Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 26. september, 2021 | Meniny má EditaKrížovkyKrížovky
ŠTARTUJE NOVÝ HOKEJOVÍ EXTRALIGOVÝ ROČNÍK, OCELIARI PRIVÍTAJÚ V STEEL ARÉNE NITRU

Pre Hyláka sú majstrovské Košice novou výzvou

Prvým kolom dnes štartuje hokejová extraliga. V sezóne 2011/2012 budú majstrovský titul obhajovať hráči HC Košice. Oceliari vyhrali posledné tri ročníky a aj v tom najbližšom budú mať tie najvyššie ambície. V tábore HC došlo počas leta k viacerým zmenám.

Samuel Mlynarovič sa v Košiciach rýchlo adaptoval.Samuel Mlynarovič sa v Košiciach rýchlo adaptoval.

Po Rostislavovi Čadovi, ktorý si to namieril do tímu Kontinentálnej hokejovej ligy Avangard Omsk, prevzal kormidlo jeho krajan Antonín Stavjaňa. Aj v kádri HC Košice došlo k viacerým zmenám. Z tímu odišli brankár Július Hudáček do švédskeho Södertälje, obranca Marcel Šterbák a útočníci Jaroslav Kristek Jaroslav (HC Lev Poprad), Martin Frolík (Litvínov) a Dušan Andrašovský. Novými tvárami sú brankár Alexandr Hylák z Chomutova, obrancovia Michal Novák z Nitry a Marek Biro z Banskej Bystrice. A do útoku prišli Samuel Mlynarovič z Popradu a Erik Piatak z Bardejova.

O miesto v bránke sa v sezóne pobijú český gólman Alexandr Hylák a domáci odchovanec Tomáš Halász. Dlho nebolo jasné, či do zahraničia odíde Július Hudáček, vo chvíli, keď sa klub rozhodol viac nečakať, angažoval Hyláka. „Chcel som vedieť čo najskôr, kde budem v nasledujúcej sezóne. Naťahovalo sa to až do začiatku leta, ale v júli som už vedel, na čom som, tak mi odľahlo. Nie je totiž príjemné, ak neviete, kde budete hrať. Tú neistotu nemá rád asi nik," povedal Saša, ktorý bral ponuku z majstrovských Košíc ako výzvu.

Hráči, ktorí prichádzajú do metropoly východu, vedia, že sú v prostredí, kde sú tie najvyššie očakávania. „Viem, že tu nie je iný cieľ, ako sa pokúsiť obhájiť opäť to zlato. Ale s tým ja problém nemám. Pre mňa sú majstrovské Košice nová výzva. Tento klub má zázemie na veľmi dobrej úrovni. Ani v Česku nie je veľa klubov, ktoré sa môžu s Košicami porovnávať. Výborný štadión. Pre mňa to bude niečo nové, ešte som v zahraničí nepôsobil, hoci Slovensko je nám blízke, veď sme tvorili spoločnú republiku."

Hylákovi vyšla príprava lepšie ako Halászovi, napriek tomu stojí nohami pevne na zemi. „Vopred ani ten najlepší brankár nemôže povedať, že bude jednotka. Lebo stále je to o výkonnosti. Obaja sme stotožnení s tým, že chytať bude ten, kto práve mužstvu viac pomôže. Či to budem ja, alebo Tomáš. Každý potom prijme svoju rolu," tvrdí jeden z troch českých legionárov v drese oceliarov a dodáva: „To chcenie je logické u mňa aj u Tomáša. Ale sezóna je dlhá, ťažko čakať, že by to odchytal všetko len jeden brankár. Samozrejme, rád by som chytal čo najviac."

Dá sa predpokladať, že dnes proti Nitre, v zápese, ktorý sa začína o 18. hodine ,dostane dôveru Hylák. Obstál aj v generálke s Popradom, ukazoval sa v sľubnej forme. „Po zápasoch, ktoré som odchytal, som mal dobrý pocit," poznamenal 28-ročný rodák z Pardubíc na margo svojich šiestich prípravných vystúpení v drese HC Košice. Iba raz, na turnaji Cassovia Hockey Cup, odchádzal z ľadu po prehre. Saša verí, že vstup do nového ročníka extraligy zvládne majster za prispenia divákov v Steel Aréne na výbornú.

Chce byť stabilný člen zostavy

V príprave sa našiel v útoku s košickými odchovancami Draveckým a Jenčíkom. Samuel Mlynarovič, ktorý prestúpil do majstrovského klubu z Popradu, sa už nevie dočkať úvodného extraligového buly. Stavil na Košice a s odstupom niekoľkých týždňov je rád, že ani chvíľu neváhal.

„Po mesiaci v Košiciach som spokojný úplne so všetkým, mám sa tu dobre," pousmial sa mladík, ktorý sa sťahoval spod Tatier do metropoly východu. „Nebolo to o podmienkach, ale o tom, že prestupujem do klubu, ktorý je najlepší, považujem to za krok vpred, môžem sa takto niekam v kariére posunúť. Aj preto som podpísal zmluvu na dve sezóny s ročnou opciou. Viem, do čoho idem, že je tu veľká konkurencia. Zvážil som aj tento moment a nebojím sa toho. Skôr sa na to teším, že zabojujem o ten flek a budem stabilným členom zostavy."

V prvom prípravnom zápase oceliarov mal vydarenú košickú premiéru. Samuel Mlynarovič si ani lepší debut želať nemohol. Jeho tím zdolal bývalých spoluhráčov z Popradu 6:3 a on sa na tom podieľal gólom a asistenciou. „Prvý zápas mi chutil. Vyhrali sme, strelil som gól, na ďalší prihral, no skrátka spokojnosť. Hralo sa mi dobre. Ten gól pomôže, som rád, že prišiel hneď a dúfam, že nebude posledný. Rád by som bol čo najproduktívnejší, hral to, čo odo mňa tréner očakáva."

S Draveckým a Jenčíkom sa v príprave párkrát ukázal vo veľmi dobrom svetle. Bol by spokojný, keby im to klapalo naďalej. „Tréner ma zaradil k Vladovi a Rišovi. Sezónu by sme mali začať spolu. V tejto formácii mám skôr defenzívne úlohy. Ale verím, že aj v útoku budem platný a že nejaký gólik tam padne aj mne. Chcem získať predsa čo najviac bodov a pomôcť mužstvu."

Zmenu prostredia vníma pozitívne. Ešte v apríli hral proti Košiciam finále, dnes je na opačnej strane barikády. „S cestovaním do Košíc nie je problém. Tréningy sú tu na vyššej úrovni, aj mimo ľadu, ak to porovnám s Popradom," vraví krídelník, ktorý by dnes s Nitrou rád zaknihoval prvé extraligové víťazstvo v drese oceliarov. „Som v klube, ktorý má najvyššie ambície. Naším cieľom je vyhrávať, pomýšľame na ďalší, už štvrtý titul v rade. Hrať v tomto tíme je aj otázka prestíže. Už sa teším na zápas s Nitrou. Hráme doma, do sezóny by sme radi vkročili správnou nohou."

Nič iné ako titul v Košiciach ani neberú

Posledným hráčom, ktorý pribudol do tímu trénera Antonína Stavjaňu, je útočník Erik Piatak. Priaznivci hokeja ho mohli registrovať na extraligovej scéne už od sezóny 2003/2004, kde mal v popradskom drese premiéru. Hráč, ktorý štartoval na majstrovstvách sveta do 18 aj do 20 rokov, prišiel do Košíc z prvoligovej farmy v Bardejove, kde pôsobil v uplynulej sezóne.

V Bardejove bol mimoriadne produktívny, v priemere mal viac ako jeden kanadský bod na zápas. No v Košiciach nastupoval v príprave vo štvrtej formácii, takže jeho pozícia bude u obhajcu titulu odlišná v porovnaní s prvoligistom. „Vo štvrtom útoku ste aj preto, aby ste spravili vietor v útočnom pásme súpera. Hrať nátlakovo, nedať súperovi dýchať. No prvoradá musí byť zabezpečená defenzíva," zamýšľa sa nahlas Erik nad tým, ako by mala vyzerať jeho rola v novom pôsobisku. „Budem sa snažiť využiť každú šancu."

V príprave sa pri Piatakovi striedali mladší hráči - Jokeľ, Chovan, Marek Nagy. Erik má 25 rokov, no predsa len toho už odohral viac ako spomínaní spoluhráči. „Ich vek som nevnímal. Sťažovať sa nemôžem. Viem, aké to je pre nich. Predtým boli v juniorke, dokážem sa do toho vcítiť. Tiež som začínal medzi seniormi a všetko si to musel preskákať. Budem sa snažiť pomôcť im, všetci musíme makať za jeden tím."

V košickom tábore sa zišli traja popradskí odchovanci. Vlani prišiel Marcel Haščák, teraz Mlynarovič s Piatakom. „S Marcelom sme hrali v Poprade spoločne v jednom útoku dlhé roky. Rozumieme si aj ľudsky. Ale je jedno, kto odkiaľ prichádza, lebo košická partia je dobrá a nie je ťažké do nej zapadnúť," tvrdí hokejista. Ktorý sa už teraz teší na derby stretnutia s kamzíkmi spod Tatier. „Pre nás to bude trochu iné, hrať proti bývalému klubu. Iste sa radi vytiahneme v zápase proti niekdajším spoluhráčom. Teraz v príprave to bola jasná záležitosť Košíc, ale v extralige pôjde o body, tam čakám trochu iné zápasy."

Prišiel do tímu, v ktorom sa posledné roky po sezóne stále oslavovalo zlato. Košice hrali štyri sezóny za sebou finále a tri ostatné roky siahli na zlato. „Pred piatimi rokmi som si s Popradom zahral extraligové finále. No bolo z toho striebro. Ešte som ani ako dorastenec, ani ako junior nezažil ten pocit byť víťazom súťaže. Rád by som sa ho dočkal. Nič iné ako titul v Košiciach ani neberú. A ja by som bol veľmi šťastný, keby som k tomu mohol prispieť. Ak by som sa tu dokázal presadiť, bol by to vrchol mojej kariéry."

Súpiska hráčov

Brankári

1 Tomáš Halász 25.5.1990

35 Alexandr Hylák 25.12.1983

Dominik Riečický 9.6.1992

Obrancovia

28 Marek Biro 8.2.1988

18 Radek Deyl 14.9.1989

78 Michal Grman 30.7.1982

46 Ján Homer 11.12.1980

77 Peter Huba 17.2.1986

27 Michal Novák 18.5.1982

82 Michal Šeda 15.10.1982

15 Peter Slimák 20.8.1990

80 Ján Tabaček 7.4.1980

Útočníci

43 Peter Bartoš 5.9.1973

26 Matúš Chovan 14.2.1992

17 Vladimír Dravecký 3.6.1985

52 Peter Fabuš 15.07.1979

97 Stanislav Gron 28.10.1978

87 Marcel Haščák 3.4.1987

25 Richard Jenčík 1.1.1985

11 Oliver Jokeľ 7.8.1991

19 Michel Miklík 31.7.1982

14 Samuel Mlynarovič 23.5.1990

10 Marek Nagy 16.08.1991

22 Dušan Pašek 18.1.1985

51 Erik Piatak 6.3.1986

20 Marek Vorel 27.8.1977

13 Miroslav Zálešák 2.1.1980

Realizačný tím

Antonín Stavjaňa, tréner

Pavol Zůbek, športový manažér

Marcel Papcun, masér

Ľubomír Výrostek, masér

MUDr. Jozef Kubašovský, lekár

MUDr. Marek Tomčo, lekár

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať?
 2. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem
 3. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho
 4. Znalec slovenského brandy
 5. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy?
 6. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty
 7. Školy sa znova môžu zapojiť do zberu starých mobilov
 8. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 9. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
 10. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte
 1. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou?
 2. Ako uľahčiť opatrovanie seniorov doma
 3. Samočistiace vypínače chránia pred infekciami
 4. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 5. Hobbymarket OBI predstavil nový koncept predajne v Michalovciach
 6. Aktuálne radarové a slovenské hlásenia v autokamere?
 7. Tesco announces net-zero target of 2035 for its operations
 8. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 9. Lekárska prehliadka pre cudzincov je v Nitre, aj bez objednania
 10. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 1. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi 6 987
 2. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho 6 012
 3. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov 4 635
 4. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať? 4 200
 5. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 4 190
 6. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem 3 643
 7. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 518
 8. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im? 3 496
 9. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy? 3 164
 10. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 2 710

Blogy SME

 1. Věra Tepličková: Čo sme sa dozvedeli v nedeľných politických diskusiách?
 2. Ján Buocik: Obchvat a nová diaľnica D4/R7 ako dobrá správa? Skôr zlý vtip! Najmä pre Bratislavčanov.
 3. Ústav verejnej politiky FSEV UK: Metodologické okienko: Metodologické nedostatky diplomových prác I. časť
 4. Marián Kozák: Ing. Ladislav Pleša - životný príbeh
 5. Štefan Vidlár: Úvaha o korupčnej amnestii
 6. Zuzana Cascino: Striptér duše
 7. Ivo Nesrovnal: Vďaka Angele Merkelovej!
 8. Štefan Vidlár: Za ty prachy z Bruselu
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 26 793
 2. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 8 462
 3. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 6 204
 4. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 5 738
 5. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope 5 578
 6. Stanislav Martinčko: R.Fico sa stal kajúcnikom č.1 !!! 4 647
 7. Marcel Burkert: Šokujúce slová Dr. Urbánka, ktorý 20 rokov pracoval pre fy ako Pfizer, Johnson a iné. 4 533
 8. Peter Chudý: Šesť spôsobov na odstránenie čestného policajta alebo ako to bolo za prezidentovania Tibora Gašpara a likvidačné metódy prehnitého systému dnes. 4 039
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 5. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Věra Tepličková: Čo sme sa dozvedeli v nedeľných politických diskusiách?
 2. Ján Buocik: Obchvat a nová diaľnica D4/R7 ako dobrá správa? Skôr zlý vtip! Najmä pre Bratislavčanov.
 3. Ústav verejnej politiky FSEV UK: Metodologické okienko: Metodologické nedostatky diplomových prác I. časť
 4. Marián Kozák: Ing. Ladislav Pleša - životný príbeh
 5. Štefan Vidlár: Úvaha o korupčnej amnestii
 6. Zuzana Cascino: Striptér duše
 7. Ivo Nesrovnal: Vďaka Angele Merkelovej!
 8. Štefan Vidlár: Za ty prachy z Bruselu
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 26 793
 2. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 8 462
 3. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 6 204
 4. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 5 738
 5. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope 5 578
 6. Stanislav Martinčko: R.Fico sa stal kajúcnikom č.1 !!! 4 647
 7. Marcel Burkert: Šokujúce slová Dr. Urbánka, ktorý 20 rokov pracoval pre fy ako Pfizer, Johnson a iné. 4 533
 8. Peter Chudý: Šesť spôsobov na odstránenie čestného policajta alebo ako to bolo za prezidentovania Tibora Gašpara a likvidačné metódy prehnitého systému dnes. 4 039
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 5. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu