Medzi prvými bodmi hlasovali poslanci za nového námestníka, ktorý vystrieda Ladislava Lazára. Navrhnutý Ján Jakubov začal pôsobiť vo svojej funkcii hneď v utorok a L. Lazár je od toho dňa už len poslancom. Personálne zmeny nastali aj na Bytovom podniku mesta Košice. Konateľ Viktor Lehotský sa ešte začiatkom apríla vzdal funkcie a na jeho miesto bol navrhnutý a schválený Milan Jankura, ktorý zároveň riadi aj mestský podnik Správa majetku mesta. Tieto dve firmy chystá zlúčenie, keďže majú podobný predmet činnosti. M. Jankura dostal za úlohu do júnového MZ pripraviť návrh zlúčenia. Znamená to úsporu peňazí, ale aj prepúšťanie.
Azda najdiskutovanejším bodom sa stala Koncepcia školstva mesta Košice na roky 2009 - 2013 (Rozvoj škôl a školských zariadení) - analýza a aktualizácia za obdobie rokov 2009 - 2013. Nie však kvôli samotnej koncepcii, ale kvôli Luniku IX, ktorý poslanci spomenuli. Poslanec Alfonz Halenár povedal, že situácia v škole na Luniku IX je kritická, pretože iba 5 percent prvákov, ktorí nastúpia na plnenie školskej dochádzky, „dôjde" až do 9. ročníka. „Riešením by mohli byť školské uniformy," navrhol. „V Keni to zlepšilo školskú dochádzku a výchovu žiakov v škole."
Viceprimátorka Renáta Lenártová reagovala na jeho slová: „Školské uniformy sú vhodné. Deti by naučili k určitým návykom, k starostlivosti o svoj odev, o čistotu. Na druhej strane si však treba povedať, kto by uniformy financoval, kto by sa o ne staral. Nejde totiž o jeden kus oblečenia, deti by potrebovali aj náhradnú uniformu, takisto letnú a zimnú verziu. Uvítala by som, ak by mohli byť financované z nejakého projektu. Určite by však uniformy boli pre deti prínosom." Okrem toho spomenula, že mesto sa v otázke riešenia Lunika IX zameriava na mladých. Tých starších už totiž neprevychovajú. Vyzdvihla fakt, že na tomto sídlisku je veľmi dobre podchytená predškolská výchova detí.
Novinkou, ktorá sa na ZŠ na Luniku IX chystá, sú dielne pre mladých. Mnoho detí postupuje do vyšších ročníkov s omnoho vyšším vekom, ako je na bežných ZŠ. „Dielne pre školákov by mal byť projekt Mesta Košice a Vyššieho územného celku," pokračuje R. Lenártová. "Vytvorili by sa remeselné dielne a žiaci, ktorí ukončia povinnú školskú dochádzku v nižšom ročníku, alebo ju ukončia po absolvovaní deviateho ročníka, by sa v nich vyučili nejakej zručnosti. Nechcem povedať remeslu, pretože dielne nebudú Stredným odborným učilišťom ani Strednou odbornou školou. Naučia sa základy zručností. Myšlienka je však zatiaľ naozaj na úrovni zámeru, teda to, o aké zručnosti pôjde, by sa vytipovalo až keď bude reálna. Dielne pre školákov považujem za dobrý nápad a bolo by prospešné, ak by sa ich podarilo zrealizovať."
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári