Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky
JASNOVIDKA EVA, KTORÁ POCHÁDZA Z ČIECH A USADILA SA V KOŠICIACH, VEŠTÍ Z KARIET BUDÚCNOSŤ

Klientom nehovorí, čo ich čaká. Iba ich navedie na správnu cestu

Eva Lipenská (49), pochádzajúca z Čiech, sa zaoberá veštením z kariet a predpovedaním budúcnosti. Tvrdí, že vidí nad rámec bežnému smrteľníkovi dostupných informácií. Sama seba však nepovažuje za obyčajnú vešticu či kartárku, skôr za jasnovidku.

Veštica Eva Lipenská klienta nechá, aby si vytiahol päť kariet.Veštica Eva Lipenská klienta nechá, aby si vytiahol päť kariet. (Zdroj: Judita Čermáková)

Osud ju pritiahol do Košíc, kde sa jej začína dariť stále viac.

Ezotericky pôsobiaca Eva budúcnosť nepredpovedá len podľa naučených schém pospájaných z jednotlivých symbolov na kartách. To sa totiž môže hocikto naučiť naspamäť, či vyčítať napríklad z voľne prístupných kartárskych príručiek. Tvrdí, že vidí i nad rámec symbolov. „Kartárka vidí určité znaky a klientom hovorí len informácie o nich. Ja ich poviem tiež, ale rozvediem ich viac. Vidím akýkoľvek problém cez tie obrázky, ale mám aj hlbší podtext. Informácie cítim aj okolo nás alebo ich čítam priamo zvnútra toho človeka," vysvetľuje jasnovidka. „Kartárka napríklad povie, že ste chorá, ale nevie, čo je to za chorobu. Ja zisťujem prapríčinu choroby, ktorá je väčšinou psychického rázu. Hľadám skôr hlbší podtext, nie som spojená len s výkladom kariet."

Nezáleží vraj na tom, aké karty pri vykladaní používa - či má v ruke práve karty keltské, cigánske, tarotové alebo iné. Nie sú najdôležitejšie, musia byť však pozitívne a osloviť človeka. Slúžia v podstate iba ako pomôcka či prostriedok zdieľania. S pomocou kariet predstavujúcich hmotnú skutočnosť ale i Evini klienti lepšie prijímajú abstraktné posolstvo, ktoré im odovzdáva. „Väčšinou ľudia chcú to nevysvetliteľné a neviditeľné spoznať a ohmatať. V tom pomáhajú karty. Je to úplne jedno, z čoho sa veští, či z kariet, sklenenej gule, cez hviezdy alebo z kávy. Výsledok by mal byť rovnaký, univerzálny, predpovede by sa mali zhodovať. Pretože všetko je spojené vesmírnou energiou."

Eva tvrdí, že v práci jej, paradoxne, pomáha viera. „Môj výklad je pozitívny a daný zhora od Boha. Viera a moja činnosť sa nevylučuje, je to spojenie. Vnútorným spojením viery v Boha sa mi otvára svet obrazov. Niekedy viem, čo sa stane, inokedy vidím v symbolikách alebo obrazoch," prezradila. Chodí vraj do kostola, no väčšinou nie na omšu, skôr za rozjímaním. Najviac ju oslovil Dóm sv. Alžbety. Práve pre jej vnútorný vzťah k "najvyššiemu" ju mrzí, že sa na Slovensku stretla i s opovrhnutím, keď ju veriaci spájali s okultizmom, dokonca bosoráckymi praktikami. Pripisuje to aj vplyvu často pofidérnych kartárok, no aj historickému pozadiu. Kategoricky však také obvinenia odmieta. K akejkoľvek veštbe totiž pristupuje pozitívne, s otvoreným srdcom a s cieľom svojimi nadprirodzenými schopnosťami pomôcť, nie naopak.

Skryť Vypnúť reklamu

Vykladá si aj sama

Danosti v sebe Eva objavila v čase, keď sama stála na dôležitej životnej križovatke a nevedela sa rozhodnúť, aké ďalšie smerovanie si zvoliť do budúcnosti. V neistote sa rozhodla, že si sama nechá poradiť od veštice. „Zašla som k jednej kartárke, no veľmi ma to sklamalo. Ona nedokázala takmer nič povedať, len sa červenala a keď som sa niečo opýtala, hovorila iba 'áno' alebo 'nie'. Po tej návšteve som si prvýkrát sama vyložila zo žolíkových kariet," spomínala. „Prišlo to samo, predtým som sa tým nezaoberala. Zrazu som vo farbách videla svoj životný smer a mala som z toho radosť. Odvtedy som si sama začala vykladať karty, rozprávať a byť s nimi dennodenne v úzkom kontakte. Teraz je to väčšinou už len symbolicky, lebo už viem, čo chcem a potrebujem si to len potvrdiť."

Predtým než sa usadila v metropole východu, pôsobila v Čechách. K tomuto životnému obdobiu sa však nerada vracia, pretože vraj žije pre prítomnosť. „Predtým som jazdila po hradoch a jarmokoch, kde som vykladala karty aj v historických róbach. No vnímala som na sebe zmeny a to, že môj život má byť úplne inde. Zakotvila som tu v Košiciach, inklinujem k tomuto kraju. Veľmi sa mi páči, sem ma ako keby niečo pritiahlo. Mám aj pocit, že ľudia tu sú viac otvorení a srdeční," teší sa.

Vo veštení či jasnovidectve neskôr spoznala svoje životné poslanie. Varuje však, že do vykladania kariet by sa nikto nemal púšťať len zo zvedavosti, s nedôverou alebo nepríjemným pocitom, pretože tak to nikdy vedieť nebude a odrazí sa to i na výsledku. "Najdôležitejší je vzťah ku kartám. Nezáleží na tom, či a ako dlho ste karty študovali. Ono to akosi príde, čo má človek robiť, vyviera to z môjho vnútorného pocitu. Nevyužívam kombinácie, ale vidím súhrn piatich kariet, ktorý čítam ako celok a energiu niekde vo vzduchu a napojím sa naň. Neviem ani povedať ako, nikdy sa nepýtam rovno, čo bude. Možnože to funguje cez tú silnú vieru v Boha a že vnímam sama v sebe čistotu a lásku."

Svojim klientom teda len jednoducho nepredpovedá, čo by ich malo stretnúť v budúcnosti. Skúša ich nasmerovať tak, aby svoj život vlastným pričinením zmenili k lepšiemu. „Striktne nehovorím ľuďom, čo ich čaká v konkrétnych dátumoch. Snažím sa ich naviesť na tú správnu cestu a poradiť, čo by bolo pre nich najlepšie a ako sa vyvarovať istým nebezpečenstvám alebo prešľapom. Každý si môže vybrať, akou cestou sa vydá. Niektorú môžu dokonca ukončiť, vrátiť sa o niečo späť, keď si uvedomia chybu a tam pokračovať ďalej," myslí si jasnovidka.

A ako teda Eva vníma osudovosť? Na samotný osud verí, hovorí že každý človek disponuje svojou životnou a duchovnou úlohou, ktorá je s jeho osudom prepojená. Osud sa však podľa nej dá viac či menej zmeniť alebo korigovať. „Osud viem zvyčajne premieňať a zrýchľovať svojimi radami alebo energiou. Aj ľudia si sami môžu život a osud zlepšovať i meniť, keď sú na to zrelí v súčasnom živote. Do niečoho však nemôžem zasahovať, keď to jednoducho nejde. Aj v tej osudovosti máme more možností a variantov všetko premenovať a meniť. Každý je strojcom vlastného šťastia a to pekné si musí vybojovať. Ja mu dám informáciu, akou cestou sa má vydať, aby si to vybojoval."

Skryť Vypnúť reklamu

Negatívnu budúcnosť netají

Podľa Evy je na vlastnom rozhodnutí toho-ktorého človeka, či sa bude jej radami riadiť a prispeje tak k zmene svojho života či osudu. V prípade, že ich rešpektovať nebude a pôjde ďalej spôsobom, s ktorým je nespokojný, hrozí, že sa mu nepodarí naplniť životné poslanie. Môže sa vraj stať aj to, že nikdy nepozná toho pravého partnera, namiesto toho zakotví v podobných nešťastných vzťahoch. Eva tvrdí, že svojimi radami vie pomôcť zlepšiť zdravotný stav. „Ľudí chcem odblokovať nielen od tých chorôb, o ktorých vedia. Vidím aj tú príčinu a čo robia chybne. Snažím sa uvoľniť zablokovanú energiu v človeku. Často sa mi stáva, že ľudia prídu ku mne pasívni a potom keď odchádzajú, sú usmievavejší a pokojnejší."

Pred ťažkou úlohou stojí vždy vtedy, keď v budúcnosti klienta vidí negatívne udalosti. Nemôže ich vraj celkom obísť, pretože zlá udalosť sa prelína do všetkých oblastí života, o ktoré sa klient zaujíma. Klamať nechce, snaží sa opatrne naznačiť, že istá situácia môže nastať. „Záleží na tom, čo zlé vidím, či je tam choroba, nehoda alebo dokonca úmrtie. Určité veci sa totiž dajú obísť. Niekomu napríklad môže hroziť, že pôjde autom a zabije sa. Ja mu nepoviem rovno, že určite umrie na ceste. Ale varujem ho, že mu hrozí vážna autonehoda a poviem mu, nech si dá pozor na rýchlosť. Jeho správaním a myslením sa to dá ešte zmeniť, a človek môže fungovať ďalej."

Eva v súčasnosti takto radí niekoľkým stálym klientom, s rozširujúcim sa chýrom o nej jej pribúdajú stále ďalší. „Väčšinou sa mi klienti vracajú. Keď im niečo dobre poradím, prídu aj opakovane zase po ďalšie rady. Niekto ale príde len raz. Už spoznám, či je možné s klientom pokračovať v sedeniach alebo sa s ním nedá pohnúť. Keď zabudne na všetko a začne sa správať po svojom, zase spadne do toho istého, s čím bol nespokojný," vraví zamyslene.

Najčastejšie ju zvyknú navštevovať mladí ľudia, ktorí sa hľadajú. Sú zvedaví, na akú profesiu či smer sa hodia. Eva im zvyčajne ukáže viac alternatív, z ktorých si môžu vybrať a rozhodnúť sa pre jednu im najbližšiu. „Napríklad vidím dlhodobejšiu cestu do zahraničia. To môže pomôcť v rozhodovaní, keď majú strach niekam sa vybrať a dodá sebaistoty." Každý sa zaujíma samozrejme o milostný život, o to či a kde môže nájsť svojho životného partnera alebo ako bude pokračovať už začatý vzťah, prípadne ako sa vyrieši partnerský problém.

Eva za svojím pôsobením vidí i výsledky, keď sa život jej klientov zmení k lepšiemu. „Prichádzajú väčšinou až za dlhšiu dobu, keď ku mne chodia klienti opakovane. Niektorým ale predpovedám vždy to isté, a poukazujem na to, čo by mali zmeniť. Napríklad utláčaná žena svoj život k lepšiemu nezmení, kým neodíde od despotu. Môžem jej len povedať, čo nové hrozí, keď vzťah bude pokračovať."

Napriek tomu, že Eva jasnovidectvo považuje za svoju životnú úlohu, nerobí to zadarmo. Vlastní živnosť na veštenie, takouto činnosťou sa vie uživiť. Jednotnú taxu za sedenie nemá, záleží od jeho dĺžky, rozsahu a náročnosti. „Cítim, že to robiť mám, ale je to ako každá iná práca. Keď ju robím zodpovedne, mala by byť aj finančne ohodnotená. Mám radosť, že môžem niečo klientovi odovzdávať, ale zase chcem mať radosť z toho, že on ma odmení," vysvetlila svoju filozofiu.

Okrem nej v metropole východu pôsobia i viaceré ďalšie veštice, ktoré pre Evu predstavujú konkurenciu. S niektorými sa dokonca aj stretla, majú vraj trochu iné metódy, no každá je presvedčená, že to robí správne. Eva sa však neistá necíti, funguje naďalej pre svojich klientov. Priznáva však, že sama by si od inej veštice karty vykladať nenechala, radšej sa toho ujme sama. „Človek by čakal, že stále som pri tých svojich obrázkoch. No mám skôr pocit, že idem za tým, čo od života chcem a to by som radila každému. Sny a plány by sa mali splniť. Chcem ľuďom odovzdávať pozitívny smer a navrátiť do správnej cesty k Božej pravde, aby si uvedomili, kde robili chyby," dodala jasnovidka na záver.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 3. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 5. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 1. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
 2. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 10. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 24 530
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 21 365
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 15 909
 4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 683
 5. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 12 157
 6. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 12 112
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 715
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 870
 9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 725
 10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 648
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

V Košiciach má byť viac ako sto testovacích miest

Miesta by mali poznať v utorok, zverejniť ich vo štvrtok.

UNLP.
POZNÁMKA JAROSLAVA VRÁBEĽA

Po tom, čo mamička a advokátka predviedli v pôrodnici, sa už nedá byť ticho

Koronakarma mnohých takých dobehla, nakoniec prosia o modlitby.

Ilustračné.

Košice predali parcely na verejné parkoviská, sú súkromné

Za Rašiho to tak schválili, developer nevie prečo. Najviac má Hreha.

Mesto predalo pozemky na verejné parkovacie miesta. Od developera ich získali po 3-tisíc eur s DPH majitelia bytov.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Navrhli odvolať rektora STU Fikara, na rokovaní bola polícia

Akademici si odhlasovali koniec Miroslava Fikara.

Rektor Slovenskej technickej univerzity (STU) Miroslav Fikar.

Slovensko otestujú celoplošne cez víkend (minúta po minúte)

Počas pilotnej fázy plošného testovania otestovali 140 945 ľudí.

v popredí vpravo premiér Igor Matovič, v pozadí sprava minister zdravotníctva Marek Krajčí, minister obrany Jaroslav Naď a náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl Daniel Zmeko na brífingu s novinármi počas prestávky zasadnutia Ústredného krízového štábu.
Komentár Petra Schutza

Do análov hlavným vchodom

Ani päťtisíc odhalených v predpremiére nedáva odpoveď na záhadu, že načo je dobré plošné testovanie.

Peter Schutz
Južný pól Mesiaca. V tejto oblasti má v roku 2024 pristáť misia Artemis III.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop