Kapitán Anton Ribár prešiel s páskou na ruke tiež náročným obdobím.
Kapitán Anton Ribár prešiel s páskou na ruke tiež náročným obdobím. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|30. máj 2012 o 00:00

Koniec dobrý, všetko dobré. Ktovie, či toto úslovie platí do bodky aj v prípade druholigových futbalistov Moldavy.

Koniec dobrý, všetko dobré. Ktovie, či toto úslovie platí do bodky aj v prípade druholigových futbalistov Moldavy, ktorí zavŕšili pôsobenie už v uplynulom ročníku domácim víťazstvom nad Sencom. V každom prípade treba kvitovať, že sa dostali z nezávideniahodnej situácie, v ktorej sa ocitli v jeseni a nebyť zopár výsledkových karambolov, mohli atakovať aj podstatne vyššie priečky a naozaj aj ohrozovať postavenie iného zástupcu z východu – Michaloviec.

MOLDAVA. Aj deviata priečka vzhľadom na rôzne okolnosti nie je ale na zahodenie, hoci stála dosť nervov.

Vie o tom svoje aj Anton Ribár, ktorý sa stal kapitánom po príchode trénera Vladimíra Goffu.

„Nebolo to jednoduché obdobie, ktorým sme prešli. Veď keď som prevzal pásku, tak sme boli poslední,“ poznamenal borec, ktorý s výnimkou absencie po vylúčení nepretržite viedol partiu FK Bodva. V ostatnom meraní síl bol rád, že sa podarilo pokoriť Senec. Proti tomuto tímu to naši vedia. V prvom vzájomnom zápase doma bola bezgólová remíza, potom u súpera Moldavčania prehrali tesne 1:2, keď si vyčerpali aj dávku smoly.

Do tretice sa im podarilo rivala dostať na lopatky. „Mali sme aj viac šancí, trebárs Jurko trafil po mojom centri trafil brvno, rovnako blízko bol ku skórovaniu mladý Dzúrik.“

Studená sprcha prišla pre hostiteľov na sklonku prvého polčasu, keď Senčania vyrovnali . „Bol to gól do šatne, ktorý nemusel byť. Kričal som na chlapcov, aby sme vydržali ešte minútku, no nepodarilo sa udržať tesný náskok. Počas prestávky sme si povedali, že budeme pokračovať v útočnom futbale a treba záverečný duel pred našimi priaznivcami vyhrať.“

Inak, hostitelia sa aj trošku čudovali, že hostia skončili štvrtí. Určite však majú svoju kvalitu, lenže ich štýl zrejme východniarom sedí.

Vyškriabali sa hore

Ribár naznačil, že už je aj dobré, že nastalo posledné zvonenie, lebo sezóna bola dlhá a navyše vyčerpávajúca. Hlavne psychicky, lebo nie je jednoduché škriabať sa hore a čeliť rôznym výkyvom.

„Škoda, že sme niektoré domáce zápasy na jar nezvládli lepšie a nevyhrali. Trebárs s Dolným Kubínom. Inak v pozícii kapitána to bolo zaujímavé. V kolektíve je pár starších, inak zväčša mladí hráči. Akurát to, že sa striedali cudzinci z rôznych krajín, sťažovalo komunikáciu,“ poznamenal hráč, ktorému bola zverená veľká dôvera od kouča.

Bol to jeden zo zaujímavých ťahov kormidelníka V. Goffu. Urobil ich počas svojho pôsobenia pri tíme niekoľko a aj preto sa tím dostal z pásma ohrozenia.

Priaznivcom Moldavy vtedy odľahlo. Lenže výstraha pre budúcnosť zostala, lebo nabudúce môžu komplikácie ešte viac nahlodať postavenie FK Bodva.