KOŠICE. čského prezídia Silvia Jančovičová. Momentálne Fedorčák už u hasičov nepracuje a je mimo činnej štátnej služby.
Šéfuje Hochvart
Povereným krajským riaditeľom hasičov sa stal od 1. októbra okresný riaditeľ z Popradu Ondrej Šproch. Vo funkcii dlho nevydržal a podľa našich informácií odišiel späť na post šéfa popradských hasičov zo zdravotných dôvodov. Kto je teda ďalším krajským šéfom hasičov?
„Povereným riaditeľom Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach je Ľubomír Hochvart,“ povedala nám pracovníčka Prezídia HaZZ Dominika Kinkorová.
Ako dodala, o definitívnom vymenovaní nového krajského riaditeľa hasičov vraj rozhodne minister vnútra na základe odporúčania prezidenta HaZZ Pavla Mikulášeka. Či to bude v dohľadnom čase, alebo to potrvá vzhľadom na súčasnú vnútropolitickú situáciu dlhšie, zatiaľ nevedno, isté však je, že Hochvart môže byť povereným šéfom hasičov maximálne dvanásť mesiacov.
Chce rekonštruovať stanice
Ľubomír Hochvart zastával takmer desať rokov funkciu okresného riaditeľa OR HaZZ Košice-okolie. Ako hovorí, poverený vedením krajského riaditeľstva je od 19. októbra, no súčasne je stále aj okresným riaditeľom. Oslovilo ho Prezídium HaZZ a vzhľadom na niekoľkoročné skúsenosti v riadiacej funkcii post prijal ako výzvu.
„Mám toho teraz skutočne dosť, na okrese ma zastupuje môj zástupca Ján Tóth. Je veľa vecí, s ktorými sa treba v zbore vysporiadať, jednou z nich je skutočnosť, že sa viacero skúsených hasičov chystá do výsluhového dôchodku. Koľko ich je, zatiaľ neviem presne povedať, ale bolo by dobré, aby v zbore zostalo čo najviac skúsených kolegov,“ vraví Ľ. Hochvart a dodáva, že KR HaZZ chce stabilizovať a zameria sa hlavne na rekonštrukciu či výstavbu nových hasičských staníc.
„Košice potrebujú ďalšiu hasičskú stanicu, podobne je potrebné viaceré opraviť, to sú úlohy, ktoré ma budú v najbližšom období naplno zamestnávať.“
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári