Košice valcovali aj vo Zvolene

(Autor: TASR/Dušan Hein)
Sportnet|27. mar 2012 o 20:32

Už len jedna výhra chýba košickým hokejistom na postup do extraligového finále. V sérii so Zvolenom vedú 3:0.

ZVOLEN. Zdravotne zdecimovaní domáci nastúpili na tretí zápas semifinálovej série bez jedenástich opôr so siedmimi juniormi v zostave a už po 96 sekundách inkasovali. Kolba poslal puk k pravej Trenčanovej žrdi a Zálešákovi už stačilo len zamiesiť puk do siete - 0:1.

Hostia potom trochu poľavili v tempe, naopak Zvolenčania sympaticky bojovali a dostávali sa čoraz bližšie na dostrel Hyláka. V závere prvého dejstva si dokonca vypracovali

miestami až drvivý tlak, ktorý však nedokázali zúročiť vo vyrovnávací gól. Tesne pred košickou bránkou neuspeli Marek Slovák s Lukášom Juríkom, neujali sa ani pokusy P. Fekiača a Méryho. V 19. min spálil stopercentnú šancu Lukáš Jurík, keď zblízka po prihrávke spoza bránky napálil len do Hyláka. Dvadsaťdva sekúnd pred prvou sirénou sa puk od Čurillovej korčule odrazil len do žŕdky.

Na začiatku prostrednej časti však Zvolenčania "schytali" studenú sprchu v podobe dvoch lacných gólov, ktoré prakticky rozhodli o osude zápasu. V 22. min vyslal neveľmi prudkú strelu od modrej čiary Michal Novák a Jenčík šikovne tečoval za Trenčanov chrbát. Už o niekoľko sekúnd si zvolenský brankár sám zrazil puk za svoj chrbát po nahodení Mlynaroviča spoza bránky - 0:3. Košičania sa opäť dostali do pohody, aj keď museli odrážať neustále nájazdy snaživých hráčov HKm. V 29. min predviedol individuálnu parádu Brabenec a v 32. min ho napodobnil Zuzin, ani jeden z nich sa však zoči-voči skvelému Hylákovi nepresadil. Podarilo sa to až v 33. min Marekovi Slovákovi, keď z otočky z pravého kruhu vymietol horný roh bránky východniarov - 1:3. Tí však nechceli nechať nič na náhodu, o ďalšie štyri minúty po utešenej kombinácii zvyšoval na 4:1 pre Košice zblízka Miklík.

Pravidlo druhej minúty neprerušili hostia ani v tretej tretine: v čase 41:17 min sa po prihrávke Bartoša oprel do puku Zálešák a z prvej piatykrát prekonal Trenčana. V tej chvíli už to bola pre Košičanov víťazná definitíva, a tak mohli hrať do konca zápasu len to, čo potrebovali. Zvolenskí mladíci naďalej bojovali o zmiernenie výsledku, blízko k tomu mali najmä v presilovkách. V 51. min počas signalizovanej početnej výhody Urgas neuveriteľným spôsobom netrafil prázdnu bránku. V záverečnej minúte, presne 37 sekúnd pred koncom duelu, ešte prikrášlil pohodlné košické víťazstvo Marek Haščák.

Košice v prípade výhry v stredajšom zápase postúpia do finále.

Peter Mikula, tréner HKM: "Bojovný prejav našich juniorov, ktorí látali diery po maródoch, bol zmarený chybami ako napríklad pri šiestom góle Košíc. Takéto chyby by sa nemali stávať ani v juniorke."

Miroslav Ihnačák, tréner Košíc: "Bolo to pre nás veľmi dôležité stretnutie, chlapcom chcem poďakovať za discipinovaný výkon. Zajtra sa pokúsime zabrať, posledný krok je veľmi ťažký, no všetko urobíme pre víťazstvo a postup."

ico

Fakty

HKm Zvolen - HC Košice 1:6 (0:1, 1:3, 0:2) - stav série 0:3

Góly: 33. Marek Slovák (L. Jurík) - 2. Zálešák (Kolba, P. Bartoš), 22. Jenčík (Michal Novák, S. Gron), 23. Mlynarovič (J. Tabaček, Hvila), 37. Michel Miklík (Spilar, Dravecký), 42. Zálešák (P. Bartoš, Kristek), 60. Marek Haščák (Dravecký, Pašek)

Vylúčení: 0:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Jonák - J. Tvrdoň, Valach, 4 064 divákov.

Zvolen: Trenčan - Marek Ďaloga, Jindra, Juraško, Hraško, M. Vantroba, Šiška, Pokovič - Zuzin, Brabenec, Čurilla - Marek Slovák, L. Jurík, Síkela - T. Méry, P. Fekiač, P. Huňady - Urgas, V. Fekiač, Buda

Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, Kolba, Šeda, Michal Novák, Martin Chovan, Slimák - Dravecký, Marek Haščák, Pašek - Zálešák, Kristek, P. Bartoš - Michel Miklík, S. Gron, Jenčík - Spilar, Hvila, Mlynarovič