Korzár logo Korzár Košice
Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
ZAJAC PRINESIE RADOSŤ AJ SMÚTOK

Aký možno bude rok 2011 z pohľadu košických veštíc

Rok 2011 nám prinesie množstvo zaujímavých príležitostí. V láske, medziľudských vzťahoch, v kariére, obchodovaní či investíciách - každý z nás bude mať šancu ukázať, čo v ňom je.

Aké sú však prognózy odborníkov, ktorí sa odhaľovaniu budúcnosti venujú z pohľadu mágie či astrológie, sme sa opýtali košickej numerologičky pani Lívie, astrológa Petra Mišíka a košickej odborníčky na tarot pani Zity.

Pohľad čísel

Prvým číslom v danom roku je dvojka, ktorá hovorí o stabilite, umiernenosti, harmónii, vyváženosti a o neutralite. "Dvojka hovorí aj o dualite a to vo všetkých sférach, ríšach a svetoch," vraví pani Lívia. "Toto číslo je ukazovateľom pólu a protipólu, je v ňom zastúpené dobro aj zlo, svetlo a tma, láska aj nenávisť. Čo sa samozrejme prejaví aj v každodennom živote človeka. Ak sa vyprodukuje jeden druh energie, okamžite musíme počítať s prítomnosťou opačne orientovanej energie. Preto je nutné najprv uzatvárať kompromisy, vyjednávať, uzatvárať dohody a mier."

K tomu nám poslúži energia dvoch jednotiek, ktoré dávajú priestor na bohatú diskusiu, na vyjednávanie a využitie diplomatických schopností. Dve jednotky dokážu presvedčiť, vysvetliť a uzavrieť prímerie. Sú tu reálne predpoklady na výber zlatej strednej cesty a to v každej sfére života. Ďalším mimoriadne silným číslom v tomto dátume je jedenástka. Tá uvoľní najhoršie bloky, dodá dostatok energie na prekonanie všetkých prekážok. Aj keď človek bude musieť siahnuť na dno svojich síl a pokúsiť sa dostať na povrch svoje skryté možnosti a schopnosti, pre zdarný výsledok sa oplatí tento krok spraviť. Na tieto účely uvoľní Univerzum dostatok energie, takže stačí o ňu iba požiadať.

"Ak spočítame jednotlivé čísla v dátume, získame číslo 4, ktoré predstavuje prítomnosť všetkých štyroch prírodných živlov. Štvorka predstavuje aj štvorec, v ktorom sú vymedzené hranice, čo znamená, že sa musia dodržiavať tieto hranice a na druhej strane sa neodporúča narušiť hranice tých druhých. Čo znamená toleranciu a akceptáciu ako vlastných pravidiel a predpisov tak aj tých druhých." Rok, v ktorom je sústredená energia štvorky, prináša so sebou samé zmeny, inšpiruje ľudí k novým začiatkom a nezvyčajným projektom. Dostanú sa na povrch aj vodcovské schopnosti ako schopných, tak aj neschopných ľudí. Je to už na väčšine, či dokáže oddeliť kvalitných vodcov od tých menej schopných. "V danom období sa dá predpokladať veľké sťahovanie, presúvanie z jedného miesta na druhé, to isté platí aj na živočíšnu ríšu, s ktorou sú prepojené ako dobré tak zlé veci. Ako napríklad choroby či rôzne iné negatívne následky súvisiace s takým pohybom. V tomto pohybe je zahrnutý taktiež pohyb zemskej kôry alebo vôd či iných živlov. Ak sa využijú všetky dostupné prostriedky z oblasti vedy a techniky, ak ľudia včas zareagujú na varovné signály, budú môcť vykonať potrebné opatrenia, aby im predišlo a aby sa nežiaduce následky minimalizovali."

V roku 2011 sa môžu urovnať dlhoročné konflikty ako v rámci rodiny tak aj medzi jednotlivými znepriatelenými krajinami či náboženskými skupinami. No tento mier je nesmierne ľahko nalomiteľný, z čoho vyplýva, že pri zlyhaní diplomatických rokovaní sú možné isté lokálne konflikty a rôzne boje. Hlavne vodcovia narodení v znameniach Barana a Škorpióna si musia dávať pozor na svoju ťažko kontrolovateľnú tvorivú energiu. Musia si určiť priority a pri závažných rozhodnutiach nesmú sa nechať ovplyňovať egom alebo uprednostnením vlastných potrieb na úkor tých druhých. V oblasti umenia sa vytvorí nový umelecký štýl, ktorý vojde do dejín. Taktiež je tu priestor pre nové vynálezy či vynájdenie nových liekov na závažné ochorenia.

"Čo sa týka vplyvu daného roka na vibrácie Košíc, už majstrovstvá sveta v hokeji sú dôkazom toho, že energia pohybu, ktorá je zakotvená v štvorke, sa v plnej miere realizuje aj v našom meste. Bude tu veľký pohyb ľudí rôznych národností, tú so sebou prinesú novinky a taktiež si od nás odnesú ako poznanie, tak aj nové skúsenosti. Táto udalosť bude v plnej miere pôsobiť ako na domácich obyvateľov, tak aj na zahraničných návštevníkov," uzatvára svoju prognózu pani Lívia.

Skryť Vypnúť reklamu

Čo hovoria hviezdy?

Podľa astrológa P. Mišíka sa v roku 2011 prejaví snaha o dynamický rozvoj, súťaživosť až dosahovanie cieľa za každú cenu. "Táto snaha bude výrazne brzdená byrokraciou, zákonmi a tiež obavami, strachom z nových vecí. Pritom planetárna konštelácia je vhodná na začínanie nových, netradičných záležitostí, spôsobov podnikania a budovania fabrík na zelenej lúke. Slovensko by malo z takej činnosti úžitok viac než desaťročie. Planéta Mars, ktorá ovplyvňuje vojny a silové riešenia, je v tomto roku príliš bezcitná, prehnane ctižiadostivá a pracovitá. To naznačuje nárast vojenských konfliktov." Pluto, ktoré riadi marsovské zložky, ovplyvňuje militantným spôsobom zmýšľanie na najvyšších miestach.

"Pri pohľade na Košice vidíme, že naďalej budú zaostávať za Bratislavou, aj keď už nie tak výrazne. Najvyšší predstavitelia mesta budú uprednostňovať svoje vlastné záujmy. Rozvoj sa dá očakávať v oceliarskom priemysle, v automobilovom a dopravnom systéme. Elektronika a najnovšie výdobytky z nej sa budú cítiť ako ryba vo vode. Komunikačná technika si mierne polepší. Duchovenstvo a cirkev bude napredovať pomaly a menším tŕňom v oku mu bude umelecká sféra, ktorá sa rozbehne pre nás nebývalým smerom a zoberie si príklad zo západných krajín."

Košiciam sa nepodarí rozbehnúť tzv. zelené projekty, ktoré by chránili prírodu, zlepšovali zdravie obyvateľov a podporovali ekológiu. Zdravie je celkovo ohrozované chronickými problémami, obličky, chrbtica a mierne zlepšenie vidieť u srdcovo-cievneho systému. Spúšťacím mechanizmom pre choroby bude prevažne stres, prílišná pracovná vyťaženosť a trvalý strach o pracovné miesto a boj o prežitie. Problém so seniormi sa prehĺbi a ak sa zanedbá, negatívne následky budeme pociťovať viac než 30 rokov.

"Vplyv zahraničia je o niečo priaznivejší, ale nemali by sme sa len naň spoliehať. Druhá polovica roku je pre naše mesto priaznivá. Tu sa umožní realizovať viacero projektov, ktoré posunú Košice nahor. Finančná situácia sa pomaly bude stabilizovať. Vysoké zisky sú z kultúrnej a umeleckej sféry. Globálny pohľad na tento rok je taký, že po polročnom prešľapovaní na mieste sa pomaly pohneme a vydáme sa správnym smerom," dodal P. Mišík. Znamenia, ktorým prospieva nový rok, sú znamenie Panny, Barana, Leva, Býka, Blíženci, Strelca, Ryby, Vodnári, Škorpióni a Kozorožci. Zvýšiť opatrnosť by mali znamenia Váhy a znamenie Raka.

Skryť Vypnúť reklamu

Biely Zajac

"Rok 2011 nebude taký ťažký ako vlaňajší rok a treba brať do úvahy, že 3. februára prichádza rok bieleho Zajaca," pripomína pani Zita. "Volajú ju ho aj rokom Mačky. Možno ho porovnať s rokom 1999. Prinesie veľa radostí, ale aj smutné udalosti. Spomeňme si na augustovú hospodársku krízu. Môžeme predpokladať, že i rok 2011 sa neobíde bez ťažkých pohrôm vychádzajúcich z globálnej ekonomickej krízy. Tento rok je zvláštny tým, že v ňom bude šesť zatmení, ktoré prinesú so sebou rad zmien, ale aj veľa súžení, a to druhé prinesie najmä zatmenie 3. apríla. Prvé, januárové bude mať vplyv na zmenu štruktúry vládnucich politických strán, ale udejú sa aj doslova štátne prevraty. Zaznamenáme nielen zmeny v politike, ale aj ekonomike. Januárové zatmenie spolu s aprílovým poukazuje na zmeny v Číne."

Celé obdobie je charakterizované napätím medzi konzumom - užívaním si a prácou - povinnosťami. Je tu veľa krachov v bankovníctve, problémov s internetom, obchodovaním, vyskytnú sa ťažkosti s energiami. "Veľmi veľkú silu bude mať voda, ale uvidíme aj regióny, kde budú bojovať s ohňom. Na časti zeme budú extrémne zimy, na druhej zasa extrémne teplá. Žiaľ, v tomto roku plného omylov sa 'narodí' i veľa narkomanov, alkoholikov a prepupukne nemálo ťažkých duševných ochorení. Musíme byť veľmi opatrní pri podpisovaní zmlúv, vystavovaní i prijímaní dokladov. Potrápia nás najrozličnejšie technické problémy. V júli by sa mala vyriešiť finančná situácia, ale koncom roka hrozia hromadné kataklizmy."

Pohľadom čínskych astrológov vstúpime 3. februára do roku bieleho Zajaca (Mačky). "Rok praje ohnivým znameniam, ktoré dostanú zaujímavé príležitosti. Zajac praje rodine, mala by sa zvýšiť populácia, deti narodené v roku Zajaca bývajú úspešné a šťastné, obdarené talentom so schopnosťou urobiť si výbornú kariéru. Lásky budú romantické i vášnivé, ale netreba nosiť ružové okuliare. V práci budeme mať tendencie veci odklad na druhý deň, to si musíme ustrážiť, lebo šéf to nebude akceptovať. Budú nás lákať zábavy, ale pozor na prejedanie. Disciplína všeobecne má tendenciu sa uvoľňovať, ale nastupuje tvorivosť a humor. Treba si dávať pozor na ochorenia kože a žalúdka."

Ako sa budú mať podľa pani Zity jednotlivé čínske znamenia?

Potkan (1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008). Bude spokojný so svojou prácou, získa, čo bude chcieť. Bude milovaný a bude milovať.

Býk (1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985). Jeho život v tomto roku nebude ideálny, Býk je veľmi vážny človek a nemá rád chaos. Len ak bude opatrný, tak dobre rozhodne o svojom osude.

Tiger (1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986). Čaká ho úspešný rok v kariére, zlepší sa mu zdravotný stav, bude mať všetkého dostatok.

Zajac (1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999). Rok úspechu, spokojnosti a radosti. Konečne si môže dovoliť to, čo chce jeho duša.

Drak (1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000). Pre Draka bude tento rok priaznivý a on bude šťastný. Na jeho ceste nie sú prekážky, stane sa víťazom.

Had (1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001). Toto znamenie čaká veľký úspech, bude sa mu dariť. Had je múdry, vidí a cíti dopredu, a môže uvidieť svoj osud na rok dopredu. Bude spokojný aj v láske.

Kôň (1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002). Pre Koňa bude tento rok dobrý či už v láske, alebo kariére. Aj v práci sa mu bude dariť.

Koza (1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003). Nebude sa na tento rok sťažovať, ale musí všetko robiť s rozumom. Musí si dávať pozor na svoje zdravie.

Opica (1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004). Celkovo úspešný rok, všetko zvládne, budú k nej prichádzať pekné záležitosti.

Kohút (1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005). Bude spokojný až lenivý, nebude sa nikam ponáhľať a bude čakať.

Pes (1922, 1933, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006). Pes v roku Zajaca - Mačky bude oddychovať. Veľa Psov sa bude ženiť a vydávať. Vynikajúci rok pre sobáš.

Sviňa (1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007). Pre toto znamenie nebude rok dobrý, Sviňa bude nespokojná, nebude mať dostatok, stále ju niečo bude pokúšať a bude okolo nej veľa intríg.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
 5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
 6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 7. Magazín SME Ženy už v predaji
 8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 1. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
 2. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
 3. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
 4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 5. Magazín SME Ženy už v predaji
 6. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
 7. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 8. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
 9. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
 10. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 37 163
 2. Aplikáciu tohto Slováka používajú v 150 krajinách. Ako začínal? 25 305
 3. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 18 062
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť 16 714
 5. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 16 633
 6. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 16 496
 7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi? 13 371
 8. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 12 494
 9. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 276
 10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 089
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.

Pri plošnom testovaní sa využívajú antigénové testy.
Ilustračné foto.
Píše Juraj Buzalka

S tyčinkou v nose tvoríme históriu

Politické spoločenstvo sa deje prostredníctvom rituálov.

Ilustračné foto.
Leonardo DiCaprio

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop