KOŠICE. Atmosféru najväčšieho amfiteátra v bývalom Československu si vychutnajú po prvýkrát aj deti. „Pripravili sme pre ne podujatie pri príležitosti MDD. Zaujímavý program, súťaže a ceny čakajú na deti prvého stupňa základných škôl,“ povedala Veronika Luczy zo Severu.
Pulp Fiction a futbal
Vo večerných hodinách bude amfiteáter patriť milovníkom kultového filmu Pulp Fiction. „O tomto filme sme uvažovali už počas majstrovstiev sveta v hokeji, ale diváci si vybrali v hlasovaní Pelíšky. V piatok o 21.00 hod. uvedieme na veľkej stene Historky z podsvetia – Pulp Fiction,“ doplnila piatkový program Luczy.
Fanúšikom slovenského futbalu bude patriť sobotný večer. „Kvalifikačný zápas Slovensko – Andorra sa začína o 20.15 hod., ale kvôli svetlu bude na našej stene vidieť obraz trošku neskôr. Areál bude otvorený už o 19.30 hod., fanúšikovia si môžu zatiaľ pohodlne nájsť svoje miesto na sedenie, občerstviť sa a zápas počúvať z reproduktorov,“ oznámila Luczy.
Tvrdí, že amfik môže zažiť podobnú atmosféru ako počas zápasov Slovenska na majstrovstvách sveta v hokeji.
SuperStar s Adamcom
Posledný deň tohto víkendu bude pravdepodobne najzaujímavejší. „Sme radi, že do finále SuperStar postúpil náš Lukáš Adamec. Celé Slovensko bude držať palce Lukášovi a možno symbolicky vrátime Česku prehru z majstrovstiev sveta v hokeji,“ s úsmevom dodala Veronika Luczy.
Na všetky podujatia je vstup zdarma. V areáli bude k dispozícii občerstvenie, wifi a stávková kancelária. Do areálu amfiteátra je prísny zákaz nosenia vlastných nápojov (alkoholických aj nealkoholických). Aktuálny program nájdete na webe mestskej časti Košice-Sever.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári