Mrznúť bude aj naďalej, otepľovací trend sa zastaví už dnes, keď najvyššia teplota v metropole východu vystúpi na mínus tri.
KOŠICE. Až do konca pracovného týždňa sa nám opäť ochladí, keď denné teploty budú okolo mínus sedem stupňov a tie nočné dosiahnu mrazivých mínus 14.
Víkend by mal byť skôr slnečný, ale aj tak sa bude stále vytvárať cez deň rozsiahla oblačnosť, ktorá pokazí dojem z pekného počasia, s najvyššími teplotami okolo -4 a v nedeľu okolo -1.
V nedeľu to bude len okolo mínus tri až mínus štyri stupne. V noci však v Košiciach aj naďalej budú mrazy až okolo -14 stupňov, pri slabnúcom vetre bude pocitová teplota už len o niečo nižšia.
Jar príde v polovici marca
Podľa moderátora relácie Najlepšie počasie na TV JOJ Petra Jurčoviča však ani takéto na prvý pohľad extrémne teploty neznamenajú, že máme nejakú chladnejšiu zimu, než na akú boli zvynutí naši rodičia.
Napríklad uplynulý rok sa zaradil na 11. miesto medzi tými najteplejšími od roku 1870, nad ním sa v rebríčku vyskytujú takmer všetky roky medzi 2000-2010.
„Zatiaľ je zima najmä kvôli svojmu úvodu teplejšia ako je priemer. Platí, že máme čoraz viac extrémov v počasí a preto sa ťažko robia predpovede na dlhší čas. Vo februári by sa mali striedať chladné periódy s občasným oteplením. Jarné počasie očakávame až od polovice marca, no aj potom by ešte občas mali byť jarné mrazíky,“ dozvedeli sme sa od P. Jurčoviča.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári