Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 23. máj, 2022 | Meniny má Želmíra

Zmenia sa cestovné poriadky košickej mestskej dopravy

Košický dopravný ponik mení od 12. decembra cestovné poriadky mestskej hromadnej dopravy. Budú prispôsobené vlakom a prímestským autobusom, ich cestovné poriadky sa totiž k uvedenému dátumu zmenia tiež.

MHD. Zmeny v nej nastanú od nedele.MHD. Zmeny v nej nastanú od nedele. (Zdroj: Veronika Janušková)

Košický dopravný podnik (DPMK) mení od 12. decembra cestovné poriadky mestskej hromadnej dopravy (MHD). Budú prispôsobené vlakom a prímestským autobusom, ich cestovné poriadky sa totiž k uvedenému dátumu zmenia tiež.

KOŠICE. V MHD dôjde k zmene odchodov liniek 5 a 57, ktoré jazdia zväčša v nedeľu alebo vo sviatok pred dňom školského vyučovania.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Počkajú na príchod vlaku

Spoje týchto liniek budú odchádzať vždy po príchode určených rýchlikov a bezprostredne po presune cestujúcich na nástupište.

SkryťVypnúť reklamu

R 605 Mall.sk-Bratislava-Žilina-Košice-Humenné-príchod: 15.53 hod.

Os 8775-Lipany-Košice-príchod: 16.14 hod.

Zr 1904 Ondava-Humenné-Košice-príchod: 17.13 hod.

EC 121 Košičan-Praha-Žilina-Košice-príchod: 17.15 hod.

Os 8777-Plaveč-Košice-príchod: 17.43 hod.

R 607 Impuls Leasing-Bratislava-Žilina-Košice-príchod: 17.53 hod.

R 933 Domica-Zvolen-Košice-Prešov-príchod: 19.23 hod.

R 609 Aspirin-Bratislava-Žilina-Košice-príchod: 19.53 hod.

Os 8781-Plaveč-Košice-príchod: 20.21 hod.

Os 8920-Humenné-Košice-príchod: 20.25 hod.

R 442 Šírava-Humenné-Košice-Praha-príchod: 21.41 hod.

R 611 Považan-Bratislava-Žilina-Košice-príchod: 21.53 hod.

R 935 Gemeran-Zvolen-Košice-príchod: 22.00 hod.

IC 503 Gerlach-Bratislava-Žilina-Košice-príchod: 22.22 hod.

Linka 57 nebude zastavovať na zastávke "Radnica Starého Mesta" z dôvodu nevyužívania cestujúcimi a v snahe zrýchlenia dopravy študentov na internáty.

SkryťVypnúť reklamu

Zmeny na nočných linkách

Nočné linky N1, N2, N3 a N71, budú nadväzovať na piatkový vlak Zr 1705 z Bratislavy a Žiliny, pôvodný príchod 0.02 hod., nový: 23.49 hod.

N1 a N2-odchod o 0.20 zo Staničného námestia sa mení na 0.15 hod.

N3-odchod o 0.20 hod. zo Staničného námestia sa mení na 0.10 hod.

N71-odchod o 0.14 hod. z Kláštora sa mení na 0.04 a odchod o 0.05 z Lingova na 23.55 hod.
Vstupný areál U.S. Steel

Kvôli dopravným problémom pri vstupe do areálu U.S. Steel spôsobených zvýšením počtu parkovacích miest a chýbajúcemu vyhradenému pruhu pre autobusy je DPMK nútený zmeniť cestovné poriadky liniek RA. Z Košíc budú odchádzať skôr ako doteraz, zároveň sa zjednocuje zastavovanie na zastávkach Perešská a Lunik IX, rázcestie.

Viac zastávok na znamenie

Ich doterajší počet sa zvýši o 31. Ide o zastávky, kde je minimálny nástup alebo výstup cestujúcich, prípadne ich využívajú len v niektoré hodiny počas dňa.

cestujúci pri výstupe dáva vodičovi znamenie stlačením tlačidla STOP vo vozidle.

cestujúci pri nástupe nemusí (ale môže) dávať žiadne znamenie, musí ale stáť tak, aby ho vodič pri vchádzaní do zastávky videl.

vodič je povinný vždy zastaviť na zastávke na znamenie pokiaľ sa tam nachádza cestujúci, bez ohľadu na to, na akú linku chce nastúpiť.

SkryťVypnúť reklamu

Úpravy na základe požiadaviek

zavedenie garantovaných nízkopodlažných spojov v pracovných dňoch aj na linke 25 na základe požiadavky z Poľova.

pridanie zachádzky spoja č. 20 o 21.53 hod z Nemocnice Šaca cez OC Optima.

pridanie spoja 20L o 12.56 hod. od SOŠ automobilovej cez Spoločenský pavilón, DPMK, Pereš po Lorinčík. Cieľom je zlepšenia dopravy žiakov ZŠ a SŠ končiacich vyučovanie o cca 12.30 hod., do Pereša a Lorinčíka.

pridanie spoja 55 o 13.07 hod. od Tesca cez Džungľu po Novú nemocnicu za účelom zlepšenia dopravy študentov vysokých škôl začínajúcich vyučovanie o 13.30 hod.

zvýšenie ponúkanej prepravnej kapacity z/do Šace pridaním spoja 56 o 8.01 hod. od Nemocnice Šaca po N. osloboditeľov a o 12.59 hod. od SOŠ automobilová, smer Šaca.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. LAMINA PREŠOV pokrýva strechy a fasády už 33 rokov
  2. Vydavateľstvo Petit Press so štyrmi Novinárskymi cenami
  3. Stovky hodín výcviku. Stať sa gondolierom je zaslúžená prestíž
  4. Contact Center Hub a Ncontactcenter od NFON
  5. Volkswagen ID.5 prináša nový softvér aj pre staršie modely
  6. Do čoho sa oplatí investovať, aby ste ušetrili na energiách?
  7. Šprintérsky duel IONIQ 5 vs i30 N Performance má víťaza
  8. MS v hokeji: TV Tipsport + špeciálna kurzová ponuka!
  1. ZŠ v Moldave nad Bodvou bola súčasťou projektu ENGIE Eco školy
  2. Zelenší dvor pre ZŠ Hviezdoslava vďaka projektu ENGIE Eco školy
  3. Príďte si vychutnať výstavu ilustrácií pre deti
  4. Liptovský Mikuláš: V našom meste pes neskapal
  5. LAMINA PREŠOV pokrýva strechy a fasády už 33 rokov
  6. Prečo potrebujeme udržateľné riešenia v oblasti mobility?
  7. Gestačný diabetes mellitus
  8. Vydavateľstvo Petit Press so štyrmi Novinárskymi cenami
  1. Stovky hodín výcviku. Stať sa gondolierom je zaslúžená prestíž 5 002
  2. Do čoho sa oplatí investovať, aby ste ušetrili na energiách? 3 472
  3. Odišlo už štvrť milióna mladých ľudí. Má Slovensko budúcnosť? 3 077
  4. Vydavateľstvo Petit Press so štyrmi Novinárskymi cenami 2 268
  5. Obnovené lety do Marsa Alam. Po dvoch rokoch opäť víta turistov 1 852
  6. 5 najčastejších chýb pri zateplení šikmej strechy: vyhnite sa im 1 640
  7. McDonald´s Cup pozná víťazný tím z Košického kraja 1 017
  8. Volkswagen ID.5 prináša nový softvér aj pre staršie modely 917

Blogy SME

  1. Věra Tepličková: Náš minister Kim ide ako pílka...
  2. Inštitút strategických politík: Podnestersko sa môže stať novým frontom v agresii Ruska proti Ukrajine
  3. Michal Rodziňák: VC Španielska F1: Začína byť horúco
  4. Martina Kotúčová: Americké sebevědomí
  5. Irena Šimuneková: Ihráčske kamenné more
  6. Ján Valchár: Zombíci, Skywalkeri a Terminátori na Ukrajine alebo Je máj, dajte nám ryžu!
  7. Richard Rychtarech: Berlin calling
  8. Vladimír Krátky: Neužitoční idioti ?
  1. Vladimír Benčík: Zvitky od Mŕtveho mora - boli napísané pred 2000 rokmi, predpovedajú apokalypsu? 11 377
  2. Ján Valchár: Odvaha plukovníka Chodarjonoka alebo ako to nie je o odvahe 6 413
  3. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť I) 6 131
  4. Jana Melišová: Pomalý pád na Wall Street sa zrejme ešte neskončil 5 528
  5. Jana Melišová: G.Bush označil inváziu do Iraku za „neoprávnenú a brutálnu", než sa opravil, že mal na mysli ruskú inváziu na Ukrajinu 2 917
  6. Ivan Beňovič: Sankcie voči oligarchom vojnu na Ukrajine nezastavia 2 558
  7. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť II) 2 451
  8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925) 2 220
  1. Monika Nagyova: Výhody emočného prejedania sa
  2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 39. - Arktída - Letecká expedícia Amundsena s Ellsworthom na severný pól -1925
  3. Jiří Ščobák: Bude nový II. pilier lepší? Dožijeme sa exodu z dlhopisových fondov?
  4. Jiří Ščobák: Víte, co je Gerasimova doktrína?
  5. Jiří Ščobák: Vydrží Rusko dlhú ekonomickú vojnu? Nevyčerpajú sa spojenci?
  6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925)
  7. Jiří Ščobák: Jaká je situace na linii dotyku? Pomůže Rusku mobilizace?
  8. Jiří Ščobák: Mohu zemřít, ale nebudu žít jako otrok
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

  1. Věra Tepličková: Náš minister Kim ide ako pílka...
  2. Inštitút strategických politík: Podnestersko sa môže stať novým frontom v agresii Ruska proti Ukrajine
  3. Michal Rodziňák: VC Španielska F1: Začína byť horúco
  4. Martina Kotúčová: Americké sebevědomí
  5. Irena Šimuneková: Ihráčske kamenné more
  6. Ján Valchár: Zombíci, Skywalkeri a Terminátori na Ukrajine alebo Je máj, dajte nám ryžu!
  7. Richard Rychtarech: Berlin calling
  8. Vladimír Krátky: Neužitoční idioti ?
  1. Vladimír Benčík: Zvitky od Mŕtveho mora - boli napísané pred 2000 rokmi, predpovedajú apokalypsu? 11 377
  2. Ján Valchár: Odvaha plukovníka Chodarjonoka alebo ako to nie je o odvahe 6 413
  3. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť I) 6 131
  4. Jana Melišová: Pomalý pád na Wall Street sa zrejme ešte neskončil 5 528
  5. Jana Melišová: G.Bush označil inváziu do Iraku za „neoprávnenú a brutálnu", než sa opravil, že mal na mysli ruskú inváziu na Ukrajinu 2 917
  6. Ivan Beňovič: Sankcie voči oligarchom vojnu na Ukrajine nezastavia 2 558
  7. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť II) 2 451
  8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925) 2 220
  1. Monika Nagyova: Výhody emočného prejedania sa
  2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 39. - Arktída - Letecká expedícia Amundsena s Ellsworthom na severný pól -1925
  3. Jiří Ščobák: Bude nový II. pilier lepší? Dožijeme sa exodu z dlhopisových fondov?
  4. Jiří Ščobák: Víte, co je Gerasimova doktrína?
  5. Jiří Ščobák: Vydrží Rusko dlhú ekonomickú vojnu? Nevyčerpajú sa spojenci?
  6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925)
  7. Jiří Ščobák: Jaká je situace na linii dotyku? Pomůže Rusku mobilizace?
  8. Jiří Ščobák: Mohu zemřít, ale nebudu žít jako otrok

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie
SkryťZatvoriť reklamu