzia prezentácie pre druhý stupeň, pripravuje sa ďalšia pre prvý stupeň a stredné školy. Súčasťou teórie sú rôzne súťaže, za ktoré deti získavajú odmeny," dodal hovorca spoločnosti Kosit.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári