Korzár logo Korzár Košice
Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
PRIBUDNÚ ZASTÁVKY NA ZNAMENIE

Zmenia sa cestovné poriadky košickej mestskej dopravy

Košický dopravný ponik mení od 12. decembra cestovné poriadky mestskej hromadnej dopravy. Budú prispôsobené vlakom a prímestským autobusom, ich cestovné poriadky sa totiž k uvedenému dátumu zmenia tiež.

MHD. Zmeny v nej nastanú od nedele.MHD. Zmeny v nej nastanú od nedele. (Zdroj: Veronika Janušková)

Košický dopravný podnik (DPMK) mení od 12. decembra cestovné poriadky mestskej hromadnej dopravy (MHD). Budú prispôsobené vlakom a prímestským autobusom, ich cestovné poriadky sa totiž k uvedenému dátumu zmenia tiež.

KOŠICE. V MHD dôjde k zmene odchodov liniek 5 a 57, ktoré jazdia zväčša v nedeľu alebo vo sviatok pred dňom školského vyučovania.

Počkajú na príchod vlaku

Spoje týchto liniek budú odchádzať vždy po príchode určených rýchlikov a bezprostredne po presune cestujúcich na nástupište.

Skryť Vypnúť reklamu

R 605 Mall.sk-Bratislava-Žilina-Košice-Humenné-príchod: 15.53 hod.

Os 8775-Lipany-Košice-príchod: 16.14 hod.

Zr 1904 Ondava-Humenné-Košice-príchod: 17.13 hod.

EC 121 Košičan-Praha-Žilina-Košice-príchod: 17.15 hod.

Os 8777-Plaveč-Košice-príchod: 17.43 hod.

R 607 Impuls Leasing-Bratislava-Žilina-Košice-príchod: 17.53 hod.

R 933 Domica-Zvolen-Košice-Prešov-príchod: 19.23 hod.

R 609 Aspirin-Bratislava-Žilina-Košice-príchod: 19.53 hod.

Os 8781-Plaveč-Košice-príchod: 20.21 hod.

Os 8920-Humenné-Košice-príchod: 20.25 hod.

R 442 Šírava-Humenné-Košice-Praha-príchod: 21.41 hod.

R 611 Považan-Bratislava-Žilina-Košice-príchod: 21.53 hod.

R 935 Gemeran-Zvolen-Košice-príchod: 22.00 hod.

IC 503 Gerlach-Bratislava-Žilina-Košice-príchod: 22.22 hod.

Linka 57 nebude zastavovať na zastávke "Radnica Starého Mesta" z dôvodu nevyužívania cestujúcimi a v snahe zrýchlenia dopravy študentov na internáty.

Skryť Vypnúť reklamu

Zmeny na nočných linkách

Nočné linky N1, N2, N3 a N71, budú nadväzovať na piatkový vlak Zr 1705 z Bratislavy a Žiliny, pôvodný príchod 0.02 hod., nový: 23.49 hod.

N1 a N2-odchod o 0.20 zo Staničného námestia sa mení na 0.15 hod.

N3-odchod o 0.20 hod. zo Staničného námestia sa mení na 0.10 hod.

N71-odchod o 0.14 hod. z Kláštora sa mení na 0.04 a odchod o 0.05 z Lingova na 23.55 hod.
Vstupný areál U.S. Steel

Kvôli dopravným problémom pri vstupe do areálu U.S. Steel spôsobených zvýšením počtu parkovacích miest a chýbajúcemu vyhradenému pruhu pre autobusy je DPMK nútený zmeniť cestovné poriadky liniek RA. Z Košíc budú odchádzať skôr ako doteraz, zároveň sa zjednocuje zastavovanie na zastávkach Perešská a Lunik IX, rázcestie.

Viac zastávok na znamenie

Ich doterajší počet sa zvýši o 31. Ide o zastávky, kde je minimálny nástup alebo výstup cestujúcich, prípadne ich využívajú len v niektoré hodiny počas dňa.

cestujúci pri výstupe dáva vodičovi znamenie stlačením tlačidla STOP vo vozidle.

cestujúci pri nástupe nemusí (ale môže) dávať žiadne znamenie, musí ale stáť tak, aby ho vodič pri vchádzaní do zastávky videl.

vodič je povinný vždy zastaviť na zastávke na znamenie pokiaľ sa tam nachádza cestujúci, bez ohľadu na to, na akú linku chce nastúpiť.

Skryť Vypnúť reklamu

Úpravy na základe požiadaviek

zavedenie garantovaných nízkopodlažných spojov v pracovných dňoch aj na linke 25 na základe požiadavky z Poľova.

pridanie zachádzky spoja č. 20 o 21.53 hod z Nemocnice Šaca cez OC Optima.

pridanie spoja 20L o 12.56 hod. od SOŠ automobilovej cez Spoločenský pavilón, DPMK, Pereš po Lorinčík. Cieľom je zlepšenia dopravy žiakov ZŠ a SŠ končiacich vyučovanie o cca 12.30 hod., do Pereša a Lorinčíka.

pridanie spoja 55 o 13.07 hod. od Tesca cez Džungľu po Novú nemocnicu za účelom zlepšenia dopravy študentov vysokých škôl začínajúcich vyučovanie o 13.30 hod.

zvýšenie ponúkanej prepravnej kapacity z/do Šace pridaním spoja 56 o 8.01 hod. od Nemocnice Šaca po N. osloboditeľov a o 12.59 hod. od SOŠ automobilová, smer Šaca.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  6. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  7. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  10. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  1. Aplikácia, kde z pohodlia domova zlikvidujete škodovú udalosť?
  2. Škola môže vyzerať aj inak!
  3. UNIQA preberá na Slovensku aj dôchodkové fondy AXA
  4. Využite dovoz tovaru do 24 hodín a zadarmo
  5. Dopad krízy na firmu zmierni strednodobý prenájom vozidla
  6. V Košickom kraji máme more aj neviditeľnú izbu: Objavte ich!
  7. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  8. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  9. Neodkladajte pre koronavírus vyšetrenie svojich očí
  10. BILLA podáva v kritickom období pomocnú ruku ľuďom z kultúry
  1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 33 437
  2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 24 407
  3. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 21 986
  4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 17 047
  5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 14 796
  6. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 11 381
  7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 364
  8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 496
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 10 481
  10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 415
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Koniec spojenectvu? Trnka sa pustil do Polačeka. Hrá sa o milióny eur

Župan: Pletie si mandát poslanca a primátora. Načo tam je?

Politických spojencov rozhádala mimoriadna finančná pomoc. Polaček by ju chcel využiť pre zoo či cesty.

Psychologička: Pre človeka s inými problémami môže byť pandémia poslednou kvapkou

Prichádzajú za ňou vyčerpaní zdravotníci i školáci, ktorí majú ťažkosti s online výukou.

Klinická psychologička Jana Maliňaková odporúča na psychickú pohodu v čase pandémie pravidelný denný režim.

Lekár natočil inštruktážne video, hudobník pôjde medzi bezdomovcov

Dobrovoľníkov pri celoplošnom testovaní pribúda aj na Spiši.

Pilotné testovanie v Bardejovskej zábave.

Objednali si marihuanu, dostali podmienečné tresty

Díler doviezol drogu k cintorínu, tam ich zadržali policajti.

Mladíci si narobili problémy.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Premiér Igor Matovič.
Stĺpček Petra Schutza

Vyklčovanie korupčných vzťahov a sietí v súdnictve stojí za vládu OĽaNO a spol.

Po Víchrici očakávajme Tajfún, prípadne Hurikán.

Peter Schutz.
Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) s testom na Covid-19 počas tlačovej konferencie.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop