Korzár logo Korzár Košice
Sobota, 15. máj, 2021 | Meniny má ŽofiaKrížovkyKrížovky
V KOŠICIACH PREDVÁDZALA SPODNÚ BIELIZEŇ AJ PRVÁ ZÁHORÁCKA PLAYMATE ALEXANDRA KOTVANOVÁ

Sériu trinástich aktov nafotila v Ordinácii v ružovej záhrade

Areál kúpaliska Ryba na Aničke ožil v lete hudbou a tancom. Agentúra 2 Pack Media, s.r.o., tam zorganizovala akciu s názvom VIPZONE MUSIC PARTY 2010. Čerešničkou na pomyselnej torte programu bola módna prehliadka spodnej bielizne, na ktorej svoje zvodné t

elá predviedli viaceré slovenské modelky a playmates. Finalistku Miss Universe SR 2007 Alexandru Kotvanovú, ktorá sa opakovane objavila aj v magazíne PLAYBOY, sme požiadali o rozhovor.

Cesta 25-ročnej Seničanky na titulku najznámejšieho pánskeho magazínu na svete viedla cez účasť na súťažiach krásy a predvádzacieho móla. Prvý krok do sveta modelingu urobila ako 15-ročná. Skúsenosti získavala fotením do časopisov i predvádzaním na módnych prehliadkach. Rozsah mala široký. Od spodnej bielizne a plaviek až po svadobné šaty. Časom svoju modelkovské aktivity utlmila a viac sa venovala štúdiu. Záujem mala o psychológiu alebo medicínu. Práve sa pripravovala na prijímačky na medicínu, odbor všeobecné lekárstvo, keď uspela v konkurze na súťaž Miss Universe 2007, ktoré organizovala Silvia Lakatošová.

"Nebol to prvý pokus, skúšala som to aj ako 18- či 19-ročná," spomína Saša, ako ju všetci známi volajú, na rok 2003. "Z mojej strany to bolo len také oťukávanie, hoci som sa napokon dostala až medzi posledných sedemnásť dievčat. Ďalej do tucta som už nepostúpila. Mala som vtedy vlasy ostrihané na chlapca, takže toto zrejme rozhodlo. V porote mi tiež povedali, že som ešte mladá, že to mám skúsiť opäť, už s dlhšími vlasmi." O rok ani o dva však Saša šťastie neskúsila. Zlanárila ju až v roku 2006 kamarátka, aby nebola sama. "Šli sme na kasting v Trnave. Ju napokon nevybrali, ja som postúpila. Uspela som aj v bratislavskom semifinále a napokon sa dostala aj do finálovej dvanástky."

Kým dievčatá obvykle pred finále hladujú a výrazne chudnú, prípadne nevytiahnu nohy z fitka, Saša si žiadne drastické diéty ani inú záťaž nenaordinovala. Akurát upravila stravovanie tak, aby v ňom viac prevládalo ovocie so zeleninou na úkor energeticky náročných jedál. "Svoj životný štýl som aj tak príliš meniť nemusela. Odmalička som sa hýbala. Tancovala, cvičila karate. Celú prípravu na finále som absolvovala v pohode. Prvá nervozita sa začala dostavovať až niekoľko dní pred súťažou, lebo kamaráti a kamarátky sa neustále pýtali, ako sa cítim v úlohe finalistky. Nervózne sme trochu boli všetky. Ja hlavne z tých kamier a vedomia, že sa na mňa pozerá pol Slovenska. Stále si bolo treba dávať pozor, kam sa pozerať, nezakoktať sa a hlavne nespadnúť zo schodov."

Najhorší bol pre vtedy 22-ročnú Sašu rozhovor a voľná disciplína. Ako bývalá mažoretka si nacvičila krátku pasáž a aby malo narábanie s paličkou šmrnc, pridala aj pár vyhadzovačiek. "Veľmi som sa bála, aby mi nespadla. Našťastie, vždy som ju správne vyhodila aj chytila. Zdá sa, že z tých piatich rokov tréningu vo mne čosi zostalo..." Medzi tri najlepšie sa Saša nedostala, no uspela lepšie, ako zvyšných deväť dievčat. Získala titul Miss Foto, lebo jej na internete dalo hlas najviac fanúšikov.

"Vôbec som nebola sklamaná, naopak bola som milo prekvapená," spomína. "Mala som radosť z titulu Miss Foto a z toho, že som si splnila jeden zo svojich dievčenských snov a súťažila ako Miss. Na takýchto súťažiach totiž platí viac než kdekoľvek inde, že sto ľudí, sto chutí a víťazkou môže byť len jedna. Prácu v modelingu som vtedy brala len ako zábavu. Vedela som, že sa z nej nedá žiť dlho a preto som chcela študovať. Mala som maturitu v odbore kozmetička, rok som študovala biológiu a chémiu na vysokej škole. No stále som cítila, že musím urobiť niečo pre naplnenie môjho najväčšieho sna, ktorým je štúdium medicíny."

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

Pomohla vodka

Účasťou vo finále a úspechom na internete sa Saši otvorili dvere do modelingu ešte viac. Odrazu mala plno pracovných ponúk, takže po tejto stránke sa na nudu sťažovať nemohla. Aby nebola sama, vstúpila do čerstvo založenej modelingovej agentúry miss Lucie Sénašiovej - Queen Mary. To boli tie pozitívne stránky slávy. "Boli aj negatívne, hlavne závisť, ale s tým sa v tejto branži musí rátať," tvrdí čiernovlasá Záhoráčka. Ani médiá ju nešetrili. "Napríklad v bulvári sa objavilo niekoľko článkov potom, ako sme šli do Monaka na loď s dvoma mužmi z finančnej skupiny J & T. Na titulnej strane bolo napísané, že sme 'spoločníčky pre boháčov'. Bola to však iba finta, ako nalákať čitateľov. Článok vo vnútri bol už o niečom úplne inom. Tí dvaja tam totiž boli so svojimi partnerkami. Bolo to niekedy v máji 2007, dva mesiace po finále Miss."

Impulz nafotiť seriál fotiek pre PLAYBOY vyšiel v prípade Saši od dvorného fotografa tohto magazínu, Mária Gottiho. "Spýtal sa ma, či by som to neskúsila. Odpovedala som, že to musím zvážiť, že to nejde len tak hneď povedať ÁNO alebo NIE," spomína modelka na leto 2008. "Mamina ma vtedy veľmi prekvapila. Povedala, že je to šanca, ktorú treba využiť. Že mi to pomôže preraziť a zviditeľniť sa. Mala som trochu obavy, že ma známi uvidia nahú, ale keď mi aj priateľ povedal, že mi to pomôže v kariére a že je za, tak som do toho šla. Plusy jednoducho prevážili nad mínusmi. O dva týždne od Máriovej ponuky som mu povedala, že sa do toho môžeme pustiť." Prípadných sankcií, ako účastníčke súťaže Miss, sa Saša neobávala. Takto "obmedzované" boli iba tri dievčatá zo stupňov víťazov, navyše, od finále po prípadné účinkovanie v magazíne by uplynula vyše ročné lehota. A to už padajú akékoľvek obmedzenia.

Prijať ponuku nafotiť akty je jedna vec, no samotné vyzlečenie a pózovanie v Evinom rúchu pred objektívom fotografa, druhá. Saša, rovnako ako väčšina dievčat pred ňou, s tým mala trochu problém. Mário, ktorý už takých situácií zažil desiatky, však vedel, ako začiatočníčke po psychickej stránke môcť prekonať ostych. "Prvé fotenie bolo skúšobné. Urobilo sa pár fotiek, ktoré potom v redakcii PLAYBOY-a posúdili, či sa môže nafotiť samotný editorial. Keďže sa fotky páčili, okamžite šli do májového vydania ako upútavka na augustový seriál."

Ako každá playmate, aj Seničanka dostala možnosť vybrať si prostredie, v ktorom sa malo fotiť. Teda, či chce morskú pláž, les, bazén alebo nejaký interiér, napríklad auta. "Keďže mňa lákala medicína, rozhodla som sa pre nemocnicu. A nie hocijakú. Štáb vybavil filmárske priestory, kde sa nakrúcal televízny seriál Ordinácia v ružovej záhrade. Než cvakla spúšť po prvý raz, musela som si dať štamprlík vodky," priznáva Saša. "Ale iba tak, na povzbudenie a odbúranie zábran. A iba jeden, nie pred každou snímkou, aby som na konci fotenia nebola opitá," smeje sa. "Po chvíli to už šlo v pohode. Mário je profesionál a vie dievča uvoľniť, lebo na fotke by bolo vidieť, že sa správa kŕčovito..."

Skryť Vypnúť reklamu

Playmate 2008

Seriál so Sašinými aktami vyšiel v auguste 2008. Jedna bola na titulke, tucet vo vnútri. Mimochodom, okrem slovenskej mutácie očarovala mužov aj v Grécku. "Keď sa časopis objavil v predaji, bola som práve na dovolenke. Mamina mi však poslala esemesku, že sú to veľmi pekné fotky. Akurát babka zareagovala inak. Skríkla vraj: 'Ježiš Mária!' Ale babky sú už také," vysvetľuje vnučka so smiechom. "Keď som prišla domov, v stánkoch už nebol ani jeden výtlačok. Všetky sa vypredali. Podobne tak bol o časopis veľký záujem v blízkej Myjave aj v Malackách. Bola som v tom čase asi najznámejšia Seničanka. Tam sa každý pozná s každým..." Fotky sa páčili aj Sašinmu priateľovi Tomášovi. "Najprv sa trochu bál, že čo povedia jeho známi, až ma uvidia, ale potom sa upokojil. Uznal, že to neboli žiadne vulgárne zábery, ale pekné umelecké akty. Nevidím na tom nič zlé, že som ako bývalá finalistka súťaže Miss pózovala pre PLAYBOY. Myslím si, že by to mala každá vyskúšať, ak sa na také niečo cíti...."

Ako sa dalo čakať, prvý fotoseriál v PLAYBOY-i bol iba začiatkom v kariére senickej playmate. Nasledovalo jedno fotenie do kalendára v Miláne a dve pre českú firmu ZETOR. "Tie pre Čechov boli v štýle Marilyn Monroe, teda s retroúčesmi zo 60. a 70. rokov minulého storočia. Fotil nás Braňo Šimončík a dva roky po sebe, na rok 2009 a 2010. Boli sme štyri dievčatá, všetko playmate: Eva Cifrová, Jana Mináriková, 'brejčica' Mária Trošková a ja."

Seničanka absolvovala aj druhé fotenie pre PLAYBOY, no už nie celý seriál. Poďakovať sa za návrat na titulku mohla čitateľom magazínu, ktorí jej spomedzi piatich slovenských playmate z vydaní v roku 2008 dali najviac hlasov. Až za ňou skončili Jana Mináriková (apríl), Danka Horváthová (jún), Martina Štrbová (október) a Soňa Mihaličková (december). "Vyhlásenie víťazky sa konalo v apríli 2009 a ja som sa na titulke objavila o mesiac neskôr. "

Skryť Vypnúť reklamu

Plány

Okrem fotenia aktov má Saša aj množstvo klasickej modelingovej práce. Nehrnie sa však za každou ponukou, ako voľakedy. Vyberá si len tie najatraktívnejšie. Postavu si namiesto diét udržuje občasným športom a zdravšou stravou.Kedysi vraj premýšľala aj nad úpravou pier, ale Tomáš, s ktorým chodila štyri roky, ju od toho odhovoril. Presvedčil ju, že sú pekné aj tie pôvodné.

Popri modelingu stíha Saša štúdium aj ďalšiu prácu. V septembri nastúpila do 3. ročníka Stredoeurópskej vysokej školy v Skalici, kde externe študuje medzinárodné vzťahy. So Slovenskou televíziou spolupracuje na projekte Hlava XXI, čo je vedomostná súťaž pre vysokoškolákov. Od júla má však novú prácu. Stala sa asistentkou generálneho riaditeľa bratislavskej pobočky českej leteckej spoločnosti Central Charter Airlines, ktorá má sídlo v Ostrave, takže má dve zamestnania. "Samozrejme, po skončení školy budem premýšľať, čo ďalej. S modelingom aj celkovo. Možno si založím rodinu a možno sa vyberiem niekam do sveta. So vzdelaním, ktoré získam, vidím svoje uplatnenie v politológii alebo diplomacii," prezradila na záver prvá záhorácka playmate Alexandra Kotvanová niečo zo svojich plánov.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Videli ste, čo sa stane s vašim SUV po 100.000 kilometroch?
 2. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí
 3. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
 4. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
 5. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?
 6. Vyberte sa s nami na vandrovku, navštívime Spišský hrad a Levoču
 7. Niké spúšťa novú kampaň s Jánom Lašákom
 8. Prečo Slováci nemajú rezervy?
 9. Klus, Pirošíková, Bošňák dnes o 17.00 o slobode cestovania
 10. Chcete, aby mali školáci Čerstvé hlavičky? Hlasujte
 1. Ľudia vymieňajú autá za elektrobicykle. Záujem v Trenčíne rastie
 2. Opäť štartuje projekt Futbal v meste
 3. Videli ste, čo sa stane s vašim SUV po 100.000 kilometroch?
 4. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
 5. Atos stavia v Bulharsku nový špičkový superpočítač EuroHPC
 6. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí
 7. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
 8. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?
 9. Budějovický Budvar je posledný český národný podnik
 10. Niké spúšťa novú kampaň s Jánom Lašákom
 1. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku 15 963
 2. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku 12 047
 3. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy? 9 745
 4. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku 8 663
 5. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe 8 489
 6. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér 7 189
 7. Klus, Pirošíková, Bošňák dnes o 17.00 o slobode cestovania 6 911
 8. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus® 6 262
 9. Nákupy, ktoré rozbúchajú srdce v nákupnom centre Novum Prešov 5 781
 10. Hľadáte firmu na predaj? Poradíme vám, ako ju nájsť 5 683
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop