Korzár logo Korzár Košice
Sobota, 25. september, 2021 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky
NIKDY KVÔLI PRÁCI NEFRFLALA A DÚFA, ŽE NIKDY NEZLENIVIE

Herečka Zuzana Vačková s rodičmi už roky vedie chatovú oblasť pri termálnom kúpalisku Vincov les

S komédiou Rozmarný duch zavítala nedávno do Košíc šestica výborných hercov, medzi nimi aj Zuzana Vačková. Začínala už ako detská televízna a filmová hviezda a hoci má na konte mnoho postáv, v týchto dňoch je zrejme pre každého diváka Alicou zo seriálu Te

Z. Vačková sa zmierila s tým, že u slovenských divákov najviac rezonuje ako Alica zo seriálu Panelák a že ľudia si ju s touto postavou stotožňujúZ. Vačková sa zmierila s tým, že u slovenských divákov najviac rezonuje ako Alica zo seriálu Panelák a že ľudia si ju s touto postavou stotožňujú (Zdroj: tv joj)

levízie JOJ "Panelák". V rozhovore prezradila, prečo je vďačná za túto postavu mierne pojašenej Alice, ale i to, čo je pre ňu najdôležitejšie na svete a čomu sa snaží všetko prispôsobiť.

Do Košíc prišla Z. Vačková v spoločnosti výborných hercov a herečiek - spolu s ňou sa publiku vo vydarenej komédii predstavili Zuzana Tlučková, František Kovár, Zuzana Kocúriková, Elena Podzámska a Peter Sklár. "Viete, keď idete na divadelný zájazd v takejto spoločnosti, skutočne sa nemôžete sťažovať na to, že by nebolo postarané o zábavu," povedala s úsmevom. "Ja si zájazdovanie doslova užívam plnými dúškami, pretože mimo domova mám zrazu čas pre seba. Keby som bola doma, minimálne naháňam nejaké papierovačky a úrady alebo upratujem. Takto som vlastne donútená leňošiť a musíte uznať, že je to príjemná činnosť..." Navyše si Z. Vačková pochvaľovala to, že sa jej na východe dobre spí. "V poslednom čase mám problémy so spánkom, tak som sa bála, že na zájazde sa mi to zhorší. Predsa len - cudzie prostredie a každú noc iná posteľ... Ale na počudovanie spím ako zabitá. Asi si tu budem chodiť liečiť nespavosť," smeje sa.

Zatiaľ čo na východe Slovenska si mohla užiť počas dňa príjemné ničnerobenie, v Bratislave jej to nehrozí. Okrem práce herečky sa v poslednom čase začala s priateľkou herečkou Bibianou Ondrejkovou angažovať v charite. Pomáhajú konkrétnym detským domovom a založili nadáciu na pomoc obetiam domáceho násilia. "Dražili sme napríklad väzenské mundúry herečiek zo seriálu Televízie JOJ 'Odsúdené'. V tejto oblasti je stále čo robiť. Je dôležité dať všetkej našej snahe nejakú formu, vedieť všetko zrealizovať, potom peniažky správne nasmerovať... Je to pre mňa čosi nové a veľmi zaujímavé. Som rada, že sa moja práca netočí len okolo filmovania, dabingov a úpravy dialógov."

Vďaka tomu, že má v týchto dňoch práce tak akurát, je viac než spokojná. "Z Alice v 'Paneláku' sa napríklad veľmi teším. Dostáva stále pomerne veľa priestoru, mení zamestnanie, takže bude veselo aj pri nakrúcaní. Ďalej sa dabuje seriál 'CSI Miami', mám aj kopu inej roboty. Dá sa povedať, že teraz to mám tak príjemne rozložené. Mám času aj na seba a rodinu. Teraz má dcérka šesť rokov, v poslednom čase je veľmi čiperná a chcela by chodiť na nejaký tanečný krúžok, takže jej nejaký chcem nájsť."

Nie stále však bola Z. Vačková pracovne vyťažená tak, ako by si sama predstavovala. "Iste, mám za sebou aj také obdobie, keď herecká práca nebola takmer žiadna. Boli to nepríjemné časy. Ale tak to podľa mňa má byť. Keby sa človeku stále darilo, tak by nevedel oceniť dobré obdobie. Preto si každý musí prejsť tým dobrým aj tým zlým. Ja ďakujem za každú skúsenosť, pretože je to obohacujúce."

Momentálne sa na divadelných obrazovkách objavuje v seriáli Panelák. "Nejaké ďalšie ponuky tu sú, no je to všetko ešte v hypotetickej rovine. Nič konkrétne sa zatiaľ nezačalo realizovať, takže o tom ani nemôžem hovoriť. Ja som ten typ, ktorý nevie povedať 'NIE' novej príležitosti. V našom povolaní je to tak, že príležitosti sa už neopakujú. Keď vám niekto niečo ponúkne - konkrétny film či seriál a konkrétnu rolu - tak ak to odmietnete, dostane to niekto iný a vy už túto šancu nedostanete. Iste, môže prísť niečo iné, ale rovnako to prísť nemusí... Priznávam sa, že som workoholik a mám rada pracovné napätie. Nikdy som nefrflala, keď bolo práce veľa, a nikdy som sa tomu nebránila a dúfam, že nikdy ani nezleniviem."

Napriek tomu, že sa nebráni žiadnej hereckej ponuke, nie je ten typ človeka, ktorý by nové príležitosti vyhľadával a takpovediac sa ponúkal. "Nikdy som to nevedela a možno je to aj na škodu veci, lebo pripomenúť sa asi nikdy nezaškodí. Ja však radšej v tichosti počkám, kým si na mňa niekto spomenie, lebo si neviem ani len predstaviť, že ak by som sa dozvedela o tom, že sa chystá nejaký projekt, tak by som obtelefonovala producentov a režisérov a pýtala sa, či sa môžem prísť ukázať. Nemám to v povahe."

Z. Vačková sa zmierila s tým, že u slovenských divákov najviac rezonuje ako Alica zo seriálu Panelák a že ľudia si ju s touto postavou stotožňujú. "Stále sa stretávam s tým, že diváci si myslia, že sme rovnaké a že aj ja som taká pojašená a pobláznená. Ja osobne si myslím, že nie som taká. Minule sa mi kamarátky smiali, lebo som mala dobrú náladu a bavila som sa a ony mi vtedy povedali: 'Ty vravíš, že nie si ako Alica? Mala by si sa teraz vidieť...' Iste, keď je človek dobre naladený, tak má chuť byť aj trochu pojašený. Ale ja mám pocit, že Alica je pojašená stále, zatiaľ čo ja sa viem správať aj normálne."

Dostať v seriáli postavu, s ktorou si herca ľudia stotožňujú, je dvojsečná zbraň. Na jednej strane to môže priniesť veľkú popularitu, na druhej strane hrozí, že si herca diváci zaškatuľkujú a v inej postave ho nebudú vedieť prijať. "Ja som za Alicu vďačná. Je totiž dobré dostať postavu, v ktorej si vás ľudia zapamätajú. Riziko zaškatuľkovania je tu vždy. Aj pri malej postave a aj pri projekte, ktorý nie je na obrazovkách tak často ako napríklad denný seriál. Našťastie, Alica nie je negatívna postava a je pravda, že asi by sa mi nepáčilo, keby ma ľudia vnímali ako nejakú 'sviňu' a nemali ma radi. Alica je milá a príjemné je, že ľudia si ju so mnou stotožňujú a sú milí aj na mňa, keď ma spoznajú."

Hoci má Z. Vačková za sebou mnoho televíznych postáv, stále si doposiaľ užívala anonymitu. Tomu je však už koniec. "Alica veľmi dvihla mieru toho, nakoľko ma ľudia spoznávajú na ulici. Aj keď som sa napríklad v STV objavovala pravidelne, stávalo sa mi málokedy, že by ma ľudia spoznali. Jednak - v súkromí sa nemaľujem a v televízii vás vymaľujú ako kraslicu a to potom človek vyzerá skutočne inak. Rozhodne sa však preto na Alicu nehnevám. Mám tú postavu veľmi rada, lebo zbožňujem veselých ľudí, ktorí sa stále smejú. Z roboty na 'Paneláku' mám radosť aj kvôli tomu, že s Didi Mórovou a Zuzkou Mauréry tvoríme výborný trojuholník. Užijeme si zábavu na pľaci, ale sme priateľky aj v súkromí. No a Alica vystriedala v seriáli dvoch chlapov - Romana Luknára a Peťa Sklára, čo sú tiež veľmi príjemní spoločníci a hereckí partneri. Takže sa absolútne nemám na čo sťažovať."

Televízny a filmový svet je Z. Vačkovej dôverne známy, veď nakrúcať začala už ako dieťa. "Prvá vec, ktorú som robila, bol film 'Kosenie Jastrabej lúky', ktorý režíroval Štefan Uher. Hrala som tam odutú pubertiačku, rodičov mi hrali Karol Spišák a Milka Zimková, starého otca Jozef Kroner. Natáčalo sa to pri Žiari nad Hronom, celé leto som sa potĺkala po kopcoch a užívala si spoločnosť úžasných ľudí. Vtedy som si povedala, že je to skvelá robota a toto by som chcela robiť. Otvorilo mi to dvere do sveta filmovania. Pán režisér Uher bol veľký pojem, keď som potom prišla na konkurz a pochválila sa, že som s ním nakrúcala film, hneď sa na mňa dívali inak."

Ako gymnazistka nakrúcala rozprávky a seriály, hrávala v divadle Ludus a viac-menej bola o kariére rozhodnutá. "Keď som šla na prijímačky na VŠMU, v podstate v komisii sedeli herci, s ktorými som už predtým pracovala. Nemyslím si však, že by mi to bolo nejako pomohlo, lebo v herectve protekcia nepomôže. Buď to v človeku je, alebo nie je. Existuje totiž množstvo detských hviezdičiek, ktoré zažiaria vďaka nejakému filmu, no nie sú talentované a vo vyššom veku sa ďalej neposunú. Na druhej strane sú však takí detskí herci, ktorí dokážu aj v dospelosti potvrdiť to, že na to majú. Stačí spomenúť Maroša Kramára, Maťa Landla, Peťa Kočiša či Táničku Pauhofovú."

Príležitosť nakrúcať už od detstva u Z. Vačkovej zapríčinila to, že veľmi nezvažovala iné povolanie. "Ešte ako malé dieťa som chcela byť lekárkou, ale tým, že som počas strednej školy nakrúcala a chodila hrávať do divadla, tak ma to výrazne formovalo a nemala som ani čas na iné koníčky a na to, aby som zvažovala, či by ma nelákalo aj čosi iné. Dnes som za to veľmi vďačná." Povolaniu herečky sa však nevenuje na 100 percent, spolu s rodičmi totiž podniká. "Už niekoľko rokov vedieme chatovú oblasť pri termálnom kúpalisku Vincov les, takže viem, kedy sa odovzdáva daňové priznanie, ako sa robia zmluvy, chodievam na obchodné rokovania... Ale herectvo je moja srdcová záležitosť. Je to veselé povolanie, ak sa človeku darí."

A hoci je herectvo jej srdcovou záležitosťou, predsa len existuje čosi, čo má prednosť aj pred ním. "Moja rodina. Moje dve deti - to je to najdôležitejšie na svete a tomu sa snažím všetko prispôsobiť. Všetko robím pre svoje deti a vždy sa snažím zariadiť sa tak, aby som v prvom rade mala dosť času na nich a aby mali všetko, čo potrebujú. Čaká nás perný školský rok, lebo Maruška sa chystá do školy a Jakub bude maturovať, takže to bude náročné Ale spolu všetko zvládneme," dodala Zuzana Vačková na záver.

Vizitka

Dátum narodenia: 12. február 1969
Znamenie: Vodnár
Miesto narodenia: Prievidza
Ukončené vzdelanie: VŠMU
Rodinný stav: rozvedená, dve deti
Relax: rodina

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. „Prezlečte“ svoj domov! V móde je šetrenie peňazí aj prírody
 2. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať?
 3. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem
 4. Znalec slovenského brandy
 5. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho
 6. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy?
 7. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty
 8. Školy sa znova môžu zapojiť do zberu starých mobilov
 9. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 10. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
 1. Samočistiace vypínače chránia pred infekciami
 2. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 3. Hobbymarket OBI predstavil nový koncept predajne v Michalovciach
 4. Aktuálne radarové a slovenské hlásenia v autokamere?
 5. Tesco announces net-zero target of 2035 for its operations
 6. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 7. Lekárska prehliadka pre cudzincov je v Nitre, aj bez objednania
 8. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 9. Rozšírená realita a ovládanie na diaľku
 10. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať?
 1. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi 6 869
 2. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho 5 566
 3. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 4 834
 4. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov 4 549
 5. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 3 543
 6. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 530
 7. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im? 3 284
 8. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať? 3 249
 9. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 2 965
 10. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem 2 818

Blogy SME

 1. Anna Milanová: Strom a Klíma ťa potrebuje... 2021
 2. Denis Jánošík: Nevidiaci a slabozraký
 3. Katarína Tóthová: Objatie a jeho sila
 4. Marián Kozák: Anton Benča - životný príbeh
 5. Andy Morávek: Tomuto štátu už nedarujem ani jedinú kvapku mojej krvi. Nezaslúži(š) si ju!
 6. Iveta Bakitová: Taliansko - poznávanie známych aj menej známych miest pokračuje
 7. Peter Chudý: Šesť spôsobov na odstránenie čestného policajta alebo ako to bolo za prezidentovania Tibora Gašpara a likvidačné metódy prehnitého systému dnes.
 8. Štefan Vidlár: Autority
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 26 657
 2. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 12 434
 3. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 6 120
 4. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope 5 510
 5. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 5 203
 6. Dušan Koniar: Ostávajú možno dva mesiace 4 028
 7. Peter Chudý: Aký je motív sledovania špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica? Kompromitácia alebo príprava na spáchanie násilného trestného činu? 3 845
 8. Stanislav Martinčko: R.Fico sa stal kajúcnikom č.1 !!! 3 722
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Adam Valček: Kauza DPB: Predaj vyše stotisíc pokút skontrolujú, toto sú ďalšie pochybnosti
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Hlasovanie poštou sa už začalo.

Otázky a odpovede o voľbách v Nemecku.


23 h
Ilustračné foto.

Časť D4/R7 sprístupnia o týždeň.


22 h
Miroslav Kollár na tlačovej konferencii po zvolení za predsedu strany Spolu.

Vo voľbách na sneme strany porazil Juraja Hipša.


TASR a 1 ďalší 11 h
Thajská vláda plánuje zriadiť centrum na boj proti neovereným správam na sociálnych médiách.

Dokedy sa chceme prizerať, ako nám lži na internete zabíjajú spoluobčanov?


Martin Klus 24. sep

Blogy SME

 1. Anna Milanová: Strom a Klíma ťa potrebuje... 2021
 2. Denis Jánošík: Nevidiaci a slabozraký
 3. Katarína Tóthová: Objatie a jeho sila
 4. Marián Kozák: Anton Benča - životný príbeh
 5. Andy Morávek: Tomuto štátu už nedarujem ani jedinú kvapku mojej krvi. Nezaslúži(š) si ju!
 6. Iveta Bakitová: Taliansko - poznávanie známych aj menej známych miest pokračuje
 7. Peter Chudý: Šesť spôsobov na odstránenie čestného policajta alebo ako to bolo za prezidentovania Tibora Gašpara a likvidačné metódy prehnitého systému dnes.
 8. Štefan Vidlár: Autority
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 26 657
 2. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 12 434
 3. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 6 120
 4. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope 5 510
 5. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 5 203
 6. Dušan Koniar: Ostávajú možno dva mesiace 4 028
 7. Peter Chudý: Aký je motív sledovania špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica? Kompromitácia alebo príprava na spáchanie násilného trestného činu? 3 845
 8. Stanislav Martinčko: R.Fico sa stal kajúcnikom č.1 !!! 3 722
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Adam Valček: Kauza DPB: Predaj vyše stotisíc pokút skontrolujú, toto sú ďalšie pochybnosti

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu