Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 14. máj, 2021 | Meniny má BonifácKrížovkyKrížovky
PRIBUDNÚ ZASTÁVKY NA ZNAMENIE

Zmenia sa cestovné poriadky košickej mestskej dopravy

Košický dopravný ponik mení od 12. decembra cestovné poriadky mestskej hromadnej dopravy. Budú prispôsobené vlakom a prímestským autobusom, ich cestovné poriadky sa totiž k uvedenému dátumu zmenia tiež.

MHD. Zmeny v nej nastanú od nedele.MHD. Zmeny v nej nastanú od nedele. (Zdroj: Veronika Janušková)

Košický dopravný podnik (DPMK) mení od 12. decembra cestovné poriadky mestskej hromadnej dopravy (MHD). Budú prispôsobené vlakom a prímestským autobusom, ich cestovné poriadky sa totiž k uvedenému dátumu zmenia tiež.

KOŠICE. V MHD dôjde k zmene odchodov liniek 5 a 57, ktoré jazdia zväčša v nedeľu alebo vo sviatok pred dňom školského vyučovania.

Počkajú na príchod vlaku

Spoje týchto liniek budú odchádzať vždy po príchode určených rýchlikov a bezprostredne po presune cestujúcich na nástupište.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

R 605 Mall.sk-Bratislava-Žilina-Košice-Humenné-príchod: 15.53 hod.

Os 8775-Lipany-Košice-príchod: 16.14 hod.

Zr 1904 Ondava-Humenné-Košice-príchod: 17.13 hod.

EC 121 Košičan-Praha-Žilina-Košice-príchod: 17.15 hod.

Os 8777-Plaveč-Košice-príchod: 17.43 hod.

R 607 Impuls Leasing-Bratislava-Žilina-Košice-príchod: 17.53 hod.

R 933 Domica-Zvolen-Košice-Prešov-príchod: 19.23 hod.

R 609 Aspirin-Bratislava-Žilina-Košice-príchod: 19.53 hod.

Os 8781-Plaveč-Košice-príchod: 20.21 hod.

Os 8920-Humenné-Košice-príchod: 20.25 hod.

R 442 Šírava-Humenné-Košice-Praha-príchod: 21.41 hod.

R 611 Považan-Bratislava-Žilina-Košice-príchod: 21.53 hod.

R 935 Gemeran-Zvolen-Košice-príchod: 22.00 hod.

IC 503 Gerlach-Bratislava-Žilina-Košice-príchod: 22.22 hod.

Linka 57 nebude zastavovať na zastávke "Radnica Starého Mesta" z dôvodu nevyužívania cestujúcimi a v snahe zrýchlenia dopravy študentov na internáty.

Skryť Vypnúť reklamu

Zmeny na nočných linkách

Nočné linky N1, N2, N3 a N71, budú nadväzovať na piatkový vlak Zr 1705 z Bratislavy a Žiliny, pôvodný príchod 0.02 hod., nový: 23.49 hod.

N1 a N2-odchod o 0.20 zo Staničného námestia sa mení na 0.15 hod.

N3-odchod o 0.20 hod. zo Staničného námestia sa mení na 0.10 hod.

N71-odchod o 0.14 hod. z Kláštora sa mení na 0.04 a odchod o 0.05 z Lingova na 23.55 hod.
Vstupný areál U.S. Steel

Kvôli dopravným problémom pri vstupe do areálu U.S. Steel spôsobených zvýšením počtu parkovacích miest a chýbajúcemu vyhradenému pruhu pre autobusy je DPMK nútený zmeniť cestovné poriadky liniek RA. Z Košíc budú odchádzať skôr ako doteraz, zároveň sa zjednocuje zastavovanie na zastávkach Perešská a Lunik IX, rázcestie.

Viac zastávok na znamenie

Ich doterajší počet sa zvýši o 31. Ide o zastávky, kde je minimálny nástup alebo výstup cestujúcich, prípadne ich využívajú len v niektoré hodiny počas dňa.

cestujúci pri výstupe dáva vodičovi znamenie stlačením tlačidla STOP vo vozidle.

cestujúci pri nástupe nemusí (ale môže) dávať žiadne znamenie, musí ale stáť tak, aby ho vodič pri vchádzaní do zastávky videl.

vodič je povinný vždy zastaviť na zastávke na znamenie pokiaľ sa tam nachádza cestujúci, bez ohľadu na to, na akú linku chce nastúpiť.

Skryť Vypnúť reklamu

Úpravy na základe požiadaviek

zavedenie garantovaných nízkopodlažných spojov v pracovných dňoch aj na linke 25 na základe požiadavky z Poľova.

pridanie zachádzky spoja č. 20 o 21.53 hod z Nemocnice Šaca cez OC Optima.

pridanie spoja 20L o 12.56 hod. od SOŠ automobilovej cez Spoločenský pavilón, DPMK, Pereš po Lorinčík. Cieľom je zlepšenia dopravy žiakov ZŠ a SŠ končiacich vyučovanie o cca 12.30 hod., do Pereša a Lorinčíka.

pridanie spoja 55 o 13.07 hod. od Tesca cez Džungľu po Novú nemocnicu za účelom zlepšenia dopravy študentov vysokých škôl začínajúcich vyučovanie o 13.30 hod.

zvýšenie ponúkanej prepravnej kapacity z/do Šace pridaním spoja 56 o 8.01 hod. od Nemocnice Šaca po N. osloboditeľov a o 12.59 hod. od SOŠ automobilová, smer Šaca.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí
  2. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  3. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
  4. Zhodnotenie o desiatky percent. Toto sú najlepšie príležitosti na investície
  5. Budějovický Budvar je posledný český národný podnik
  6. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
  7. Vyberte sa s nami na vandrovku, navštívime Spišský hrad a Levoču
  8. Niké spúšťa novú kampaň s Jánom Lašákom
  9. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?
  10. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
  1. Videli ste, čo sa stane s vašim SUV po 100.000 kilometroch?
  2. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
  3. Atos stavia v Bulharsku nový špičkový superpočítač EuroHPC
  4. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí
  5. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
  6. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?
  7. Budějovický Budvar je posledný český národný podnik
  8. Niké spúšťa novú kampaň s Jánom Lašákom
  9. Vyberte sa s nami na vandrovku, navštívime Spišský hrad a Levoču
  10. Nadácia COOP Jednota rozdá obciam a mestám 156 000 eur
  1. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku 15 532
  2. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku 12 345
  3. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku 11 505
  4. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy? 9 220
  5. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe 9 025
  6. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné 6 963
  7. Klus, Pirošíková, Bošňák dnes o 17.00 o slobode cestovania 6 718
  8. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér 6 702
  9. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus® 6 047
  10. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur 4 976
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Počas krízy vzniklo výrazne viac gastro firiem, než ich zaniklo.

22 h
Milan Ftáčnik.

Informáciu potvrdila Ftáčnikova dcéra.

2 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop