KOŠICE. Zaujímavé na tom je, že presne tento byt, aj miestnosť horeli aj koncom februára a vtedy museli evakuovať deti, ktoré ušli na strechu.
Vtedy sa začalo vyšetrovanie s tým, že byt niekto zapálil. K podobnej situácii došlo aj v nedeľu večer.
„Zavolali nás na požiar bytu, keď sme dorazili na miesto, zistili sme, že horí v byte Vasiľa T. Požiar bol v treťom, takmer najvážnejšom štádiu horenia. Chlapi pracovali v dýchacích prístrojoch a čoskoro plamene uhasili,“ vravia hasiči.
Tí na sídlisko vyslali niekoľko svojich vozidiel a sanitku. Aj záchranári mali prácu a ošetrili tínedžera, syna majiteľa bytu. Podľa našich informácií po tom, čo zbadal, že byt horí, vyskočil cez okno z prvého poschodia.
Poranil si ruku a tvrdil, že je popálený. Po svojom „kaskadérskom“ kúsku si spomenul, že sa v byte nachádza propán- butánová bomba, preto vyliezol naspäť do bytu a vyhodil ju von oknom.
Mladého muža ošetrili v sanitke, obviazali mu ruku, prevoz do nemocnice však odmietol. V byte zhorela celá izba, ktorá bola len nedávno uprataná, po požiari spred pol roka.
Prípadom sa zaoberá aj polícia, výška škody pre Bytový podnik mesta Košice zatiaľ nie je známa.
Autor: krs
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári