Košice nedali gól, s Trnavou prehrali

(Autor: SITA/Ivan Fleischer)
SITA|31. mar 2012 o 16:44

Košickí futbalisti podľahli v 24. kole Corgoň ligy na domácom ihrisku Trnave 0:1.

KOŠICE. V Košiciach sa začalo vo svižnom tempe a tón určili hostia. Ich aktivita slávila úspech v 5. min, keď Bicák po prihrávke Karhana využil Tóthovu chybu i zaváhanie Tofiloského a pomerne ľahko skóroval.

Aj potom sa Trnavčania snažili o útočnú hru a domácich takmer nepúšťali k slovu. Svedčí o tom aj fakt, že o aký-taký náznak ohrozenia Kamenárovej bránky sa pokúsil až striedajúci Nurkovič, ktorého hlavička skončila v náruči trnavského gólmana.

Záver polčasu priniesol po sérii faulov z oboch strán trochu nervozity, no všetko sa zaobišlo bez kariet.

Aj po prestávke začal dopredu aktívnejšie Spartak, ale Košičania pomerne skoro vyšli z ulity a drali sa pred trnavskú bránku. Pred pokutovým územím hostí boli stále častejšie, ale neškodne. Niekoľko náznakov skončilo nepresnou strelou.

Po jednom z priamych kopov domácich získal odrazenú loptu Gašparík a šprintom cez celé ihrisko sa dostal na dostrel svätyne MFK, no jeho pokus domáci gólman Tofiloski zlikvidoval.

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Tretí zápas za sebou dávame na domácom ihrisku súperovi darčeky a robíme hlúpe chyby. Stretnutie ovplyvnil silný vietor. Chceli sme hrať iným štýlom hry, ale od 5. min, keď sme inkasovali, sme si ho sami nabúrali."

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Hrali sme s nepríjemným súperom, ktorý po prehre v týždni s Trenčínom chcel určite bojovať, no motiváciu sme mali aj my po včerajšej remíze Slovana. Začali sme lepšie, no šance sme nevyužili. Po odstúpení Čarnotu sa Košičania v druhom polčase dostávali viac pred našu šestnástku, ale tri body sme už nepustili a sú po víťazstve v Banskej Bystrici perfektné."

ico

MFK Košice - FC Spartak Trnava 0:1 (0:1)

Gól: 5. Bicák, ŽK: 53. Isola, 85. K. Kuzma - 52. M. Vyskočil, rozhodovali: P. Hrčka - Brendza, Tomčík, 1 400 divákov

Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth (31. Nurkovič, 84. I. Djokovič), Kavka, Redžepi, Sekulič - Šinglár - Karaš (71. D. Škutka), Isola, K. Kuzma, Viazanko - Pačinda

Trnava: Kamenár - Habánek, Kaufman, Čvirik, Ľ. Hanzel - R. Procházka, P. Čarnota (37. Kuračka), Karhan, Bicák (69. Pavelka) - M. Vyskočil (81. Mikovič), Michal Gašparík