II. liga: Moldava na domácej pôde zdolala Petržalku

Sportnet|21. máj 2012 o 00:00

V 31. kole II. futbalovej ligy si Michalovce poradili jediným gólom, ktorý vsietili v 63. minúte, s Liptovským Mikulášom na jeho trávniku.

Moldava privítala doma Petržalku a po výbornom výkone, keď prakticky celý zápas kontrolovala hru, s prehľadom zvíťazila. V tomto zápase sa strelecky blysol Roman Jurko, ktorý v rozpätí piatich minút zlomil dvoma gólmi odpor hosťujúceho mužstva.

ico

L. Mikuláš – Michalovce 0:1 (0:0)

L. MIKULÁŠ. Úvod zápasu nebol veľmi bohatý na zaujímavé momenty a hra sa väčšinou prelievala medzi šestnástkami. Ani jedno mužstvo si nevypracovalo vyloženú šancu o ktorej by sa dalo povedať, že zaváňala gólom. Hráči neprejavovali veľkú aktivitu a nevyšla im ani žiadna individuálna akcia. Dá sa povedať, že to mohlo byť aj vďaka dobre hrajúcim obranám, ktoré súperovi nič nedovolili. V prvom polčase zaujala jediná akcia hosťujúceho Ráka, ktorý však zblízka nedokázal prekonať domáceho brankára. V druhom polčase po zmene strán hostia zvýšili svoju aktivitu. V 63. min. využil chybu domácej obrany Uškovič a presnou strelou ľavou nohou rozhodol o triumfe hosťujúcich Michalovčanov. Pod slabý výkon futbalistov Liptovského Mikuláša sa podpísal aj veľký lazaret v tíme, keď tréner Liptovského Mikuláša Peter Kurek musel na zápas povolať k deviatim hráčom z prvého mužstva aj futbalistov z dorastu.

Gól: 63. D. Uškovič.
ŽK: 36. Škvarka, 70. Krmpotič (obaja Michalovce), rozhodovali: Michlian - Borsányi, Be nár, 150 divákov.

sita

ico

Moldava – Petržalka 4:1 (2:0)

MOLDAVA. Zápas sa začal vyvíjať v pomalom tempe. Hostia nemali v prvom polčase dá sa povedať žiadnu gólovú príležitosť. Domáci skórovali po krásnom priamom kope, ktorého exekútorom bol Balat. Druhý gól padol po centri Kubalu, kde Dzurík sám pred brankárom zvýšil náskok na 2:0. Hostia už nemali vo zvyšku prvého polčasu žiadne ďalšie šance. Druhý polčas mali domáci Moldavčania viac z hry, ale zaskočil ich gól na 1:2, kde hostia znížili na na kontaktný jednogólový rozdiel. Potom sa konečne chytil hráč domácich Roman Jurko, ktorý v krátkom časovom slede dal dva krásne góly. Až na gól, ktorým hostia znížili sa celý čas iba bránili a snažili sa vyrážať do rýchlych protiútokov. V závere zápasu mali domáci ešte dve veľké šance, keď Cmarko dal na 3:0, ale rozhodcom bol odmávaný ofsajd. V posledných minútach ma〜li ešte šancu Moldavčania, ale gólman vychytal Jurka. Zápas sa končil v réžii domácich, ktorí mali celý čas hru pod kontrolou.

Góly: 7. Balat Vladimír, 19. Dzurík Samuel, 71., 75. Roman Jurko - 53. Drobňák Peter. ŽK: Dzurík, Jurko, Piskura – Klenovský Matej, Kontár Zoltán. Pred 610 divákmi rozhodoval Ihring.
MOLDAVA: Novák – Jurko, Piskura, Kubala, Cmarko, Rybár, Dyan, Dzurík (59. Smačar), Kražel, Pavlovič (62. Hudák), Balat (75. Nguyen).
PETRŽALKA: Jenčo – Stranianek, Klenovský, Cibulya, Kozák (52. Kontár), Malecký (73. Horváth), Jurkovič, Královič, Drobňák, Varga (57. Kočiš-Kovaľ), Kratochvíl.

12. Petržalka 31 4 7 20 21:50 19

Budúci program: Streda, 23. mája 2012 o 17.30 hod.: Podbrezová – Myjava, Dubnica n/V – Ružomberok B, R. Sobota – Lučenec, Petržalka – D. Kubín, Michalovce – Moldava n/B, Senec – L. Mikuláš.

red.

ico

Ďalšie výsledky

Ružomberok B - Myjava 1:1 (0:1)
Góly: 84. Práznovský - 19. Sládek, ŽK: 53. R. Bartoš - 77. E. Sabo, rozhodovali: R. Weiss - Cuninka, Ádám, 262 divákov.

Senec - Podbrezová 0:2 (0:1)
Góly: 38. a 65. Čekovský, bez kariet, rozhodovali: Mojsej - T. Somoláni, Špivák, 346 divákov.

Lučenec - Dubnica 1:2 (0:1)
Góly: 46. Heuser - 45. Ižvolt, 58. Filo. Rozhodoval: Marhefka, bez kariet, 190 divákov.

D. Kubín – R. Sobota 4:3 (2:1)
Gól: 32. Demko, 36. Sani, 75., 88. Ujčík - 20. Le Giang, 56., 60. Pribula. ŽK: 39. Drengubiak, 63. Demko - 90. Vargic, 280 divákov.