Korzár logo Korzár Košice
Sobota, 25. september, 2021 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky
ČESKÁ TOPMODELKA SIMONA KRAINOVÁ JE V SÚKROMÍ VEĽMI ŠŤASTNÁ, SVOJHO MANŽELA VEĽMI MILUJE

Momentálne je prioritou syn. Všetko ostatné je nepodstatné

V Košiciach pred niekoľkými dňami prebiehal kasting do súťaže Schwarzkopf Elite Model Look SR 2011, ktorý hľadal nové nádejné modelky. Dievčat prišlo veľa a určite dúfali, že naplnia svoj sen o kariére.

Médiám zatiaľ poskytla iba synovu fotku v mobile.Médiám zatiaľ poskytla iba synovu fotku v mobile. (Zdroj: archív S. K.)

Presne tak, ako sa to kedysi podarilo Simone Krainovej, ktorá si akciu v Košiciach odmoderovala. V rozhovore, v ktorom mnohé prezradila, odhalila začínajúcim modelkám aj negatívne stránky modelingovej kariéry.

Na kastingoch bola Simona síce na pódiu, ale nie ako modelka, ale moderátorka. Ako sa cíti v tejto pozícii? „Ja moderátorka nie som a ani nechcem byť. Nemám tieto ambície. Ale čím viac odmietam tieto pracovné ponuky, tým viac ich je. Je mi to však trochu blízke, keďže ide o modeling. Teda mám k tomu čo povedať. Nie je to ako moderovať ples v opere. Na to by som si netrúfla, hoci mi to už bolo ponúkané. Mňa moderovanie určite baví, lebo to má iný rozmer, ako len modeling. Človek robí aj iné veci, hľadá dievčatá. Ja som tiež našla niekoľko takých, ktoré teraz majú úspech aj v zahraničí. O to viac ma to motivuje."

Kasting je pre mnohé dievčatá pomyselný začiatok kariéry. „Ja som na kastingu nikdy nebola. Mňa, keď som mala 16 rokov, našla Dominika Kafen, ktorá bola jediná skautka pre východnú Európu. Našla aj Evu Herzigovú, Terezu Maxovú či Danielu Peštovú. Ja som nemusela absolvovať také súťaže, čo som aj rada, lebo myslím, že dievčatá z toho musia byť veľmi nervózne a mať veľkú trému. Na druhej strane kastingy sú určite lepšie ako nejaké súťaže krásy, kde musí človek robiť zo seba šaša, aby si ho niekto všimol. Tu hlavne potrebujeme vidieť dievčatá také, ktoré majú prirodzenú krásu, nemusia mať ideálne miery 90-60-90. Hlavne musia byť zaujímavé, musí z nich vyžarovať istá charizma. My hneď vidíme, či má dievča ten potenciál."

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

Paríž

Spomienky na vlastné začiatky siahajú u Simony do čias, keď mala 16 rokov. „Dominika Kafen ma stretla na ulici. Potom mi dala letenku a povedala, že odchádzam do Paríža. Vtedy sa to zomlelo veľmi rýchlo. Nemala som ani čas nad tým premýšľať, lebo mi bol ponúknutý variant: buď ideš, alebo nie. Takže ja som sa rozhodla, zbalila kufor a odišla. Toto rozhodnutie som nikdy neoľutovala."

Odísť len tak za hranice v šestnástich, sama, bez rodiny, určite nebolo jednoduché. Ako to zvládala Simona? „Keď nemáte tú informovanosť a nie ste uvedomelá dospelá žena, ktorá si dokáže predstaviť, čo všetko sa môže stať, tak je to jednoduché. Ja som vôbec nemala strach, vždy som bola dobrodruh a lákali ma nové veci. Brala som to ako výzvu a neuvedomovala som si to nebezpečenstvo, ktoré tam hrozí, lebo som bola mladučká. Ale mala som dobrý základ od rodičov. Myslím, že ma dobre vychovali."

Ako pokračuje, práve preto sa vždy v Paríži snažila robiť veci poctivo a chodila skoro spať. „Chodila som na všetky kastingy, na ktoré ma agentúra poslala. Bola to ťažká a dlhá cesta, ale ja som bojovník, ja sa len tak nevzdávam. Bola som rada, že som v Paríži, že som opustila šeď toho hnusného komunizmu a panelákov v Havířove a nikdy som sa tam už nechcela vrátiť. A ani som sa nevrátila," smeje sa.

Začiatky sú vždy ťažké, o to viac ak sa 16-ročné dievča ocitne bez rodiny samo v Paríži. „Určite som mala problémy hlavne s jazykom, lebo v škole sme sa učili iba ruštinu. Niekoľko rokov trvalo, kým som sa naučila plynule po francúzsky i anglicky. Agentúra nám zabezpečovala kurzy, na ktoré som neskôr prestala chodiť, lebo najlepší kurz života je život. Všetko som sa teda učila priamo v praxi, vrátane orientovania vo veľkomeste. Celé to bolo náročné, ale nechcem nikoho odstrašovať, lebo ono to je 'hustý' zážitok, keď človek príde z malého mesta do Paríža a musí byť každú minútu závislý sám na sebe a na tom, čo mu vštiepili rodičia. Nikoho nemá za zadkom, nikto ho nevodí za ruku, lebo takých ako je on, je tam ďalších 20-tisíc. Musí sa však v tej konkurencii pobiť. Potom však príde odmena a to, myslím, zato naozaj stojí."

Simona dnes nepremýšľa nad tým, čo by bolo, keby ju rodičia do Paríža nepustili, akým smerom by sa jej život uberal. „Každý je strojcom svojho šťastia. Žiadne iné varianty nezvažujem. Nepozerám sa späť. Nikdy som nepremýšľala nad tým, že by som v Československu ostala žiť, vzala by si baníka, ktorý by čas trávil v krčme a ja by som s ním mala mať v osemnástich tri deti. Už keď som mala osem rokov, vedela som, že chcem žiť v inom svete, ako v tom, v ktorom žijem. Moja teta vtedy vzala rozum do hrsti a utiekla so svojimi štyrmi deťmi do Nemecka. My sme ju vtedy navštívili a ja si pamätám, že mala veľký dom s bazénom a štyri autá v garáži. My sme prišli v teplákoch a autobusom a ja som si vtedy povedala: aha, tu za rohom je niekde blýskavý, farebný svet, kde človek môže pracovať a za svoju prácu dostane ozaj dobre zaplatené. To som chcela."

Skryť Vypnúť reklamu

"Madonna a ja"

Čím je človek známejší, tým viac si ho na mušku berie bulvár. Aj Simona s ním má svoje skúsenosti. „Ja nie som určite tá promiskuitná celebrita, ktorá keď porodí dieťa, či ide na dovolenku, zavolá si novinárov, aby to prišli vyfotiť. Nikdy nebudem patriť k ľuďom, ktorí demonštrujú krásny vzťah pri vianočnom stromčeku a akoby náhodou sa tam objaví nejaký fotograf. Túto hru s médiami odmietam hrať. Nikdy nebudem otrokom médií, ako sú niektoré naše celebrity. Žijem si svoj život, kde má všetko svoje hranice, za ktoré nikoho nepustím."

Bulvár je iba jednou stránkou života celebrity. Modeling je však svet, kde mnohí naopak vidia hlavne tie pozitíva. Módne móla po celom svete, cestovanie, noví ľudia, večierky, zábava... Určite má však aj negatíva. „Negatívom môže byť aj to, keď modelka nemá ideálnu postavu a môže sa veľmi trápiť. Môže to veľmi znižovať sebavedomie. Ľudia v modelingu sú neúprosní. Každý od modelky veľa vyžaduje. Samozrejme, aj odlúčenie od priateľov a rodiny je veľmi ťažké. Je to večná samota. Aj keď je medzi miliónom ľudí, je stále sama, lebo tí okolo nej sú cudzí. Neustále musí cestovať sama, môže sa cítiť stratená. Ale je to iba o tom dievčati, že sa tomu musí prispôsobiť. Modelka sa podľa mňa musí modelkou narodiť. Musí mať na to charakter, aby sa s tým vedela vyrovnať. Dievčatá, ktoré sú veľmi fixované na priateľa či rodinu, môžu na kariéru zabudnúť."

Keď toto všetko modelka zvládne, otvárajú sa jej mnohé dvere a veľké možnosti. Sama Simona má na svojom konte mnohé spolupráce s najznámejšími módnymi značkami či časopismi. Jej tvár preslávili tituly takých prestížnych časopisov, ako je americký a francúzsky Elle, Marie Claire, L'Oficiel, Madame Figaro, Biba, Cosmopolitan alebo Maxim. Magazín Stuff ju v roku 2001 uviedol medzi 50 najsexi ženami sveta. Spolupracovala s fotografmi veľkých mien. Stala sa tvárou kampane na parfum Dune od Christiana Diora a tvárou kozmetických značiek Biotherm a L'Oreal. Predvádzala pre módnych návrhárov ako je Yves Saint Laurent, Thierry Mugler, MAX MARA, Claude Montana, Castelbalzac.

Na českom trhu sa stala múzou takých návrhárov ako je Blanka Matragi, Osmany Laffita alebo Beáta Rajská. Je niektorá spolupráca, ktorú si cení najviac? „Mnohokrát sa stalo, že som bola na fotení, keď vyšla zo štúdia Madonna a po nej ten fotograf šiel fotiť mňa. To bola ohromná pocta. Človek má pocit, že už nič viac, väčšia špička nie je. Určite nemám nejakú najobľúbenejšiu spoluprácu, ponuku, či inú zásadnú vec. V mojom živote ich bolo viac. Momentálne je pre mňa najväčšou určite môj syn Max. Všetko ostatné sa mi nejako zlialo do jednej nepodstatnej informácie," smeje sa.

Napriek tomu, že je profesionálka, na móle sa stáva všeličo. Módne kreácie sú rôzne. Dlhé šaty, vysoké opätky, príliš úzke šaty, či príliš široké, skrátka občas sa stane, že sa modelka potkne, či sa zamotá do šiat. Stalo sa niečo také po tých rokoch profesionálnej dráhy aj Simone? „Keď som robila prehliadku Viviene Westvood v Bratislave, mala som šaty Jessiky Parker zo seriálu Sex v meste. Špeciálne ich doviezli kvôli prehliadke. Sukňa bola veľmi vrstvená a pod ňou obrovský korzet a saténové látky, ktoré sa mi pod nohami zamotali. Udržala som to, vybalansovala, ale nevyzeralo to asi veľmi sexi. Málo mi chýbalo, aby som sa tam 'rozplácla'."

Skryť Vypnúť reklamu

Iba Max

Momentálne má však modelka úplne iné starosti a radosti ako tie modelkovské. Stredom jej vesmíru je pol roka jej malý syn Max. „Od jeho narodenia sa zmenilo úplne všetko. Môj syn je moje najväčšie šťastie. Také emócie som nikdy nemala. Hrozne ho milujem. A mám aj úžasného muža. Som naozaj veľmi šťastná v súkromnom živote. Musím zaklopať, dúfam, že mi to vydrží." Mimochodom, Simoniným manželom je 37-ročný podnikateľ Karel Vágner.

Deti v Maxovom veku často ešte nevedia, že v noci sa spí viac ako cez deň a preto sú mnohé matky v prvých mesiacoch po pôrode veľmi unavené a k tomu ešte zápasia aj s kilami navyše. Ako je to u Simony? „Spánok mi veľmi chýba," priznáva so smiechom. „Ale stojí to za ten jeho úsmev vždy ráno. Ale on je celkom dobré bábätko, nebudí sa každé tri hodiny, dokáže spať až do šiestej do rána. Okrem toho takisto mám problémy s postavou, ale viem to trošku lepšie kamuflovať," smeje sa. "Nemala som čas dávať sa do formy, ale to zatiaľ vôbec neriešim."

Simona je okrem súkromného života spokojná aj s pracovným. „Človek si vyberie svoju cestu a ja som fakt šťastná, že robím to, čo robím. Mne vyhovuje ten chaos. Ja som spoločenská, mám rada ľudí. A hlavne nechcem svoj život prežiť pred televíziou v 3 + 1. Takže takto žijem. Ja som aj do Paríža išla s tým, že mi je jedno, či budem niekde upratovačka. Dokázala som si svoj život predstaviť aj ako servírka niekde na Ibize v bare pri mori. Vždy som chcela ísť do sveta a prežiť si ten život naozaj, a nie tak ako ho prežijú niektorí ľudia, ktorí sa vzdajú svojich ilúzií a snov, ešte skôr než majú 30 rokov, čo je smutné."

Kto by však čakal, že Simonin pracovný kalendár je aj po pôrode nabitý, ako kalendár niektorých iných známych osobností, mýlil by sa. „Momentálne mám iba kastingy na Schwarzkopf Elite Model Look. Keď skončia, ideme do Talianska, kde máme prenajatý dom a potom do Kalifornie. Určite budeme so synom a manželom. Chcem sa venovať materským povinnostiam, ničomu inému..."

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. „Prezlečte“ svoj domov! V móde je šetrenie peňazí aj prírody
 2. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať?
 3. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem
 4. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho
 5. Znalec slovenského brandy
 6. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy?
 7. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty
 8. Školy sa znova môžu zapojiť do zberu starých mobilov
 9. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 10. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
 1. Samočistiace vypínače chránia pred infekciami
 2. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 3. Hobbymarket OBI predstavil nový koncept predajne v Michalovciach
 4. Aktuálne radarové a slovenské hlásenia v autokamere?
 5. Tesco announces net-zero target of 2035 for its operations
 6. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 7. Lekárska prehliadka pre cudzincov je v Nitre, aj bez objednania
 8. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 9. Rozšírená realita a ovládanie na diaľku
 10. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať?
 1. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi 6 836
 2. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho 5 473
 3. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 5 374
 4. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov 4 526
 5. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 499
 6. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 3 380
 7. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im? 3 235
 8. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 3 053
 9. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať? 3 019
 10. Slovenský orloj – svetová atrakcia 2 908

Blogy SME

 1. Anna Milanová: Strom a Klíma ťa potrebuje... 2021
 2. Katarína Tóthová: Objatie a jeho sila
 3. Marián Kozák: Anton Benča - životný príbeh
 4. Peter Chudý: Šesť spôsobov na odstránenie čestného policajta alebo ako to bolo za prezidentovania Tibora Gašpara a likvidačné metódy prehnitého systému dnes.
 5. Andy Morávek: Tomuto štátu už nedarujem ani jedinú kvapku mojej krvi. Nezaslúži(š) si ju!
 6. Iveta Bakitová: Taliansko - poznávanie známych aj menej známych miest pokračuje
 7. Štefan Vidlár: Autority
 8. Jozef Sitko: Zákonnosť či spravodlivosť? Že by neaktuálna téma?
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 26 630
 2. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 12 747
 3. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 6 076
 4. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope 5 495
 5. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 5 056
 6. Dušan Koniar: Ostávajú možno dva mesiace 4 458
 7. Peter Chudý: Aký je motív sledovania špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica? Kompromitácia alebo príprava na spáchanie násilného trestného činu? 3 825
 8. Pavel Dvořák: Ako ma zmenilo desať rokov v Číne 3 691
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 5. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Anna Milanová: Strom a Klíma ťa potrebuje... 2021
 2. Katarína Tóthová: Objatie a jeho sila
 3. Marián Kozák: Anton Benča - životný príbeh
 4. Peter Chudý: Šesť spôsobov na odstránenie čestného policajta alebo ako to bolo za prezidentovania Tibora Gašpara a likvidačné metódy prehnitého systému dnes.
 5. Andy Morávek: Tomuto štátu už nedarujem ani jedinú kvapku mojej krvi. Nezaslúži(š) si ju!
 6. Iveta Bakitová: Taliansko - poznávanie známych aj menej známych miest pokračuje
 7. Štefan Vidlár: Autority
 8. Jozef Sitko: Zákonnosť či spravodlivosť? Že by neaktuálna téma?
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 26 630
 2. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 12 747
 3. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 6 076
 4. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope 5 495
 5. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 5 056
 6. Dušan Koniar: Ostávajú možno dva mesiace 4 458
 7. Peter Chudý: Aký je motív sledovania špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica? Kompromitácia alebo príprava na spáchanie násilného trestného činu? 3 825
 8. Pavel Dvořák: Ako ma zmenilo desať rokov v Číne 3 691
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 5. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu