Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 22. november, 2019 | Meniny má Cecília

O týždeň sa v Jumbo centre uskutoční festival Deň zdravia

O týždeň v piatok 27. a v sobotu 28. apríla sa v Jumbo centre uskutoční 17. ročník akcie EZOfest - Deň zdravia.

Jedným z hostí bude Majster Yu Qingdi.Jedným z hostí bude Majster Yu Qingdi.(Zdroj: archív)

Ide o najväčšiu košickú výstavu zameranú na zdravý životný štýl a ezoteriku.

KOŠICE. Súčasťou sú aj prednášky zaujímavých hostí zo Slovenska i zo zahraničia. Akciu tradične pripravuje Regeneračné centrum EZOfit a mediálne podporuje aj Košický večer Korzár.

V programe festivalu na tento rok je množstvo známych odborníkov, terapeutov a výnimočných ľudí, zaoberajúcich sa nielen medicínou, ale aj filozofiou života. Niektorí sa v Košiciach predstavia po prvý raz, iní absolvovali premiéru v niektorom z predošlých ročníkov. Skúsme si teraz niektorých predstaviť bližšie.

Program otvorí a bude ho moderovať astrológ, terapeut, autor horoskopov Mgr. Miroslav Kostelnik. Počas dvoch dní sa dozviete, čo môže očakávať každé znamenie v týchto dňoch a čo nás čaká podľa astrológie v roku 2012.

MUDr. Ivan Rusnák pracoval ako lekár na internom oddelení v Liptovskom Mikuláši v pôsobení od najmladšieho lekára až po úlohu primára oddelenia. Dnes je považovaný za jedného z najväčších slovenských odborníkov na duchovné príčiny chorôb.

Alla Dmitrijevna Kulikova, prof. medicíny Ph.D. je psychoanalytička, bioterapeutička, naturopatka, teologička, kosmoenergetička, exorcistka. Majsterka pôvodných tradícií (úplné egyptské zasvätenie). Je členkou vyše 10 medzinárodných vedeckých a spoločenských inštitúcií a nositeľkou vyše 20 medzinárodných vyznamenaní a cien. Zákonitosti karmy a blížiaci sa veľký kvantový prechod 2012 budú názvom jej príspevku na Dni zdravia.

MUDr. Vladimír Savčenko je pôvodom ukrajinský lekár, dnes na Slovensku žijúci psychoterapeut, autor unikátnych vzdelávacích programov: Integrálna metóda rozšírenia vedomia, Partnerské a manželské vzťahy, Psychológia sexuality, Abeceda medziľudských vzťahov, Psychotechnológia úspechu.

Majster Yu Qingdi (ČĽR) sa od mala venuje štúdiu tradičných čínskych bojových umení. Je osobným žiakom majstra Wu Zhenshi a pokračovateľom 7. generácie taoistického bojového umenia Wujiquan. Je členom Čínskej asociácie bojových umení (wushu), držiteľom 6. stupňa čínskych bojových umení, trénerom a rozhodcom 1. triedy.

Dan Doležal (CZ) je odborník na výživu a žitie v zdraví a harmónii. Tvrdí, že harmonická strava je základom pre harmóniu v duši a tele.

Jozef Luptak sumarizuje vedecké poznatky o škodlivosti mlieka a mliečnych výrobkov najfundovanejších odborníkov z oblasti výživy a zdravia, ktorých knihy boli predané v miliónových nákladoch po celom svete a podáva ich veľmi zaujímavým a pútavým spôsobom. Tvrdí: „Komu nepomôžu tieto prednášky - tomu nepomôže ani svätená voda."

Ing. Andrej Sándor je celosvetovo uznávaný odborník na problematiku elektromagnetickej kompatibility a harmonizácie vonkajšieho prostredia (geopatogénne zóny, elektrosmog, informačná pamäť vody).

Martin Wicherek (CZ) je terapeut a tvorca unikátneho Svetelného systému "Touch of Light" - pôvodne pochádzajúceho z Atlantídy - kde bol používaný ako "duchovná hra" - pre tréning pociťovania energií. V súčasnej dobe slúži ako terapeutický systém. Svojej práci sa venuje 15 rokov, vývoju Svetelného systému 12 rokov.

Ing. Izabela Platznerová je žiačka Ruedigera Dahlkeho, ktorý je známy učeniami ako "Choroba ako reč duše", "Zákony osudu" ... Preložila jeho knihu "Telo ako zrkadlo duše" a pripravuje ďalšie. Porozpráva o jednej z jeho posledných kníh o príprave na smrť „O veľkej premene. Umierame - a budeme žiť ďalej"

Marcel Matisko prešiel výcvikom konzultanta predpôrodnej prípravy a regresnej terapie. Tehotenstvo, pôrod a výchovu detí stretáva ako témy pri praxi regresnej terapie od roku 2007. Prednášať bude hlavne pre mamičky a budúce mamičky o prenatálnom období, ktoré je mapou nášho života.

Ing. Martin Kolník ešte počas vysokej školy absolvovaný úplný kurz permakultúrneho dizajnu. Spôsob ako zo záhrady získať pri najnižších vkladoch energie najvyšší výnos z daného priestoru.

Ing. Zuzana Dlhopolcová sa venuje masáži bábätiek a detí, ich významu a účinkom na psychomotorický vývoj dieťaťa.

Pavel Comte Dočkal je spisovateľ, filozof, terapeut. Zaoberá sa liečením a ladením priestoru, najmä pomocou drahokamov. Je zakladateľom umeleckého ateliéru Comte, ktorý svojou ideou nadväzuje na vznešený aristokratický štýl minulosti.

Ing. Marián Fillo je šéfredaktor www.slobodaVockovani.sk, porozpráva o Nežiaducich účinkoch očkovania - odkiaľ sa berú, kto je za ne zodpovedný a čo s nimi možno robiť?

Zuzana Mikulova je absolventka fytoterapie a diferenciálnej diagnostiky na Univerzite čínskej medicíny. Prezradí nám, ako zistíme príčinu ochorenia.

Miroslav Švický ŽiariSlav je slovenský hudobník, spisovateľ, šíriteľ vedomectva a pôvodnej duchovnej kultúry.

Na záver podujatia organizátori pripravili Turíčny koncert - Žiarislav a Bytosti. Žiarislav a Bytosti je novodrevná hudobná skupina, ktorá hrá hudbu v štýle „Rodo". Ich piesne vychádzajú z hudobných a duchovných koreňov dávnej slovanskej a karpatskej hudby. V Žiarislavovej tvorbe text nie je len doplnkom hudby, ale podstatnou zložkou jeho umeleckej výpovede. Na koncerte zaznejú staroslovanské bubny doby, píšťaly, fujary, husle a gitary doplnené pôsobivými viachlasmi.

Ako obvykle, vo foyeri Jumbo centra očakáva návštevníkov niekoľko desiatok vystavovateľov, terapeutov a lekárov, ale aj astrológov a kartárov, ktorí zodpovedajú otázky počas prístrojových analýz a radi poradia pri zdravotných problémoch. Domov si budú môcť odniesť rôzne ezoterické darčeky, knihy, obrazy a mnoho ďalších vecí súvisiacich so zdravím a alternatívnou medicínou. Tiež zdravé potraviny, doplnkové preparáty výživy, liečivú kozmetiku, čaje, vonné oleje a tyčinky, sviečky, kamene a iné ochranné symboly. Návštevníkov čaká široká ponuka feng-šuej pomôcok, relaxačnej hudby, tiež rôzne prístroje, filtre vody. O teplú zdravú stravu je opäť postarané jedlami z védskej kuchyne.

"Počet miest na prednáškach je obmedzený, a preto odporúčame zabezpečiť si vstupenky na prednášky vopred v Regeneračnom centre na Štefánikovej 20 v Košiciach, kde sú za zvýhodnené ceny pre všetkých, ale hlavne pre dôchodcov a študentov," informoval nás spoluorganizátor festivalu Ing. Tóth a dodal: "Ako aj po iné roky, vstup na výstavu je pre všetkých návštevníkov zdarma. A ak máte záujem vypočuť si prednášky, alebo pokojne si pozrieť výstavu a máte dieťa, zdarma sa oň postarajú profesionálne animátorky. Počas celej výstavy bude k dispozícii detský kútik."

Viac o akcii sa dozviete na www.EZOfest.sk.

ico

27. 4. 2012 - Piatok

11.20 Otvorenie - Mgr. Miroslav Kostelnik

11.30 Marcel Matisko: Prenatálne obdobie, ako mapa nášho života

12.00 Ing. Zuzana Dlhopolcová: Mamička, otecko, dotýkaj sa ma!

12.30 Ing. Marián Fillo: Nežiaduce účinky očkovania - odkiaľ sa berú, kto je za ne zodpovedný a čo s nimi možno robiť?

13.00 Prestávka

14.00 Martin Wicherek (CZ): Touch of Life - Transformačná terapia 2012

14.45 Prof. Alla D. Kulikova, Ph.D (RU): Zákonitosti karmy v ľudskom pláne. Veľký kvantový prechod 2012

15.45 Ing. Izabela Platznerová: Umierame - a budeme žiť ďalej. O veľkej premene - o príprave na smrť

16.30 Prestávka

17.30 Majster Yu Qingdi (ČĽR): Taoistické bojové umenie Wujiquan

18.15 Jozef Luptak: Prírodná soľ - versus chlorid sodný z našich obchodov

18.45 MUDr. Vladimír Savčenko (UA): Prečo naše vzťahy nefungujú?

28. 4. 2012 - Sobota

9.00 Pavel Comte Dočkal (CZ): Tajomná sila drahých kameňov, ich liečivé účinky a pôsobenie na energetické pole človeka

9.45 MUDr. Ivan Rusnák: Kam kráčaš medicína dneška

10.30 Dan Doležal (CZ): Praktický úvod do zdravého života

11.15 Jozef Luptak: Ako ochorieť zo zdravého mlieka

11.45 Prestávka

12.45 Ing. Andrej Sándor: Harmónia s vonkajším prostredím, základ zdravia. Biogénna voda a pamäť vody

13.45 Zuzana Mikulová: Ako nájsť (zistiť) príčinu ochorenia

14.30 Ing. Martin Kolník: Permakultúra - iný pohľad na záhradu

15.15 Prestávka - zlosovanie tomboly

16.15 Miroslav Švický ŽiariSlav: Slovo ako mantra a o sile duchovnej etymnológie - vstup ZDARMA!

1.45 Žiarislav a Bytosti: Turíčny koncert - vstup ZDARMA!

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Trnavská univerzita v Trnave
 2. Vysoká škola múzických umení v Bratislave
 3. CUPRA si podmanila parížske nebo
 4. Viac ako vzdelanie
 5. Predražené zamestnanecké systémy? Mýtus!
 6. Dvadsaťdva hotelov a destinácií, kam za romantikou a teplom
 7. Vyberte si z ponuky Black Friday, ktorý trvá až dva týždne
 8. Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv
 9. Tipy na lyžovačku v Rakúsku
 10. Pozrite sa, ako fungujú asistenčné systémy Volkswagenu
 1. Viac ako vzdelanie
 2. Predražené zamestnanecké systémy? Mýtus!
 3. Dvadsaťdva hotelov a destinácií, kam za romantikou a teplom
 4. Vysoká škola múzických umení v Bratislave
 5. Trnavská univerzita v Trnave
 6. CUPRA si podmanila parížske nebo
 7. Radšej škola ako metla
 8. Prečo študovať techniku na Slovensku?
 9. Zažite svoj vlastný úspech
 10. EkF TUKE – výzva pre tvoju budúcnosť
 1. Už iba dnes: Predplatné SME.sk za mimoriadnu cenu 12 671
 2. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Thajsku? 12 556
 3. Tipy na lyžovačku v Rakúsku 7 953
 4. Tri základné kroky: Ako sa starať o pacienta s inkontinenciou 7 095
 5. Dokážu dávať škôlkári pozor na ceste? Otestovali sme ich 7 005
 6. Známe osobnosti prezradili, do ktorej krajiny sa nechcú vrátiť 6 938
 7. 5 prekvapivých vecí, ktoré menia náš svet a ani o tom nevieme 5 988
 8. Kedy sa vám jazda na LPG oplatí, ako servisovať a kde netankovať 5 142
 9. Vysokoškolský bedeker: Na ktorú univerzitu poslať prihlášku? 4 964
 10. Dajme ojazdeným pneumatikám druhú šancu. Nič nás to nestojí... 4 322

Neprehliadnite tiež

Ročné odpočty práce pred občanmi väčšinu košických starostov nelákajú

Hodnotil už Lörinc, s ľuďmi sa stretne Vrchota, odpočet zvažuje Petrovčik.

Starosta Lörinc nachystal pre ľudí aj tortu.
Poslanci Tomáš Šudík (vľavo) a Martin Ruščanský v poslaneckých laviciach.

Košičan, obvinený z pokusu o vraždu, bodal pod vplyvom drog

Obhajobe sa nepáči, že prokuratúra dala vypracovať kontrolný psychiatrický posudok.

Eleka predvádza eskorta pred sudkyňu okresného súdu.

Tréner Petráš: Chalani hrajú so srdcom za Tatran. To možno predtým chýbalo

Prešovu prišiel pomôcť, preto neváhal vybehnúť aj na trávnik.

Prešovčania ukončili jeseň desiatou výhrou v rade. Ich radosť je oprávnená.

Hlavné správy zo Sme.sk

Môžu zmeniť výsledky volieb. Prieskumy pred voľbami zažívajú hodinu pravdy

Prečítajte si, ako sa orientovať v údajoch agentúr.

V roku 2012 agentúra MVK namerala Smeru v deň volieb o 7,1 percenta hlasov menej, než reálne získal.
Podcast Dobré Ráno
STĹPČEK PETRA TKAČENKA

Čo hovoria a čo nehovoria prieskumy

Že informácie ovplyvňujú správanie voličov, nie je žiadna chyba.

Peter Tkačenko
Adèle Haenel (vpravo) a Noémie Merlant vo filme Portrét ženy v plameňoch.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop