Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 27. september, 2021 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky
AK BY OD ÚNAVY AJ PADAL Z NÔH, DCÉRY HO DOKÁŽU NABIŤ ENERGIOU

Herec Pavol Topoľský doma radšej nič neopravuje, ak nechce, aby to bolo definitívne pokazené

Vďaka nedávnej premiére muzikálu Ôsmy svetadiel v divadle Cassia Dance si cestu do Košíc našlo viacero slovenských hercov. Nechýbal medzi nimi ani Pavol Topoľský, ktorého si v poslednom čase vďaka mnohým seriálom obľúbilo stále viac a viac divákov. V rozh

P. Topoľský sa cíti stále mladýP. Topoľský sa cíti stále mladý (Zdroj: Judita Čermáková)

ovore prezradil, prečo sa ho jeho štyri dcéry a manželka ani neskúšajú zmeniť ale i to, prečo sa pre pokoj v rodine nepúšťa do chlapských domácich prác.

Keď dostal ponuku zahrať si v muzikáli s pesničkami kapely Elán, nemal veľmi čo zvažovať a rozhodnutý bol hneď. "Keď sa povie Elán, to ako keby ste povedali - mladosť. Moja generácia predsa na skladbách tejto skupiny vyrastala. Celú strednú školu sme ich počúvali, veď v totalite sa k nám veci zo zahraničia nedostali. 'Fičali' sme na Eláne a dodnes mám rád ich piesne. Lebo majú nielen výbornú muziku, ale vždy mali aj obsah a ich texty hlboký zmysel," nazdáva sa P. Topoľský. Pamätá si aj to, že keď chytil do ruky gitaru a na školských výletoch spustil skladby od Elánu, hneď nemal núdzu o poslucháčov - hlavne teda z radov dievčat. "Gitara asi vždy bola a vždy bude dobrá cesta na to, ako zbaliť babu, nie? A kde sa hral Elán, tam boli aj dievčatá..."

P. Topoľský ak sa aj náhodou ešte v puberte v dievčatách nevyznal, dnes je už z neho slušný odborník na ženskú dušu. Z prvého manželstva má totiž dve dcéry a v druhom sa mu tiež podarilo splodiť dve dievčatká. Navyše najstaršia dcéra už z neho urobila deda, a tak sa P. Topoľský môže chváliť aj vnučkou. Tá je však mimochodom staršia ako jeho najmladšia dcéra... Práve jeho najmladšia dcéra Karolínka oslavovala v čase košickej premiéry 1. narodeniny. "Tak rýchlo to uletelo, že som skoro aj zabudol na to, že je to už rok. Je veľká pravda, že na deťoch človek najlepšie vidí, ako čas letí. A najhoršie je, že čím som starší, tým viac si to uvedomujem. A preto sa snažím každú voľnú chvíľku stráviť s dcérami. Lebo uvedomujem si, že tá najmenšia sa mení veľmi rýchlo. Deti v prvých rokoch sú iné každou sekundou. A preto viem, že takú, aká je dnes, už ju nikdy viac nezažijem. Preto sa snažím otcovstvo si vychutnávať. Deti sú absolútny zázrak a každému prajem kopu zdravých detí."

S dcérami sa snaží tráviť čo najviac času. "Jednak preto, že je to veľmi príjemné, a jednak preto, že je s nimi neuveriteľná zábava. Deti sú nevyčerpateľná studnica fantázie. Karolínka si vezme do ruky cumlík a hrá sa, že je auto, kamarát, loď, raketa, zvieratko... A pritom je to stále iba cumeľ! Ja len žasnem, keď sa na ňu dívam a strašne rád by som vedel, čo sa odohráva v tej malej hlavičke. Veľmi ma baví pozorovať správanie malých detí. Je to neskutočné."

Štyri dcéry

Z prvého manželstva má dve dcéry: 14-ročnú Rebeku a 28-ročnú Luciu, z druhého dve malé dievčatká - ročnú Karolínku a trojročnú Kristínku. "Sám na sebe vidím, že som iný otec dnes, ako som bol pred rokmi pri prvých dcérach. Vtedy som to bral inak, bol som mladý. Keď spadli, tak som im len oprášil kolená a ide sa ďalej. Dnes som oveľa viac úzkostlivý. Nie je to preto, že by som staršie dcéry menej ľúbil, ale ja som bol iný. Občas si aj sám poviem, že to nesmiem preháňať a zhíknuť od ľaku zakaždým, keď niektorá spadne. Tvárim sa potom, že veď sa nič nestalo a život je 'pérečko'," vraví s úsmevom.

Keď sa mu mala narodiť Kristínka, prehlásil, že na seba rád prevezme úlohu zásobovača rodiny, ale výchova bude hlavne na manželke. "Tým, že manželka je na materskej a ja chodím do roboty, tak sa to ani inak nedá. Ja som si robil srandu, že to máme ako na vojne. Ja som ten posledný vojak, ktorý chodí po zásoby, ale ona je veliteľ roty, ktorý sa stará o to, aby tá rota vôbec fungovala."

Samozrejme, že P. Topoľský neplní len funkciu zásobovača. "Funkciu, ktorú mám doma najradšej, je šalenie s deťmi. A ešte rád varím. Ja keď mám na to čas, tak si v pokoji idem nakúpiť, navarím si, upracem po sebe kuchyňu, umyjem riad. Do čoho sa však nepúšťam, to sú rôzne majstrovské domáce práce. Nerobím tak pre pokoj v rodine, lebo už sa mi párkrát stalo, že som sa pustil niečo opraviť, čo nefungovalo. Dopadlo to tak, že som to úspešne rozobral a už sa mi za nič na svete nepodarilo to dať dohromady. Takže radšej nič neopravujem, ak nechcem, aby to bolo definitívne pokazené," smeje sa."

Práce je akurát

Práce v divadle a televízii má vraj v týchto dňoch P. Topoľský tak akurát. "Je to večná sínusoida, to vám povie každý herec. Tým, že som na voľnej nohe, niekedy toho mám naozaj veľa. Ale sú aj dni, keď je to voľnejšie. Ale teraz som napríklad mal pár takých dní, keď som si doslova len večer prišiel domov umyť zuby a trochu sa vyspať a prakticky som nebol doma. Ale verím, že prídu zase voľnejšie dni, keď bude na rodinu viac času."

Veľmi dobre si uvedomuje, že čas, ktorý nemôže tráviť s rodinou, dcéram a manželke nijako nevynahradí. "Čas nevrátite. Preto jediné, čo vlastne môžem pre ne urobiť, je to, že keď som doma, tak som s dcérami na sto percent. A je jedno, že som bol od rána na pľaci alebo v divadle. Jednoducho si nevšímam únavu. Na druhej strane, ak by som aj rovno padal z nôh, tak moje dcéry ma tak dokážu nabiť energiou, že po pár minútach s nimi som ako znovuzrodený. Sú to neskutočné baterky! Každý človek sa iste neraz dostane do situácie, že ho niečo rozčúli a najradšej by sa na všetko vykašľal. Ja si vtedy poviem - tie moje baby mi však za to stoja, aby som zaťal zuby a šiel ďalej. Pri väčšine vecí, ktoré denne robíme, si uvedomujeme, že ich nerobíme pre seba, ale pre tých najbližších."

P. Topoľskému vôbec neprekáža, že je doslova v obklopení žien. "Každý sa mi čuduje, prečo ma vôbec neštve to, že nemám syna. No ale nie je to jedno? Keď vidím, čo všetko sa deje na svete, tak si vravím, že nič nie je podstatné - jedine to, či sú deti zdravé a šťastné. Človek by si mal uvedomiť, že si treba vážiť každú sekundu na tomto svete a najviac byť vďačný za to, keď máte v poriadku svoje potomstvo, lebo načo iné sme tu, keď nie kvôli nim?"

Zvykne sa hovoriť, že ženy majú tendenciu meniť mužov a prispôsobovať si ich na ten obraz, ktorý im vyhovuje. "Našťastie, všetky moje baby veľmi rýchlo pochopili, že by to nemalo zmysel a ďaleko by nezašli. Ja nie som totiž vôbec tvárny. Nebol som taký ani za mlada a dnes už so mnou vôbec nepohnete, lebo už som definitívne vymodelovaný starý pes," smeje sa. "Zvykne sa hovoriť aj to, že starší chlapi pri malých deťoch omladnú. Ani to u mňa neplatí, lebo ja som hlavne ešte nezostarol. Dodnes som duševný pubertiak. Tak sa mi to páči a tak mi treba."

Cinegeho má rád

Pred kamerami a na javisku sa cíti najlepšie vtedy, keď vie, že jeho postava má čo povedať divákom. "Dúfam, že mi to vychádza. Snažím sa zakaždým byť taký, ako mám byť. Ak treba ľudí zabávať, zabávam. Rád mám preto napríklad aj Cinegeho v seriáli Panelák, lebo on tam má jednoznačnú úlohu. Vyrábať zábavné situácie, motať sa tam, kde nemá a utrúsiť poznámku, ktorá je v danej situácii absolútne nevhodná. Keď mi Andy Kraus ponúkol túto rolu, vravel mi - bude to taký ujko... Keď potom sám zistil, že sa mi to dobre hrá, autorsky začal podporovať to, čo som ja do Cinegeho vložil a vytvorili sme spolu celkom vydarenú postavu. S Cinegem sme si sadli."

A Cinege si sadol aj s postavou vrchnej sestry Ryšavej, ktorú hrá Zuzana Tlučková. "Už v treťom seriáli je z nás dvoch pár. Začalo sa to v Priateľkách, pokračovalo v Kutyilovi s. r. o. a teraz sme sa znovu dali dohromady. Mne to však vôbec neprekáža, lebo so Zuzanou sa mi hrá dobre a zdá sa, že sme si súdení. Asi to už bude tak, že si ešte párkrát spolu zahráme, lebo tvorcom seriálov ale i divadelných predstavení sme sa ako pár osvedčili."

Práve to, s kým sa postaví na javisko či pred kamery, je pre P. Topoľského dôležitá vec. "Netvrdím, že je to rozhodujúce a že tým sa riadim, keď sa rozhodujem, či prijať alebo neprijať ponuku na nejakú prácu. Ale keď sa stretne dobrá partia, to stojí za to." Čo je teda rozhodujúce pri voľbe ponúk? "No, v prvom rade - z niečoho musím žiť," vraví s úsemvom. "No a dôležité je, aby som mal z projektu, do ktorého sa pustím, dobrý pocit."

Napríklad keď mu v muzikáli Osmy svetadiel ponúkli rolu otca a povedali, že to bude robiť Janko Ďurovčík, už nebolo prečo váhať. "Toto sú veci, ktoré ma doslova nakopnú do ďalšej roboty. Keď sa čosi podarí, keď to stojí za to a keď to aj ľudia ocenia. A priznám sa, že napríklad pri tomto muzikáli som sa veľa naučil od mladých hercov a tanečníkov. Jasné, že do očí im to nepoviem, nech si nemyslia. Ale pravda je taká, že mladí ľudia sú pre mňa veľkou inšpiráciou. Nakoniec, čo iné aj môžem povedať, keď mám doma dve malé baby, nie?" dodal s úsmevom.

Pavol Topoľský

Dátum narodenia: 14. marca 1961
Znamenie: Baran
Miesto narodenia: Bratislava
Rodinný stav: ženatý, štyri dcéry
Relax: rodina

kid
Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Potrebujeme poďakovať vzorom. Preto rozbiehame novú biznis cenu
 2. Varujú pred púštnymi búrkami v Dubaji
 3. Od legendárneho trhoviska po hanbu Bratislavy. Ako sa menilo Trnavské mýto?
 4. Prehľad bratislavských komunít. Čo všetko sa dá robiť so susedmi
 5. 30 000 eur pre tých, ktorí chcú zlepšiť život vo svojej komunite
 6. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov
 7. Kuriéra nezastavili ani preteky. S dodávkou prešiel rely
 8. Žabka rýchlo expanduje na západe Slovenska
 9. Divočina na ceste: ako postupovať, ak v noci zrazíte zviera?
 10. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať?
 1. Žabka rýchlo expanduje na západe Slovenska
 2. Divočina na ceste: ako postupovať, ak v noci zrazíte zviera?
 3. 30 000 eur pre tých, ktorí chcú zlepšiť život vo svojej komunite
 4. Kuriéra nezastavili ani preteky. S dodávkou prešiel rely
 5. Termming vo Veľkých Kapušanoch modernizuje tepelné hospodárstvo
 6. Slováci prepadli SENCORMÁNII a hľadajú najstarší spotrebič
 7. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou?
 8. Samočistiace vypínače chránia pred infekciami
 9. Hobbymarket OBI predstavil nový koncept predajne v Michalovciach
 10. Aktuálne radarové a slovenské hlásenia v autokamere?
 1. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi 7 057
 2. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho 6 233
 3. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov 4 710
 4. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať? 4 638
 5. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 4 393
 6. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem 4 018
 7. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 480
 8. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im? 3 427
 9. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy? 3 427
 10. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty 2 646

Blogy SME

 1. Ústav verejnej politiky FSEV UK: Metodologické okienko: Metodologické nedostatky diplomových prác I. časť
 2. Zuzana Cascino: Striptér duše
 3. Štefan Vidlár: Úvaha o korupčnej amnestii
 4. Štefan Vidlár: Za ty prachy z Bruselu
 5. Martin Greguš: GDPR akadémia pre laika - každý deň tento týždeň jeden krok. Dnes: Osobné údaje, získanie súhlasu, správca, typy a zásady ich spracovania
 6. Ivo Nesrovnal: Vďaka Angele Merkelovej!
 7. Ján Buocik: Obchvat a nová diaľnica D4/R7 ako dobrá správa? Skôr zlý vtip! Najmä pre Bratislavčanov.
 8. Viktor Pamula: Spišiaci stále nohami na zemi
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 26 838
 2. Peter Chudý: Ako sa zbaviť redaktorky Denníka N, Moniky Tódovej? Alebo hrozí jej zákaz činnosti výkonu povolania? 3 155
 3. Ján Buocik: Obchvat a nová diaľnica D4/R7 ako dobrá správa? Skôr zlý vtip! Najmä pre Bratislavčanov. 3 010
 4. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal 2 827
 5. Ingrid Škropeková: Manažér, riaditeľ, upratovačka, chlap či žena. Na ARO je jedno, kým ste. Keď vám povedia, otočte sa mi ritkou, tak sa tou ritkou otočíte. 2 559
 6. Marta Karchňáková: ZSE posiela počas pandémie ľudí na poštu 2 282
 7. Helmut Posch: Zaniknutý priemyselný poklad Hnúšte 2 252
 8. Dušan Koniar: Ostávajú možno dva mesiace 2 226
 1. Adam Valček: V bratislavskej MHD prebehol najväčší biznis s pokutami, ovplyvní vyše 100-tisíc ľudí
 2. Adam Valček: Ako Cetelem porušuje zákon a zarába (+ návod, ako zato firmu zažalovať)
 3. Adam Valček: Kauza DPB: Čo robiť, keď Platiť sa oplatí pýta stovky eur za pokutu z MHD
 4. Adam Valček: Kauza DPB: Predaj vyše stotisíc pokút skontrolujú, toto sú ďalšie pochybnosti
 5. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 6. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Prezident Andrej Kiska.

Ukážka z knihy Andreja Kisku Prezident - Dvadsať dní na prežitie exkluzívne v denníku SME.


Andrej Kiska a 1 ďalší 4 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Ako postupovalo vyšetrovanie NAKA.


a 2 ďalší 4 h

Blogy SME

 1. Ústav verejnej politiky FSEV UK: Metodologické okienko: Metodologické nedostatky diplomových prác I. časť
 2. Zuzana Cascino: Striptér duše
 3. Štefan Vidlár: Úvaha o korupčnej amnestii
 4. Štefan Vidlár: Za ty prachy z Bruselu
 5. Martin Greguš: GDPR akadémia pre laika - každý deň tento týždeň jeden krok. Dnes: Osobné údaje, získanie súhlasu, správca, typy a zásady ich spracovania
 6. Ivo Nesrovnal: Vďaka Angele Merkelovej!
 7. Ján Buocik: Obchvat a nová diaľnica D4/R7 ako dobrá správa? Skôr zlý vtip! Najmä pre Bratislavčanov.
 8. Viktor Pamula: Spišiaci stále nohami na zemi
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 26 838
 2. Peter Chudý: Ako sa zbaviť redaktorky Denníka N, Moniky Tódovej? Alebo hrozí jej zákaz činnosti výkonu povolania? 3 155
 3. Ján Buocik: Obchvat a nová diaľnica D4/R7 ako dobrá správa? Skôr zlý vtip! Najmä pre Bratislavčanov. 3 010
 4. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal 2 827
 5. Ingrid Škropeková: Manažér, riaditeľ, upratovačka, chlap či žena. Na ARO je jedno, kým ste. Keď vám povedia, otočte sa mi ritkou, tak sa tou ritkou otočíte. 2 559
 6. Marta Karchňáková: ZSE posiela počas pandémie ľudí na poštu 2 282
 7. Helmut Posch: Zaniknutý priemyselný poklad Hnúšte 2 252
 8. Dušan Koniar: Ostávajú možno dva mesiace 2 226
 1. Adam Valček: V bratislavskej MHD prebehol najväčší biznis s pokutami, ovplyvní vyše 100-tisíc ľudí
 2. Adam Valček: Ako Cetelem porušuje zákon a zarába (+ návod, ako zato firmu zažalovať)
 3. Adam Valček: Kauza DPB: Čo robiť, keď Platiť sa oplatí pýta stovky eur za pokutu z MHD
 4. Adam Valček: Kauza DPB: Predaj vyše stotisíc pokút skontrolujú, toto sú ďalšie pochybnosti
 5. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 6. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu