Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 24. marec, 2023 | Meniny má Gabriel

Česká speváčka Lucie Bílá tvrdí, že jej život je farebný - miestami boľavý, ale aj veľmi krásny

Minulý rok bol pre 44-ročnú českú speváčku Luciu Bílú viac ako úspešný. Nahrala album vianočných kolied, z ktorého sa za pár týždňov predalo viac ako 60-tisíc kusov, natáčala rozprávku, bola členkou poroty v šou Česko-Slovensko hľadá talent.

Česká speváčka Lucie Bílá.Česká speváčka Lucie Bílá. (Zdroj: veja)

Minulý rok bol pre 44-ročnú českú speváčku Luciu Bílú viac ako úspešný. Nahrala album vianočných kolied, z ktorého sa za pár týždňov predalo viac ako 60-tisíc kusov, natáčala rozprávku, bola členkou poroty v šou Česko-Slovensko hľadá talent, pred koncom roka plánovala 18 koncertov a napokon ich pre veľký záujem bolo takmer 40. Jeden z nich absolvovala aj v Košiciach a čas si našla aj na tento rozhovor.

Šťastena sa však na Luciu neusmievala iba v práci, ale aj v súkromí. Po dvoch nevydarených manželstvách a niekoľkých rozpadnutých vzťahoch má vedľa seba chlapa, o ktorom doslova básni a hoci sama vraví, že je omnoho opatrnejšia, nevylučuje, že by sa aj tretíkrát vydala. Po hektickom období si v týchto dňoch balí kufre a takmer na mesiac odlieta na opustený ostrov, kde jej budú spoločnosť robiť iba jej syn, priateľ a priateľov brat. "Rok 2010 bol prekrásny, ale náročný, takže som si dala záväzok, že s výnimkou jediného charitatívneho vystúpenia si do februára budem spievať už iba v kúpeľni," povedala nám sympatická speváčka.

Teraz má však plnú hlavu blížiacej sa dovolenky. "Ešte minulý rok vo februári sme si zaplatili dovolenku na jeden malý, krásny, opustený ostrov, ktorý má len pár domčekov a je to doslova raj na zemi. Je to dovolenka, akú si môže človek dopriať iba párkrát za život. Hneď po prílete vám vezmú topánky a vrátia vám ich, až keď odchádzate domov. Jazdí sa tam iba na bicykli. Spočiatku si na to človek musí zvykať, ale potom zistí, že kontakt so zemou a pieskom je neopísateľne krásny," nadchýna sa Lucie. Tá na ostrov necestuje po prvýkrát. "Keď som tam bola minule, 14 dní pred nami tam dovolenkovala Madonna so svojimi deťmi. Trošku ma mrzelo, že sme sa tam nestretli, no tak či onak by sme si asi veľmi nepokecali, keďže angličtinu ovládam veľmi slabo. No je to žena, ktorú si pre jej pracovitosť veľmi vážim."

Na dovolenke chce speváčka iba oddychovať. "V jednej pesničke spievam, že veľa práce je dušežrút a je to naozaj tak. Minulý rok som sa do nej poriadne zahryzla, takže si potrebujem urovnať myšlienky. Akurát minule som však uvažovala, aké je to zvláštne, že človek pracuje stále s rovnakým nasadením, pritom niektorý rok to takmer nevidieť a niektorý až do konca kariéry svieti ako jasná hviezda. Myslím, že rok 2010 bude u mňa z tých žiarivých."

Lucie sa minulý rok potešila nielen z množstva predaných albumov či mimoriadne úspešných koncertov, ale aj z rôznorodosti ponúk, ktoré dostala. "Keď ma oslovili na natáčanie rozprávkového dobrodružstva s dvadsiatimi pesničkami, ktoré režíroval pán Brabec, ani na chvíľočku som nezaváhala." Je to prvý český hraný celovečerný projekt natáčaný technológiou 3D. Na Slovensku bude mať premiéru v marci. "Natáčať rozprávku je krásna zmena," dodáva Lucie.

Za príjemnú prácu považovala aj porotcovanie v súťaži Česko-Slovensko má talent. "Už predtým ma lanárili do rôznych porôt, no keďže šlo o spevácke súťaže, vždy som odmietala. Táto ponuka sa mi však páčila. Bolo pre mňa zaujímavé stretnúť sa s divákmi i svojimi fanúšikmi inak ako na koncertoch a v muzikáloch. Mohla som tam byť sama za seba, dostala som príležitosť ukázať ľuďom, čo som naozaj zač. Väčšinou sú totiž informácie o mne skreslené bulvárom, alebo tým, že si ma ľudia zosobňujú s pesničkami, ktoré spievam. Tu videli, aká naozaj som."

Rok 2010 bol však pre Luciu naplnený nielen po pracovnej stránke. "Splnili sa mi sny a priania, ktoré som už v sebe dlho nosila. Pred 10 rokmi som napr. cestou života prišla o chalúpku, ktorá mi strašne chýbala. Prežila som tam nádherné tehotenstvo, tam som oznámila svojej mamičke, že čakám Filipa... Skrátka, všetky nádherné spomienky som mala spojené s ňou. Vždy, keď som sa počas tých rokov, čo som ju nemala, chcela rozosmutniť, vzala som si staré fotky a listovala v nich... A predstavte si, tento rok sa mi vrátila!" Speváčkiným dlhoročným snom bolo i žiť v jednom dome so svojím bratom. "Pre mňa chvalabohu, preňho však, bohužiaľ, sa mi splnilo aj to. No už sa aj jeho zlej situácii blýska na lepšie časy, takže sa teším."

Naplnenia sa dočkalo aj Luciino prianie mať vedľa seba chlapa, ktorý by s ňou zdieľal aj najmenšie banality obyčajného života - vešal s ňou bielizeň či varil. "Keď sme tak raz stáli vedľa seba a vešali bielizeň, hlavou mi prebleslo: 'Neuveriteľné! Čo si mám ešte priať, keď sa mi teraz všetko plní?' Tak som si povedala, že by som chcela predať 50-tisíc nosičov z môjho najnovšieho albumu. A táto nanajvýš smelá vízia sa nielenže naplnila - do Vianoc sa predalo viac ako 60-tisíc! Vtedy som si povedala, že si musím začať dávať pozor na to, čo si prajem, pretože už nepochybujem o tom, že ak človek naozaj niečo chce, tak sa to splní," vraví speváčka, ktorá tento rok vyhrala aj absolútneho Slávika. Má preto pocit, že všetky tie krásne veci, čo sa jej stali, boli odmenou za vianočné cédečko, ktoré pripravovala už od začiatku roka 2010. "Ospevuje narodenie Ježiška. Možno preto všetky tie splnené priania..."

V minulom roku sa Lucie dostala aj o krôčik bližšie k viere. "Pri natáčaní rozprávky som stretla jednu tanečnicu - nádhernú blonďavú kučeravú dievčinu, z ktorej vyžarovalo niečo také úžasné, že som musela prísť k nej a opýtať sa, čo je zač. Ak som niekedy v živote stretla Bohom pobozkaného človeka, tak je to bezpochyby ona. Odvtedy mi píše dve správičky denne. Týkajú sa viery a musím povedať, že ak som niekedy v živote niekomu verila, že je veriaci, tak je to ona. Už pár rokov žije s Bohom a má úžasný dar to človeku vysvetliť, nevystrašiť ho a nevnucovať sa zároveň. Vždy som si schovávala správy od lások. Ona je jediná žena, ktorej správičky si ukladám tiež," usmieva sa.

Hoci si Lucie po dvoch stroskotaných manželstvách s producentom Petrom Kratochvílom (59) a Václavom Noidom Bártom (30) vravela, že už asi prišiel čas žiť sama, osud zamiešal karty celkom inak. Keď rozpráva o svojom novom partnerovi, prevádzkarovi kaviarne Krásne ztráty Petrovi Makovičkovi (32), jej tvár sa doslova rozžiari. "Hoci mnohí vravievajú, že som mala na chlapov smolu, nie je to pravda. Prežila som niekoľko úžasných lások, vďaka ktorým som dnes tam, kde som. Samozrejme, aj ja som si ako mladá predstavovala, že nájdem muža na celý život, že spolu budeme mať deti a oslávime zlatú svadbu ako moji rodičia tento rok. No zrejme 'vďaka' povolaniu, zrýchlenému spôsobu života, chaosu v ňom, sa to skrátka nepodarilo. Za každou svojou láskou si však stojím!"

Ako sama vraví, každý vzťah jej niečo dal i vzal. Za čo je však najvďačnejšia, je schopnosť odísť včas. "Ľudia sa podľa mňa stretávajú, aby si odovzdali nejaké informácie, niečo sa od seba naučili, posunuli sa. Ak sa ich poslanie naplní, musia ísť ďalej. V čase, keď som odchádzala od svojho druhého manžela, bola som doňho ešte veľmi zaľúbená. No doteraz som presvedčená, že som urobila dobre. Obom nám to prospelo! A Vaškovi zrejme najviac. Bol totiž kúzelný, ale mal smolu, že je moje meno také silné, že zatieňovalo jeho talent a fantastický potenciál. Dokáže hrať naozaj na všetky nástroje, na ktoré sa pozriete, je to výborný herec, spevák a musel dokázať svetu, že ja som mu dvere iba otvorila."

Ona sama to vníma ako daň svojej popularite. "Bolelo to ako čert a bola som presvedčená, že už žiadneho partnera nechcem. Nebyť toho, že to teraz s Petrom bolo také silné, nikdy by som do nového vzťahu nešla. Bola som totiž presvedčená, že nastal čas skúsiť to sama. Tam hore si však asi povedali, že na to ešte mám čas, že si mám ešte užiť lásku." Lucie si z dvoch rozpadnutých manželstiev rada robí žarty. "Tento rok som bola na niekoľkých svadbách a bola som tá, ktorá sa pýtala: 'Kde máte ryžu? Ako to, že ste nerozbíjali taniere? Vy nemáte tanier? Zoženiem!' Po skúsenostiach s vlastnými svadbami by som ich už mohla organizovať," smeje sa speváčka, ktorá vraj má svoj život rada taký, aký je. "Je farebný. Miestami boľavý, ale aj veľmi krásny."

Tretiu svadbu vraj zatiaľ úplne nevylučuje. "Viem si predstaviť, že by som s týmto človekom prežila celý život. Je nesmierne trpezlivý, tolerantný a plní moje nikdy nevypovedané priania. Keď nie som doma, robí Filipovi večeru. Keď prídem neskoro domov, pripraví mu desiatu, pečie palacinky, aké som ja v živote neurobila, dvakrát do týždňa uvarí a odvezie jedlo mojej mame, aby nemusela variť. Takú starostlivosť som ešte nikdy nezažila!" No práve skúsenosti z partnerských nezdarov jej nedovoľujú vrhnúť sa strmhlav do nového manželstva. "Veľmi by som si priala, aby tento vzťah vydržal. Napriek tomu zatiaľ nechávam zadné vrátka radšej pootvorené."

Hoci publikum pozná Luciu ako dračicu, ktorá bez problémov sama obsiahne celé pódium, jej druhé ja si rado vychutnáva ticho a zamestnáva si hlavu celkom inými vecami ako je muzika. "Rada si vychutnám ticho, alebo si pustím pekný film a venujem sa ručným prácam. Upokojuje ma, keď sa nechám pohltiť vzormi, v lietadle zas lúštim sudoku a 2-3-krát týždenne si čistím hlavu v posilňovni." Ručným prácam sa venuje už od detstva. "Ešte som nevedela čítať, no už som háčkovala. Aj na Vianoce som viacerých obdarovala pletenými vecami či plyšovými zvieratkami, ktoré vyrábam," dodala vyťažená speváčka.

Dátum narodenia: 7. apríl 1966
Znamenie: Baran
Miesto narodenia: v stredočeských Otvoviciach
Rodinný stav: rozvedená, syn Filip
Relax: ručné práce, sudoku

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život
 2. Developer ITB pomáha naplniť túžbu po vlastnom bývaní
 3. Ako sa vás dotknú nasledujúce mesiace? Predpovedajú traja odborníci
 4. Jazdiť v lete na saniach? Na Madeire vám ukážu, že sa to dá
 5. Prvá banka spustila pravidelné investovanie do ETF fondov
 6. Dostupný elektromobil podľa Volkswagenu? Privítajte ID.2all!
 7. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz
 8. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
 1. Jazdiť v lete na saniach? Na Madeire vám ukážu, že sa to dá
 2. Marec, poberaj sa, starec - do dôchodku na úrovni
 3. Už 110 rokov súčasťou každej domácnosti. ALPA oslavuje jubileum
 4. Lekárka z Ameriky: Kvalita medicíny v Šaci na mňa zapôsobila
 5. Výšku finančných darov zvolili zákazníci Tesca vo Zvolene
 6. Najväčší súboj obnovených pamiatok prebieha online
 7. KOSIT i v tomto roku podporí upratovanie v Košiciach
 8. Počasie láka do prírody. Zodpovední majú v batohu tieto 2 veci
 1. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach 8 831
 2. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz 8 071
 3. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 5 320
 4. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49% 4 216
 5. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife 3 777
 6. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 2 790
 7. V malej obci na Kysuciach vyučujú s modernými technológiami 2 460
 8. Katka so vzácnym ochorením: Rozhodla som sa, že deti mať nebudem 1 140

Blogy SME

 1. Peter Kubica: O bežeckých otlakoch
 2. Martin Sústrik: Michail Saakašvili: Wunderkind boja proti korupcii (I.)
 3. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (24. - 30.3.1923)
 4. Irena Šimuneková: Náučný chodník Vojšín 2.
 5. Irena Šimuneková: Náučný chodník Vojšín
 6. Julius Kravjar: Slovensko a akademická sloboda: ako sme na tom v porovnaní so svetom?
 7. Ľubomír Maretta: Práca
 8. Miriam Studeničová: Pravda o strážnych anjeloch a o ich pomoci v dňoch očisty
 1. Radko Mačuha: V Moskve nie je všetko s kostolným poriadkom. 8 469
 2. Martin Kugla: Nenechajte Valla zničiť Petržalku! 6 507
 3. Matúš Baňas: Reforma vzdelávania na Slovensku - poďme spáliť aj posledné zvyšky toho dobrého, čo v slovenskom školstve ostalo 5 643
 4. Radovan Čipka: Podceňujeme intelekt tých, čo píšu "pekný chlapi" 3 433
 5. Ján Valchár: Gáaga! Gáaga! (plus ruský útok na Avdijivku) 2 875
 6. Magdaléna Cifrová: Konečne potrestaný pedagóg na VŠVU a aké dôležité je ospravedlniť sa 2 765
 7. Michal Porubän: Desatoro Maroša Žilinku 2 420
 8. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi II 2 361
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
 8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Prezident Policajného zboru Štefan Hamran a riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry Ľubomír Daňko.

Obvinenie vzniesla polícia vo štvrtok večer.


11 h
Šéfredaktorka denníka SME Beata Balogová.

Vražda je aj dnes aktuálna a nielen preto, že zatiaľ nebola vyšetrená.


11m
Ruskí vojaci na Ukrajine.

Vojaci zarábajú aj päťkrát viac ako bežní Rusi.


14 h
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona.

Tréner bol s výkonom spokojný.


6 h

Blogy SME

 1. Peter Kubica: O bežeckých otlakoch
 2. Martin Sústrik: Michail Saakašvili: Wunderkind boja proti korupcii (I.)
 3. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (24. - 30.3.1923)
 4. Irena Šimuneková: Náučný chodník Vojšín 2.
 5. Irena Šimuneková: Náučný chodník Vojšín
 6. Julius Kravjar: Slovensko a akademická sloboda: ako sme na tom v porovnaní so svetom?
 7. Ľubomír Maretta: Práca
 8. Miriam Studeničová: Pravda o strážnych anjeloch a o ich pomoci v dňoch očisty
 1. Radko Mačuha: V Moskve nie je všetko s kostolným poriadkom. 8 469
 2. Martin Kugla: Nenechajte Valla zničiť Petržalku! 6 507
 3. Matúš Baňas: Reforma vzdelávania na Slovensku - poďme spáliť aj posledné zvyšky toho dobrého, čo v slovenskom školstve ostalo 5 643
 4. Radovan Čipka: Podceňujeme intelekt tých, čo píšu "pekný chlapi" 3 433
 5. Ján Valchár: Gáaga! Gáaga! (plus ruský útok na Avdijivku) 2 875
 6. Magdaléna Cifrová: Konečne potrestaný pedagóg na VŠVU a aké dôležité je ospravedlniť sa 2 765
 7. Michal Porubän: Desatoro Maroša Žilinku 2 420
 8. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi II 2 361
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
 8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie
SkryťZatvoriť reklamu