Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 18. september, 2020 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky
KOŠICKÉ ROZPRÁVKOVÉ VIANOCE SA ZAČNÚ 5. DECEMBRA A POTRVAJÚ DO 23. DECEMBRA

Košické rozprávkové Vianoce odštartuje rozsvietenie vianočného stromu

Poriadnej snehovej nádielky sme sa síce zatiaľ nedočkali, ale Vianoce sa aj tak blížia. Košické rozprávkové Vianoce 2011 s tradičnou vôňou medoviny, pečených klobások a vareného vínka na vianočných trhoch a s pestrým kultúrnym programom sa začnú tradične

5. decembra rozsvietením vianočného stromčeka. Vianočné trhy na Hlavnej sa začnú takisto v pondelok a budú lákať svojím tovarom denne od 9.00 do 21.00 hod. do 23. decembra. Okrem nich bude v tomto období rozvoniavať aj primátorský punč.

pondelok 5. december

- 17.00 hod. pódium pri Immaculate - Košické rozprávkové Vianoce 2011, slávnostný otvárací program košických Vianoc. Show spojená s prvým podávaním primátorského punču a otvorením Vianočných trhov. Program pripravený mestom Košice a U. S. Steel Košice. Mikuláš a čert, DC Studio Košice, Súkromná základná umelecká škola, sólisti opery ŠD v Košiciach Marián LUKÁČ - Žaneta ŽIGOVÁ - Tatiana PAĽOVČÍKOVÁ PALÁDI, Pavol FARKAŠ, Simona FECKOVÁ, ATRON ASPIS - UV show, SILVAYOVCI, KRISTÍNA...

utorok 6. december

- 17.00 hod. pódium pri Immaculate - Mikulášske matiné - stominútový kombinovaný moderovaný vianočný program s muzikálom Matúš Čák Trenčiansky, divadlom Babadlo, Katkou Koščovou a súťažami.

- 17.00 hod. Hlavná ulica - pochod Anjelov a Čertov, pri ktorom získate unikátne fotografie.

streda 7. december

- 15.00 hod. Dolná brána - Vianočný kamión - plný náklad pohody spojený so súťažami, hrami i pesničkami. Pri kamióne vyrastie polárna dedinka s iglu a škriatkami. Nebudú chýbať darčeky, občerstvenie, no najmä veľa radosti. Medzi atrakciami aj fotenie so Santa Clausom. Výťažok z predaja propagačných predmetov venuje spoločnosť Coca-Cola vybranej dobročinnej organizácii mesta.

- 17.00 hod. pódium pri Immaculate - Španielske Vianoce - mix speváckych, tanečných a hudobných čísel v podaní študentov klasickej i bilingválnej sekcie. A tiež Mikuláš a jeho pomocníci.

štvrtok 8. december

- 17.00 hod. pódium pri Immaculate - Horíme šťastím Vianoc - vokálno-inštrumentálne telesá doplní sviatočné vianočné slovo. Zaznejú vianočné koledy v podaní J. Podprockého, Komorný orchester ponúkne predohru z opery Figarova svadba od W. A. Mozarta. Dievčenský zbor Tempo zahrá blok vianočných tanečných piesní.

- 18.00 hod. pódium pri Immaculate - Novošanske Vianoce - piesne a vinše z Košickej Novej Vsi. Folklórna skupina ŠKVARKARE pri MÚ MČ KNV pod vedením Tomáša Ondruša, Folklórna skupina ČORGOV pri MÚ MČ KNV pod vedením Jaroslava Adamondyho.

piatok 9. december

V popoludňajších hodinách Živý Betlehem od Dómu sv. Alžbety smerom k Immaculate. Malé scénické zastavenia znázornia hlavné udalosti na ceste do Betlehema a budú živou pozvánkou na programy na pódiu pri Immaculate. Práve pred ním predvedú herci komponovaný výstup, po ktorom odídu do pripravených kulís Betlehema.

- 17.00 hod. pódium pri Immaculate - Srdce na dlani. Ocenenie Srdce na dlani bude opäť udelené dobrovoľníkom z Košického kraja, ktorí svojou činnosťou významne prispeli k rozvoju spoločnosti či komunity.

- 17.30 hod. pódium pri Immaculate Vianočné vinšovačky a koledy. Spevácky zbor LDO, ZUŠ Jantárová 6, Košice

- 18.00 hod. pódium pri Immaculate - Vianočné koledy. Spevácka skupina Parádne nevesty. Spevácka skupina Gečanka

sobota 10. december

Živý Betlehem od Dómu sv. Alžbety smerom k Immaculate (tak ako v piatok 9. decembra)

- 17.00 hod. Immaculata - Parting Mouth - Šanca pre nádejnú hudobnú skupinu z východného Slovenska

- 17.30 hod. pódium pri Immaculate - Team revival z Ostravy. Jediný revival skupiny Team.

nedeľa 11. december

- 17. 00 hod. pódium pri Immaculate - Do mesta nie je ďaleko - originálny program, ktorý pod hlavičkou EHMK 2013 úspešne spája mestá historickej Pentapolitany. Aj pomocou hudobných pozdravov skupín Noc a deň, Dalla matina a la serra, Yellowe a Chiki liki tu-a, ktoré reprezentujú jednotlivé mestá Pentapolitany, sa návštevníci dozvedia, v čom spočíva hodnota tohto jedinečného projektu.

pondelok 12. december

- 17.00 hod. pódium pri Immaculate - Vianočné zvesti z Jazera. Spevácke a tanečné vystúpenia štyroch generácií - škôlkarov, školákov, dospelých aj seniorov.

- 18.30 hod. pódium pri Immaculate - Zmysluplné Vianoce. Kresťanský pohľad na zmysel Vianoc. Kapela "k:music", Divadlo "Priatelia".

utorok 13. december

- 17.00 hod. pódium pri Immaculate - Vianočné čarovanie s CVČ. Bosorácke spevácke, tanečné a divadelné vystúpenia členov ZÚ CVČ a jeho elokovaných pracovísk, ladené v duchu ľudových tradícií na svätú Luciu.

streda 14. december

- 17.00 hod. pódium pri Immaculate - Vianočný pozdrav od Južanov. Hudobno-tanečný program.

štvrtok 15. december

- 17.00 hod. pódium pri Immaculate - Veľká Vianočná obria show. Kombinovaný program chodúľovej show s hrami, súťažami a rozdávaním balónov. CIRKUS OBROV.

piatok 16. december

Živý Betlehem od Dómu sv. Alžbety smerom k Immaculate (tak ako v piatok 9. decembra).

- 17.00 hod. pódium pri Immaculate - Staromestské Vianoce 2011. Hudobná skupina Jazz Funk Tribule a Amber String. MŠ Jarná a Rumanova Starého Mesta Víťazi súťaže Spev bez hraníc 2011 D.S. Studio Košice.

sobota 17. december

Živý Betlehem od Dómu sv. Alžbety smerom k Immaculate (tak ako v piatok 9. decembra).

- od 8.00 do 17.00 hod. pódium pri Immaculate - Anjelská kapustnica. Varenie anjelskej kapustnice v obrovskom kotle pred pódiom v podaní najlepších šéfkuchárov z členských reštaurácií klastra KOŠICE - Turizmus za sprievodu anjelov. Po dovarení bude kapustnica predávaná návštevníkom, výťažok z predaja poputuje na charitatívne účely.

- 18.00 hod. pódium pri Immaculate - Spievajúce vianočné námestie. Sviatky, ako ich máme radi - zaspievame si spolu tie najobľúbenejšie vianočné piesne.

nedeľa 18. december

- 17.00 hod. pódium pri Immaculate - oslavy pri príležitosti 90 rokov ľadového hokeja v Košiciach. Slávnostná show. Účinkujú: Detský zmiešaný spevácky zbor, Cheerleaders HC Košice, Tomáš Buranovský, Reverz Park, D. S. studio, Tublatanka.

pondelok 19. december

- 17.00 hod. pódium pri Immaculate - Krásňanská vločka na dlani. Dedinská folklórna skupina KRASŇANKA. Školská tanečná skupina UNO STAR.

- 17.50 hod. pódium pri Immaculate - Vianočné piesne a zvyky vo Vyšnej Hutke. Ženská spevácka skupina Hutčanka z Vyšnej Hutky.

- 18.20 hod. pódium pri Immaculate - Vianočné piesne. Spevácka skupina Nádej Jozef Perexta.
Celodenne: Hlavná ulica, park pri "Spievajúcej fontáne", Znovuzrodenie II. Štyri tímy poľských a maďarských sochárov vytvoria neopakovateľné sochy z ľadu. Sprievodný program pri Urbanovej veži.

utorok 20. december

- 17.30 hod. pódium pri Immaculate - Vianočná knižka sa otvára. V hodinovom programe pripravili šikovné tety knihovníčky z Knižnice pre mládež mesta Košice pre deti rôzne hry a súťaže zamerané na knihy a čítanie. Program bude zároveň vyvrcholením mesačného projektu "Vianočná knižka sa otvára", ktorého súčasťou sa stane aj vyhodnotenie ankety "Kniha pod vianočný stromček" a odovzdanie knižných darov vyžrebovaným.

streda 21. december

Celodenne: Hlavná ulica, park pri "Spievajúcej fontáne", Znovuzrodenie II. Štyri tímy poľských a maďarských sochárov vytvoria neopakovateľné sochy z ľadu. Sprievodný program pri Urbanovej veži.

- 17.00 hod. pódium pri Immaculate - Hľadanie svetla II. Čo spája kresťanské Vianoce a židovskú chanuku? Zistíme to pri zapálenej chanukovej sviečke aj prostredníctvom jedinečných tónov hudobných nástrojov z Izraela, Japonska, Austrálie, Turecka i Afriky. Vystúpia špičkoví interpreti židovskej hudby v podaní Association etnique z Českej republiky s perkusionistom izraelského pôvodu Hearn Gadbois a slovenskou interpretkou židovskej hudby východného sveta, jazzovou speváčkou Janou Orlickou a hudobníci projektu Iná hudba.

štvrtok 22. december

- 17.00 hod. pódium pri Immaculate - Vianočná párty, ako sa patrí - Vianoce prichádzajú zo Severu! Večer plný hudby, prekvapení a darčekov. Vianočné koledy v podaní žiakov ZŠ Tomášikova. Koleso vianočných darčekov. Vystúpenie žiakov školy a škôlky v MČ-Sever

piatok 23. december

- 15.00 hod. pódium pri Immaculate - PRIMÁTORSKÝ PUNČ - FINÁLE! Ešte raz skvelá možnosť prijať pohár vianočného punču priamo z rúk primátora mesta! Richard Raši a jeho námestníci Renáta Lenártová a Ladislav Lazár budú ponúkať nápoj s vôňou Vianoc, ktorého kúpou podporíme charitatívne ciele mesta.

- 16.00 hod. pódium pri Immaculate BEATLES VIANOCE 2011. Ochutnávku toho najlepšieho z produkcie legendárnej kapely zahrajú najlepší a najuznávanejší hudobníci na svete interpretujúci túto skupinu - THE BACKWARDS.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Osud našich riek máme vo svojich rukách, nenechajme to plávať
 2. Pomohli sme tým, ktorí pomáhali
 3. Blíži sa nová kríza, ktorej následky môžu byť omnoho väčšie
 4. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 5. Nadšenci behu darovali košickej ZOO viac ako 2000 EUR
 6. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % až do 8,25 %
 7. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte
 8. Home (ale aj) Office
 9. Premení klimatická kríza Liptov na Podunajskú nížinu?
 10. Čo ste nevedeli o jedle v Bratislave? Príbehy reštaurácií
 1. Lákajú vás benefity poisťovní? Pri zmene si všímajte podmienky
 2. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 3. Osud našich riek máme vo svojich rukách, nenechajme to plávať
 4. Nadšenci behu darovali košickej ZOO viac ako 2000 EUR
 5. Pomohli sme tým, ktorí pomáhali
 6. Cenovo dostupná autokamera Mio a pritom sa skvelými funkciami
 7. Nová služba v Prešove – celoročný bezplatný zber elektroodpadu
 8. Prečo sa kanalizácia v našich mestách upcháva, keď prší?
 9. MetLife je jednou z najsilnejších poisťovní
 10. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % až do 8,25 %
 1. Blíži sa nová kríza, ktorej následky môžu byť omnoho väčšie 30 759
 2. Čo ste nevedeli o jedle v Bratislave? Príbehy reštaurácií 28 189
 3. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 18 895
 4. Užite si čarovnú jeseň na horách: Tipy na výlety pre celú rodinu 15 965
 5. Unikátny zážitok na Muránskej planine. Uvíta vás tisícka sysľov 13 648
 6. 5 digitálnych vychytávok, ktoré vám uľahčia štúdium 12 111
 7. Zažite liečivú silu minerálnych vôd. Obľubovali ich aj králi 10 413
 8. Fantastická pomôcka pre deti – zábavný a náučný pracovný zošit 10 400
 9. Školský rozvrh s kalendárom prázdnin v denníku SME 10 049
 10. Edícia autorov denníka SME: Malá kniha o zvieratách 3 8 437
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

V Košiciach vznikne Centrum výskumu vodíkových technológií

Minister hospodárstva Sulík považuje vodík za energonosič budúcnosti.

Podpis memoranda. Zľava predseda SAV Pavol Šajgalík, rektor TUKE Stanislav Kmeť a rektor UPJŠ Pavol Sovák.
Ilustračné.

Meteorológovia varujú pred vetrom a prízemným mrazom

Výstrahy vydali pre jednotlivé okresy Košického a Prešovského kraja.

Ilustračné.

Chaos okolo tenisového centra v Košiciach pokračuje. Projekt prišiel o divákov

Zväz chce stavať tréningovú halu. Ľudia mu neveria.

Zväz prišiel s novým skromnejším projektom NTC v Košiciach.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Testovanie na koronavírus.
Peter Sagan (vľavo) a Sam Bennett na Tour de France 2020.
Píše Luboš Palata

Ako sa Babišovo Česko premoruje

Do krajiny sa vrátil chaos jarného začiatku epidémie.

Český premiér Babiš.
Dnes píše Jaroslav Rumpli

Makó je najmä ich hanba

Rozdiel medzi touto a predchádzajúcimi vládami je zreteľne viditeľný aj na jeho príklade.

Ľudovít Makó.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop