KOŠICE. Podľa našich informácií, muž údajne prepadol za zatiaľ nezistených okolností cez zábradlie.
Po páde z poriadnej výšky skončil vo fontáne na prízemí, utrpel pritom zranenia, ktorým podľahol.
„V stredu okolo 23.35 hod. v obchodnom centre na Toryskej ulici došlo k usmrteniu 26-ročného Martina z Košíc, v dôsledku pádu z tretieho poschodia do fontány na prízemí,“ uviedol na margo prípadu košický policajný hovorca Alexander Szabó.
„Privolaný obhliadajúci lekár cudzie zavinenie predbežne vylúčil a nariadil zdravotno-bezpečnostnú pitvu. Poverený príslušník PZ začal vo veci trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Všetky okolnosti prípadu sú v štádiu vyšetrovania.“
Úmysel, alebo nešťastná náhoda?
Nevedno teda, či sa Martin pošmykol, alebo mu možno cez zábradlie aj niekto pomohol. V Galérii sme sa včera opýtali, čo sa tam vlastne stalo.
„Kým nebude ukončené vyšetrovanie, vedenie obchodného centra sa k prípadu nebude vyjadrovať,“ reagovala na otázku event manažérka Erika Prchalová.
Svetlo do prípadu asi vnesú až výsledky policajného vyšetrovania. Z dobre informovaného zdroja sme sa dozvedeli, že na 3. poschodí OC Galéria sa schádzajú 30- až 60-členné skupinky mladých ľudí vo veku od 13 do asi 20 rokov.
Vystrájajú, naťahujú sa medzi sebou, nie je teda vylúčené, že niektorý z nich strčil do Martina. Ale ani to, že ho niekto „prehodil“ cez zábradlie pri vzájomnej potýčke.
Autor: sam
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári