Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Košickí hokejisti v Bystrici neskórovali

Bez gólu sa nedá vyhrať. Presvedčili sa o tom hokejisti Košíc v 3. štvrťfinálovom zápase extraligy pod Urpínom.

(Zdroj: SITA/Branislav Račko)

BANSKÁ BYSTRICA. Pod Urpínom videli diváci zaujímavý hokej, najmä z domácej strany. Banskobystričania viackrát preverili Hyláka, ktorý musel predviesť výborné zákroky po strelách Kútneho, Zuzina, Cebáka či Sýkoru.

Do vedenia mohli ísť domáci hokejisti, v 14. min mohli ťažiť z chyby Spilara, no prečíslenie Pulliainen s Hričinom nezakončili gólom, keďže prekážkou bol opäť dobrý Hylák. Hostia si vypracovali vyloženú šancu až v 16. min, po Gronovej prihrávke spoza bránky neuspel zoči-voči Chorošunovi Jenčík. Na opačnej strane to potom skúšal bekhendom z otočky Lukáš Novák a laxnosť Košičanov mohol vytrestať aj Grman, ktorý prešiel okolo bránky a nikým neatakovaný dvakrát vystrelil na Hyláka.

Záver prvej tretiny bol rušný, keď sa Gron preštrikoval pred Chorošuna, ale zle strieľal. Na druhej strane prišiel trest - po peknej kombinačnej akcii Nováka s Češíkom sa presadil Kokavec.

V druhej tretine košickí hokejisti ožili. Najprv v trme-vrme pred bránkou domácich neuspeli Miklík s Pašekom. Banskobystričania sa prezentovali viacerými dobrými strelami. Po jednej z hokejky Beňu tečoval puk Zuzin. Na Hyláka to skúšal dobrou strelou v polovici zápasu voľný Češík a potom sa prezentoval individuálnou akciou z rohu klziska Zuzin. Šance majstra prišli v presilovke. V 36. min Šeda sám pred Chorošunom neuspel a potom Miklík z ľavého kruhu nenašiel medzeru medzi betónmi banskobystrického gólmana. V oslabení mohol skórovať Jabrocký, keď sa s Kokavcom dostal do prečíslenia, ale neposlal puk do odkrytej časti Hylákovej svätyne.

V úvode tretej tretiny mali veľké príležitosti oba tímy, keď sa najprv Jenčík preštrikoval pred bránku, ale neuspel a vzápätí Kútny išiel sám na brankára, ale v zakončení mu zabránil faulom Šeda. Košický tlak sa potom stupňoval, hostia mali niekoľko príležitostí na vyrovnanie. Najprv Bartoš takmer pretlačil puk za Chorošuna, následne sa o to pokúšal aj Zálešák. O dve minúty neprekonal Gron v presilovke z blízka Chorošuna. Banskobystričania mali dobrú možnosť v 51. min, Novák však pohorel na výbornom Hylákovi.

Najväčšiu príležitosť v záverečnej tretine nepremenil Gron, keď Chorošun zasahoval aj so šťastím. Úradujúcemu šampiónovi nevyšla v závere ani power-play, a tak pod Urpínom prehral tretí štvrťfinálový zápas.

Milan Staš, tréner B. Bystrice: "Vyhrali sme doma na nulu, a to nás povzbudí do ďalších bojov. Keď sa vyhrá, vtedy nič nebolí a ja si myslím, že hráči dostanú krídla. Snažili sme sa o aktívny celoplošný presing, súpera nepúšťali do šancí a strelili aj gól. Súper nás zatlačil ku koncu, my sme tlak ustáli, o to dlhšie budeme v play off žiť."

Miroslav Ihnačák, tréner Košíc: "Niekedy sú také zápasy, že nemôžete streliť gól. Brankári chytali dobre, ťažko sa presadzovalo pri tak náročnej fyzickej hre. Rozhodla jedna chyba v strednom pásme, domáci ju využili a zvíťazili na nulu. Keď gól nestrelíte, nemôžete pomýšľať na víťazstvo."

Michal Kokavec, autor jediného gólu: "Keby bolo 0:3 na zápasy, už by sme ťažko otáčali sériu. Teraz je všetko otvorené a my sa vynasnažíme zrovnať sériu na 2:2. Prvé dve tretiny sme boli lepší, napádali, prekorčuľovali sme súpera, nepúšťali do veľkých šancí. Potom sme sa začali báť o výsledok a Košičania nás pritlačili. Posledných desať minút mali prevahu a my sme mali čo robiť, aby sme víťazstvo ubránili."

Peter Bartoš, útočník Košíc: "Chceli sme podať dobrý výkon, no v úvodných dvoch tretinách sa nám to nepodarilo. Máme ďalší pokus, treba nám nadviazať na tretiu tretinu, v ktorej sme pridali a súpera zatlačili. Na začiatku zápasu na nás súper nabehol, škoda inkasovaného gólu po chybe v strednom pásme. Hrali sme na 0:0, potom sme neboli schopní streliť gól a bez neho nemožno vyhrať."

ico

Fakty

HC 05 Banská Bystrica - HC Košice 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) - stav série 1:2

Gól: 19. M. Kokavec (Češík, L. Novák)

Vylúčení: 6:6, navyše: Bambúch 10 min za nešportové správanie - S. Gron 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, J. Konc - M. Orolín, M. Valach, 3115 divákov

Banská Bystrica: Chorošun - M. Grman, Novajovský, Brňák, Cebák, Kubka, Bambúch, Beňa - Ján Sýkora, Jokila, Kristoffersson - Miroslav Hlinka, R. Heizer, Kútny - L. Novák, Češík, M. Kokavec - Ľ: Zuzin, Pulliainen, Hričina - Jabrocký

Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, Kolba, Šeda, Michal Novák, Martin Chovan, Slimák - Zálešák, Kristek, P. Bartoš - Michel Miklík, S. Gron, Jenčík - Dravecký, Hvila, Pašek - Spilar, Mlynarovič, Matúš Chovan.