Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 19. máj, 2022 | Meniny má Gertrúda

Aj keď by si dieťa priali, nechce zatiaľ "tlačiť na pílu"

Jeho meno je u nás stále spojené s menom slovenskej moderátorky Marianny Ďurianovej, hoci od ich rýchlej svadby a rýchleho rozvodu uplynuli už štyri roky. Český moderátor Libor Bouček však niekoľko rokov ľúbi inú ženu, je s ňou pár mesiacov šťastne ženatý

Teším sa na jeseň, tvrdí Libor.Teším sa na jeseň, tvrdí Libor. (Zdroj: Judita Čermáková)

. Okrem toho moderuje zaujímavé projekty, má plno práce aj bez mikrofónu, venuje sa svojim koníčkom a nerád sa obzerá do minulosti. Pohodový sympaťák prišiel z Prahy na východ Slovenska moderovať spoločenskú akciu VIP Zone Music Party.

Do Košíc prišiel Libor dobre naladený a odpočinutý, lebo tohtoročné leto bolo výnimočné. Po dlhých rokoch si totiž konečne doprial poriadnu dovolenku. "Mal som mesačné voľno, čo sa nestalo asi dvanásť rokov, a teraz už budem pracovať až do konca roka. Ale dovolenka to bola úžasná. Vzali sme s manželkou auto a vydali sme sa na západ. Boli sme vo Francúzsku v Champagne, potom sme šli na finále Wimbledonu, za tým sme si pozreli zámky na Loire, boli sme v La Rochelle, na ostrove, kde je pevnosť Boyard, v Biarritzi, v Marseille, potom som mal nejaké vybavovačky v Monte Carle a znovu do Provensálska, kde sme strávili týždeň a ešte sme si potom dali Slovinsko...," opísal zaujímavú dovolenkovú trasu.

Hoci každé navštívené miesto bolo úžasné, jedno v Liborovi predsa len zanechalo ohromný dojem. "Bolo to Provensálsko. To je jedna z oblastí, ktorá je fantastická. Hoci všade v Európe klesajú ceny nehnuteľností, tam sa to od roku 2008 vôbec nepohlo. A to je jasné, že je to jedno úchvatné miesto. Stále má to svoje čaro. Človek tam ide na trh a neobťažuje ho žiaden obchod so šnorchlami a plutvami. Povedal by som, že je to jedno z najkrajších miest," rozplýval sa Libor, ktorý nepatrí k príliš rozmaznaným dovolenkárom. Na to, aby sa niekde cítil skvele, potrebuje mať splnenú hlavne jednu podmienku. "Musím mať človeka, s ktorým sa môžem podeliť o zážitky, lebo zdieľaná radosť je dvojnásobná, niekedy až trojnásobná, pretože za nami prišiel na týždeň aj môj kamarát Patrik. Takže ten človek je naozaj dôležitý."

Tým najdôležitejším človekom je pre blonďavého moderátora jeho Janka, ktorú si vlani na Vianoce po troch rokoch randenia vzal za manželku. A to nie hocijako, ale tiež v zahraničí - na romantických Cookových ostrovoch. A ich tajná svadba v Česku mnohých prekvapila. "Ale koho prekvapila? Našich najbližších nie, iba tých ľudí, ktorí nežijú ten vzťah. Viete, niekedy mi je ľúto, že bulvárne médiá s nami nežijú. Mrzí ma to, lebo keby s nami bývali, tak by ich to neprekvapilo. Možno som urobil chybu, možno som ich mal pár vziať k sebe, a potom by povedali - konečne sa vzali," ironizoval Libor.

A vlastne asi aj preto, aby sa mu na svadbu nevtierali nechcení ľudia, sa ženil na opačnom konci zemegule. Prečo si vybral práve Cookove ostrovy? Lebo hoci sa to možno na prvý pohľad nezdá, ale Libor v sebe ukrýva romantickú dušu. "Rozhodli sme tak preto, lebo je to fakt neskutočné prostredie. Môžem o tom hovoriť komukoľvek aj dve hodiny, ale nepochopí to, lebo je to zážitok pre tých dvoch ľudí, ktorí stáli na pláži bosí a sľúbili si, že spolu budú celý život. Tak to bol ten dôvod a bol som rád, že moja žena netrvala na nejakej grandióznej svadbe s miliónom hostí, o ktorých sa musí človek starať. Tam mi bol za svedka rybár, mojej žene svedčila rybárova žena, bolo to úchvatné, aj celých 14 dní, a ešte sa tam chcem vrátiť."

Jeho svadba však mnohých prekvapila aj preto, lebo si mysleli, že po fiasku s Mariannou Ďurianovou sa už druhýkrát nebude tlačiť do chomúta. Dodnes sa nezbavil nálepky "Mariannin ex", no on vraví, že si z toho vrásky nerobí. "Mne je to jedno. Každý musí mať nejakú nálepku. Ona má zase v Čechách nálepku 'Liborova bývalá'. Je to 1:1 a ja to neriešim. Viete, teraz boli majstrovstvá sveta vo futbale, vyhrali Španieli, hrali výborne. Keď som mal prvú svadbu, boli futbalové majstrovstvá v Nemecku, vyhrali Taliani a hrali hrozne. Ale to bolo v roku 2006... Spomínať na blbé a divné veci, to je strata času," skonštatoval chladne.

A namiesto toho, aby sa obzeral do minulosti, rieši svoju budúcnosť s manželkou. Janka má 29 rokov, je právnička a Libor hovorí, že si ho získala svojou bezprostrednosťou, krásou, svojou schopnosťou, že spolu vytvoria domov a je rozhodnutý mať s ňou rodinu. A keďže Libor v decembri oslávi okrúhlu tridsiatku, otázky, kedy si tú rodinu konečne založí, prichádzajú čoraz viac. "Často sa ma na to pýtajú, ale ja tým otázkam nerozumiem. Ako má človek uvažovať nad založením rodiny? Máme si stanoviť, že do toho a toho dňa v mesiaci chceme mať rodinu? To nie! Keby sme mali dieťa, tak budeme radi, viem si to predstaviť. Ale žeby sme nejako tlačili na pílu, tak to zatiaľ nie. Žijeme pokojný život a staráme sa o nášho králika a jaštera," prezradil. Kombinácia domácich miláčikov je určite zvláštna, no Libor má na to vysvetlenie. "Sú nenároční na chov a hlavne nám rodičia nás oboch vyšli v ústrety a jedni si berú jaštera, druhí králika. Aj teraz počas dovolenky boli u 'babičiek', a keď sme sa zišli, boli rozmaznaní, rozprávali, ako bolo, a ukázali nám výkresy, čo namaľovali," žartoval.

Okrem chovu králika a jaštera má obľúbený moderátor ešte pár zaujímavých záľub. Hrá golf, baví ho futbal, hokej, tenis a rád varí. "Chodím aj na kurzy varenia. To je niečo výborné a v Čechách teraz veľký fenomén. Súčasťou toho kurzu, kde sa naučíte variť šesť jedál, je aj to, že môžete počas varenia konzumovať alkohol. Takže než aby chlap povedal žene, že ide do krčmy, povie, že ide na kurz varenia, a to je krásne. A keď príde domov, akoby vláčny, tak bol predsa na kurze varenia, to je z omáčky," smeje sa Libor, ktorý má už naozaj dobré kulinárske schopnosti. "Robím taliansku kuchyňu, myslím si, že jednu z najlepších boloňských omáčok, plnené papriky, rôzne francúzske jedlá, králika. Akurát nepečiem, lebo ja nejem sladké." Jeho snahu v kuchyni však manželka trochu obmedzuje. "No ja varím, Janička potom upratuje a zakazuje mi variť, lebo to upratovanie je oveľa náročnejšie ako varenie, čo je pravda." (Smiech.)

Libor je nielen vzorný manžel, dobrý kuchár a športovec, no aj rád a veľa číta a hlavne je šikovný moderátor. A aj keď momentálne nemá v televízii stálu reláciu, na nedostatok práce sa nesťažuje. "Moderujem v rádiu, aj rôzne akcie, robím v dabingu a venujem sa aj iným aktivitám, ktoré nie sú viditeľné. Ale darí sa mi - súvisí to s médiami po produkčnej a marketingovej stránke," vysvetlil. Nedávno sa o ňom hovorilo aj ako o horúcom kandidátovi jojkárskej a primáckej šou Česko Slovensko má talent, kde mal byť kolegom Martina "Pyca" Rauscha. Napokon však z toho zišlo. Dôvod však nechcel konkretizovať. "Proste do padlo, ale myslím si, že Jakub Prachař je úplne vynikajúci. Je to fantastická šou, možno aj najlepší súčasný program v televíziách, ale neľutujem to, že tam nie som, lebo mi to otvára šance na úplne iné formáty. A navyše sa priznám, že tá vojna televízií bola jedným z dôvodov, prečo som sa až tak veľmi neusiloval o to miesto, lebo ja mám z toho zvláštny pocit."

Spomínanú konkurenčnú šou Talentmaniu bude zase moderovať Leoš Mareš, teda Liborov kolega z rádia Evropa 2 a dalo by sa povedať, že práve oni dvaja sú najvychytenejší českí moderátori a hlavne najznámejší aj u nás na Slovensku. A aký majú navzájom vzťah? "Sme taká akoby jedna partia z rádia," skonštatoval Libor, ktorý sa Mareša dokonca zastal v súvislosti s tým, že ho dodnes mnohí ľudia kritizujú, že počas moderovania československej SuperStar popri Adele Banášovej zanikal. "To je ťažké. Je mnoho špekulácií, no poviem to v športovej terminológii. Leoš prišiel na hosťovanie do domáceho tímu Adely, na jej domáce ihrisko, tak sa to možno mohlo zdať. Aj keď mne sa to určite nezdalo."

Veľký kompliment zložil aj našej moderátorskej jednotke: "Keď človek pozoruje jej prácu a sleduje jej názory, vidí, že je to dospelá ženská, ktorá má neuveriteľne rýchle myslenie, je bystrá a vie to zlúčiť. Mne sa na nej páči to, čo je zriedkavé, alebo nie príliš časté – že je vzdelaná, a to po každej stránke, teda nielen školou, ale aj životom. A mne sa takto potvrdzuje to, čo som si vždy myslel, že aj keď je realita zavádzajúca, kľúč k úspechu je vzdelanie."

A hoci v súčasnosti už moderuje kadekto, účastníci reality šou, missky, speváci, herci, Libor si myslí, že dlhoroční moderátori, ešte nemusia vešať remeslo na klinec. "Áno, moderovať môže ktokoľvek, rovnako ako ja môžem spievať a dohovorím sa s kamarátom, že mi požičia peniaze a vydám cédečko. Ale nikdy sa nenazvem spevákom. U tých rôznych ľudí sú to prevažne nekvalitné výkony, takže organizátori sa nakoniec vrátia k tomu moderátorovi, ktorý sa tej profesii venuje, je k nej pokorný a snaží sa vždy posúvať ďalej. A moderovanie by som zavesil na klinec až potom, keby som pocítil, že ponuka práce nie je taká silná. Učil som sa dosť dlho nato, aby som sa vedel uživiť aj v nejakej inej oblasti. Takže túto variantu si síce viem predstaviť, ale zatiaľ nie je aktuálna."

Libor však v rámci svojej profesie má sen, ktorý by si raz chcel splniť. "Z pozície moderátora mám možnosť poznať výrobu akéhokoľvek televízneho programu a všetky aspekty a myslím si, že každý, kto sa venuje moderovaniu, potom nejako skončí za tou kamerou a začne sa venovať producentskej práci, čo som vlastne študoval, takže si viem predstaviť niečo také." V najbližšom období sa však teší na niečo celkom iné. "Teším sa na jeseň, na farebné lístie a na dobrú knihu, ktorú si prečítam," dodal na záver príjemného rozhovoru.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Contact Center Hub a Ncontactcenter od NFON
 2. Volkswagen ID.5 prináša nový softvér aj pre staršie modely
 3. Do čoho sa oplatí investovať, aby ste ušetrili na energiách?
 4. Šprintérsky duel IONIQ 5 vs i30 N Performance má víťaza
 5. MS v hokeji: TV Tipsport + špeciálna kurzová ponuka!
 6. Obnovené lety do Marsa Alam. Po dvoch rokoch opäť víta turistov
 7. Odišlo už štvrť milióna mladých ľudí. Má Slovensko budúcnosť?
 8. Princípy ostávajú, nástroje sa menia
 1. Obľúbená pracovná agentúra Work Service nezmizla
 2. Župné mestečko ovládne krajské mesto aj celý Abov. Už zajtra
 3. 5 najčastejších chýb pri zateplení šikmej strechy: vyhnite sa im
 4. Aké typy cukrovky poznáme?
 5. Biele srdce putovalo aj do Nemocnice AGEL Košice-Šaca
 6. Potrebujete tichú kosačku? Vsaďte na aku verziu!
 7. Čo by ste mali vedieť o ročnom vyúčtovaní spotreby tepla a vody?
 8. Contact Center Hub a Ncontactcenter od NFON
 1. Odišlo už štvrť milióna mladých ľudí. Má Slovensko budúcnosť? 13 663
 2. Obnovené lety do Marsa Alam. Po dvoch rokoch opäť víta turistov 7 120
 3. Do čoho sa oplatí investovať, aby ste ušetrili na energiách? 5 637
 4. Jazdecký areál v lete 2022 ožije akciami 1 894
 5. 5 najčastejších chýb pri zateplení fasády: zabráňte im 1 687
 6. Doplaťte tisíce. Ako bojovať s podrazmi developerov? 1 664
 7. Príliš veľa vitamínov škodí zdraviu, majte ich pod kontrolou 1 400
 8. Šprintérsky duel IONIQ 5 vs i30 N Performance má víťaza 1 183

Blogy SME

 1. Jan Pražák: Černá ovce rodiny
 2. Martin Greguš: Ako plní Matúš Vallo volebné sľuby v Bratislave? Po budovaní záchytných parkovísk je dostavba električky ďalší "prúser" .
 3. Elena Antalová: Myslite si o Ficovi, Matovičovi a Soukupovi čo chcete,
 4. Alena Miklošová: New Orleans: Mon Amour
 5. Martin Greguš: NBS investovala do novej web stránky 266 871 EUR, celkovo na ňu dá vrátane prevádzky 472 071 EUR. Je toto normálne???
 6. Irena Šimuneková: Túlačky Kremnicou a okolím - Skalka, Görgeyho tunel
 7. Anton Kaiser: Noc múzeí a galérií
 8. Robert Štepaník: diel 68 - rubrika: moje najhranejšie v marci 2022 - časť 2
 1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť I) 23 964
 2. Jana Melišová: Pomalý pád na Wall Street sa zrejme ešte neskončil 7 742
 3. Vladimír Benčík: Zvitky od Mŕtveho mora - boli napísané pred 2000 rokmi, predpovedajú apokalypsu? 7 367
 4. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť II) 6 427
 5. Jana Melišová: Skutočná cena za vojnu 5 756
 6. Miroslav Kocúr: Pápež sa pomýlil 5 274
 7. Ivan Beňovič: Sankcie voči oligarchom vojnu na Ukrajine nezastavia 3 994
 8. EQUUS: Prvý 6-kolesový lesný traktor EQUUS. Čo všetko dokáže? 3 813
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925)
 2. Jiří Ščobák: Vydrží Rusko dlhú ekonomickú vojnu? Nevyčerpajú sa spojenci?
 3. Jiří Ščobák: Jaká je situace na linii dotyku? Pomůže Rusku mobilizace?
 4. Jiří Ščobák: Mohu zemřít, ale nebudu žít jako otrok
 5. Jiří Ščobák: Sú reformy Igora Matoviča (zvýšené prídavky na deti a daňové bonusy pre pracujúcich rodičov) dobrý nápad?
 6. Adam Valček: Pri čudnom zákroku na súde sa NAKA pokúšala zmocniť utajených dokumentov
 7. Jiří Ščobák: Sluha národa: Recenze 1. řady seriálu s Volodymyrom Zelenskym
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 37. - Arktída - Nansenova expedícia na lodi Fram (1893 - 1896)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Prvé zasadnutie vlády Eduarda Hegera.

Voliči si pamätajú pád Radičovej vlády.


11 h
Hráči Slovenska a tréner Craig Ramsay na MS v hokeji 2022.

Pardavý vysvetľoval nedorozumenie v závere.


8 h
Aj keď Ukrajinci zožnú úrodu, nemajú ju ako dostať do sveta.

V dôsledku ruskej agresie narástli ceny múky. Robí to Moskva zámerne?


16 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Koalícia sa navzájom obviňuje z vlastizrady a znásilnenia demokracie.


a 2 ďalší 2 h

Blogy SME

 1. Jan Pražák: Černá ovce rodiny
 2. Martin Greguš: Ako plní Matúš Vallo volebné sľuby v Bratislave? Po budovaní záchytných parkovísk je dostavba električky ďalší "prúser" .
 3. Elena Antalová: Myslite si o Ficovi, Matovičovi a Soukupovi čo chcete,
 4. Alena Miklošová: New Orleans: Mon Amour
 5. Martin Greguš: NBS investovala do novej web stránky 266 871 EUR, celkovo na ňu dá vrátane prevádzky 472 071 EUR. Je toto normálne???
 6. Irena Šimuneková: Túlačky Kremnicou a okolím - Skalka, Görgeyho tunel
 7. Anton Kaiser: Noc múzeí a galérií
 8. Robert Štepaník: diel 68 - rubrika: moje najhranejšie v marci 2022 - časť 2
 1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť I) 23 964
 2. Jana Melišová: Pomalý pád na Wall Street sa zrejme ešte neskončil 7 742
 3. Vladimír Benčík: Zvitky od Mŕtveho mora - boli napísané pred 2000 rokmi, predpovedajú apokalypsu? 7 367
 4. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť II) 6 427
 5. Jana Melišová: Skutočná cena za vojnu 5 756
 6. Miroslav Kocúr: Pápež sa pomýlil 5 274
 7. Ivan Beňovič: Sankcie voči oligarchom vojnu na Ukrajine nezastavia 3 994
 8. EQUUS: Prvý 6-kolesový lesný traktor EQUUS. Čo všetko dokáže? 3 813
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925)
 2. Jiří Ščobák: Vydrží Rusko dlhú ekonomickú vojnu? Nevyčerpajú sa spojenci?
 3. Jiří Ščobák: Jaká je situace na linii dotyku? Pomůže Rusku mobilizace?
 4. Jiří Ščobák: Mohu zemřít, ale nebudu žít jako otrok
 5. Jiří Ščobák: Sú reformy Igora Matoviča (zvýšené prídavky na deti a daňové bonusy pre pracujúcich rodičov) dobrý nápad?
 6. Adam Valček: Pri čudnom zákroku na súde sa NAKA pokúšala zmocniť utajených dokumentov
 7. Jiří Ščobák: Sluha národa: Recenze 1. řady seriálu s Volodymyrom Zelenskym
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 37. - Arktída - Nansenova expedícia na lodi Fram (1893 - 1896)

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie
SkryťZatvoriť reklamu