Korzár logo Korzár Košice
Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky
O TÝŽDEŇ V PIATOK A V SOBOTU SA V JUMBO CENTRE USKUTOČNÍ 15. ROČNÍK EZOTERICKÉHO FESTIVALU DEŇ ZDRAVIA

Odborníci na životný štýl poradia, ako pohladiť svoju dušu aj telo

V dňoch 25. a 26. marca sa v Jumbo centre uskutoční 15. ročník ezoterického festivalu Deň zdravia. Ide o najväčšiu košickú výstavu zameranú na životný štýl a ezoteriku. Prednášať na nej budú veľmi zaujímaví hostia zo Slovenska i zo zahraničia.

Jozef Banáš bude prednášať aj o knihe Kód 9.Jozef Banáš bude prednášať aj o knihe Kód 9. (Zdroj: Judita Čermáková)

Akciu už tradične pripravuje Regeneračné centrum a mediálne ho podporil aj Košický večer KORZÁR.

Vznik a organizácia jednotlivých ročníkov sa spája s Ing. Petrom Tóthom. "Čím ďalej, tým viac ľudí žije konzumným životom, ktorý je riadený reklamou, ktorá na nás číha všade vôkol. Je však jej skutočným cieľom naše zdravia a šťastie? Alebo je za ňou maskované vytváranie vždy viac a viac chorých a nešťastných ľudí, ktorí sa stávajú permanentnými klientmi. Na druhej strane je mnoho ľudí, ktorým nie je ľahostajné ich zdravie a budúcnosť planéty. Chcú hľadať príčinu ochorenia v sebe samom, lebo si uvedomujú, že si ho zavinili sami a nečakajú, aby to za nich vyriešil štát, lekár, či liek. Hovoríme o Mayskom kalendári, sledujeme deň za dňom silnejúce katastrofy vo všetkých oblastiach, ale neuvedomujeme si, že je spôsobená vibráciou ľudstva, do ktorej sme prispeli aj my svojím myslením. Vibrujeme láskou a odpúšťaním, alebo neustále zápasíme s nejakými inými emóciami? Pre všetkých tých, ktorí si uvedomujú nutnosť transformácie seba samého, je pripravený ďalší Deň zdravia, aby im pootvoril dvierka do komnát, v ktorých sa ukrývajú tajomstvá zdravia a šťastia" prezradil nám.

V programe festivalu na tento rok je množstvo známych terapeutov, psychológov a výnimočných ľudí, zaoberajúcich sa filozofiou žitia. Niektorí sa v Košiciach predstavia po prvý raz, iní absolvovali premiéru v niektorom z predošlých ročníkov. Skúsme si ich teraz predstaviť bližšie. "Dr. Ac. Boris Subotič pochádza zo Slovinska. Už roky pôsobí v Bratislave, ale mnohí ho poznajú z článkov časopisu Vitalita " prezrádza to najpodstatnejšie o prvom z hostí Ing. Tóth. "Ponúka riešenie rôznych ochorení na základe liečebných postupov čínskej tradičnej filozofie a medicíny v kombinácii so starými aj novými ľudovými technikami západnej filozofie a kultúry." Názov jeho prednášky je "pH stravy a jeho vplyv na zdravie".

Hoci pochádza z Indie, ďalší z atraktívnych účastníkov festivalu je už napoly Slovákom. Ravi Kant Bhutani sa aktívne venuje meditáciám Sahadža jogy už od roku 1994. Vďaka vnútorným schopnostiam, ktoré získal prostredníctvom meditácií spojených so vzostupom vnútornej energie Kundalini, vie svoje praktické skúsenosti odovzdávať aj ostatným. Sahadža jogu vyučuje na Slovensku už 13 rokov. 10 rokov v Banskej Bystrici a posledné 3 roky v Košiciach. "Jeho prednáška bude mať názov 'Prebudenie vnútornej energie tu a teraz - a jej liečivé účinky'. Prednáška oboznámi účastníkov s teoretickými poznatkami a výskumom zameraným na sledovanie vplyvu meditácie na duchovný a fyzický rozvoj človeka. Zároveň prinesie cenné praktické skúsenosti s aktiváciou vnútornej energie, ktorej vystúpenie pozdĺž chrbtice prinesie každému vnútorný pokoj, rovnováhu - a zbaví ho stresu. Túto skúsenosť môže zažiť každý účastník ihneď - už počas samotnej prednášky," sľubuje Ing. Tóth.

Z Maďarska pricestuje na festival liečiteľka a znalkyňa tzv. telových sviečok Mária Sagodi. Názov jej prednášky je Vzostup a cesta prechodu do inej dimenzie. "Nemenej zaujímavá bude aj terapeutka Eva Baková z Česka, ktorá sa venuje filozofii, duchovnu a numerológii. Názov jej prednášky znie: Kto sme a kam kráčame - podstata existencie, pochopenie podstaty a zmyslu života," prezrádza Ing. Tóth. "Z Česka pricestuje aj Mgr. Stanislava Emmerlingová, ktorá je špeciálny pedagóg a konzultant pre budúcich rodičov a deti s poruchami učenia, ako sú dysgrafia, dyslexia a iné. Okrem tejto témy bude prednášať aj o zvyšovaní výkonnosti pri učení, prenatálnom výučbovom programe Baby Plus. Je pre tehotné mamičky, ktoré chcú mať spokojné dieťatko so silným imunitným systémom." Jej prednáška bude mať názov Moje dieťa ma ničí... Prečo??????

Krédom Dana Doležala z Česka je čo najmenšia medializácia, ale žitie v zdraví a harmónii. Kto ho raz počul, chce sa od neho učiť znova. Tvrdí, že harmonická strava je základom pre harmóniu v duši a tele. Jeho prednáška bude mať názov Praktický úvod do zdravého života. "Českú enklávu na festivale dopĺňa známa anjelská terapeutka Judita Peschlova, ktorá bude mať prednášku v piatok i v sobotu. Prvá má názov 'Revolučný kondičný program pre dušu a pre telo - Liečenie s anjelmi na všetkých rovinách. Názov druhej je 'Integrovaná terapia: podpora a pomoc v procese pozitívnej zmeny životného štýlu', obe s meditáciou a vizualizáciou)," predstavuje Ing. Tóth.

Ing. Izabela Platznerová je žiačkou Ruedigera Dahlkeho, ktorý napísal celkove 28 kníh, (z ktorých sa mnohé stali svetovými bestsellermi). Boli preložené do 23 jazykov. Izabela preložila do slovenčiny knihu "Telo ako zrkadlo duše". Vydala štyri CD s Dahlkeho meditáciami a pripravuje vydanie ďalších jeho kníh v slovenčine. Ing. Platznerová bude v Košiciach hovoriť na tému Zákony osudu podľa Ruedigera Dahlkeho. Prednáška Košičanom dobre známeho dizajnéra a poradcu feng šuej Mgr. Ľubomíra Slejzáka bude mať názov Mandala ako zrkadlo duše. Feng šuej bude nosnou tému aj prednášky Silvie Gerecovej. Jej názov je Ošetrenia podľa Feng shui na rok 2011. "Festivalu sa opäť zúčastní Róbert Geist, lektor metódy, ktorá umožní každému jednotlivcovi dospieť do stavu Vertikality. Svoju prednášku nazval Rok 2011 - rok nálezov a strát. Rovnako azda netreba predstavovať ani astrológa, terapeuta a autora horoskopov Mgr. Miroslava Kostelnika," myslí si Ing. Tóth. Názov jeho prednášky je Poznaj sám seba prostredníctvom energií univerza.

Ďalším z pozvaných hostí je MUDr. Tibor Baranec "Súčasný život kladie na človeka mimoriadne veľké nároky," tvrdí. "Ak ho chce zvládať bez negatívnych dôsledkov alebo ujmy na zdraví, je potrebné, aby sa o seba aj primerane staral. Stará múdrosť hovorí: Jednoduchšie je chorobám predchádzať ako ich liečiť. Základom integrovanej medicíny je medicínske poznanie a myslenie, pričom má tri piliere: DETOXIKÁCIU, SUPLEMENTÁCIU A REGULÁCIU. Integrovaná medicína však v sebe zahŕňa aj problematiku rozvoja osobnosti, duchovného rozmeru človeka a života. Preto sila integrovanej medicíny spočíva v synergickom efekte - spolupôsobením všetkých súčastí sa umocňuje výsledný efekt procesu liečenia, pretože celok je viac ako súčet častí." Názov prednášky MUDr. Baranca znie: Integrovaná medicína v praxi. S medicínou má veľa spoločného aj prednáška MUDr. Márie Butkovičovej, ktorá sa pediatrii venovala 30 rokov. V súčasnosti pôsobí v oblasti alternatívnej medicíny a svoju prednášku nazvala Záhadné enzýmy - ako ovplyvňujú naše zdravie?

To najlepšie spomenieme na koniec. Podľa viacerých názorov bude zlatým klincom programu účasť Ing. Jozefa Banáša. Slovenského dramatika, diplomata, expolitika a prozaika, autora kníh ako Idioti v politike, Zastavte Dubčeka! či Kód 9. Známy je aj ako otec dvoch dcér, z ktorých jednou je moderátorka Adela Banášová. Porozpráva nám o knihe Kód 9 a expedícii Peking - Sian - Lešan - Lhasa (tibetské kláštory) - Šigace - Pašupatinath - Káthmándu - Lumbini (rodisko Budhu) - Varanásí - Agra-Dillí. Samozrejme, po besede bude nasledovať autogramiáda s možnosťou zakúpenia si kníh.

Vo foyeri Jumbo centra očakáva návštevníkov niekoľko desiatok vystavovateľov, terapeutov a lekárov, ktorí zodpovedajú otázky počas prístrojových analýz a radi poradia pri zdravotných problémoch. Domov si budú môcť odniesť aj foto svojej aury, rôzne ezoterické darčeky, knihy, obrazy a mnoho ďalších vecí súvisiacich so zdravím a alternatívnou medicínou. Tiež biopotraviny, doplnkové preparáty výživy, liečivú kozmetiku, čaje, liečivé kamene, vonné oleje a tyčinky, knihy a literatúra o zdraví, sviečky, mandaly a iné obrazy. Návštevníkov čaká široká ponuka feng-šuej pomôcok, relaxačnej hudby, masážnych pomôcok, tiež rôzne prístroje, filtre vody. O teplú zdravú stravu je opäť postarané jedlami z védskej kuchyne. Ďalšie informácie sú dostupné na: www.DenZdravia.sk

"Počet miest na prednáškach je obmedzený, a preto odporúčame zabezpečiť si vstupenky na prednášky vopred v Regeneračnom centre na Štefánikovej 20 v Košiciach, kde sú za zvýhodnené ceny pre všetkých, ale hlavne pre dôchodcov a študentov." povedal na záver Ing. Tóth a dodal: "Špecifikom festivalu Dňa zdravia je aj to, že vstup na výstavu je zdarma."

Program festivalu

Piatok

11.30 otvorenie
11.30 Ravi Kant Bhutani
12.00 Silvia Gerecová
12.30 Dr. Ac. Boris Subotič
13.15 prestávka
14.15 Mgr. Ľubomír Slejzák
14.45 Mgr. Miroslav Kostelnik
15.30 Judita Peschlova
16.15 prestávka
17.15 MUDr. Mária Butkovičová
17.45 Mária Sagodi
19.00 záver

Sobota

9.00 Róbert Geist
9.30 Judita Peschlova
10.30 Ing. Jozef Banáš
11.45 prestávka
12.45 Eva Baková
13.45 Dan Doležal
14.45 Mgr. Stanislava Emmerlingová
15.30 prestávka - zlosovanie tomboly
16.30 Ing. Izabela Platznerová, MBA
17.15 MUDr. Tibor Baranec
18.30 záver

rob

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
 2. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 3. Mikuláš s Majkom Spiritom? Môžete si ho užiť u vás doma
 4. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
 5. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
 6. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 7. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
 8. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
 9. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 10. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
 1. Mikuláš s Majkom Spiritom? Môžete si ho užiť u vás doma
 2. Väčšina fajčiarov dalo deťom cigarety, ak si vypýtali
 3. Podcast: Jeden lístok, veľa tratí
 4. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
 5. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
 6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
 7. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
 8. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 9. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
 10. COOP Jednota je najdôveryhodnejším slovenským predajcom potravín
 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 784
 2. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 13 824
 3. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 9 760
 4. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 677
 5. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 9 265
 6. Aká je chémia vôní 9 181
 7. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 8 632
 8. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 614
 9. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 8 058
 10. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy 7 797
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Nová riaditeľka košickej detskej nemocnice: Teším sa na návrat

Chystá stretnutia so zamestnancami, primármi a vytvorí pracovný tím.

Jaroslava Feketeová. Snímka je z čias, keď pôsobila ako lekárka na Oddelení detskej onkológie a hematológie košickej DFN.
Výročie výbuchu bytovky Mukačevská 7 v Prešove

Rok po výbuchu. Majorošovci veria, že sa na Mukačevskú 7 ešte vrátia

Tragédia odhalila aj silu priateľstva.

Marek Majoroš na mieste, kde stála bytovka.
Viki Olejárová by rada zbierala zážitky z celého sveta, chcela by prespať v baobabe aj si zaspievať so Stingom.
Ľudmila Kolesárová.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Zľava minister zdravotníctva SR Marek Krajčí a prezident Slovenskej spoločnosti infektológov Pavol Jarčuška počas tlačovej konferencie k aktuálnej pandemickej situácii na Slovensku.

Haščák z Penty ide do väzby, rozhodol súd

Haščákovi hrozí až 20 rokov.

Premiér Igor Matovič a minister školstva Branislav Gröhling.
Stĺpček Petra Schutza

Experiment avantgardný ako celoplošné testovanie

Ďalší pochod Slovenska po neprebádaných tretích (štvrtých) cestách boja s covidom.

Peter Schutz

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop