Mestská rada v Košiciach odporučila prerokovať a schváliť zmenu na pozícii náčelníka košickej mestskej polície (MsP).
KOŠICE. Ak to poslanci mestského zastupiteľstva odobria na rokovaní, ktoré je naplánované na 18. júna, poverený vedením MsP bude Ján Palčik.
Doterajší šéf MsP Juraj Bukuš sa vzdal funkcie, lebo prijal ponuku na post riaditeľa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach.
V zmysle Organizačného poriadku MsP zastupuje náčelníka v čase jeho neprítomnosti jeho zástupca. Nuž a tým bol od 1. júla 2011 práve Palčik.
„Z uvedeného dôvodu predkladáme návrh na poverenie Ing. Jána Palčika zastupovať náčelníka v plnom rozsahu a to s účinnosťou od 19. júna do vymenovania nového náčelníka,“ uvádza sa v materiáli, ktorý mestská rada odporučila na schválenie.
Autor: sam
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári