KOŠICE. Cesta bola niekoľko hodín neprejazdná, pri nehode sa vážne zranili dve ženy. Polícia autá zastavovala a nepúšťala ďalej, pretože blokované boli oba jazdné pruhy.
„K udalosti došlo v pravotočivej zákrute, pričom v nissane sedeli v čase zrážky tri ženy. Vodička D. P. sa zranila ľahko, jej spolujazdkyne, jedna sediaca vedľa nej a druhá vzadu, ťažko. Po príchode sme postihnutým osobám poskytli predlekársku prvú pomoc, nasadili Šancov golier a po príchode záchraniek pomohli pri ich naložení do sanitiek,“ vysvetľujú hasiči.
Tí sa museli do nissanu dostať pomocou hydraulického náradia, auto otvorili a poskytli prvú pomoc. Na mieste zasahovala aj hasičská sanitka, ktorá už niekoľko dní vyráža spolu s mužmi v modrých uniformách k dopravným nehodám. Vodič opla S. H., ktorý na prívesnom vozíku prevážal drevo, sa pri havárii zranil ľahko. Cesta bola síce zjazdná, no pravdepodobnou príčinou nehody bude šmyk.
Príčinu dopravnej nehody a mieru zavinenia vodičov preveruje polícia. Tá opätovne upozorňuje vodičov, aby v tomto období prispôsobili spôsob jazdy a rýchlosť poveternostným podmienkam a stavu ciest.
Autor: krs
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári