Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 19. september, 2021 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky
NA MÓDNEJ PREHLIADKE NA BANKOVE PREDVÁDZALA MODELY AJ PRVÁ VICEMISS SLOVENSKA 2007 ROMANA ŠKAMLOVÁ

S priateľom uvažujú o rodine, dve deti chce teraz, tretie neskôr

Počas jedného z májových štvrtkových večerov sa stal hotel Bankov mekkou módy. Postarala sa o to agentúra 2PACK-media, ktorá predstavila tvorbu troch ambicióznych módnych návrhárok: Idy Sandor, Dramomíry Adamovej a Emy Klein.

R. Škamlová uvažuje o troch deťoch.R. Škamlová uvažuje o troch deťoch. (Zdroj: archív R. Š.)

Tam, kde sa predvádzajú modely, sa vo veľkom množstve vyskytujú aj modelky. Výnimkou nebola ani akcia na Bankove, kde mohli diváci obdivovať ladné krivky Miroslavy Luberdovej, Veroniky Husárovej, Maríny Georgievovej či Romany Škamlovej. A práve ju sme tesne pred prehliadkou vyspovedali.

Romana sa do povedomia verejnosti dostala 2. miestom v súťaži krásy Miss Slovensko 2007. Nebol to však jej prvý kontakt so šoubiznisom. Skúsenosti začala zbierať už ako 15-ročná, keď uspela v kastingu modelingovej agentúry Elite Model Look a prebojovala sa do finále. Žiaľ, raketový štart umiestnením na stupňoch víťazov neskončil.

"K lepšiemu výsledku mi chýbali tri-štyri centimetre výšky," spomína dnes 22-ročná Romana na rok 2002. "Ja som vtedy mala 172, žiadaných bolo aspoň 175. Pre niekoho je možno pár centimerov hore-dole, v modelingu však platia prísne pravidlá a výška je jedným z nich. Každopádne, už som sa dostala do povedomia a hoci som napokon skončila v inej modelingovej agentúre, práce som mala aj tak dosť. Okrem Slovenska napríklad v Španielsku, Saudskej Arábii či v USA."

Počas štúdia na strednej umeleckej škole sa dala Romana nahovoriť na Miss stredných škôl. S prehľadom ju vyhrala a vďaka tomu, že bol v porote odborník na ženskú krásu Juraj Oklamčák, dostala pozvánku na kasting súťaže Miss Slovensko 2007. "Za úspech som považovala už fakt, že som sa prebojovala do finálovej dvanástky. V kútiku duše som si dala za cieľ vyhrať auto, ktoré bolo určené tak pre absolútnu víťazku, ako aj pre Miss sympatia. To sa mi napokon podarilo, takže umiestnenie na 2. mieste, tesne za Veronikou Husárovou, ma až tak nemrzelo. Na dvoch autách predsa jazdiť nemôžem," smeje sa Romana pri spomienke na svoj rozhodujúci krok do šoubiznisu. Na bielom BMW, ktoré vyhrala v internetovom hlasovaní, jazdí dodnes.

Úspech vo finále znamenal pre vtedy 19-ročnú blondínku z Banskej Bystrice štart novej životnej etapy. Doma síce prerušila štúdium na Univerzite Mateja Bela, no presťahovala sa do Bratislavy a pribudlo jej práce, súvisiacej s "misskovými" povinnosťami. "Celý ten rok kraľovania bol fajn. Stretla som a spoznala mmnoho nových a hlavne zaujímavých ľudí. Skúsenosti, ktoré som vtedy získala, sú teraz na nezaplatenie." Na vyslovene negatívne dôsledky si Romana nespomína. Obmedzuje ich iba na obvyklú stratu anonymity. "Uvedomujem si však, že bez toho by to nešlo. Som pozitívne mysliaci človek. Takže aj keď je zle, zabudnem na to a ďalej si odnesiem len to dobré. Ak by som ten prvý krok - absolvovať kasting na miss - mala zopakovať, neváhala by som..."

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

Nepríjemný bulvár

V čase finále mala Romana priateľa, no trojročnú známosť zakrátko ukončili. Aj v jej prípade sa potvrdilo, že úspech v súťažiach krásy je pohrebiskom predošlých vzťahov. "Poznám niekoľko párov, ktoré spolu vydržali, ale je ich skutočne málo," pripúšťa Romana. "Rozchody však vo väčšine prípadov nezaviňujú dievčatá, ale že ich náhlu popularitu nezvládajú partneri. Žiarlia, vyvolávajú scény a sú plní podozrievania. Keď idem na nejakú akciu ja, nie je to s cieľom, že si tam chcem niekoho nájsť. Nebudem však ani stáť v kúte a s nikým sa nepustím do reči len preto, aby ma niekto neodfotil, a potom špekuloval, že mám novú známosť." K nestabilite vzťahov podľa Romany prispieva aj časté cestovanie modeliek. "Tak som dopadla aj ja," priznáva.

Kým po finále v roku 2007 si bulvár všímal Romanu "iba okrajovo", známosťou s vtedajším idolom a lamačom ženských sŕdc Honzíkom Novotným sa vyšvihla medzi TOP celebrity. Poznali sa už skôr, no povestná iskra medzi nimi preskočila až vtedy, keď ich na jednu akciu zobral spoločný kamamrát. "Prvé mesiace boli z istého uhla pohľadu hrozné. Niektoré médiá nás prenasledovali na každom kroku. Bolo to nepríjemné, keď čakali pred domom a doslova číhali, či vyjdeme spolu, alebo osobitne. Čo sa týka vzťahu, pre mňa to boli krásne dva roky a vôbec som neriešila bulvár, ktorý každú chvíľu špekuloval, či ma Honzík podvádza. A to, že som od neho dostala zásnubný prsteň, som za nič zaväzujúce nepovažovala," smeje sa Romana. "Pokiaľ viem, rozdal ich viacero..."

Modelka si spomína, že bulvár si vtedy väčšinou všímal a rozmazával iba to negatívne. Či vyšla z domu s mejkapom, alebo bez, čo mala oblečené, kde nakupovala. Stačilo, že Romanu videli ísť ku gynekológovi a na druhý deň sa v médiách objavili špekulácie, či je tehotná. Na akciách vraj fotografi striehli na to, kedy priloží pohár s vínom k ústam, aby ju mohli odfotiť, prípadne kedy pri zohnutí odhalí kúsok stehna alebo ramena. Vtedy ako na povel začali cvakať spúšte fotoaparátov. "Ja som si z toho väčšinou nič nerobila, ale trápilo ma to kvôli rodičom. Žili v Banskej Bystrici a bohvie, čo si mysleli, že sa v tej Bratislave deje. Pritom som žila normálny život."

Podľa Romany rozchod s Honzíkom trochu zavinil aj bulvár, no príčin bolo viac. Nechce ich však špecifikovať. "Jednou z hlavných bolo časté pracovné odlúčenie. A bola som mladá, ešte som sa nechcela viazať," prezrádza predsa. V tomto smere má celkom iný postoj v aktuálnej známosti. Romana momentálne randí a už od dvoch týždňov po zoznámení žije s podnikateľom Ľubošom Bukovským. Hoci sa vlani v lete písalo, že dostala zásnubný prsteň, Romana upresňuje, že to bol tzv. výročný, symbolizujúci rok trvania ich známosti. Na otázku, či po hodinkách s diamantami, ktoré od frajera dostala v zime, bude teraz v lete nasledovať ďalší výročný prsteň, odpovedala: "Dúfam, že to už bude vážnejší prsteň. Ľuboš je muž, s ktorým by som chcela tzv. chodenie posunúť do vyššieho štádia... Takým by bolo založenie rodiny, nad čím obaja uvažujeme."

Skryť Vypnúť reklamu

88 - 60 - 92

Keďže mnohé finalistky súťaží krásy časom neodolali ponuke niektorého z pánskych magazínov nafotiť erotické fotky, zaujímalo nás, ako by zareagovala Romana. Prezradila, že so šéfredaktorom a majiteľom slovenskej mutácie magazínu PLAYBOY si niekoľkokrát sadla "na kus reči", no nepresvedčili ju. "V čase, keď sme rokovali, som za sebou mala jedno odvážnejšie fotenie pre BREJK. Vtedy som ešte bola náchylná o erotických fotkách aspoň uvažovať. Teraz už nie. Ani za povestný milión. Svoju kariéru by som chcela orientovať iným smerom a netúžim po nálepke ďalšej slovenskej playmate. Celý život sa o niečo snažím, nerada by som si to pokazila niekoľkými aktmi. Na moju kariéru by to mohlo mať negatívny vplyv."

Celkom iný postoj má Romana k plastickým operáciám. Kým niektoré modelky ich odmietajú, prípadne zaryto popierajú, že si pod skalpel ľahli, ona s tým nemá problém. "Samozrejme, aj ja som zo začiatku tvrdila, že na plastiku nikdy nepôjdem. Napokon som sa dala nahovoriť na zväčšenie poprsia o jedno číslo. Prečo? S pôvodnými som nebola spokojná na 100 percent. Teraz už áno, malo to pre mňa pozitívny efekt. Po psychickej stránke, nie v modelingu. Tam totiž teraz letia skôr plochšie dievčatá, než so štvorkami..." O ďalších zákrokoch plastického chirurga Romana zatiaľ neuvažuje, ale nevylučuje, že v budúcnosti si nejaký vyberie.

O svoje telo sa však Romana stará aj inak. Napríklad návštevami na tzv. klinike krásy, kde jej pomocou rádiofrekvencie spevnili pokožku, odstránili náznaky celulitídy a podvihli zadoček. "Myslím si, že každá žena by sa o seba mala starať a nerobiť to len vtedy, keď už je neskoro. Treba to robiť preventívne. Mne výsledky týchto návštev pomohli zvýšiť sebavedomie." Diéty Romana neuznáva, postavu si udržiava hlavne pravidelným športovaním. Chodí do fitka, kde sa jej venuje osobný tréner, beháva, lyžuje aj pláva. "Nevážim sa asi dva roky," odpovedala na otázku, aká je ideálna hmotnosť pri výške 172 cm. "Odkedy som začala cvičiť, môj tuk sa premenil na svaly a tie sú ťažšie. Váha šla hore, a to ma začalo deptať. Preto sa nevážim, ale meriam. Moje miery sú 88 - 60 - 92."

Skryť Vypnúť reklamu

O rok s bruškom?

Osobitnou kapitolou v živote Romany je podnikanie a štúdium, ktoré spolu úzko súvisia. Keďže "výšku" v Banskej Bystrici musela po presťahovaní opustiť, hľadala si niečo nové v Bratislave. Voľba padla na Vysokú školu zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, kde bude mať zakrátko za sebou 1. ročník. "Študujem sociálnu prácu, lebo nie je náročná a najviac sa mi zíde pri podnikaní. Tým je agentúra Escape Production, ktorú som založila s kamarátkou a tiež modelkou Ivanou Kičikoleva. Zaoberá sa modelingom a hostesingom, rôzne akcie vieme pripraviť tzv. na kľúč. Časť výťažku ide vždy na charitu."

Druhou Romaninou aktivitou sú kaviarne. Jednu má otvorenú v OC Eurovea, zakrátko k nej pribudne druhá. Modelka priznáva, že popri škole, agentúre i kaviarňam sa modelingu venuje už iba okrajovo. Na kastingy nechodí, ak prijme nejaké predvádzanie, tak na priamu objednávku.

Ako sme už spomenuli, Romana čoraz intenzívnejšie myslí na založenie rodiny. Prezradila nám, že túži po troch deťoch. Dvoch teraz, tretie neskôr, až bude staršia. "Kto vie, môžno už na budúci rok budem chodiť po móle s bruškom..." dodala na záver s úsmevom.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
 2. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte
 3. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 4. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu
 5. Slovenský orloj – svetová atrakcia
 6. Kanceláriám ešte neodzvonilo
 7. Predplaťte si SME.sk s garanciou vrátenia peňazí
 8. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér
 9. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých?
 10. Tam, kde sa ľahko verí na zázraky
 1. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 2. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 3. Vystúpte z radu, postavte si moderný dom podľa seba
 4. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
 5. Poznáme slovenské cesty s najkrajším výhľadom!
 6. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 7. Mototechna tento rok predala už vyše 8 tisíc zánovných áut
 8. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 9. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte
 10. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 1. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 8 590
 2. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých? 8 061
 3. Slovenský orloj – svetová atrakcia 7 717
 4. Radosť zachytiť tieto krásne krivky 4 329
 5. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 398
 6. 5 tipov, ako si užiť jeseň v Bratislave a okolí 2 977
 7. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 2 713
 8. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu 2 285
 9. Uznávané štúdio oživilo zanedbané štvrte. Prišlo do Bratislavy 1 824
 10. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte 1 634
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Opatrenia sa sprísňujú. Kde a ako, prezradí covid automat.


2 h
Ukradnutý a nájdený renault.

Našli ho na Kostolianskej ulici.


6 h
Po ceste viedli aj cyklistické preteky Okolo Slovenska.

Kontrolór sa obrátil na mestskú políciu.


a 1 ďalší 18. sep
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Sofia vo svojom štúdiu, v ktorom vznikajú nové piesne.

Predtým bol punkerom Vrabcom, dnes je Sofiou. Až teraz som to ja, hovorí


17. sep
Minister Matovič.

Kollárova strana by prípadne mohla prísť len o SIS.


9 h
Juraj Sagan (vpravo) s bratom Petrom.

Budúcnosť Juraja Sagana nie je známa.


a 1 ďalší 5 h

August býva vrchol uhorkovej sezóny. Je to síce nuda, ale aspoň sa nič nemôže pokaziť. Tento uplynulý bol výnimkou.


Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu