KOŠICE. Negatívna kritika prichádza hlavne zo strany cirkvi, pričom však autor tvrdí, že je hlboko veriaci človek a kniha je vlastne oslavou Ježiša Krista.
S nevôľou sa podľa J. Banáša titul stretáva len u dogmatických kňazov. "Nemám rád farizejstvo, ani pretvárku a rád provokujem. Kňazov si veľmi vážim a mám medzi nimi aj pár dobrých priateľov. Pre mňa je však kňazom ten, kto slúži človeku a nie nejakej etablovanej katolíckej vrchnosti. Ľudí delím na dve skupiny. Na tých, čo pravdu hľadajú a na tých, čo ju vlastnia. A tí, čo ju vlastnia, už stihli označiť knihu za kontroverznú, hoci ju ešte ani nečítali," vysvetlil nám spisovateľ, podľa ktorého je kniha hlavne o tom, ako sa v histórii a v súčasnosti mužská spoločnosť veľmi zle správa k ženám."
Informácie, ktoré vzbudia nevôľu
Spisovateľ pomyselne prechádza históriou a jednotlivými spoločenskými systémami a zisťuje zaujímavú skutočnosť. "Všetky náboženstvá v pôvodnej forme, či to bol budhizmus, hinduizmus, islam, kresťanstvo alebo judaizmus, sa správali k ženám výborne. Ale vo chvíli, keď sa z týchto náboženstiev stal nástroj štátnej ideológie, to všetko začalo ísť dolu vodou. Hrozné je už len to, keď pápež povie, že vysvätiť ženu za farárku by bol hriech."
Hlavným námetom knihy je príbeh o tom, ako muž hľadá lásku a miesto, kde by sa mohol vnútorne upokojiť. Napokon zistí, že pokoj nájde len sám vo svojom vnútri a lásku mal celý život pri sebe.
Autor vraví, že táto kniha je jeho najkomplikovanejšou, pretože je príliš otvorená. "Otvorene hovorím, že poľská Solidarita dostala od Vatikánu sto miliónov dolárov z peňazí sicílskej mafie. A mám na to dôkazy. Neočakávam, že si niekto trúfne otvorene so mnou polemizovať."
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári