Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 22. máj, 2022 | Meniny má Júlia, Juliána

Ako vidia číselnú kombináciu astrológ Peter Mišík, numerologička pani Lívia a odborníčka na tarot pani Zita

Z času na čas sa v kalendári vyskytne dátum, ktorý vzbudí pozornosť. Tentoraz však nemáme na mysli piatok trinásteho alebo výročie nejakej všeobecnej známej udalosti. Narážame na zvláštnu číselnú kombináciu, ktorú vytvorí deň, mesiac a rok.

(Zdroj: Jozef Jurko)

Jedna taká "magická" nastane v nedeľu, keď sa v jednom dátume vyskytnú tri desiatky, teda 10. 10. 2010.

V nedávnej minulosti boli číselne výnimočnými dátumami napríklad 9. 9. 2009, predtým 8. 8. 2008 a podobne. Niekto ich vnímal a prežil bez povšimnutia, iní im pripisovali zvláštnu moc alebo v nich videli šancu zažiť niečo výnimočné. Na tento deň si naplánovali svadbu, pokúsili sa o počatie dieťaťa alebo sa rozhodli urobiť iný dôležitý krok vo svojom živote. Nezriedka si ako radcu prizvali niekoho, kto sa spájaniu dátumu a budúcnosti rozumie. Vešticu, astrológa alebo iného magického "prognostika".

Keďže do nedele ostávajú iba dva dni, a teda málo času na návštevu spomínaného odborníka, troch košických sme oslovili už v predstihu za vás. Pravda, ich predpovede sú pomerne všeobecné a v konkrétnych prípadoch by sa určite od seba líšili. Akýsi návod, ako deň 10. 10. 2010 môže ovplyvniť náš život, však určite poskytnú. Svoj názor na zvláštny dátum teda prezradil astrológ Peter Mišík a dve veštice. Z numerologického hľadiska pani Lívia a z pohľadu tarotu pani Zita.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Názor astrológa

Podľa astrológa P. Mišíka bude Mesiac v nedeľu v znamení Škorpióna a v konjunkcii s Marsom a Venušou. "Prináša mimoriadnu zmyselnosť, citlivosť aj žiarlivosť. Mesiac je v harmonickom trigone s dvoma kardinálnymi planétami - Uránom a Jupiterom. To prináša romantiku, šťastné okolnosti, zlepšenie majetkového postavenia a spoločenský postup. Osobnosti sa budú chcieť presadiť netradičnou formou, do určitej miery dominantnou. Obrazne povedané, na holej lúke postavia továreň."

Na otázku, či tento dátum môže ovplyvniť udalosti, na ktoré nemá dosah človek, napríklad zemetrasenie, pád meteoritu či výbuch sopky, astrológ odpovedá: "Áno, pridáva sa tu aj nepriaznivý kvadrát Pluta s uvedenou trojicou planét - Mesiacom, Jupiterom a Uránom. Vysvetľuje sa to ako nepriaznivý vplyv vyššej moci." Podľa P. Mišíka možno očakávať aj iné udalosti. "V tento deň sa začne tvoriť príčina neskoršej nehody, nešťastia alebo úmrtia. Napríklad vznikne únavový lom v trupe lietadla a to sa neskôr odzrkadlí nehodou. Alebo vplyv nepriaznivých udalostí, stresov, fyzickej záťaže, porušenie zdravej životosprávy a prekročenie hraníc svojich schopností privolá chorobu alebo úmrtie. Podobné príčiny budú aj pri vzniku rôznych anomálií. Ak už došlo dávnejšie pred týmto dátumom k negatívnym vplyvom, nehoda môže vyvrcholiť práve v tento deň."

Mnohé zamilované páry si za svadobný deň vyberajú práve takéto zvláštne dátumy. Očakávajú, že im v ich vzťahu prinesú dlhotrvajúce šťastie. Sú ich očakávania opodstatnené? "Sobáše, uzatvorené v nedeľu, majú veľkú nádej na krásny priebeh života. V ten deň uzavreté manželstvo bude romantické, netradičné a spojené s hmotným bohatstvom," tvrdí znalec hviezd. "Bude striedavé ako ohňostroj, chvíľu úžasné a potom tma. Či bude prevládať šťastie alebo nie, však závisí od horoskopu konkrétnych jedincov." A čo deti? Kto už má za sebou svadbu a túži po prírastku, môže v prípade úspešného počatia očakávať, že bude jeho dieťa výnimočné? Môže tento dátum ovplyvniť jeho osud? "Áno, podľa niektorých astrológov je čas počatia dôležitejší než dátum narodenia. Deti budú mať vodcovské a novátorské sklony, jemne revolučné."

Aj dátum narodenia 10. 10. 2010 môže byť dôležitý. "Osoby narodené v tento deň budú silnou osobnosťou. Dokážu ovplyvňovať širokú verejnosť, budú mať herecký talent, výbornú intuíciu a schopnosť sublimovať prírodné javy do náboženstva. Môžu oplývať nadpriemernou vitalitou a energiou, mať zdravú a silnejšiu zmyselnosť i sexualitu. Z detí, narodených v nedeľu, môžu byť dobrí športovci, technici aj detektívi. Úspech budú mať u druhého pohlavia. Hmotnou núdzou nebudú trpieť. Na druhej stane, ich vzťah k tradičným hodnotám a k starším osobám nebude najlepší. Najpriaznivejší čas narodenia pre úspešné dieťa je nadránom a dopoludnia."

Na záver nás zaujímalo, čo by astrológ poradili ľuďom, aby v ten deň urobili alebo určite neurobili. Napríklad podanie športky, rozchod s partnerom, vstup do nového zamestnania. "Pre krátkodobú radosť je to harmonický deň aj pre lotériu. Žiaľ, Urán spôsobuje, že peniaze ľahko prídu a ľahko odídu. Najlepšie sa bude dariť v športe, technike, automobilizme a ekologicky zameraným milovníkom prírody. Malý úspech bude ohľadne stavby domu, pozemkov a iných dlhodobých záležitostí." Negatívny vplyv dátumu 10. 10. 2010 je len v prípade, ak alkohol, drogy alebo žiarlivosť, prípadne podráždenosť, vyvolá konflikty alebo nehody. Celkove však podľa P. Mišíka prevláda priaznivý planetárny vplyv.

SkryťVypnúť reklamu

Čo hovoria čísla?

"Tento dátum môže byť z numerologického hľadiska výnimočný práve tým, že všetky negatívne udalosti sa môžu zmeniť na pozitívne. Čiže všetky nešťastné udalosti alebo nepríjemné záležitosti sa nemusia odohrať," tvrdí numerologička pani Lívia. "Tým, že v danom dátume sú znásobené nuly a tie odzrkadľujú dokonalosť a Božiu úplnosť, môžeme očakávať, že mnohé sa na dobré obráti. Znásobené nuly dopomôžu dokončiť dlhotrvajúce záležitosti, uzavrieť spory. V žiadnom prípade však netreba podceniť energiu núl, ktorá pri veľkej provokácii môže reagovať neočakávane. Je dobré mať v daný deň rešpekt pred vyššími energiami."

Nedeľa by mala pôsobiť na citovú oblasť, bude uvoľnená energia na vyriešenie problémov vo vzťahoch alebo na upevnenie medziľudských vzťahov. Preto, ak sa chce niekto ospravedlniť svojej polovičke, podľa pani Lívie je 10. október ten správny dátum. Ak si chce niekto urovnať vzťahy na pracovisku či v priateľstve, je to ideálny čas na odstránenie nedorozumení. Veľký vplyv má tento dátum na obchod, vyjednávanie, zjednávanie cien a realizáciu akýchkoľvek kontraktov.

Možno očakávať, že sa v ten deň stane aj niečo nepredvídané, čo súvisí práve s týmto dátumom? "V tento deň môžeme očakávať úmrtie známej osobnosti, ktoré nebude mať súvis so žiadnou katastrofou, jednoducho prichádza ten správny čas na odchod. S čím môžeme počítať, to je energia ohňa, čiže skôr požiar alebo sopka sa môže dať opätovne do pohybu. Aj živel vody môže byť aktivovaný a to formou veľkých dažďov až záplav. Príroda nám jednoznačne dá najavo, s čím nie je spokojná a takýmto spôsobom sa bude búriť."

Manželstvá, uzavreté v tento deň, môžu byť podľa numerologičky mimoriadne priaznivo ovplyvnené energiou lásky a porozumenia. Samozrejme, aj vzťah musí byť založený na takýchto hodnotách. Ak partneri vstupujú do vzťahu s iným zámerom, veľmi rýchlo sa im rozpadne. "Na tento deň odporúčam skôr počatie ako pôrod. Počatia by mali byť úspešné," radí pani Lívia. "Deti, ktoré sa narodia v daný deň, budú mimoriadne emotívne, citlivé na vzťahy, v mnohých prípadoch až naivné, budú žiť pre ideály. Na druhej strane však budú mimoriadne inteligentné, budú mať veľkú dávku kreativity a originality. No bude im chýbať dôslednosť a vytrvalosť. Tieto deti budú pôsobivé, krásne a zaujímavé."

Podľa pani Lívie je 10. 10. 2010 vhodné podpisovať zmluvy, zapodievať sa obchodnými záležitosťami či hnuteľnými alebo nehnuteľnými vecami. "No pri každej transakcii si treba dávať pozor na zmluvné podmienky, aby ste sa zbytočne nezaviazali niečomu alebo niekomu na dlhé obdobie. Teda, ak si podklady dobre preštudujete, prípadne si prizvete odborníka na konzultáciu a po spoločnom zvážení zistíte, že daný úkon je vo váš prospech, vtedy zmluvu môžete podpísať. V každom prípade si musíte dávať pozor na svoju nezávislosť. Ak sa urobia neuvážené kroky, ak sa ide bezhlavo do nových projektov, v takom prípade môžete neskôr očakávať katastrofu."

SkryťVypnúť reklamu

Predpoveď z tarotu

Podľa odborníčky na tarot, pani Zity, sú všetky kombinácie čísel, ktoré sa opakujú storočiami (najbližšie 11. 11. 2011, či 12. 12. 2012) veľmi zložitými číslami, priamo spojenými s Božou prítomnosťou. "Prostredníctvom čísel Boh hovorí s človekom a odovzdáva mu informáciu, ktorá je zakódovaná. Číslo 10. 10. 2010 predznamenáva, že sa blížia veľké globálne zmeny, rozpadnú sa staré reformy. V Biblii sa hovorí: 'Nie všetci zomrieme, ale všetci sa zmeníme', teda každých tisíc rokov nastane prerod človeka na inú úroveň."

Roky 2010, 2011 i 2012 budú podľa pani Zity naozajstným zázrakom. "Ľudia dostanú od Boha nový Nový zákon. Človek sa zmení duchovne i v profesionálnom postavení. Malé národy sa začnú spájať, budú vznikať veľké štáty. Veľký materializmus privedie ľudstvo do vojen. Politická scéna bude nepokojná. Dátum 10. 10. 2010 môže predznamenať 3. svetovú vojnu. Budú padať lietadlá, nastanú železničné nešťastia, havárie áut i lodí, svet bude trpieť smútkom."

Nedeľa je podľa košickej tarotmanky deň slnka. "Manželstvá, uzavreté v tento deň, budú šťastné. Deti, narodené v tento deň, budú šťastné a duchovne založené. Iba deti, narodené o 19.27 hod., budú citovo chladné. Celý život budú musieť odrábať svoju karmu z minulého života. Oslavy narodenín ľudí, ktorí sa v ten deň narodili, by mali byť bez alkoholu! Hostí na oslave by malo byť 10 alebo 30. Po oslave, v ten istý deň, by mali dať odslúžiť omšu za svoje zdravie."

Psychika ľudí bude v nedeľu citlivá, budú cítiť smútok. Spôsobí to vraj mesiac, ktorý bude "pribúdať". Pani Zita radí urobiť v ten deň pre seba a rodinu niečo príjemné. Z jedla by mal byť na stole pokrm žltej farby. "Tento dátum nie je pre ľudský život nebezpečný. Boh nás chráni. Ľudia by však mali robiť len súrne operácie. Môžu sa uzatvárať zmluvy, kupovať byty i autá, no iba nové. Ľudia môžu podávať športku, navštíviť kasíno. V tom prípade je ale vhodné mať pri sebe bobkový list, je z blahodarného stromu, pre šťastie," radí na záver tarotmanka pani Zita.

Svadobný deň

Samozrejme, zaujímalo nás, či dátum 10. 10. 2010 vzbudil záujem medzi dvojicami, ktoré sa rozhodli v tento deň vstúpiť do stavu manželského. "Na nedeľu mám nahlásených desať svadieb. Osem na našom úrade a dve mimo, na Bankove a v kaplnke sv. Michala," informovala nás Mária Csorba, vedúca matričného úradu MČ
Košice-Staré mesto. "Obvykle sobášime v sobotu, ale v prípade záujmu vyhovieme snúbencom aj v iný deň. Pravidelne vtedy, ak deň spolu s mesiacom a rokom tvoria rovnaké čísla. Teda naposledy vlani, 9. 9. 2009."

Kým v Starom meste bude v nedeľu svadieb 10, na ostatných štyroch košických matrikách budú mať v tento deň voľno. Na dvoch si však spomenuli, že v predošlých rokoch mali pri podobných dátumoch práce dosť. Na Juhu sobášili v piatok 8. 8. 2008 deväť párov, na Furči v tom istom roku štyri.

Nuž, či sa nejaké predpovede na 10. 10. 2010 naplnia, bude jasné o dva dni. Možno sa niekde vo svete prebudí celé storočia spiaca sopka, narodí teľa s dvoma hlavami alebo padne nedemokratický režim. Ak sa nič také nestane, na ďalší magický dátum si počkáme niečo vyše roka. Presnejšie do 11. 11. 2011.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vydavateľstvo Petit Press so štyrmi Novinárskymi cenami
 2. Stovky hodín výcviku. Stať sa gondolierom je zaslúžená prestíž
 3. Contact Center Hub a Ncontactcenter od NFON
 4. Volkswagen ID.5 prináša nový softvér aj pre staršie modely
 5. Do čoho sa oplatí investovať, aby ste ušetrili na energiách?
 6. Šprintérsky duel IONIQ 5 vs i30 N Performance má víťaza
 7. MS v hokeji: TV Tipsport + špeciálna kurzová ponuka!
 8. Obnovené lety do Marsa Alam. Po dvoch rokoch opäť víta turistov
 1. Prečo potrebujeme udržateľné riešenia v oblasti mobility?
 2. Gestačný diabetes mellitus
 3. Vydavateľstvo Petit Press so štyrmi Novinárskymi cenami
 4. Stovky hodín výcviku. Stať sa gondolierom je zaslúžená prestíž
 5. Do finále McDonald´s Cupu sa prebojovalo mužstvo z Víťaza
 6. Garmin vyrobil cykloradar Varia RCT715 s bezpečnostnou kamerou
 7. Obľúbená pracovná agentúra Work Service nezmizla
 8. Župné mestečko ovládne krajské mesto aj celý Abov. Už zajtra
 1. Do čoho sa oplatí investovať, aby ste ušetrili na energiách? 6 594
 2. Odišlo už štvrť milióna mladých ľudí. Má Slovensko budúcnosť? 4 539
 3. Stovky hodín výcviku. Stať sa gondolierom je zaslúžená prestíž 3 937
 4. Obnovené lety do Marsa Alam. Po dvoch rokoch opäť víta turistov 3 932
 5. Vydavateľstvo Petit Press so štyrmi Novinárskymi cenami 1 969
 6. Príliš veľa vitamínov škodí zdraviu, majte ich pod kontrolou 1 412
 7. 5 najčastejších chýb pri zateplení šikmej strechy: vyhnite sa im 1 217
 8. McDonald´s Cup pozná víťazný tím z Košického kraja 1 005

Blogy SME

 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 39. - Arktída - Letecká expedícia Amundsena s Ellsworthom na severný pól -1925
 2. Helena Michlíková: Taliansko- Slovensko
 3. Juraj Droppa: Šanca pre 486 učiteľov na lepšie platenú prácu, alebo...
 4. Monika Kusendová: Malofatranská hrebeňovka alebo 4-dňové sólo dobrodružstvo s ruksakom po horách
 5. Monika Bošková: Ako mi ochoreli morské prasiatka (2. časť)
 6. Anna Miľanová: Potreba odluky cirkví od štatu.
 7. Ivan Beňovič: Populárne mobilné messengery a súkromie ich používateľov
 8. Marek Košík: Muži v jaskyni
 1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť I) 11 891
 2. Vladimír Benčík: Zvitky od Mŕtveho mora - boli napísané pred 2000 rokmi, predpovedajú apokalypsu? 11 206
 3. Jana Melišová: Pomalý pád na Wall Street sa zrejme ešte neskončil 9 878
 4. Ján Valchár: Odvaha plukovníka Chodarjonoka alebo ako to nie je o odvahe 4 902
 5. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť II) 4 038
 6. Ivan Beňovič: Sankcie voči oligarchom vojnu na Ukrajine nezastavia 3 903
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925) 3 112
 8. Tupou Ceruzou: Pôjdeš do basy, ty hajzel! 1 909
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 39. - Arktída - Letecká expedícia Amundsena s Ellsworthom na severný pól -1925
 2. Jiří Ščobák: Víte, co je Gerasimova doktrína?
 3. Jiří Ščobák: Vydrží Rusko dlhú ekonomickú vojnu? Nevyčerpajú sa spojenci?
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925)
 5. Jiří Ščobák: Mohu zemřít, ale nebudu žít jako otrok
 6. Jiří Ščobák: Sú reformy Igora Matoviča (zvýšené prídavky na deti a daňové bonusy pre pracujúcich rodičov) dobrý nápad?
 7. Jiří Ščobák: Jaká je situace na linii dotyku? Pomůže Rusku mobilizace?
 8. Adam Valček: Pri čudnom zákroku na súde sa NAKA pokúšala zmocniť utajených dokumentov
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Tréner slovenských hokejistov Craig Ramsay (uprostred).

Zápasy začínajú, keď už zvykne driemať.


7 h
Martina Antošová.

Pacienti doplatia na pomalé rozhodnutia.


a 1 ďalší 20. máj
Gólová radosť Adama Sýkoru v zápase proti Taliansku.

Za Adamom Sýkorom je krásny príbeh, vraví expert RTVS.


8 h
Fínska komédia režiséra Akiho Kaurismäkiho Leningradskí kovboji dobývajú Ameriku.

Dobrý strih nie je vidieť, hovorí v rubrike Film života TV OKO/TV SVET.


18. máj

Blogy SME

 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 39. - Arktída - Letecká expedícia Amundsena s Ellsworthom na severný pól -1925
 2. Helena Michlíková: Taliansko- Slovensko
 3. Juraj Droppa: Šanca pre 486 učiteľov na lepšie platenú prácu, alebo...
 4. Monika Kusendová: Malofatranská hrebeňovka alebo 4-dňové sólo dobrodružstvo s ruksakom po horách
 5. Monika Bošková: Ako mi ochoreli morské prasiatka (2. časť)
 6. Anna Miľanová: Potreba odluky cirkví od štatu.
 7. Ivan Beňovič: Populárne mobilné messengery a súkromie ich používateľov
 8. Marek Košík: Muži v jaskyni
 1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť I) 11 891
 2. Vladimír Benčík: Zvitky od Mŕtveho mora - boli napísané pred 2000 rokmi, predpovedajú apokalypsu? 11 206
 3. Jana Melišová: Pomalý pád na Wall Street sa zrejme ešte neskončil 9 878
 4. Ján Valchár: Odvaha plukovníka Chodarjonoka alebo ako to nie je o odvahe 4 902
 5. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť II) 4 038
 6. Ivan Beňovič: Sankcie voči oligarchom vojnu na Ukrajine nezastavia 3 903
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925) 3 112
 8. Tupou Ceruzou: Pôjdeš do basy, ty hajzel! 1 909
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 39. - Arktída - Letecká expedícia Amundsena s Ellsworthom na severný pól -1925
 2. Jiří Ščobák: Víte, co je Gerasimova doktrína?
 3. Jiří Ščobák: Vydrží Rusko dlhú ekonomickú vojnu? Nevyčerpajú sa spojenci?
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925)
 5. Jiří Ščobák: Mohu zemřít, ale nebudu žít jako otrok
 6. Jiří Ščobák: Sú reformy Igora Matoviča (zvýšené prídavky na deti a daňové bonusy pre pracujúcich rodičov) dobrý nápad?
 7. Jiří Ščobák: Jaká je situace na linii dotyku? Pomůže Rusku mobilizace?
 8. Adam Valček: Pri čudnom zákroku na súde sa NAKA pokúšala zmocniť utajených dokumentov

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie
SkryťZatvoriť reklamu