Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 24. september, 2021 | Meniny má Ľuboš, ĽuborKrížovkyKrížovky
PANI MAGDALÉNA ŠIMKOVÁ SA PARAPSYCHOLÓGII VENUJE CELÝ ŽIVOT A PROFESIONÁLNE VYŠE DVADSAŤ ROKOV

Zlé správy oznamuje opatrne, aby si klient nesiahol na život

V máji boli všetky médiá plné správ o zásahu polície voči Matejovi Č., podozrivému z vraždy nezvestnej Lucie zo Sniny. Pri zákroku v Kysaku bol postrelený, neskôr zraneniam podľahol. Jedna zo správ sa týkala aj psychotroničky, ktorá sa ešte vlani v septem

Pani Magdaléna nepríjemné správy oznamuje opatrne.Pani Magdaléna nepríjemné správy oznamuje opatrne. (Zdroj: archív)

bri zapojila do hľadania nezvestnej Lucie. Až čas potvrdil, že nebola ďaleko od miesta, kde pochovanú dievčinu polícia napokon v máji našla. Tou psychotroničkou bola Košičanka Magdaléna Šimková, ktorá sa parapsychológii, resp. jasnovidectvu aktívne venuje už vyše 20 rokov.

Parapsychológia je náuka o videní a jasnozrivosti o veciach medzi nebom a zemou. Psychotronik je človek obdarený mimozmyslovým vnímaním a magnetizmom. Je tiež schopný zachytiť informácie z vonkajšieho alebo vnútorného prostredia. Kvalita prenášaných informácii zodpovedá schopnostiam psychotronika (liečiteľa), ktorý dokáže lokalizovať biologické zmeny na organizme či už vo forme energetických porúch až po pokročilé chorobné stavy v organizme a dokáže ich od seba v dostatočnej forme od seba odlíšiť. Cieleným využitím spomenutých schopností s vyššími energetickými a psychickými schopnosťami pri pôsobení na chorý organizmus dochádza k zlepšeniu jeho zdravotného stavu.

"Ja som sa s tým darom narodila. A ďakujem Bohu, že ho stále mám," tvrdí pani Magdaléna. "Už ako 5-ročná som videla určité postavy a celkom som nechápala, čo sa to okolo mňa deje. Rodičia na mňa netlačili a urobili dobre, keď mi vraveli, že sú to iba sny. Dnes viem, že to bolo z ich strany veľmi prezieravé. Inak by som sa ako dieťa možno bála. Takto som videnia považovala za sny, a pritom som svoje schopnosti mohla ďalej rozvíjať."

Časom sa u nej vyvinulo tzv. tretie oko. "Takže mám duchovný zrak aj sluch. V zadnom mozgu mám určité bunky, ktoré sú otvorené. Mozog tak pracuje s vyššou frekvenciou a má schopnosti, aké u väčšiny ľudí nie sú bežné." Pani Magdaléna dodáva, že také schopnosti, ako má ona, má takmer každé dieťa do piatich - šiestich rokov. To preto, lebo ich duše sú čisté a ešte neovplyvnené falošnosťou, neúprimnosťou a zlobou. Lebo ako prichádzajú tieto vlastnosti, stráca sa schopnosť duchovného videnia. Úplne potlačenú ju majú ľudia, ktorí sú materiálne založení.

V detstve svoje schopnosti až tak nevyužívala, no počas štúdia na drevárskej priemyslovke už áno. Nielen v tom, že svojim blízkym pomáhala odhaľovať ich neduhy, ale napríklad aj v škole. "Vedela som čítať myšlienky svojich profesorov a dopredu som vedela, kedy budem odpovedať," spomína s úsmevom. "Pritom sa mi stalo, že som v pondelok odpovedala z elektroniky, no vnútorný hlas mi napovedal, aby som sa pripravila, lebo na ďalšej hodine budem zas. A stalo sa. O nevšedných schopnostiach vedeli aj spolužiaci. Dievčatá, ak nechceli cvičiť, požiadali ma, aby som to 'zariadila'. Svojou energiou som profesora ovplyvnila tak, že nám dal volnejší režim. Napríklad sme hrali vybíjanú."

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

Stačí jej pohľad

Od 18 rokov veku sa pani Magdaléna venovala parapsychológii vážnejšie. Pomáhala hlavne známym, riešila ich zdravotné a psychické problémy. "Mám schopnosť vidieť do mozgu, kde sa vytvárajú bloky. Ja ich odstraňujem," vysvetľuje. "Mozog je hmota, ktorá vyžaruje do tela určité frekvencie. Aj všetky choroby sa vytvárajú v mozgu. Ak rozoznám príčinu a tá sa odstráni skôr, pominie sa problém a človek vyzdravie. V tom som iná ako lekári. Tí nasadia lieky, no nemusia uspieť. Mne sa to nestáva..."

Po absolvovaní strednej školy sa pani Magdaléna zamestnala na polícii, neskôr na daňovom úrade. Aj v tom čase ju denne vyhľadávali klienti s prosbou o pomoc. Profesionálne sa však parapsychológii venuje od roku 1989. Tvrdí, že po revolúcii začali mať ľudia viac problémov. Psychických, napríklad zo straty zamestnania či narušených vzťahov, ale aj zdravotných, vyvolaných chorobami, stresom či zmenou životného štýlu. "Prevrat pomohol k tomu, že ľudia sa viac začali zaoberať duchovnom. Je to vo všeobecnosti aj vtedy, keď je človek viac v kríze a má väčšie či viac problémov. Vtedy vyhľadáva ľudí, ako som ja. Parapsychológov, jasnovidcov, liečiteľov a odborníkov na alternatívnu medicínu."

Keď sme sa pani Magdalény opýtali, ako vlastne vidí to, čo bežný smrteľník nie, vyvrátila vžitú predstavu nás, laikov. Teda, že sa musí dostať do tranzu či meditovať a je akoby duchom neprítomná. "Stačí mi pohľad na klienta, ktorý napríklad sedí oproti. Napojím sa na jeho mozog, lebo ten vyžaruje určitú frekvenciu. Vedľa neho sa mi ukáže jeho astrálne telo, prípadne telo príbuzného, na ktorého sa pýta. Ja hneď vidím, v čom je problém. Ak je tam choroba, vidím tmavosivé až čierne škvrny. Podľa nich viem, či je chorá pečeň, oblička, srdce... A zároveň vidím aj to, čo môže pomôcť. Napríklad nejakú bylinu, ovocie alebo zeleninu, ktorú treba jesť." Napríklad ako v prípade klientky, ktorej lekári 15 rokov neúspešne liečili kožný ekzém. "Poradila som jej piť denne liter mrkvovej šťavy. Po mesiaci mohla zahodiť všetky mastičky a vodičky..."

Samozrejme, pani Magdaléna nepovie klientovi celú pravdu, ale snaží sa ju šetrne zaobaliť či iba naznačiť. "Každý z nás je iný. Niekto znesie zlé správy lepšie, iný sa môže okamžite zosypať. Preto nemôžem klientke povedať, že má rakovinu prsníka alebo klientovi, že má rakovinu hrubého čreva. Veď ak by som im necitlivo a sucho oznámila, že majú cystu alebo nádor, vyjdú von a v rozrušení skočia pod auto... Preto v podobných prípadoch poradím ísť na ultrazvuk, prípadne pošlem na vyšetrenie k lekárovi - špecialistovi. Od nich nech sa pacienti dozvedia pravdu, možno to od nich lepšie znesú..." Podobne pri oznamovaní "diagnózy" postupuje aj v prípade, ak príde na to, že manžel klientky (alebo naopak) má tri frajerky. Aj tu musí brať do úvahy rozdielnu psychiku. Silná znesie pravdu ľahšie, slabšia...

Skryť Vypnúť reklamu

Pomáha hľadať nezvestných

Iné prípady z praxe pani Magdalény sa týkajú hľadania nezvestných osôb, hlavne detí. Naposledy pred mesiacom riešila prípad zmiznutého syna, ktorý sa matke už tri týždne neohlásil. "Videla som, že už nežije, že spáchal samovraždu. Jemne som to matke naznačila a ona povedala, že to predpokladala, lebo syn dlhšie trpel depresiami a už sa o samovraždu pokúšal. Preto som sa s ňou mohla rozprávať otvorene. Povedala som jej, že vidím čosi ako internát, a že jej syn spáchal samovraždu v jeho suteréne alebo sklade." Iný prípad sa skončil šťastnejšie. Pani Magdaléna uistila rodičov, pátrajúcich po 14-ročnej dcére, že je v poriadku a že sa vráti. Iba sa dala zvábiť rečičkami priateľa, odcestovala s ním do Prahy a tam si užívajú. "Moje slová sa potvrdili. Po čase mi rodičia zavolali, že dcéra je doma a za sebou mala presne to, čo som opísala..."

Ďalšou oblasťou, v ktorej vraj pani Magdaléna dokáže poradiť, je určovanie geopatogénnych zón. Za pomoci kyvadla to údajne dokáže s presnosťou na jeden centimeter. Tvrdí, že sa v tých zónach ako vo víre točí negatívna energia, ktorá môže v človeku zablokovať čakry a vyvolať choroby. "Lievik ťahá našu energiu dole, kde boli napríklad bažiny alebo sa tam v minulosti niečo zlé stalo," vysvetľuje. "Ale negatívne pole môže prichádzať aj z vedľajšej kancelárie. Stačí, ak tam sedí kolega, ktorý ho vytvára. Napríklad tým, že vám nepraje, závidí, želá niečo zlé, alebo je vážne chorý. Tá negatívna energia sa ako čierny dym dostane cez stenu a môže vás zasiahnuť. Je to nebezpečné, treba to očisťovať. Lebo ak zlo pôsobí dlhšie, môže zasiahnuť vaše orgány."

Negatívne sily pôsobia aj v byte, ktorého pôvodný majiteľ bol vážne chorý. Preto pani Magdaléna neodporúča kupovať ho po niekom, kto dlho zomieral. V byte po ňom totiž ostalo veľa negatívnej energie, ktorá nezmizne tým, že sa byt vyprace a vymaľuje. "Musí prísť parapsychológ, najčastejšie s tzv. keltským kížom. Čím väčším, tým lepšie. Zavesí sa na stenu, nechá pôsobiť 24 hodín a počas nich sa zlá energia spáli." Pani Magadléna tvrdí, že cíti aj to, ak je v nejakej budove poškodená statika. Za takú označila budovu daňového úradu na Tomášikovej ulici. "Je to preto, lebo je v nej veľa negatívnej energie," vysveľuje. "Tvorí ju korupcia a negatívni ľudia. Každý na nich iba nadáva. Nie je tam nič pozitívne..."

Skryť Vypnúť reklamu

Kanibal a vlkodlak

Ako sme už v úvode naznačili, pani Magdaléna pomáhala aj v prípade nezvestnej Lucie Uchnárovej, jednej z dvoch obetí údajného kanibala Mateja Č. "Bolo to niekedy vlani v septembri, keď ma vyhľadal istý vyšetrovateľ z košickej kriminálky," spomína na počiatky svojho angažovania v pátraní. "Dal mi do rúk fotku Lucie a chcel vedieť, či ešte žije. Na základe tej fotky som uvidela jej astrálne telo a povedala som, že je mŕtva. Videla som, že má rozporciovaný hrudník, že je pochovaná. Pred smrťou nebola znásilnená, teda vrah nie je sexuálny deviant. Tomu kriminalistovi som povedala, že páchateľ je vo svojom obore odborník. Používa rukavice a na nohy návleky. Nezanecháva žiadne stopy, dokonca ani DNA. A že polícia bude mať veľký problém ho vypátrať, lebo je 'koumák'."

Podľa videnia, ktoré pani Magadléna mala, urobila nákres. S kriminalistom a časťou jeho tímu sa potom vybrali do lesov v okolí Kysaku, kde podľa nej malo byť telo Lucie pochované. Prišli na lúku s rozmerni asi 100 x 100 metrov, s vyvýšeným brehom po pravej strane. "Videla som hlavne stromy a že to bolo takmer na okraji lesa," spomína na septembrové pátranie. "My dvaja sme ten hrob hľadali, zvyšní kolegovia stáli pri aute a smiali sa, že sme šibnutí. Ak by sme vtedy urobili všetci rojnicu, určite by sme boli úspešní a polícia by nestratila pol roka. Páchateľ by bol možno vypátraný už skôr." Hrob vtedy nenašli, no v apríli vyšlo najavo, že boli asi 100 metrov od miesta, kde ho kriminalisti objavili na základe súradníc, získaných z počítača M. Čurka.

Pani Magdaléna už vlani urobila profil páchateľa a "videla" aj to, ako jeho obeť zomrela. "Bol to chorý psychopat, a to dievča vôbec nezabil tak, ako jej v mailoch sľuboval. Teda bezbolestne, tabletkou alebo injekciou, aby nič necítila. Surovo a nečakane ju zozadu zasiahol dýkou. Jeho už v detstve vzrušovalo, keď zabíjal holuby a tiekla krv. Lucii vyrezal z hrude srdce a jedol ho. Pritom mu z kútikov úst tiekli sliny. Pýtala som sa na to známej košickej psychologičky a sexuologičky, ona ho špecifikovala ako vlkodlaka. Aj vlkovi, keď nájde obeť a je vzrušený, tečú z úst sliny..."

Podľa pani Magadalény má Matej Č. na svedobí viac ako dve doteraz nájdené obete. Vidí ho totiž nad viacerými hrobmi a aj v nich pochované obete sú rozúskované. Nejaké telá dokonca "vidí" aj v Ružínskej priehrade. "Nie, na polícii som s tým nebola. Mohlo by sa to obrátiť proti mne a ja nechcem mať problémy. Ak ma polícia požiada o pomoc, urobím to a pomôžem, aby bolo zlo potrestané. Ale aby som ja chodila udávať, to nie..."

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Varujú pred púštnymi búrkami v Dubaji
 2. „Prezlečte“ svoj domov! V móde je šetrenie peňazí aj prírody
 3. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov
 4. Schátrali tam kúpele, palác aj železnica. Ako kedysi vyzeralo Trnavské mýto?
 5. Môžu byť kancelárie pripravené na budúcnosť?
 6. Potrebujeme poďakovať vzorom. Preto rozbiehame novú biznis cenu
 7. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať?
 8. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem
 9. Znalec slovenského brandy
 10. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho
 1. Tesco announces net-zero target of 2035 for its operations
 2. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 3. Lekárska prehliadka pre cudzincov je v Nitre, aj bez objednania
 4. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 5. Rozšírená realita a ovládanie na diaľku
 6. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať?
 7. Trnavské mýto: Od centrálneho trhoviska ku kongresovej sále
 8. „Prezlečte“ svoj domov! V móde je šetrenie peňazí aj prírody
 9. Spravte si zásoby zdravia
 10. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 1. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 7 854
 2. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho 5 013
 3. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi 4 998
 4. Slovenský orloj – svetová atrakcia 3 940
 5. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov 3 884
 6. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 579
 7. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 3 345
 8. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im? 3 129
 9. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 3 075
 10. "Je to dravec!" Priznáva šéfkuchár Michal Konrád 2 591

Blogy SME

 1. Café Európa: Kam smeruje Európska únia?
 2. Jozo Peric: V súvislosti s rozhodnutím OPEC+ a opätovným otvorením trhu v Číne ceny ropy rastú
 3. Stanislav Martinčko: R.Fico sa stal kajúcnikom č.1 !!!
 4. Lucia Žárska: Ako slávne celebrity ovplyvňujú akciové tituly?
 5. Ingrid Škropeková: Manažér, riaditeľ, upratovačka, chlap či žena. Na ARO je jedno, kým ste. Keď vám povedia, otočte sa mi ritkou, tak sa tou ritkou otočíte.
 6. Tomáš Mihalík: Depopulačná konšpiračná teória o vakcínach. Sú antivaxeri vždy o krok pred tajnou svetovou elitou alebo je to naopak?
 7. Ľubomír Maretta: Čašníčka
 8. Rudolf Pado: Bordel, ktorý nikto nekontroluje
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 26 284
 2. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 14 685
 3. Dušan Koniar: Ostávajú možno dva mesiace 6 808
 4. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 5 917
 5. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope 5 376
 6. Stanislav Martinčko: Zatýkanie za spevu pápežskej hymny !! 5 164
 7. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 4 368
 8. Marek Mačuha: Boris Kollár preráža dno 3 797
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 5. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

HC Grotto Prešov vs. HC '05 Banská Bystrica: ONLINE prenos zo zápasu Tipos extraligy.

Sledujte s nami online prenos.


Sportnet 10 h
Vľavo Končistá, vpravo Gerlachovský štít od Popradu.

Boli pod snehom, takmer všetok sa roztopil.


TASR 1 h
Zákazníci museli shopping centrum opustiť.

Priestory prehľadáva pes na vyhľadávanie výbušnín.


a 1 ďalší 2 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.

Vyše 50 prokurátorov vystúpilo proti Žilinkovi v auguste.


60m
Richard Sulík.

O rozpočtovej zodpovednosti a reformách s ministrom hospodárstva.


a 1 ďalší 17. sep
Ilustračné foto

Žiga čelí obvineniu z korupcie.


TASR a SITA 3 h

Blogy SME

 1. Café Európa: Kam smeruje Európska únia?
 2. Jozo Peric: V súvislosti s rozhodnutím OPEC+ a opätovným otvorením trhu v Číne ceny ropy rastú
 3. Stanislav Martinčko: R.Fico sa stal kajúcnikom č.1 !!!
 4. Lucia Žárska: Ako slávne celebrity ovplyvňujú akciové tituly?
 5. Ingrid Škropeková: Manažér, riaditeľ, upratovačka, chlap či žena. Na ARO je jedno, kým ste. Keď vám povedia, otočte sa mi ritkou, tak sa tou ritkou otočíte.
 6. Tomáš Mihalík: Depopulačná konšpiračná teória o vakcínach. Sú antivaxeri vždy o krok pred tajnou svetovou elitou alebo je to naopak?
 7. Ľubomír Maretta: Čašníčka
 8. Rudolf Pado: Bordel, ktorý nikto nekontroluje
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 26 284
 2. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 14 685
 3. Dušan Koniar: Ostávajú možno dva mesiace 6 808
 4. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 5 917
 5. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope 5 376
 6. Stanislav Martinčko: Zatýkanie za spevu pápežskej hymny !! 5 164
 7. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 4 368
 8. Marek Mačuha: Boris Kollár preráža dno 3 797
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 5. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu