Korzár logo Korzár Košice

Prostredie cintorína má veľkú moc

Známa košická odborníčka na mágiu, pani Zita, sa dnes bude venovať blížiacim sa "dňom zosnulých". Ide o Sviatok všetkých svätých - 1. novembra a Pamiatka zosnulých - 2. novembra.

Pani Zita radí, nechodiť na cintorín 31. októbra.Pani Zita radí, nechodiť na cintorín 31. októbra. (Zdroj: archív)



Možno neviete, že Sviatok všetkých svätých Festum omnium sanctoroum si pripomínali už starí Gréci, v kresťanskej cirkvi prišiel s touto myšlienkou pápež Bonifác IV. Od polovice 9. storočia sa stal tento sviatkom oficiálnym. Pôvod venovať spomienku a uctiť si pamiatku mŕtvych sa pripisuje opátovi z Cluny. V predvečer sviatku sa v kostoloch s chrámoch čítali "hodinky za mŕtvych" - officium defunctorium a v deň pamiatky sa slúžila za mŕtvych omša. Oltár bol bez ozdôb a zahalený čiernym súknom. Horelo na ňom 6 žltých sviec symbolizujúc plamene ohňa pekelného, ktorý spaľoval srdcia zatvrdnuté zlým svedomím, ale zároveň sviece symbolizovali aj svetlo večného života.

Ak prší na tieto sviatky, hovorí sa, že nebo plače. Ak máte veľký bôľ v sebe, vyplačte sa na hrobe príbuzných, napríklad starí rodičia alebo rodičia vám určite pomôžu. Rituály, ktoré sa robia na cintorínoch, potrebujú veľmi silne osobnosti, ktoré sa vedia dobre sústrediť, nemajú duševné ochorenie a sú v dobrej psychickej kondícii. Nesmú ich robiť osoby labilné či depresívne. Mali by ste vedieť, že rituály robené na cintoríne môžu vyliečiť, ale aj zahubiť, a človek môže aj psychicky ochorieť. Na cintorín treba chodiť od 14. do 15. hodiny. V tomto čase sa rituálom darí. Predsa len by som sa prihovárala nechať ich urobiť tomu, kto magické praktiky ovláda.

Niekoľko rád

Na cintoríne, ak vám vypadne nejaká drobnosť, neberte ju zo zeme. Nikdy pri hrobe nefajčite, netelefonujte, nesmejte sa a nikomu nič nedávajte. Ak sa vám zdá, že vás niekto oslovil alebo osloví, tri razy sa prežehnajte a povedzte si v duchu: Bože môj, zachráň ma (svoje meno) služobnicu Božiu.

Sú aj takí ľudia, ktorí vidia duchov na cintoríne, majú porobené na starom hrobe. Najviac trpia tí, ktorých fotky boli položené do truhly. Ak máte takýto vážny problém, dajte 12 ľuďom vypiť svätenú vodu na svoje zdravie, potom nájdite hrob so svojím krstným menom i rok, kedy ste začali vidieť duchov. Postavte sa pri hrobe, zapáľte sviečku a povedzte: Tebe, služobnica Božia (meno mŕtvej), treba tu ležať a mne od tvojho osudu utiecť. Amen

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

O dátume

Ľudia zvyknú prichádzať zďaleka už 31. októbra. No v tento deň by na cintoríny vôbec nemali chodiť, pretože sa praktizuje čierna mágia. Staré povesti hovoria o tom, že v tento deň sa bosorky stretávajú na lysej hore, kde pália oheň a preberajú to, kto čo zlé urobil za uplynulý rok. Pijú, tancujú, spievajú a vyvolávajú zlých duchov. Zbierajú z hrobov kvety a čačinu, ktoré tam ľudia dali, vysušia ich rozomelú na prach a ten používajú ma magické praktiky, najmä na porobenie. Rovnako vosk z nedohorených sviečok. Ak je blato, tak pracujú na stopách ostávajúcich po ľuďoch v zemi, pretože práve stopy nesú veľkú informáciu. Hľadajú tiež na troch hroboch meno človeka, ktorému chcú porobiť. V tento deň čarujú s vlasmi, nechtami a fotografiami. Fotka totiž nesie živú informáciu osobnosti. Možno prostredníctvom nej liečiť, vykladať budúcnosť, ale aj veľmi škodiť. Hovorím to zámerne, aby sme svoje fotky nedávali kde-komu.

Aby bol človek ochránený pred kadejakými magickými zásahmi, je dobré, ak večer 31. októbra zapáli doma toľko bielych sviečok, koľko ľudí býva v byte či dome.

SkryťVypnúť reklamu

Čo robiť a nerobiť na cintoríne?

Prvého novembra vychádzajú na Sviatok všetkých svätých dušičky von a čakajú svojich blízkych a skutočne v tento deň má každý vzdať úctu a venovať spomienku zosnulým. Na hrobe by vždy mal byť párny počet sviečok i kvetov. Na to by sme mali pamätať a radšej vždy zobrať o jednu sviečku alebo kvet viac. Nepárny počet "priťahuje" choroby.

Medzi zosnulými sú určite takí, ktorí neverili v Boha, boli nepokrstení, nevyspovedali sa, spáchali samovraždu alebo zomreli náhle. Pre nás však platí, že každému z nich treba zapáliť sviečku, všetko mu odpustiť a ísť sa za na neho pomodliť na omšu.

Na cintoríne možno zľahka pobozkať náhrobok alebo kríž na ňom umiestnený a modliť sa: "Pane náš, Ty si naša opora, Ty si naša záchrana, Ty si naša nádej. K Tebe prichádzame v každý čas, v každú chvíľu nášho života, hoc každá máme svoju cestu a iný čas, ale prídeme všetci k Tebe do jedného. Prosím a modlím sa Pane k Tebe pane, Otec nás nebeský, ochranca náš, ktorý nám všetko odpúšťa i máš nás rád, odpusti nám a ľúb nás i duše našich pokrvných mŕtvych, tu treba povedať mená mŕtvych/Sláva otcu, synu i svätému duchu. Amen. Túto modlitbu môžeme povedať aj doma - večer. Keď odchádzame z cintorína, nikdy by sme sa nemali otáčať. To je prísny zákon, ktorý by sme naozaj mali dodržiavať.

Radila by som aj tehotným ženám nechodiť v tomto stave na cintorín vôbec, nech sa pomodlia a zaspomínajú doma. To isté platí pre deti do 6 rokov a pre nepokrstené takisto. Neodporúčam chodiť na cintoríny ani ťažko chorým, aj oni majú tendenciu zobrať na seba negatívnu energiu.

1. a 2. novembra by sme sa nemali venovať žiadnym domácim prácam.

SkryťVypnúť reklamu

O chorobách

Je veľa chorých a ľudia celkovo sa chcú mať už konečne lepšie, sú naozaj ťažké čase. Možno si napríklad pomôcť tak, že zoberieme na cintorín 1. novembra fľašu s vodou/z vodovodného kohútika alebo zo studne/a chlieb. Keď budeme sami pri hrobe, zakryjeme fľašu s chlebíkom a pýtame si, čo najviac chceme, čo najviac potrebujeme. Toto môžeme však urobiť aj večer doma - pri sviečke. Duše nás v tento čas všade ochraňujú. Sú s nami aj tie, ktoré inokedy nie sú naklonené pomáhať, ale v tento deň s ich pomocou môžeme rátať.

Kto má glaukóm, alebo oné ochorenie očí, nech kúpi šťuku, dá ju uvariť, vyberie oči a usuší ich a urobí z nich prášok, ktorý 1. novembra pridá do jedla. Naozaj sa všelijaké choroby v tento deň liečia. Možno vyskúšať aj liečenie zemou. Musím však upozorniť, že ňou sa dá aj ublížiť. Nebudem hovoriť o poškodení, ale len a len o tom, ako možno pomôcť. Treba zobrať hlinu buď z hrobky, alebo z jej bezprostredného okolia a to 1. novembra. Prinesieme ju domov, vyložíme na balkón a necháme na ňu pôsobiť večer Božie hviezdy. Na druhý deň potrieme chorého zemou a ihneď umyjeme. Keď to urobíme tri razy po sebe, človek pocíti úľavu a aj silu. Táto zem pomáha aj nervóznym a zlostným ľuďom nájsť pokoj. Možno ju dať cholerickému človeku pod vankúš, aby sa na nej vyspal, alebo nasypať do topánok. Dá sa pomôcť aj bylinkami rastúcimi okolo hrobu. Je nutné zobrať z nich párny počet, uvariť čaj a za lyžičku dávať buď sedem, alebo deväť dní chorému.

Tí, ktorí žijú s alkoholikom, by mohli vyskúšať nasledujúci recept: Druhého novembra dáme fľašu s alkoholom na hrob. Na hrobe však musí byť meno, ako sa dotyčný alkoholik volá, či už rovnaké priezvisko, alebo krstné meno. Sedemkrát povieme: "Ako mŕtvy z hrobu nevstáva, alkohol nepije, tak aj Ty, sluha Boží (meno muža alebo ženy) nepi ani zrána, ani na obed, ani cez deň, ani z večera na noc. Amen."

Po troch dňoch fľašu z hrobu zoberieme a počkáme, keď bude mesiac odchádzať (zmenšovať sa) fľašu dáme na stôl. Alkohol však neponúkame.

Ešte sa vrátim k 31. októbru. Ak vládne doma nepokoj, nesúlad, z toho má radosť len temná sila. O polnoci treba zapáliť dvanásť sviečok, výnimočne čiernych alebo modrých. Hovoríme: Odíď diabol z domu tohto, zo dverí, zo štyroch kútov. Tu je krst Boha aj Matka Božia, Kristova. Ty tu nenájdeš pokoja, utekaj odtiaľto tam, kde je tvoje miesto, tam i zostaň a tam rob svoju prácu, no nie v našom dome. Slovo moje je silné ako kameň. Amen.

Potom štyridsaťkrát pôjde na omšu a každý večer doma zapáli už bielu sviečku a bude pokoj.

V zásade však žiadne veci, najmä črepníky, alebo umelé kvety z cintorína domov nenosíme. Pri veľkom probléme radím určite vyhľadať odborníka na mágiu a v týchto dňoch ju určite amatérsky neskúšať.


Autor: bed

Najčítanejšie na Košice Korzár

Komerčné články

  1. Konferencia eFleet Day 2025 hlási posledné voľné miesta
  2. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje
  3. Ako zvládnuť podnikanie, rodinu aj voľný čas bez kompromisov?
  4. Realitný fond IAD IRF dosiahol historicky najvyššie zhodnotenie
  5. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme
  6. Muži, nepodceňujte návštevu kardiológa. Srdce máte len jedno
  7. Môže hudba pomôcť neurologickým pacientom lepšie chodiť?
  8. Elektrické autá v zahraničí: poplatky za nabíjanie a diaľnice
  1. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov
  2. Konferencia eFleet Day 2025 hlási posledné voľné miesta
  3. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete
  4. Fico škodí ekonomike, na reformy roky kašľal
  5. Skvelý sortiment za výnimočne nízke ceny nájdete v Pepco
  6. S nami máte prístup do všetkých záhrad
  7. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje
  8. Ako pripraviť motorku na sezónu: Rady pre bezpečnú jazdu
  1. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 15 686
  2. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje 8 224
  3. Elektrické autá v zahraničí: poplatky za nabíjanie a diaľnice 6 440
  4. Muži, nepodceňujte návštevu kardiológa. Srdce máte len jedno 5 348
  5. Realitný fond IAD IRF dosiahol historicky najvyššie zhodnotenie 4 995
  6. Nevšedný ostrov. Ischia priťahuje pozornosť čoraz viac turistov 4 646
  7. Môže hudba pomôcť neurologickým pacientom lepšie chodiť? 2 490
  8. Maratónska kampaň, ktorú nebudeme vidieť, ale budeme o nej počuť 2 301
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu