KOŠICE. Policajný vyšetrovateľ obvinil zo zločinu lúpeže 31-ročného Vladimíra z Košíc. Ten ešte v utorok na Palackého ulici v Košiciach lúpežne prepadol 22-ročného Košičana.
„Obvinený po fyzickom útoku ukradol napadnutému kožené puzdro s hotovosťou 4,50 €, z ktorého vybral 2 € a puzdro so zvyšnou hotovosťou odhodil,“ vysvetlil krajský policajný hovorca Alexander Szabó.
Útočníka potom zadržala hliadka Pohotovostnej motorizovanej jednotky KR PZ v Košiciach. Poškodenému mužovi spôsobil škodu dve eurá a zranenia s doposiaľ presne nestanovenou dĺžkou liečby.
„Páchateľ bol umiestnený do cely policajného zaistenia s návrhom na väzbu. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.“
Autor: krs
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári