KOŠICE. O čo ide pri tejto súťaži? Je to disciplína na zväčšovanie formácie na čas. V tomto prípade vyskočilo päťčlenné družstvo z výšky štyritisíc metrov bez držania sa v lietadle a ich úlohou bolo čo najskôr za voľného pádu uzavrieť kruh, ktorý bolo treba držať minimálne tri sekundy. Pretekári to mali sťažené čiarou v lietadle, ktorá bola od dverí vzdialená jeden meter. Čas chytenia formácie sa začal počítať prekročením čiary. Na základe videozáznamu rozhodcovia merali čas a po štyroch kolách vyhodnotili tri najlepšie výsledky, ktoré určili poradie.
Zvíťazilo družstvo z AK Prievidza, naši skončili na peknom treťom mieste. Je to hodnotný výsledok, ak berieme do úvahy, že tréningové možnosti na východe sú pre túto disciplínu minimálne. Družstvo tvorili členovia AK Košice: A. Dzuričko, I. Hrmo, J. Kalnický, M. Šveda a M. Duračka, kameramanom bol P. Minár, ktorého zábery boli v rámci súťaže vyhodnotené ako najkvalitnejšie.
Je potešiteľné, že na súťaži sa zúčastnilo toľko parašutistov, pretože v tomto roku by sa mal uskutočniť pokus o prekonanie rekordu v tejto disciplíne (22 ľudí) a bola to skvelá príprava na tento pokus. Okrem toho sa 31. júla v priestore pred futbalovým ihriskom v obci Vyšná Myšľa uskutoční jubilejný XX. ročník parašutistickej súťaže v presnosti pristátia CASSOVIA 2010.
Autor: dzur
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári