KOŠICE. Zatiaľ neznámi dlhoprstí úradovali v priestoroch záložne na Miškoveckej ulici. Len čo vošli dnu, ocitli sa pred šikmou vitrínou. Násilím rozbili sklo a vzali z nej šperky.
Do záložne zavítali maskovaní a ich prepad trval len niekoľko sekúnd. Urobili to priamo počas prevádzky za bieleho dňa, keď bolo na ulici veľa ľudí.
Mali šiltovky a kapucne
Šokovaná predavačka za okienkom na opačnej strane zásteny ako vitrína nemala šancu zasiahnuť. „Všetko prebehlo veľmi rýchlo, povedala by som, že do desiatich sekúnd boli preč. Dvojica mladíkov mala na hlavách šiltovky a kapucne, aby ich nebolo poznať,“ spomína si žena, ktorá bola počas prepadu v záložni.
Ako dodáva, obaja prišli potichu, nič nevraveli. Išli naisto, vedeli, čo chcú a ako urobiť. „V ruke si priniesli železnú tyč, rozbili vitrínu a zobrali z nej všetko zlato. Takmer nič nezostalo. Potom ušli. Samozrejme, bála som sa. Verila som však, že chcú len zlato a nemajú záujem mi ublížiť.“
Žena má s podobnými prepadmi vraj už viacero nemilých skúseností. Sama sa stala terčom niekoľkých páchateľov.
„Zažila som už aj prepad so zbraňou, to som ale robila inde. Dôležité je zachovať si čistú myseľ a chladnú hlavu. Neprovokovať. Je to nebezpečné povolanie. A viete, môžete kričať, ľudia vám dnes ťažko pomôžu. Každý sa bojí.“
Tyč si priniesli
Po tom, čo páchatelia ušli v spleti obytných blokov, zavolala žena políciu. Tá má podľa našich informácií k dispozícii aj kamerový záznam z prepadu, ktorý analyzuje.
„Dvaja páchatelia sa po rozbití skla železnou tyčou vlámali do vitríny záložne, odkiaľ ukradli nezistené množstvo rôznych šperkov zo žltého kovu,“ vraví krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.
Košickej spoločnosti bola spôsobená predbežná škoda minimálne 3 400 eur.
Autor: krs
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári