Korzár logo Korzár Košice
Sobota, 1. apríl, 2023 | Meniny má Hugo

Pre Hyláka sú majstrovské Košice novou výzvou

Prvým kolom dnes štartuje hokejová extraliga. V sezóne 2011/2012 budú majstrovský titul obhajovať hráči HC Košice. Oceliari vyhrali posledné tri ročníky a aj v tom najbližšom budú mať tie najvyššie ambície. V tábore HC došlo počas leta k viacerým zmenám.

Samuel Mlynarovič sa v Košiciach rýchlo adaptoval.Samuel Mlynarovič sa v Košiciach rýchlo adaptoval.

Po Rostislavovi Čadovi, ktorý si to namieril do tímu Kontinentálnej hokejovej ligy Avangard Omsk, prevzal kormidlo jeho krajan Antonín Stavjaňa. Aj v kádri HC Košice došlo k viacerým zmenám. Z tímu odišli brankár Július Hudáček do švédskeho Södertälje, obranca Marcel Šterbák a útočníci Jaroslav Kristek Jaroslav (HC Lev Poprad), Martin Frolík (Litvínov) a Dušan Andrašovský. Novými tvárami sú brankár Alexandr Hylák z Chomutova, obrancovia Michal Novák z Nitry a Marek Biro z Banskej Bystrice. A do útoku prišli Samuel Mlynarovič z Popradu a Erik Piatak z Bardejova.

O miesto v bránke sa v sezóne pobijú český gólman Alexandr Hylák a domáci odchovanec Tomáš Halász. Dlho nebolo jasné, či do zahraničia odíde Július Hudáček, vo chvíli, keď sa klub rozhodol viac nečakať, angažoval Hyláka. „Chcel som vedieť čo najskôr, kde budem v nasledujúcej sezóne. Naťahovalo sa to až do začiatku leta, ale v júli som už vedel, na čom som, tak mi odľahlo. Nie je totiž príjemné, ak neviete, kde budete hrať. Tú neistotu nemá rád asi nik," povedal Saša, ktorý bral ponuku z majstrovských Košíc ako výzvu.

Hráči, ktorí prichádzajú do metropoly východu, vedia, že sú v prostredí, kde sú tie najvyššie očakávania. „Viem, že tu nie je iný cieľ, ako sa pokúsiť obhájiť opäť to zlato. Ale s tým ja problém nemám. Pre mňa sú majstrovské Košice nová výzva. Tento klub má zázemie na veľmi dobrej úrovni. Ani v Česku nie je veľa klubov, ktoré sa môžu s Košicami porovnávať. Výborný štadión. Pre mňa to bude niečo nové, ešte som v zahraničí nepôsobil, hoci Slovensko je nám blízke, veď sme tvorili spoločnú republiku."

Hylákovi vyšla príprava lepšie ako Halászovi, napriek tomu stojí nohami pevne na zemi. „Vopred ani ten najlepší brankár nemôže povedať, že bude jednotka. Lebo stále je to o výkonnosti. Obaja sme stotožnení s tým, že chytať bude ten, kto práve mužstvu viac pomôže. Či to budem ja, alebo Tomáš. Každý potom prijme svoju rolu," tvrdí jeden z troch českých legionárov v drese oceliarov a dodáva: „To chcenie je logické u mňa aj u Tomáša. Ale sezóna je dlhá, ťažko čakať, že by to odchytal všetko len jeden brankár. Samozrejme, rád by som chytal čo najviac."

Dá sa predpokladať, že dnes proti Nitre, v zápese, ktorý sa začína o 18. hodine ,dostane dôveru Hylák. Obstál aj v generálke s Popradom, ukazoval sa v sľubnej forme. „Po zápasoch, ktoré som odchytal, som mal dobrý pocit," poznamenal 28-ročný rodák z Pardubíc na margo svojich šiestich prípravných vystúpení v drese HC Košice. Iba raz, na turnaji Cassovia Hockey Cup, odchádzal z ľadu po prehre. Saša verí, že vstup do nového ročníka extraligy zvládne majster za prispenia divákov v Steel Aréne na výbornú.

Chce byť stabilný člen zostavy

V príprave sa našiel v útoku s košickými odchovancami Draveckým a Jenčíkom. Samuel Mlynarovič, ktorý prestúpil do majstrovského klubu z Popradu, sa už nevie dočkať úvodného extraligového buly. Stavil na Košice a s odstupom niekoľkých týždňov je rád, že ani chvíľu neváhal.

„Po mesiaci v Košiciach som spokojný úplne so všetkým, mám sa tu dobre," pousmial sa mladík, ktorý sa sťahoval spod Tatier do metropoly východu. „Nebolo to o podmienkach, ale o tom, že prestupujem do klubu, ktorý je najlepší, považujem to za krok vpred, môžem sa takto niekam v kariére posunúť. Aj preto som podpísal zmluvu na dve sezóny s ročnou opciou. Viem, do čoho idem, že je tu veľká konkurencia. Zvážil som aj tento moment a nebojím sa toho. Skôr sa na to teším, že zabojujem o ten flek a budem stabilným členom zostavy."

V prvom prípravnom zápase oceliarov mal vydarenú košickú premiéru. Samuel Mlynarovič si ani lepší debut želať nemohol. Jeho tím zdolal bývalých spoluhráčov z Popradu 6:3 a on sa na tom podieľal gólom a asistenciou. „Prvý zápas mi chutil. Vyhrali sme, strelil som gól, na ďalší prihral, no skrátka spokojnosť. Hralo sa mi dobre. Ten gól pomôže, som rád, že prišiel hneď a dúfam, že nebude posledný. Rád by som bol čo najproduktívnejší, hral to, čo odo mňa tréner očakáva."

S Draveckým a Jenčíkom sa v príprave párkrát ukázal vo veľmi dobrom svetle. Bol by spokojný, keby im to klapalo naďalej. „Tréner ma zaradil k Vladovi a Rišovi. Sezónu by sme mali začať spolu. V tejto formácii mám skôr defenzívne úlohy. Ale verím, že aj v útoku budem platný a že nejaký gólik tam padne aj mne. Chcem získať predsa čo najviac bodov a pomôcť mužstvu."

Zmenu prostredia vníma pozitívne. Ešte v apríli hral proti Košiciam finále, dnes je na opačnej strane barikády. „S cestovaním do Košíc nie je problém. Tréningy sú tu na vyššej úrovni, aj mimo ľadu, ak to porovnám s Popradom," vraví krídelník, ktorý by dnes s Nitrou rád zaknihoval prvé extraligové víťazstvo v drese oceliarov. „Som v klube, ktorý má najvyššie ambície. Naším cieľom je vyhrávať, pomýšľame na ďalší, už štvrtý titul v rade. Hrať v tomto tíme je aj otázka prestíže. Už sa teším na zápas s Nitrou. Hráme doma, do sezóny by sme radi vkročili správnou nohou."

Nič iné ako titul v Košiciach ani neberú

Posledným hráčom, ktorý pribudol do tímu trénera Antonína Stavjaňu, je útočník Erik Piatak. Priaznivci hokeja ho mohli registrovať na extraligovej scéne už od sezóny 2003/2004, kde mal v popradskom drese premiéru. Hráč, ktorý štartoval na majstrovstvách sveta do 18 aj do 20 rokov, prišiel do Košíc z prvoligovej farmy v Bardejove, kde pôsobil v uplynulej sezóne.

V Bardejove bol mimoriadne produktívny, v priemere mal viac ako jeden kanadský bod na zápas. No v Košiciach nastupoval v príprave vo štvrtej formácii, takže jeho pozícia bude u obhajcu titulu odlišná v porovnaní s prvoligistom. „Vo štvrtom útoku ste aj preto, aby ste spravili vietor v útočnom pásme súpera. Hrať nátlakovo, nedať súperovi dýchať. No prvoradá musí byť zabezpečená defenzíva," zamýšľa sa nahlas Erik nad tým, ako by mala vyzerať jeho rola v novom pôsobisku. „Budem sa snažiť využiť každú šancu."

V príprave sa pri Piatakovi striedali mladší hráči - Jokeľ, Chovan, Marek Nagy. Erik má 25 rokov, no predsa len toho už odohral viac ako spomínaní spoluhráči. „Ich vek som nevnímal. Sťažovať sa nemôžem. Viem, aké to je pre nich. Predtým boli v juniorke, dokážem sa do toho vcítiť. Tiež som začínal medzi seniormi a všetko si to musel preskákať. Budem sa snažiť pomôcť im, všetci musíme makať za jeden tím."

V košickom tábore sa zišli traja popradskí odchovanci. Vlani prišiel Marcel Haščák, teraz Mlynarovič s Piatakom. „S Marcelom sme hrali v Poprade spoločne v jednom útoku dlhé roky. Rozumieme si aj ľudsky. Ale je jedno, kto odkiaľ prichádza, lebo košická partia je dobrá a nie je ťažké do nej zapadnúť," tvrdí hokejista. Ktorý sa už teraz teší na derby stretnutia s kamzíkmi spod Tatier. „Pre nás to bude trochu iné, hrať proti bývalému klubu. Iste sa radi vytiahneme v zápase proti niekdajším spoluhráčom. Teraz v príprave to bola jasná záležitosť Košíc, ale v extralige pôjde o body, tam čakám trochu iné zápasy."

Prišiel do tímu, v ktorom sa posledné roky po sezóne stále oslavovalo zlato. Košice hrali štyri sezóny za sebou finále a tri ostatné roky siahli na zlato. „Pred piatimi rokmi som si s Popradom zahral extraligové finále. No bolo z toho striebro. Ešte som ani ako dorastenec, ani ako junior nezažil ten pocit byť víťazom súťaže. Rád by som sa ho dočkal. Nič iné ako titul v Košiciach ani neberú. A ja by som bol veľmi šťastný, keby som k tomu mohol prispieť. Ak by som sa tu dokázal presadiť, bol by to vrchol mojej kariéry."

Súpiska hráčov

Brankári

1 Tomáš Halász 25.5.1990

35 Alexandr Hylák 25.12.1983

Dominik Riečický 9.6.1992

Obrancovia

28 Marek Biro 8.2.1988

18 Radek Deyl 14.9.1989

78 Michal Grman 30.7.1982

46 Ján Homer 11.12.1980

77 Peter Huba 17.2.1986

27 Michal Novák 18.5.1982

82 Michal Šeda 15.10.1982

15 Peter Slimák 20.8.1990

80 Ján Tabaček 7.4.1980

Útočníci

43 Peter Bartoš 5.9.1973

26 Matúš Chovan 14.2.1992

17 Vladimír Dravecký 3.6.1985

52 Peter Fabuš 15.07.1979

97 Stanislav Gron 28.10.1978

87 Marcel Haščák 3.4.1987

25 Richard Jenčík 1.1.1985

11 Oliver Jokeľ 7.8.1991

19 Michel Miklík 31.7.1982

14 Samuel Mlynarovič 23.5.1990

10 Marek Nagy 16.08.1991

22 Dušan Pašek 18.1.1985

51 Erik Piatak 6.3.1986

20 Marek Vorel 27.8.1977

13 Miroslav Zálešák 2.1.1980

Realizačný tím

Antonín Stavjaňa, tréner

Pavol Zůbek, športový manažér

Marcel Papcun, masér

Ľubomír Výrostek, masér

MUDr. Jozef Kubašovský, lekár

MUDr. Marek Tomčo, lekár

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Deti v letných táboroch budú pomáhať strážiť roboty
 2. Slováci si za 3 dni objednali dovolenku za 4,98 milióna eur.
 3. Cestujte cez májové sviatky a oddychujte dlhšie. Kam sa vybrať?
 4. Profesionálny šéfkuchár radí: Použitý olej nikdy nevylievajte
 5. Vyberáme si najkrajšiu obnovenú pamiatku, hlasuje sa online
 6. Dopestujte si vlastné potraviny. Toto poteší nielen záhradkárov
 7. Fellner je 6 týždňov bez internetu, ako reaguje BUBO?
 8. Kávový Indiana Jones. Slovák loví raritné kávy v pralesoch
 1. Deti v letných táboroch budú pomáhať strážiť roboty
 2. MetLife prináša novinky v skupinovom poistení pre zamestnancov
 3. Prihlás sa do programu She's Next na podporu žien-podnikateliek
 4. Cestujte cez májové sviatky a oddychujte dlhšie. Kam sa vybrať?
 5. Slováci si za 3 dni objednali dovolenku za 4,98 milióna eur.
 6. Unilabs Slovensko otvára v Boroch najmodernejšie laboratórium
 7. Istota nízkeho úroku. Krásne bývanie s hypotékou za 1,49 %
 8. Profesionálny šéfkuchár radí: Použitý olej nikdy nevylievajte
 1. Profesionálny šéfkuchár radí: Použitý olej nikdy nevylievajte 33 459
 2. Fellner je 6 týždňov bez internetu, ako reaguje BUBO? 22 346
 3. Slováci si za 3 dni objednali dovolenku za 4,98 milióna eur. 14 702
 4. Záhadné ženské cviky, ktoré pomôžu mužom. Dokážu zlepšiť erekciu 11 351
 5. Kávový Indiana Jones. Slovák loví raritné kávy v pralesoch 6 207
 6. Cestujte cez májové sviatky a oddychujte dlhšie. Kam sa vybrať? 4 677
 7. Má vaše dieťa nárok na 350 eur na kúpu počítača či tabletu? 4 440
 8. Dopestujte si vlastné potraviny. Toto poteší nielen záhradkárov 3 126

Blogy SME

 1. Silvia Valkovič: Na svitaní
 2. Anton Lisinovič: Recenzia: Kybernemoc (kniha)
 3. Michal Fizer: Timkova Ublianská pekáreň
 4. Anna Miľanová: Vynárajúci sa psík... 2022
 5. Peter Kollega: Vo voľbách získam 33,75%
 6. Tomáš Dérer: O pastieroch, ovciach a aktivistoch (1.časť)
 7. Ján Valchár: (Edit): Nemôžem sa prestať smiať (ako si pripomenúť deň bláznov jedným ultrabláznom)
 8. Medard Slovík: Metallica a ich 72 sezón
 1. Ján Šeďo: Ľudia, kupujte konzervy a borovičku, raketa pôjde do Bratislavy. 46 432
 2. Ján Valchár: Rusko sa opevňuje, 1.500 nových ruských tankov na ceste 24 889
 3. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: Opäť doplatia CHUDOBNÍ na BOHATÝCH? Na stole je novelizácia novelizácie druhého piliera 9 323
 4. Ivan Bošňák: Menej Agresivity a viac Analytiky pani Kovačič Hanzelová 7 272
 5. Ľudmila Križanovská: Ťažký život bratislavského taxikára. Aj takíto ľudia chodia na ,,mierové" pochody 5 849
 6. Ján Šeďo: Medveď s telemetrickým obojkom trhá človeka ohľaduplne ! 4 709
 7. Ján Valchár: Začal som sa báť o výsledok vojny... 4 156
 8. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte 3 721
 1. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 3. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 4. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 5. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 6. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 8. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Silvia Valkovič: Na svitaní
 2. Anton Lisinovič: Recenzia: Kybernemoc (kniha)
 3. Michal Fizer: Timkova Ublianská pekáreň
 4. Anna Miľanová: Vynárajúci sa psík... 2022
 5. Peter Kollega: Vo voľbách získam 33,75%
 6. Tomáš Dérer: O pastieroch, ovciach a aktivistoch (1.časť)
 7. Ján Valchár: (Edit): Nemôžem sa prestať smiať (ako si pripomenúť deň bláznov jedným ultrabláznom)
 8. Medard Slovík: Metallica a ich 72 sezón
 1. Ján Šeďo: Ľudia, kupujte konzervy a borovičku, raketa pôjde do Bratislavy. 46 432
 2. Ján Valchár: Rusko sa opevňuje, 1.500 nových ruských tankov na ceste 24 889
 3. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: Opäť doplatia CHUDOBNÍ na BOHATÝCH? Na stole je novelizácia novelizácie druhého piliera 9 323
 4. Ivan Bošňák: Menej Agresivity a viac Analytiky pani Kovačič Hanzelová 7 272
 5. Ľudmila Križanovská: Ťažký život bratislavského taxikára. Aj takíto ľudia chodia na ,,mierové" pochody 5 849
 6. Ján Šeďo: Medveď s telemetrickým obojkom trhá človeka ohľaduplne ! 4 709
 7. Ján Valchár: Začal som sa báť o výsledok vojny... 4 156
 8. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte 3 721
 1. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 3. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 4. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 5. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 6. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 8. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie
SkryťZatvoriť reklamu