Najmä úprava rozpočtu Košického samosprávneho kraja (KSK) na tento rok predkladaná županom Zdenkom Trebuľom (Smer), diskusia o realizácii projektu EHMK, či Správa o hospodárení viacerých krajom založených agentúr a obchodných spoločností bude tvoriť program tretieho tohtoročného zastupiteľstva KSK.
KOŠICE. To sa začína od 9.00 hod. v zasadačke magistrátu v „Bielom dome“.
Rozpočet KSK sa bude meniť kvôli premietnutým zmenám vyplývajúcim z prijatých dotácií zo štátneho rozpočtu, z fondov EÚ, z darov a sponzorských príspevkov a presunu 87 000 € z centrálnej rezervy do bežných výdavkov.
Po úprave rozpočtu by malo 125 000 € ísť na vypracovanie projektovej dokumentácie na obnovu a rekonštrukciu poškodených ciest II. a III. triedy.
Väčšia diskusia sa očakáva najmä pri návrhu na zvýšenie kapitálových výdavkov o 170 000 € kvôli nákupu štyroch osobných áut pre potreby Úradu KSK.
Podľa župana je hlavný dôvod tohto kroku „súčasný technický stav používaných vozidiel a stúpajúce náklady na ich servis a údržbu.“
Zvolia aj členov Dozorných rád nemocníc
Okrem toho poslanci prerokujú aj správu o zisteniach hlavného kontrolóra KSK Vojtecha Farkaša, vypočujú si informáciu o poskytnutých dotáciách z vlastných príjmov KSK, schvália svojich zástupcov do Dozorných rád kvarteta krajských nemocníc, ktoré na 20 rokov prenajali penťáckej spoločnosti Svet zdravia.
Diskutovať sa bude aj o vzniku Krajskej organizácie cestovného ruchu. Na mzdy a odvody jej 3 zamestnancov je vyčlenených 66 000 € ročne.
Poslanci by mali schváliť aj Výročnú správu Agentúry na podporu regionálneho rozvoja Košice, vyhodnotenie zimnej údržby ciest a prejednať Správu o hospodárení Správy nebytových priestorov a Správy majetku KSK, schváliť aj pár majetkových vecí a prerokovať aj petíciu občanov z Nálepkova k rekonštrukcii tamojšej cesty II. triedy, ktorá sa naposledy udiala pred vyše 25 rokmi.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári