Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 27. marec, 2023 | Meniny má Alena

Triezve ženy sú trochu plaché, ale až si vypijú, odviažu sa...

Povolanie striptérky je už aj v našich zemepisných šírkach rozšírené. Viaceré vystupujú v košických nočných kluboch, muži si ich objednávajú na pánske jazdy či rozlúčky so slobodou. Ale čo ženy? Čo ak aj Košičanky zatúžia pokochať sa na vypracovanom mužsk

Na niektorách akciách vystupuje so svojou priateľkou.Na niektorách akciách vystupuje so svojou priateľkou. (Zdroj: archív)

om tele a zažiť trochu vzrušenia? Pre také prípady je tu George, jediný Košičan, ktorý sa živí mužským striptízom.

Samozrejme, George je iba jeho umelecké meno, civilné znie rýdzo slovensky. "Ale nebudem ho prezrádzať. Kto ma pozná, vie, že som to ja a kto nie, tomu to vedieť netreba," vraví 24-ročný mladík, ktorému teda budeme hovoriť Martin. K striptízu sa dostal úplnou náhodou. Začalo sa to prácou biletára v nočných diskokluboch, kde mal možnosť sledovať vystúpenia striptérov aj striptérok. Niekedy vtedy mu v hlave skrsla myšlienka, že by to skúsil aj on. Predpoklady na to mal. Pravidelným športovaním, hlavne posilňovaním, si vypracoval celkom slušnú postavu a keďže mal rytmus v tele, vedel sa aj hýbať, teda tancovať.

"Chýbal mi však impulz, aby som to fakt skúsil," spomína Martin na lanské leto. "Tým impulzom bol rozhovor s iným striptérom, ktorého som sa opýtal, ako začať. On mi poradil nejaké agentúry, ale stále to boli iba také oťukávania. Skutočným štartom bola ponuka istého košického podniku, aby som to skúsil u nich. Boli sme traja, čo vtedy začínali. Mne šlo v začiatkoch hlavne o to, aby som zistil, či na to mám, alebo nie. Lebo ak by som cítil, že mi to nejde, hneď by som to nechal."

Na prvé vystúpenie si Martin dobre pamätá. Samozrejme, mal trému, veď sa mal po prvý raz vyzliekať pred publikom. Ale keď mal za sebou prvé minúty, napätie z neho opadlo a až skončil, pomyslel, si že to až také strašné nebolo. A potvrdili mu aj diváci. Po prvom vystúpení prišlo druhé, tretie i ďalšie, až si Martin povedal, že to je ono a svoju šancu už nepustí. "Z trojice, čo sme začínali, som ostal jediný. Tí dvaja na to tiež mali, no svoje úsilie nedotiahli do konca. Ja som na sebe ďalej pracoval, zdokonaľoval choreografiu, zháňal si vhodné oblečenie. Z klubu, kde som začínal, som po pár mesiacoch odišiel a približne rok som voľný."

Voľný z pohľadu Martina znamená, že ho zastrešuju agentúry, ktoré mu za obojstranne výhodných podmienok dohadzuju akcie. Vystupuje po celom Slovensku, vrátane Bratislavy. Kým pred osamostatnením mal dve-tri vystúpenia do mesiaca, teraz ich je niekoľkonásobne viac. Pravda, sú obdobia, keď má tri akcie za noc, ale aj dni, keď je bez práce. "Východ je na tom horšie, na západe to žije viac. Tu ľudia viac špekulujú, hlavne o cene. Čím bližšie k Bratislave, tým sa všetko dohaduje lepšie. Navyše, tam sa stále niečo deje. Keby som býval na strednom Slovensku, mal by som to lepšie aj čo sa týka dosahu. Aj preto uvažujem, že sa tam možno presťahujem."

Martin striptérsky vzor nemá. Niečo odkukal z internetu, niečo pochytil od skúsenejších kolegov. "Ale určite som sa chcel odlišovať a nie niekoho kopírovať," vysvetľuje. "Ak som aj niečo prevzal, upravil som to pre seba. Nápady musí mať človek, ktorý sa chce živiť striptízom, aj vlastné. A určite aj trochu toho exhibicionizmu a chuti sa predviesť. Bez toho to nejde." A tiež bez úsilia na sebe pracovať. Lebo ako Martin dodáva, jeho prvé vystúpenie s tými súčasnými sa nedá ani porovnať. Choreografiou i počtom či kvalitou kostýmov, ktoré si vyzlieka. Lebo tie vraj robia polovicu efektu. Martin má kostým policajta, vojaka, Mikuláša, kovboja a iné. Zákazník si môže objednať, ktorý chce. Dôležitá je aj hudba, ktorá vhodne dopĺňa pohyby striptéra.

Okrem kostýmu a hudby je dôležitá aj scéna. V kluboch, ktoré ju majú, Martin tancoval aj pri tyči. Tam, kde chýba, sa najčastejšie používa stolička. Okolo nej sa dá tancovať, cez ňu sa dajú prevesiť šaty a na ňu sa dá posadiť nejaká žena z publika. Lebo aj k takým situáciám často dochádza. "Vytiahnuť nejakú ženu z davu na pódium je spôsob, ako urobiť vystúpenie atraktívnejším," vysvetľuje Martin. A podľa čoho určí, ktorá bude tá "šťastná"? "Nikdy nie podľa vzhľadu. Je to úplne náhodné. No priznám sa, že isté kritérium mám. Vyberám skôr takú, pre ktorú to bude skutočný zážitok. Takú, ktorá to vôbec nečaká. Napríklad preto, že je trochu moletnejšia. Krásky, ktorú sú vyzývavé a doslova sa vnucujú, si nevšímam."

"Vyvolenú" sa Martin snaží zapracovať do svojej šou. Umožní jej, aby ho vyzliekala, no tiež ju používa ako "štít". Často sa totiž stane, že hoci sa úplne odhalí, prirodzenie umožní vidieť iba dotyčnej dáme. "To, že ma nahého a spredu neuvidia všetky diváčky, nevnímajú ako problém. Muži by možno s takýmto záverom u striptérky spokojní neboli. No ženy to u spriptéra vnímajú inak, v mojom prípade ide skôr o šou." Aj v takých prípadoch si však Martin musí dávať pozor, aby sa nevzrušil. Črtajúcu sa erekciu musí potlačiť. "Našťastie, ešte sa mi to nestalo. Pri vystúpení sa musím ovládať, nevnímať prostredie a odosobniť sa."

Akcie, na ktoré Martina volajú, sú rôzne. Prevládajú vystúpenia v kluboch, no Slováci sú čoraz odvážnejší a náročnejší aj čo sa týka domácich aktivít. Napríklad rôznych párty, osláv narodenín či predsvadobných rozlúčok so slobodou. Pochopiteľne, striptéra si na takéto príležitosti pozývajú hlavne dámy. Na párty prichadza v neskorých nočných hodinách, keď už sú ženy v dobrej nálade. Kamarátky tej dotyčnej obvykle nič neprezradia. Zaviažu jej oči šatkou a ja ju rozviažem vo chvíli, keď som pred ňou, pripravený na vystúpenie. Šou v podstate robím pre ňu, ale bavia sa všetky. Lebo celkom inak sa mi vystupuje pred publikom, ktoré je ticho a len sleduje moje pohyby, ako pred takým, ktoré sa vie odviazať. Ak ženy tlieskajú a výskajú, cítim, že zábava sa uberá správnym smerom. Mňa to povzbudí a všetko mi ide ľahšie..."

Natíska sa otázka, či na súkromných akciách, kde ženy pod vplyvom alkoholu strácajú zábrany, nemajú záujem aj o čosi viac, než len vizuálny zážitok. "Niekedy sa stane, že ostanem dlhšie, no nerobím to rád. Raz sa so mnou jedna, čo sa lúčila so slobodou, chcela vyspať. Vraj preto, aby mala na čo spomínať. Odmietol som, lebo také čosi si nemôžem dovoliť. Aj keby to bola aká pekná baba. Som profesionál a pri práci ide takáto zábava bokom. Ak by som neodolal, všeličo sa môže stať. Poznáte ženy... Jedna sa pochváli druhej, že spala so striptérom, tá to pošepne tretej a o chvíľu o tom vie pol mesta. Mohlo by to uškodiť môjmu menu a kariére. Už by som nemusel byť zaujímavý a žiadaný."

Celkom inou kategóriou, čo sa týka akcií, sú tzv. Lady´s nights. Vystupujú na nich viacerí striptéri, ktorí striedajú striptíz so zábavou v publiku. Také akciu organizujú napríklad discokluby, kde je do určitej hodiny vstup iba pre ženy. "Prvú šou urobím iba do spodnej bielizne," vysvetľuje Martin. "Takto idem medzi ženy a normálne sa bavíme. Tancujeme, rozprávame sa, odpovedám na ich otázky. Medzitým vystupujú ďalší striptéri. Potom sa idem obliecť do ďalšieho kostýmu a znova robím šou, ale už sa vyzlečiem donaha." Kontakt so ženami je veľmi blízky, no opäť bez nežností. "Radi nás tľapkajú po zadku, dotknú sa ramena, pochvália svaly na prsiach či celú postavu. Ponuku na rande som ešte nemal..."

Keď sa Lady´s night skončí, napríklad o polnoci, majú vstup do klubu voľný aj muži. "Ale stáva sa, že sú dnu aj skôr, čo by sa nemalo stávať. Postoj mužov, ak sú s partnerkami, je dvojaký. Niektorí na mňa zazerajú, majú hlúpe poznámky alebo ma zahriaknu, ak sa priblížim veľmi blízko. Iní sú tolerantní a vedia, že ide iba o šou. Dokonca ma povzbudzovali." Zmiešané pocity mal Martin aj počas šou v gay klube. "Vedeli síce, že nie som ako oni, ale z môjho vystúpenia mali radosť. Keď som skončil, prehovárali ma, aby som zostal a sľubovali, že ma potom odvezú domov. Odmietol som."

Keď sme sa Martina opýtali, či má priateľku a ako spôsob jeho obživy vníma, niekoho by odpoveď prekvapila, inému by pripadala logická. "Moja priateľka sa tiež živí striptízom. Je síce o pár rokov staršia a aj v tomto biznise sa pohybuje dlhšie, no klape nám to a rozumieme si. Máme za sebou niekoľko spoločných akcií." Na otázku, či aj pri šou s partnerkou dokáže Martin ustrážiť svoje hormóny tak, aby potlačil erekciu, odpovedal: "Samozrejme. Stále je to o schopnosti ovládať sa a odosobniť. Ak máme šou spolu, ona ide medzi mužov, ja medzi ženy. Potom sa opäť stretneme a časť choreografie odtancujeme spolu. Skončíme vždy nahí. No bez styku. Inak by to bola pornošou, a to je niečo iné. Takú objednávku by sme odmietli."

Aby sa Martin udržal vo forme, pravidelne navštevuje nielen fitko, ale strieda aj iné športy, hlavne box, beh a plávanie. A tiež je častým návštevníkom solárií. "Napriek tomu, že sa z toho dá vyžiť, len na striptíz sa nespolieham. Mám aj inú prácu, ktorú však konkretizovať nechcem. Nie je však taká, že treba niekam chodiť ráno na šiestu a makať osem hodín." A ako dlho sa plánuje živiť striptízom? "Neviem. Zatiaľ ma to baví a všetko sa len rozbieha. Poznám striptérov, ktorí majú 40 či 45 rokov a stále to robia. Keď sa niekto udržiava a vyzerá dobre, na veku až tak nezáleží. Ja však viem už teraz, že až do dôchodku striptíz robiť nebudem," dodal Martin, alias George, na záver.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život
 2. Nové bývanie a hypotéka za 1,49 %? Pomôže developer
 3. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49%
 4. Toto sú víťazi súťaže Hermes Komunikátor roka
 5. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife
 6. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zľavy z odvodov, zmrazená cena potravín
 7. Dvanásť rokov v Amazone a práca ma stále baví
 8. Vyvýšené záhony ako novodobý trend v záhradkárstve
 1. Dvanásť rokov v Amazone a práca ma stále baví
 2. Toto sú víťazi súťaže Hermes Komunikátor roka
 3. Domáca verzia známych keksov vám zachutí na prvé zahryznutie
 4. Sodastream sa mení
 5. Vyvýšené záhony ako novodobý trend v záhradkárstve
 6. Jazdiť v lete na saniach? Na Madeire vám ukážu, že sa to dá
 7. Marec, poberaj sa, starec - do dôchodku na úrovni
 8. Už 110 rokov súčasťou každej domácnosti. ALPA oslavuje jubileum
 1. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz 8 616
 2. Vyvýšené záhony ako novodobý trend v záhradkárstve 6 256
 3. Jazdiť v lete na saniach? Na Madeire vám ukážu, že sa to dá 5 663
 4. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife 4 551
 5. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 2 684
 6. V malej obci na Kysuciach vyučujú s modernými technológiami 2 569
 7. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 2 516
 8. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49% 1 545

Blogy SME

 1. Ivan Čáni: Chcem byť poslancom slovenského parlamentu.
 2. Ján Šeďo: Také typické, našské, alebo prečo onemela učiteľka a my tiež.
 3. Marian Letko: Geneticki sprostí a otupjevjení. Asi sme skutočne takí
 4. Radovan Čipka: Rozhodnutie, ktoré budem možno ľutovať, zverejňujem Prológ
 5. Ľudmila Križanovská: Ťažký život bratislavského taxikára. Aj takíto ľudia chodia na ,,mierové" pochody
 6. Martin Šuraba: Mačka, ktorá zachránila knihy
 7. Zuzana Foltýnová: Sen v sne, AI alebo Všetko, všade, naraz
 8. Miro Jankes: Marcové obrázky (2023)
 1. Ján Valchár: Rusko sa opevňuje, 1.500 nových ruských tankov na ceste 12 078
 2. Ivan Bošňák: Menej Agresivity a viac Analytiky pani Kovačič Hanzelová 9 169
 3. Radko Mačuha: V Moskve nie je všetko s kostolným poriadkom. 9 063
 4. Martin Kugla: Nenechajte Valla zničiť Petržalku! 6 762
 5. Magdaléna Cifrová: Rozdielna emočná výbava chlapcov a smutná prognóza nedostatku učiteľov 6 026
 6. Michal Porubän: Desatoro Maroša Žilinku 4 383
 7. Radovan Čipka: Podceňujeme intelekt tých, čo píšu "pekný chlapi" 3 273
 8. Ján Valchár: Gáaga! Gáaga! (plus ruský útok na Avdijivku) 3 213
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
 8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Nedostatok lekárov, sestier a sanitárov pociťujú najmä starší pacienti, ktorých nemá kto polohovať, aby nedostali preležaniny.

Kontrolovali 16 nemocníc.


8 h
Denis Vavro (č. 3) pred hráčmi súpera. Bolo tomu tak prakticky zakaždým.

Hodnotíme výkony slovenských futbalistov v zápase proti Bosne a Hercegovine.


3 h
Francúzska herečka a režisérka Valeria Bruni Tedeschi má v kinách film inšpirovaný jej študentskými časmi Navždy mladí.

Francúzska hviezda hovorí o hereckých strachoch, drogách a AIDS.


20. mar
Logo podcastu Dobré ráno.

16 nemocníc nemá dosť zdravotníkov a tají dáta.


a 2 ďalší 3 h

Blogy SME

 1. Ivan Čáni: Chcem byť poslancom slovenského parlamentu.
 2. Ján Šeďo: Také typické, našské, alebo prečo onemela učiteľka a my tiež.
 3. Marian Letko: Geneticki sprostí a otupjevjení. Asi sme skutočne takí
 4. Radovan Čipka: Rozhodnutie, ktoré budem možno ľutovať, zverejňujem Prológ
 5. Ľudmila Križanovská: Ťažký život bratislavského taxikára. Aj takíto ľudia chodia na ,,mierové" pochody
 6. Martin Šuraba: Mačka, ktorá zachránila knihy
 7. Zuzana Foltýnová: Sen v sne, AI alebo Všetko, všade, naraz
 8. Miro Jankes: Marcové obrázky (2023)
 1. Ján Valchár: Rusko sa opevňuje, 1.500 nových ruských tankov na ceste 12 078
 2. Ivan Bošňák: Menej Agresivity a viac Analytiky pani Kovačič Hanzelová 9 169
 3. Radko Mačuha: V Moskve nie je všetko s kostolným poriadkom. 9 063
 4. Martin Kugla: Nenechajte Valla zničiť Petržalku! 6 762
 5. Magdaléna Cifrová: Rozdielna emočná výbava chlapcov a smutná prognóza nedostatku učiteľov 6 026
 6. Michal Porubän: Desatoro Maroša Žilinku 4 383
 7. Radovan Čipka: Podceňujeme intelekt tých, čo píšu "pekný chlapi" 3 273
 8. Ján Valchár: Gáaga! Gáaga! (plus ruský útok na Avdijivku) 3 213
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
 8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie
SkryťZatvoriť reklamu