Košice inkasovali v Nitre štyri góly

Košická defenzíva nestačila na súpera. V tomto prípade Seydouba Soumah z Nitry bojuje o loptu s Jurajom Hovančíkom. (Autor: TASR/Henrich Mišovič)
SITA|25. aug 2012 o 21:55

Futbalisti MFK Košice prehrali v 7. kole Corgoň ligy vysoko 1:4 v Nitre. Nepomohla im ani vyše 50-minútová presilovka.

NITRA/KOŠICE. Prvé strelecké pokusy zápasu si na svoje konto pripísal domáci Gajdoš, avšak do šance sa prví dostali hostia, keď v 29. min U. Matič poslal presnú prihrávku z ľavej strany pred bránu, no Škutka v páde netrafil.

Do konca prvého polčasu predviedol Seydouba Soumah dve pekné sóla, to v 45. min bolo úspešnejšie a otvoril skóre stretnutia.

Úvod druhej časti hry síce patril hosťom, keď po Kuzmovom centri zblízka vyrovnal Škutka, no v 55. min sa po prihrávke z ľavého rohu ihriska dostala lopta cez Kroupu k Boszorádovi a ten prekvapil Tofiloského - 2:1.

O osem minút už viedli Nitrania o dva góly, keď Seydouba Soumah ideálne našiel Clébera a ten obstrelil košického brankára - 3:1.

Desať minút pred koncom nebezpečne vystrelil z 25 metrov Gál Andrezly, brankár Nitry Kopecký loptu vytlačil na žrď, ale dobiehajúci Škutka nedokázal trafiť odkrytú čas bránky.

V 88. min fauloval obranca hostí Bašista v pokutovom území Clébera a ten stanovil z penalty stav na 4:1.

Ladislav Jurkemik (tréner Nitry): "Ešte sa mi nestalo, aby som vyhral, keď mi vylúčia hráča. Súper bol nebezpečnejší, keď sme boli kompletní. Dali sme však náhodný druhý gól a potom sme to po taktickej stránke dobre ubránili. Chlapci išli naozaj nadoraz."

Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Z našej strany nie je čo hodnotiť, bolo to chaotické a prehrali sme zaslúžene."

((a))

ico

FC Nitra - MFK Košice 4:1 (1:0)

Góly: 63. a 89. Cléber (druhý z pok. kopu), 45. Seydouba Soumah, 55. Boszorád - 53. Škutka

ŽK: 26. Šimončič, 63. Cléber - 8. Chupáč, 32. Sekulič, ČK: 35. Šimončič (Nitra) po druhej ŽK - 88. Bašista za faul zozadu, rozhodovali: Ježík - R. Sluk, Kubačka, 890 divákov

Nitra: Kopecký - M. Szabó, Struhár, M. Kolmokov, Harbuľák - Šimončič - Čery (38. Boszorád), V. Gajdoš (90. Moravčík), Seydouba Soumah, Cléber (90. Zelenický) - Kroupa

Košice: Tofiloski - Ostojič, Chupáč (46. Gál-Andrezly), Bašista, Sekulič (46. Bukata) - Hovančík - Viazanko, K. Kuzma, Karaš, U. Matič - Škutk