Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 27. september, 2021 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky
KOŠICKÉ ROZPRÁVKOVÉ VIANOCE SA ZAČNÚ 5. DECEMBRA A POTRVAJÚ DO 23. DECEMBRA

Košické rozprávkové Vianoce odštartuje rozsvietenie vianočného stromu

Poriadnej snehovej nádielky sme sa síce zatiaľ nedočkali, ale Vianoce sa aj tak blížia. Košické rozprávkové Vianoce 2011 s tradičnou vôňou medoviny, pečených klobások a vareného vínka na vianočných trhoch a s pestrým kultúrnym programom sa začnú tradične

5. decembra rozsvietením vianočného stromčeka. Vianočné trhy na Hlavnej sa začnú takisto v pondelok a budú lákať svojím tovarom denne od 9.00 do 21.00 hod. do 23. decembra. Okrem nich bude v tomto období rozvoniavať aj primátorský punč.

pondelok 5. december

- 17.00 hod. pódium pri Immaculate - Košické rozprávkové Vianoce 2011, slávnostný otvárací program košických Vianoc. Show spojená s prvým podávaním primátorského punču a otvorením Vianočných trhov. Program pripravený mestom Košice a U. S. Steel Košice. Mikuláš a čert, DC Studio Košice, Súkromná základná umelecká škola, sólisti opery ŠD v Košiciach Marián LUKÁČ - Žaneta ŽIGOVÁ - Tatiana PAĽOVČÍKOVÁ PALÁDI, Pavol FARKAŠ, Simona FECKOVÁ, ATRON ASPIS - UV show, SILVAYOVCI, KRISTÍNA...

utorok 6. december

- 17.00 hod. pódium pri Immaculate - Mikulášske matiné - stominútový kombinovaný moderovaný vianočný program s muzikálom Matúš Čák Trenčiansky, divadlom Babadlo, Katkou Koščovou a súťažami.

- 17.00 hod. Hlavná ulica - pochod Anjelov a Čertov, pri ktorom získate unikátne fotografie.

streda 7. december

- 15.00 hod. Dolná brána - Vianočný kamión - plný náklad pohody spojený so súťažami, hrami i pesničkami. Pri kamióne vyrastie polárna dedinka s iglu a škriatkami. Nebudú chýbať darčeky, občerstvenie, no najmä veľa radosti. Medzi atrakciami aj fotenie so Santa Clausom. Výťažok z predaja propagačných predmetov venuje spoločnosť Coca-Cola vybranej dobročinnej organizácii mesta.

- 17.00 hod. pódium pri Immaculate - Španielske Vianoce - mix speváckych, tanečných a hudobných čísel v podaní študentov klasickej i bilingválnej sekcie. A tiež Mikuláš a jeho pomocníci.

štvrtok 8. december

- 17.00 hod. pódium pri Immaculate - Horíme šťastím Vianoc - vokálno-inštrumentálne telesá doplní sviatočné vianočné slovo. Zaznejú vianočné koledy v podaní J. Podprockého, Komorný orchester ponúkne predohru z opery Figarova svadba od W. A. Mozarta. Dievčenský zbor Tempo zahrá blok vianočných tanečných piesní.

- 18.00 hod. pódium pri Immaculate - Novošanske Vianoce - piesne a vinše z Košickej Novej Vsi. Folklórna skupina ŠKVARKARE pri MÚ MČ KNV pod vedením Tomáša Ondruša, Folklórna skupina ČORGOV pri MÚ MČ KNV pod vedením Jaroslava Adamondyho.

piatok 9. december

V popoludňajších hodinách Živý Betlehem od Dómu sv. Alžbety smerom k Immaculate. Malé scénické zastavenia znázornia hlavné udalosti na ceste do Betlehema a budú živou pozvánkou na programy na pódiu pri Immaculate. Práve pred ním predvedú herci komponovaný výstup, po ktorom odídu do pripravených kulís Betlehema.

- 17.00 hod. pódium pri Immaculate - Srdce na dlani. Ocenenie Srdce na dlani bude opäť udelené dobrovoľníkom z Košického kraja, ktorí svojou činnosťou významne prispeli k rozvoju spoločnosti či komunity.

- 17.30 hod. pódium pri Immaculate Vianočné vinšovačky a koledy. Spevácky zbor LDO, ZUŠ Jantárová 6, Košice

- 18.00 hod. pódium pri Immaculate - Vianočné koledy. Spevácka skupina Parádne nevesty. Spevácka skupina Gečanka

sobota 10. december

Živý Betlehem od Dómu sv. Alžbety smerom k Immaculate (tak ako v piatok 9. decembra)

- 17.00 hod. Immaculata - Parting Mouth - Šanca pre nádejnú hudobnú skupinu z východného Slovenska

- 17.30 hod. pódium pri Immaculate - Team revival z Ostravy. Jediný revival skupiny Team.

nedeľa 11. december

- 17. 00 hod. pódium pri Immaculate - Do mesta nie je ďaleko - originálny program, ktorý pod hlavičkou EHMK 2013 úspešne spája mestá historickej Pentapolitany. Aj pomocou hudobných pozdravov skupín Noc a deň, Dalla matina a la serra, Yellowe a Chiki liki tu-a, ktoré reprezentujú jednotlivé mestá Pentapolitany, sa návštevníci dozvedia, v čom spočíva hodnota tohto jedinečného projektu.

pondelok 12. december

- 17.00 hod. pódium pri Immaculate - Vianočné zvesti z Jazera. Spevácke a tanečné vystúpenia štyroch generácií - škôlkarov, školákov, dospelých aj seniorov.

- 18.30 hod. pódium pri Immaculate - Zmysluplné Vianoce. Kresťanský pohľad na zmysel Vianoc. Kapela "k:music", Divadlo "Priatelia".

utorok 13. december

- 17.00 hod. pódium pri Immaculate - Vianočné čarovanie s CVČ. Bosorácke spevácke, tanečné a divadelné vystúpenia členov ZÚ CVČ a jeho elokovaných pracovísk, ladené v duchu ľudových tradícií na svätú Luciu.

streda 14. december

- 17.00 hod. pódium pri Immaculate - Vianočný pozdrav od Južanov. Hudobno-tanečný program.

štvrtok 15. december

- 17.00 hod. pódium pri Immaculate - Veľká Vianočná obria show. Kombinovaný program chodúľovej show s hrami, súťažami a rozdávaním balónov. CIRKUS OBROV.

piatok 16. december

Živý Betlehem od Dómu sv. Alžbety smerom k Immaculate (tak ako v piatok 9. decembra).

- 17.00 hod. pódium pri Immaculate - Staromestské Vianoce 2011. Hudobná skupina Jazz Funk Tribule a Amber String. MŠ Jarná a Rumanova Starého Mesta Víťazi súťaže Spev bez hraníc 2011 D.S. Studio Košice.

sobota 17. december

Živý Betlehem od Dómu sv. Alžbety smerom k Immaculate (tak ako v piatok 9. decembra).

- od 8.00 do 17.00 hod. pódium pri Immaculate - Anjelská kapustnica. Varenie anjelskej kapustnice v obrovskom kotle pred pódiom v podaní najlepších šéfkuchárov z členských reštaurácií klastra KOŠICE - Turizmus za sprievodu anjelov. Po dovarení bude kapustnica predávaná návštevníkom, výťažok z predaja poputuje na charitatívne účely.

- 18.00 hod. pódium pri Immaculate - Spievajúce vianočné námestie. Sviatky, ako ich máme radi - zaspievame si spolu tie najobľúbenejšie vianočné piesne.

nedeľa 18. december

- 17.00 hod. pódium pri Immaculate - oslavy pri príležitosti 90 rokov ľadového hokeja v Košiciach. Slávnostná show. Účinkujú: Detský zmiešaný spevácky zbor, Cheerleaders HC Košice, Tomáš Buranovský, Reverz Park, D. S. studio, Tublatanka.

pondelok 19. december

- 17.00 hod. pódium pri Immaculate - Krásňanská vločka na dlani. Dedinská folklórna skupina KRASŇANKA. Školská tanečná skupina UNO STAR.

- 17.50 hod. pódium pri Immaculate - Vianočné piesne a zvyky vo Vyšnej Hutke. Ženská spevácka skupina Hutčanka z Vyšnej Hutky.

- 18.20 hod. pódium pri Immaculate - Vianočné piesne. Spevácka skupina Nádej Jozef Perexta.
Celodenne: Hlavná ulica, park pri "Spievajúcej fontáne", Znovuzrodenie II. Štyri tímy poľských a maďarských sochárov vytvoria neopakovateľné sochy z ľadu. Sprievodný program pri Urbanovej veži.

utorok 20. december

- 17.30 hod. pódium pri Immaculate - Vianočná knižka sa otvára. V hodinovom programe pripravili šikovné tety knihovníčky z Knižnice pre mládež mesta Košice pre deti rôzne hry a súťaže zamerané na knihy a čítanie. Program bude zároveň vyvrcholením mesačného projektu "Vianočná knižka sa otvára", ktorého súčasťou sa stane aj vyhodnotenie ankety "Kniha pod vianočný stromček" a odovzdanie knižných darov vyžrebovaným.

streda 21. december

Celodenne: Hlavná ulica, park pri "Spievajúcej fontáne", Znovuzrodenie II. Štyri tímy poľských a maďarských sochárov vytvoria neopakovateľné sochy z ľadu. Sprievodný program pri Urbanovej veži.

- 17.00 hod. pódium pri Immaculate - Hľadanie svetla II. Čo spája kresťanské Vianoce a židovskú chanuku? Zistíme to pri zapálenej chanukovej sviečke aj prostredníctvom jedinečných tónov hudobných nástrojov z Izraela, Japonska, Austrálie, Turecka i Afriky. Vystúpia špičkoví interpreti židovskej hudby v podaní Association etnique z Českej republiky s perkusionistom izraelského pôvodu Hearn Gadbois a slovenskou interpretkou židovskej hudby východného sveta, jazzovou speváčkou Janou Orlickou a hudobníci projektu Iná hudba.

štvrtok 22. december

- 17.00 hod. pódium pri Immaculate - Vianočná párty, ako sa patrí - Vianoce prichádzajú zo Severu! Večer plný hudby, prekvapení a darčekov. Vianočné koledy v podaní žiakov ZŠ Tomášikova. Koleso vianočných darčekov. Vystúpenie žiakov školy a škôlky v MČ-Sever

piatok 23. december

- 15.00 hod. pódium pri Immaculate - PRIMÁTORSKÝ PUNČ - FINÁLE! Ešte raz skvelá možnosť prijať pohár vianočného punču priamo z rúk primátora mesta! Richard Raši a jeho námestníci Renáta Lenártová a Ladislav Lazár budú ponúkať nápoj s vôňou Vianoc, ktorého kúpou podporíme charitatívne ciele mesta.

- 16.00 hod. pódium pri Immaculate BEATLES VIANOCE 2011. Ochutnávku toho najlepšieho z produkcie legendárnej kapely zahrajú najlepší a najuznávanejší hudobníci na svete interpretujúci túto skupinu - THE BACKWARDS.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Varujú pred púštnymi búrkami v Dubaji
 2. Kuriéra nezastavili ani preteky. S dodávkou prešiel rely
 3. Prehľad bratislavských komunít. Čo všetko sa dá robiť so susedmi
 4. Mladí slovenskí filmári zvíťazili na festivale v Barcelone
 5. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov
 6. Od legendárneho trhoviska po hanbu Bratislavy. Ako sa menilo Trnavské mýto?
 7. 30 000 eur pre tých, ktorí chcú zlepšiť život vo svojej komunite
 8. Potrebujeme poďakovať vzorom. Preto rozbiehame novú biznis cenu
 9. Žabka rýchlo expanduje na západe Slovenska
 10. Divočina na ceste: ako postupovať, ak v noci zrazíte zviera?
 1. Mladí slovenskí filmári zvíťazili na festivale v Barcelone
 2. Orange pokračuje v systematickej podpore digitálneho vzdelávania
 3. Zahlasujte za ďalší klimatický projekt s podporou dm
 4. Vydajte sa po stopách kvalitnej kávy
 5. Orange má najkvalitnejšiu mobilnú sieť na Slovensku i v Európe
 6. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 7. "Vzrušenie, nadšenie a radosť" tvrdí DJ Milan Lieskovský
 8. Žabka rýchlo expanduje na západe Slovenska
 9. Divočina na ceste: ako postupovať, ak v noci zrazíte zviera?
 10. 30 000 eur pre tých, ktorí chcú zlepšiť život vo svojej komunite
 1. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi 7 079
 2. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov 6 999
 3. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho 6 261
 4. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 5 177
 5. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať? 4 963
 6. Trnavské mýto: Od centrálneho trhoviska ku kongresovej sále 4 571
 7. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem 4 233
 8. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy? 3 460
 9. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 141
 10. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty 2 654

Blogy SME

 1. Jozef Javurek: Rajecké Teplice
 2. Věra Tepličková: Zatiaľ môžem písať lebo chválim
 3. Marián Lukáč: Blog č. 38- Kvalita života
 4. Tupou Ceruzou: Dr. Bukovský
 5. Ján Škerko: Aby sme ich vystríhali pred zlyhaniami. Veríte Ficovi?
 6. Jana Hanuliaková: Kde sa prosím stratil PROGRES na Slovensku?
 7. Tupou Ceruzou: Plačková
 8. Tomáš Karľa: Správa - film o úteku Vrbu a Wetzlera
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 26 392
 2. Ján Buocik: Obchvat a nová diaľnica D4/R7 ako dobrá správa? Skôr zlý vtip! Najmä pre Bratislavčanov. 13 891
 3. Marcel Burkert: Šokujúce slová Dr. Urbánka, ktorý 20 rokov pracoval pre fy ako Pfizer, Johnson a iné. 9 182
 4. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 6 411
 5. Janka Bittó Cigániková: Čo sa to preboha deje v Izraeli? Prestali vakcíny fungovať? 5 759
 6. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope 5 654
 7. Stanislav Martinčko: R.Fico sa stal kajúcnikom č.1 !!! 4 958
 8. Peter Chudý: Šesť spôsobov na odstránenie čestného policajta alebo ako to bolo za prezidentovania Tibora Gašpara a likvidačné metódy prehnitého systému dnes. 4 481
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Adam Valček: V bratislavskej MHD prebehol najväčší biznis s pokutami, ovplyvní vyše 100-tisíc ľudí
 7. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 8. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Jozef Javurek: Rajecké Teplice
 2. Věra Tepličková: Zatiaľ môžem písať lebo chválim
 3. Marián Lukáč: Blog č. 38- Kvalita života
 4. Tupou Ceruzou: Dr. Bukovský
 5. Ján Škerko: Aby sme ich vystríhali pred zlyhaniami. Veríte Ficovi?
 6. Jana Hanuliaková: Kde sa prosím stratil PROGRES na Slovensku?
 7. Tupou Ceruzou: Plačková
 8. Tomáš Karľa: Správa - film o úteku Vrbu a Wetzlera
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 26 392
 2. Ján Buocik: Obchvat a nová diaľnica D4/R7 ako dobrá správa? Skôr zlý vtip! Najmä pre Bratislavčanov. 13 891
 3. Marcel Burkert: Šokujúce slová Dr. Urbánka, ktorý 20 rokov pracoval pre fy ako Pfizer, Johnson a iné. 9 182
 4. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 6 411
 5. Janka Bittó Cigániková: Čo sa to preboha deje v Izraeli? Prestali vakcíny fungovať? 5 759
 6. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope 5 654
 7. Stanislav Martinčko: R.Fico sa stal kajúcnikom č.1 !!! 4 958
 8. Peter Chudý: Šesť spôsobov na odstránenie čestného policajta alebo ako to bolo za prezidentovania Tibora Gašpara a likvidačné metódy prehnitého systému dnes. 4 481
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Adam Valček: V bratislavskej MHD prebehol najväčší biznis s pokutami, ovplyvní vyše 100-tisíc ľudí
 7. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 8. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu