Korzár logo Korzár Košice
Utorok, 30. máj, 2023 | Meniny má Ferdinand

Zlé správy oznamuje opatrne, aby si klient nesiahol na život

V máji boli všetky médiá plné správ o zásahu polície voči Matejovi Č., podozrivému z vraždy nezvestnej Lucie zo Sniny. Pri zákroku v Kysaku bol postrelený, neskôr zraneniam podľahol. Jedna zo správ sa týkala aj psychotroničky, ktorá sa ešte vlani v septem

Pani Magdaléna nepríjemné správy oznamuje opatrne.Pani Magdaléna nepríjemné správy oznamuje opatrne. (Zdroj: archív)

bri zapojila do hľadania nezvestnej Lucie. Až čas potvrdil, že nebola ďaleko od miesta, kde pochovanú dievčinu polícia napokon v máji našla. Tou psychotroničkou bola Košičanka Magdaléna Šimková, ktorá sa parapsychológii, resp. jasnovidectvu aktívne venuje už vyše 20 rokov.

Parapsychológia je náuka o videní a jasnozrivosti o veciach medzi nebom a zemou. Psychotronik je človek obdarený mimozmyslovým vnímaním a magnetizmom. Je tiež schopný zachytiť informácie z vonkajšieho alebo vnútorného prostredia. Kvalita prenášaných informácii zodpovedá schopnostiam psychotronika (liečiteľa), ktorý dokáže lokalizovať biologické zmeny na organizme či už vo forme energetických porúch až po pokročilé chorobné stavy v organizme a dokáže ich od seba v dostatočnej forme od seba odlíšiť. Cieleným využitím spomenutých schopností s vyššími energetickými a psychickými schopnosťami pri pôsobení na chorý organizmus dochádza k zlepšeniu jeho zdravotného stavu.

"Ja som sa s tým darom narodila. A ďakujem Bohu, že ho stále mám," tvrdí pani Magdaléna. "Už ako 5-ročná som videla určité postavy a celkom som nechápala, čo sa to okolo mňa deje. Rodičia na mňa netlačili a urobili dobre, keď mi vraveli, že sú to iba sny. Dnes viem, že to bolo z ich strany veľmi prezieravé. Inak by som sa ako dieťa možno bála. Takto som videnia považovala za sny, a pritom som svoje schopnosti mohla ďalej rozvíjať."

Časom sa u nej vyvinulo tzv. tretie oko. "Takže mám duchovný zrak aj sluch. V zadnom mozgu mám určité bunky, ktoré sú otvorené. Mozog tak pracuje s vyššou frekvenciou a má schopnosti, aké u väčšiny ľudí nie sú bežné." Pani Magdaléna dodáva, že také schopnosti, ako má ona, má takmer každé dieťa do piatich - šiestich rokov. To preto, lebo ich duše sú čisté a ešte neovplyvnené falošnosťou, neúprimnosťou a zlobou. Lebo ako prichádzajú tieto vlastnosti, stráca sa schopnosť duchovného videnia. Úplne potlačenú ju majú ľudia, ktorí sú materiálne založení.

V detstve svoje schopnosti až tak nevyužívala, no počas štúdia na drevárskej priemyslovke už áno. Nielen v tom, že svojim blízkym pomáhala odhaľovať ich neduhy, ale napríklad aj v škole. "Vedela som čítať myšlienky svojich profesorov a dopredu som vedela, kedy budem odpovedať," spomína s úsmevom. "Pritom sa mi stalo, že som v pondelok odpovedala z elektroniky, no vnútorný hlas mi napovedal, aby som sa pripravila, lebo na ďalšej hodine budem zas. A stalo sa. O nevšedných schopnostiach vedeli aj spolužiaci. Dievčatá, ak nechceli cvičiť, požiadali ma, aby som to 'zariadila'. Svojou energiou som profesora ovplyvnila tak, že nám dal volnejší režim. Napríklad sme hrali vybíjanú."

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Stačí jej pohľad

Od 18 rokov veku sa pani Magdaléna venovala parapsychológii vážnejšie. Pomáhala hlavne známym, riešila ich zdravotné a psychické problémy. "Mám schopnosť vidieť do mozgu, kde sa vytvárajú bloky. Ja ich odstraňujem," vysvetľuje. "Mozog je hmota, ktorá vyžaruje do tela určité frekvencie. Aj všetky choroby sa vytvárajú v mozgu. Ak rozoznám príčinu a tá sa odstráni skôr, pominie sa problém a človek vyzdravie. V tom som iná ako lekári. Tí nasadia lieky, no nemusia uspieť. Mne sa to nestáva..."

Po absolvovaní strednej školy sa pani Magdaléna zamestnala na polícii, neskôr na daňovom úrade. Aj v tom čase ju denne vyhľadávali klienti s prosbou o pomoc. Profesionálne sa však parapsychológii venuje od roku 1989. Tvrdí, že po revolúcii začali mať ľudia viac problémov. Psychických, napríklad zo straty zamestnania či narušených vzťahov, ale aj zdravotných, vyvolaných chorobami, stresom či zmenou životného štýlu. "Prevrat pomohol k tomu, že ľudia sa viac začali zaoberať duchovnom. Je to vo všeobecnosti aj vtedy, keď je človek viac v kríze a má väčšie či viac problémov. Vtedy vyhľadáva ľudí, ako som ja. Parapsychológov, jasnovidcov, liečiteľov a odborníkov na alternatívnu medicínu."

Keď sme sa pani Magdalény opýtali, ako vlastne vidí to, čo bežný smrteľník nie, vyvrátila vžitú predstavu nás, laikov. Teda, že sa musí dostať do tranzu či meditovať a je akoby duchom neprítomná. "Stačí mi pohľad na klienta, ktorý napríklad sedí oproti. Napojím sa na jeho mozog, lebo ten vyžaruje určitú frekvenciu. Vedľa neho sa mi ukáže jeho astrálne telo, prípadne telo príbuzného, na ktorého sa pýta. Ja hneď vidím, v čom je problém. Ak je tam choroba, vidím tmavosivé až čierne škvrny. Podľa nich viem, či je chorá pečeň, oblička, srdce... A zároveň vidím aj to, čo môže pomôcť. Napríklad nejakú bylinu, ovocie alebo zeleninu, ktorú treba jesť." Napríklad ako v prípade klientky, ktorej lekári 15 rokov neúspešne liečili kožný ekzém. "Poradila som jej piť denne liter mrkvovej šťavy. Po mesiaci mohla zahodiť všetky mastičky a vodičky..."

Samozrejme, pani Magdaléna nepovie klientovi celú pravdu, ale snaží sa ju šetrne zaobaliť či iba naznačiť. "Každý z nás je iný. Niekto znesie zlé správy lepšie, iný sa môže okamžite zosypať. Preto nemôžem klientke povedať, že má rakovinu prsníka alebo klientovi, že má rakovinu hrubého čreva. Veď ak by som im necitlivo a sucho oznámila, že majú cystu alebo nádor, vyjdú von a v rozrušení skočia pod auto... Preto v podobných prípadoch poradím ísť na ultrazvuk, prípadne pošlem na vyšetrenie k lekárovi - špecialistovi. Od nich nech sa pacienti dozvedia pravdu, možno to od nich lepšie znesú..." Podobne pri oznamovaní "diagnózy" postupuje aj v prípade, ak príde na to, že manžel klientky (alebo naopak) má tri frajerky. Aj tu musí brať do úvahy rozdielnu psychiku. Silná znesie pravdu ľahšie, slabšia...

SkryťVypnúť reklamu

Pomáha hľadať nezvestných

Iné prípady z praxe pani Magdalény sa týkajú hľadania nezvestných osôb, hlavne detí. Naposledy pred mesiacom riešila prípad zmiznutého syna, ktorý sa matke už tri týždne neohlásil. "Videla som, že už nežije, že spáchal samovraždu. Jemne som to matke naznačila a ona povedala, že to predpokladala, lebo syn dlhšie trpel depresiami a už sa o samovraždu pokúšal. Preto som sa s ňou mohla rozprávať otvorene. Povedala som jej, že vidím čosi ako internát, a že jej syn spáchal samovraždu v jeho suteréne alebo sklade." Iný prípad sa skončil šťastnejšie. Pani Magdaléna uistila rodičov, pátrajúcich po 14-ročnej dcére, že je v poriadku a že sa vráti. Iba sa dala zvábiť rečičkami priateľa, odcestovala s ním do Prahy a tam si užívajú. "Moje slová sa potvrdili. Po čase mi rodičia zavolali, že dcéra je doma a za sebou mala presne to, čo som opísala..."

Ďalšou oblasťou, v ktorej vraj pani Magdaléna dokáže poradiť, je určovanie geopatogénnych zón. Za pomoci kyvadla to údajne dokáže s presnosťou na jeden centimeter. Tvrdí, že sa v tých zónach ako vo víre točí negatívna energia, ktorá môže v človeku zablokovať čakry a vyvolať choroby. "Lievik ťahá našu energiu dole, kde boli napríklad bažiny alebo sa tam v minulosti niečo zlé stalo," vysvetľuje. "Ale negatívne pole môže prichádzať aj z vedľajšej kancelárie. Stačí, ak tam sedí kolega, ktorý ho vytvára. Napríklad tým, že vám nepraje, závidí, želá niečo zlé, alebo je vážne chorý. Tá negatívna energia sa ako čierny dym dostane cez stenu a môže vás zasiahnuť. Je to nebezpečné, treba to očisťovať. Lebo ak zlo pôsobí dlhšie, môže zasiahnuť vaše orgány."

Negatívne sily pôsobia aj v byte, ktorého pôvodný majiteľ bol vážne chorý. Preto pani Magdaléna neodporúča kupovať ho po niekom, kto dlho zomieral. V byte po ňom totiž ostalo veľa negatívnej energie, ktorá nezmizne tým, že sa byt vyprace a vymaľuje. "Musí prísť parapsychológ, najčastejšie s tzv. keltským kížom. Čím väčším, tým lepšie. Zavesí sa na stenu, nechá pôsobiť 24 hodín a počas nich sa zlá energia spáli." Pani Magadléna tvrdí, že cíti aj to, ak je v nejakej budove poškodená statika. Za takú označila budovu daňového úradu na Tomášikovej ulici. "Je to preto, lebo je v nej veľa negatívnej energie," vysveľuje. "Tvorí ju korupcia a negatívni ľudia. Každý na nich iba nadáva. Nie je tam nič pozitívne..."

SkryťVypnúť reklamu

Kanibal a vlkodlak

Ako sme už v úvode naznačili, pani Magdaléna pomáhala aj v prípade nezvestnej Lucie Uchnárovej, jednej z dvoch obetí údajného kanibala Mateja Č. "Bolo to niekedy vlani v septembri, keď ma vyhľadal istý vyšetrovateľ z košickej kriminálky," spomína na počiatky svojho angažovania v pátraní. "Dal mi do rúk fotku Lucie a chcel vedieť, či ešte žije. Na základe tej fotky som uvidela jej astrálne telo a povedala som, že je mŕtva. Videla som, že má rozporciovaný hrudník, že je pochovaná. Pred smrťou nebola znásilnená, teda vrah nie je sexuálny deviant. Tomu kriminalistovi som povedala, že páchateľ je vo svojom obore odborník. Používa rukavice a na nohy návleky. Nezanecháva žiadne stopy, dokonca ani DNA. A že polícia bude mať veľký problém ho vypátrať, lebo je 'koumák'."

Podľa videnia, ktoré pani Magadléna mala, urobila nákres. S kriminalistom a časťou jeho tímu sa potom vybrali do lesov v okolí Kysaku, kde podľa nej malo byť telo Lucie pochované. Prišli na lúku s rozmerni asi 100 x 100 metrov, s vyvýšeným brehom po pravej strane. "Videla som hlavne stromy a že to bolo takmer na okraji lesa," spomína na septembrové pátranie. "My dvaja sme ten hrob hľadali, zvyšní kolegovia stáli pri aute a smiali sa, že sme šibnutí. Ak by sme vtedy urobili všetci rojnicu, určite by sme boli úspešní a polícia by nestratila pol roka. Páchateľ by bol možno vypátraný už skôr." Hrob vtedy nenašli, no v apríli vyšlo najavo, že boli asi 100 metrov od miesta, kde ho kriminalisti objavili na základe súradníc, získaných z počítača M. Čurka.

Pani Magdaléna už vlani urobila profil páchateľa a "videla" aj to, ako jeho obeť zomrela. "Bol to chorý psychopat, a to dievča vôbec nezabil tak, ako jej v mailoch sľuboval. Teda bezbolestne, tabletkou alebo injekciou, aby nič necítila. Surovo a nečakane ju zozadu zasiahol dýkou. Jeho už v detstve vzrušovalo, keď zabíjal holuby a tiekla krv. Lucii vyrezal z hrude srdce a jedol ho. Pritom mu z kútikov úst tiekli sliny. Pýtala som sa na to známej košickej psychologičky a sexuologičky, ona ho špecifikovala ako vlkodlaka. Aj vlkovi, keď nájde obeť a je vzrušený, tečú z úst sliny..."

Podľa pani Magadalény má Matej Č. na svedobí viac ako dve doteraz nájdené obete. Vidí ho totiž nad viacerými hrobmi a aj v nich pochované obete sú rozúskované. Nejaké telá dokonca "vidí" aj v Ružínskej priehrade. "Nie, na polícii som s tým nebola. Mohlo by sa to obrátiť proti mne a ja nechcem mať problémy. Ak ma polícia požiada o pomoc, urobím to a pomôžem, aby bolo zlo potrestané. Ale aby som ja chodila udávať, to nie..."

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku?
 2. Martin Cígler zo Seyforu: Rast IT sektora predbieha počet odborn
 3. Ako zvládnuť zápal močových ciest bez antibiotík?
 4. V Bratislave sa koná Globsec
 5. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu
 6. Krásna a zdravá pokožka už za 10 dní
 7. Zasadíte strom, postavíte (hmyzí) dom: A uvidíte aj hviezdy
 8. O koľko drahšia bude tento rok dovolenka pri mori?
 1. Ako správne napúšťať bazén
 2. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu
 3. Krásna a zdravá pokožka už za 10 dní
 4. Život je moc krátky, aby ste ho prekosili
 5. Kto stretne legendárneho Ronalda?
 6. Modrovlasý gamer Michal: Tu sú moje tipy pre Digitálneho žiaka
 7. V Bratislave sa koná Globsec
 8. Vyhrajte elektrokolobežku SENCOR s tipom od Romana!
 1. Odvážte sa vystúpiť z komfortnej zóny. Zažijete iné Chorvátsko 10 203
 2. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné 8 888
 3. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku? 6 378
 4. Byty v Rakyte s dotovanou hypotékou a zvýhodnenými cenami 5 102
 5. Tipy na výlety po letnom Rakúsku 2 496
 6. Viete, prečo existuje hmyz? Vďačíme mu za jedlo aj čistý vzduch 2 193
 7. O koľko drahšia bude tento rok dovolenka pri mori? 2 034
 8. Moravák, ktorý ukázal svetu, ako sa robí „nové umenie“ 1 914

Blogy SME

 1. Samuel Ivančák: 80 rokov života s hudbou. Peter Lipa jubiluje
 2. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana
 3. Martin Borecky: Život je Fajn - Časť piata
 4. Lukáš Čelinák: Klesajúca životná úroveň – ako oslobodiť ľudí závislých od populistických politík?
 5. Miroslav Kocúr: Fico mení hru. Karty má opäť falošné.
 6. Víťazoslav Würschner: Dobro národa je najvyšším zákonom
 7. Jozef Varga: Krkavci / 10. /
 8. Marek Mačuha: O zákaze spaľovacích motorov
 1. Ján Šeďo: Americkí vojaci zaútočili na predajňu Billa vo Zvolene. 108 616
 2. Ján Šeďo: V Jasenovaci omdlievali aj vrahovia z SS, tromfli ich bývalí mnísi. 37 867
 3. Jozef Varga: Prečo nemám rád Rusko 30 402
 4. Ján Šeďo: Kto vie, kde sa hrabal predtým a potom deťom rozdával zmrzlinu... 18 280
 5. Ján Šeďo: Nové ruské zbrane sú desiatky rokov pred zahraničnou konkurenciou... 8 919
 6. Marek Strapko: Investigatívec Fico našiel novú paru 6 451
 7. Peter Remeselník: Ako hodnotíte tento dôkaz v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Vy ? 5 736
 8. Ivan Bilohuščin: Igor Matovič: génius anti-intelektuálneho populizmu 4 549
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Samuel Ivančák: 80 rokov života s hudbou. Peter Lipa jubiluje
 2. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana
 3. Martin Borecky: Život je Fajn - Časť piata
 4. Lukáš Čelinák: Klesajúca životná úroveň – ako oslobodiť ľudí závislých od populistických politík?
 5. Miroslav Kocúr: Fico mení hru. Karty má opäť falošné.
 6. Víťazoslav Würschner: Dobro národa je najvyšším zákonom
 7. Jozef Varga: Krkavci / 10. /
 8. Marek Mačuha: O zákaze spaľovacích motorov
 1. Ján Šeďo: Americkí vojaci zaútočili na predajňu Billa vo Zvolene. 108 616
 2. Ján Šeďo: V Jasenovaci omdlievali aj vrahovia z SS, tromfli ich bývalí mnísi. 37 867
 3. Jozef Varga: Prečo nemám rád Rusko 30 402
 4. Ján Šeďo: Kto vie, kde sa hrabal predtým a potom deťom rozdával zmrzlinu... 18 280
 5. Ján Šeďo: Nové ruské zbrane sú desiatky rokov pred zahraničnou konkurenciou... 8 919
 6. Marek Strapko: Investigatívec Fico našiel novú paru 6 451
 7. Peter Remeselník: Ako hodnotíte tento dôkaz v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Vy ? 5 736
 8. Ivan Bilohuščin: Igor Matovič: génius anti-intelektuálneho populizmu 4 549
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie Video
SkryťZatvoriť reklamu