KOŠICE. Muzikanti vám ponúknu zmes zaujímavých vianočných piesní a keď ste zvedaví na to, ako môžu znieť tradičné koledy v novom šate, nemali by ste si tento koncert nechať ujsť.
Lipa napríklad zaspieva aj skladbu Búvaj dieťa krásne. „Tú pesničku poznám tak ako všetci ostatní z kostola a dlho som si myslel, že pokúšať sa spievať ju mimo kostola je vlastne akási svätokrádež. Našťastie časy sa zmenili,“ prezradil P. Lipa.
„Napríklad Ray Charles bol jedným z priekopníkov svetskej prezentácie svätej hudby. Aj keď Búvaj dieťa nespieval. Mňa k nej po rokoch priviedli členovia AMC Tria, s ktorými už tretí rok robím zopár vianočných koncertov.“
Autor: kid
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári