Úzky káder Košičanov na Prešov ešte nedozrel

Ani Hruščák. Proti Prešovu to nešlo nikomu.
Ani Hruščák. Proti Prešovu to nešlo nikomu. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|6. mar 2012 o 00:00

Hádzanári hrajú o Slovenský pohár od roku 1971, a hneď v prvom ročníku ho dvíhali nad hlavu hráči Tatrana Prešov.

Ich víťazný rituál mal odvtedy pätnásť repríz, naposledy v nedeľu v Považskej Bystrici. Na ich rekord sa nikto nechytá, aj keď Košičania až do roku 2003 (bolo to ich deviate prvenstvo) držali statočne krok.

KOŠICE. Aj v semifinále 34. ročníka držali Košičania s Prešovčanmi krok, ale iba do polčasu. Keď ho Tatran predĺžil, hneď bolo jasné, že na senzáciu ešte nenastal čas.

„Určite to nie je preto, že by sme Prešovčanom nestačili kondične, náš problém je v nevyzretosti mužstva,“ tvrdí asistent trénera 1. MHK Košice Dušan Timko.

„Máme veľmi úzky káder, v ktorom je iba štrnásť väčšinou mladých hráčov, a keď niekto z neho vypadne, tak je zle. Prirodzene, v zápase treba aj prestriedať, ale kvalita našej hry sa tým znižuje. Navyše, tentoraz sa ani Hruščákovi či Farkašovskému nedarilo tak, ako by sme si predstavovali. Do prestávky však naše mužstvo podalo solídny výkon, ale našou slabinou bolo premieňanie šancí, už v prvom polčase sme narátali jedenásť vyložených príležitostí, ktoré sme nevyužili. Namiesto skóre 12:16 pre Prešov mohol byť úplne iný stav. A keď k tomu pridáme až dvadsať technických chýb, nečudo, že sme vysoko prehrali. V druhom polčase sa už prejavila skúsenosť hráčov Tatrana, ktorí majú odohraných veľa zápasov, a vychytal nás aj brankár Verkič, čo tiež nepridávalo na sebavedomí našich hráčov.“

Na „pľac“ rovno z autobusu

Výkonu Košičanov určite neprospelo ani cestovanie do dejiska pohárového „Final four“, do Považskej Bystrice sa vybrali v deň semifinálového zápasu.

„Na to sa nemôžeme vyhovárať, lebo tak to praktizujeme stále. Navyše, Prešov tam dorazil zároveň s nami, takže v tom nemal žiadnu výhodu. Po tých piatich hodinách v autobuse si dáme kávu, a ide sa na vec. V tom nevidíme problém.“

Košičania tušili, že v Považskej Bystrici nebude nutné rezervovať si nocľah zo soboty na nedeľu, lebo zápas o bronz v Slovenskom pohári sa už nejaký čas nehráva.

„Je to škoda, lebo pohárová súťaž tým trošku stráca na hodnote, a nám každý takýto zápas môže len prospieť. My by sme radi zápas o tretie a štvrté miesto odohrali, ale z ekonomických dôvodov sa od neho upustilo, a tento systém odsúhlasili všetky kluby,“ nedá sa určiť kompletné medailové poradie v druhej najvýznamnejšej domácej súťaži.