Korzár logo Korzár Košice
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ 17:15

Košická MHD premáva počas maratónu v zmenenom režime

Na trase Námestie maratónu mieru–Čermeľ mimoriadne vypravia historický autobus.

Namiesto trolejbusov budú premávať autobusyNamiesto trolejbusov budú premávať autobusy (Zdroj: Judita Čermáková)

DPMK počas „Bielej noci“ posilní v sobotu nočné autobusové a trolejbusové linky. Na trase Námestie maratónu mieru–Čermeľ mimoriadne vypraví historický autobus. Zmeny budú i počas otváracieho ceremoniálu a pretekov MMM.

KOŠICE. Vzhľadom na očakávaný zvýšený záujem o “Bielu noc“ budú na nočných autobusových linkách N1, N2 a trolejbusovej N71 premávať veľkokapacitné vozidlá.

Historický autobus bude jazdiť pre verejnosť zdarma ku Košickej detskej historickej železnici, kde sa uskutoční „Noc svetiel“.

Pôjde z Námestia maratónu mieru od 18.45 každú hodinu, posledný o 23.45 hod. Z Čermeľa od 19.35 každú hodinu, posledný o 00.35 hod.

Otvárací ceremoniál (6. 10.): od 18.45 do 20.00 hod. presmerovaná MHD: električky liniek 2 a 4 pôjdu v úseku Radnica Staré Mesto-amfiteáter a späť. Linka č. 6: amfiteáter–Botanická záhrada a späť.

Linka č. 9: Nad jazerom, Važecká–amfiteáter a späť. Linka R3: amfiteáter–Botanická záhrada a späť.

Mimoriadna el. linka X2: Havlíčkova–Námestie maratónu mieru a späť. Zastávka bude na Komenského ulici od križovatky so Strojárenskou ulicou.

Mimoriadna autobusová linka X9: amfiteáter–Námestie maratónu mieru–Poliklinika Sever a späť.

Mimoriadny spoj do U.S.Steelu

V nedeľu (7. 10.) od 7.30 do 15.30 hod. budú autobusové linky č. 26, 34, RA a el. linka R2 bez zmien. El. linka č. 2 jazdiť nebude.

Na trolejbusových linkách pôjdu autobusy. Na dovoz do U.S. Steel na 14.00 hod. vypraví DPMK mimoriadny autobusový spoj označený „R“ s trasou: Staničné námestie-Štefánikova-Gorkého-Mier–zastávka Vodárenská–Havlíčkova-Watsonova-Trieda SNP-vstupný areál U.S.Steel, s odchodom od železničnej stanice o 13.10 hod.

Zastaví na všetkých zastávkach v úseku železničná stanica–Obchodná akadémia a potom až pri Valcovniach U.S.Steel a na Vstupnom areáli U.S.Steel.

Ostatné linky MHD budú počas MMM premávať s približným zachovaním cestovného poriadku po trasách:

Električky:
Linka č. 3: Astória-Južná trieda–VSS, križovatka a späť.
Linka č. 4: Amfiteáter-Kuzmányho–Moldavská cesta–Alejová–Barca, socha Jána Pavla II. a späť.
Linka č. 6: Amfiteáter-Trieda SNP–Moldavská cesta–Krajský súd a späť.
Linka č. 7: Amfiteáter-Kuzmányho–Moldavská cesta–Alejová–Nad jazerom, Važecká a späť.
Linka č. 9: Amfiteáter-Trieda SNP-Alejová–Nad jazerom, Važecká a späť.
Linka č. R1: Amfiteáter-Kuzmányho–Moldavská cesta–vstupný areál U.S.Steel a späť.
Linka č. R3: Amfiteáter-Trieda SNP-Vstupný areál U.S.Steel a späť.
Autobusy:
Linka č. 10: 1. vetva: Sídlisko Ťahanovce, Madridská-Prešovská cesta-Palackého a späť. 2. vetva: Krajský súd –Moldavská cesta–Spoločenský pavilón-Bardejovská–Lunik VIII–OC Optima a späť.
Linka č. 11: Krajský súd–Moldavská cesta–Lunik IX a späť.
Linka č. 12: 1. vetva: Podhradová–Mier-Pri hati (Odborárska ulica) a späť. 2. vetva: Krajský súd–Moldavská cesta-Alejová-VSS križovatka–Hraničná–Hečkova-Barca, Podnikateľská (Šebastovce) a späť.
Linka č. 13: Palackého-Južné nábrežie-Slanecká–Ukrajinská–Krásna a späť.
Linka č. 14: Jahodná/Alpinka/Horný Bankov-Čermeľ–Čermeľská cesta-Havlíčkova a späť.
Linka č. 15: 1. vetva: Dargovských hrdinov, Exnárova-Sečovská cesta-Palackého a späť. 2. vetva: Krajský súd–Moldavská cesta–Alejová–OC Cassovia a späť.
Linka č. 16: 1. vetva: Podhradová–Mier-Slovenskej jednoty-Alvinczyho–Staničné námestie–Štefánikova–Gorkého– Mier–Podhradová. 2. vetva: Krajský súd-Moldavská cesta-Alejová-Železníky a späť.
Linka č. 17: 1. vetva: Lingov–Trieda L. Svobodu–Prešovská cesta–Palackého a späť. 2. vetva: Hlavná pošta– Vojenská–Ondavská–Popradská–Michalovská–Lunik VIII–Michalovská–Popradská–Ondavská–Považská–Toryská–Kuzmányho –Hlavná pošta.
Linka č. 19: 1. vetva: Sídlisko KVP, kláštor-Klimkovičova-Moskovská trieda–Trieda KVP–Ipeľská-Amfiteáter a späť. 2. vetva: Palackého-Južné nábrežie-Slanecká-Napájadlá-Nad jazerom, Mlyn a späť.
Linka č. 20: 1. vetva: Košická Nová Ves–Lingov-Sečovská cesta-Palackého a späť. 2. vetva: Krajský súd– Moldavská cesta–Nemocnica Šaca a späť.
Linka č. 21: Krajský súd–Moldavská cesta–Prekladisko hotových výrobkov a späť.
Linka č. 22: 1. vetva: Džungľa-Mier-Slovenskej jednoty-Alvinczyho–Mlynská bašta–Gorkého–Mier-Džungľa.
2. vetva: Amfiteáter–Stará spišská cesta–Baňa Bankov a späť.
Linka č. 23: Krajský súd-Moldavská cesta-Letisko a späť.
Linka č. 25: 1. vetva: Sídlisko Ťahanovce, Bruselská–Ťahanovská–Magnezitárska–Hlinkova–Mier-Slovenskej jednoty-Alvinczyho–Staničné námestie–Štefánikova–Gorkého–Mier–Hlinkova–Magnezitárska–Ťahanovská–Sídlisko Ťahanovce, Bruselská. 2. vetva: Krajský súd-Moldavská cesta–Poľov a späť.
Linka č. 27: Sídlisko Ťahanovce, Madridská-Mier-Slovenskej jednoty-Alvinczyho–Staničné námestie–Štefánikova- Gorkého–Mier–Sídlisko Ťahanovce, Madridská.
Linka č. 29: Zoo-Kavečany-Mier-Slovenskej jednoty-Alvinczyho–Staničné námestie-Štefánikova-Gorkého-Mier- Hlinkova-Kavečany-Zoo.
Linka č. 31: 1. vetva: Myslava, Maša–Myslavská–Bardejovská–Spoločenský pavilón–Moldavská cesta–Krajský súd a späť. 2. vetva: Palackého–Južné nábrežie–Vyšné Opátske a späť.
Linka č. 33: Krematórium-Prešovská cesta-Palackého a späť.
Linka č. 36: 1. vetva: Sídlisko Ťahanovce, Bruselská–Ázijská trieda–Mier–Slovenskej jednoty–Alvinczyho- Mlynská bašta-Gorkého-Mier–Ázijská trieda-Sídlisko Ťahanovce, Bruselská. 2. vetva: Hlavná pošta-Vojenská- Ondavská–Trieda KVP–Sídlisko KVP, Moskovská–Trieda KVP–Ondavská-Považská-Toryská-Kuzmányho-Hlavná pošta.
Linka č. 52L: 1. vetva: Krásna–Ukrajinská–Slanecká–Južná trieda–Jantárová-Palackého a späť. 2. vetva: Krajský súd-Moldavská cesta–Pereš–Lorinčík–Moldavská cesta–Krajský súd.
Linka č. 71: 1. vetva: Lingov-Trieda L. Svobodu-Mier-Slovenskej jednoty-Alvinczyho–Staničné námestie- Štefánikova–Gorkého-Mier-Trieda L. Svobodu-Lingov. 2. vetva: Krajský súd–Toryská–Trieda KVP–Sídlisko KVP, kláštor a späť.
Linka č. 72: 1. vetva: Lingov-Trieda L. Svobodu-Mier-Slovenskej jednoty-Alvinczyho–Staničné námestie- Štefánikova-Gorkého-Mier-Trieda L. Svobodu-Lingov. 2. vetva: Krajský súd–Toryská–Sídliko KVP, Moskovská trieda–Myslava, Grunt a späť.

ico

Obchádzky počas MMM

KOŠICE. Policajti budú dohliadať na nerušený priebeh 89. ročníka MMM. Úplná uzávera ciest na trase sa začne v nedeľu od 7.30 h na Nám. osloboditeľov, kde je rozcvičovací priestor pre bežcov. Od 8.30 musia vodiči počítať s obmedzeniami premávky, tie potrvajú asi do 15. h. Aké budú obchádzky?

Smer Prešov - Centrum a opačne - z diaľnice od Prešova sa autom dostanete po odbočenie do Tesca a MČ Džungľa. Autá prichádzajúce po Palackého ulici do centra odklonia k železničnej stanici. Bočnými ulicami sa autom dostanete až na Študentskú ulicu a po Hlinkovej smer Tesco, Prešov.

Smer Južná trieda od Barce - z Južnej triedy prejdete Jantárovou ulicou až na križovatku s Palackého. Na tomto úseku od Palackého po východnej strane je obojsmerná premávka. V protismere budú premávať autobusy hromadnej dopravy.

Smer od Železníkov na Rastislavovu - z Gemerskej ulice vás odklonia na Rastislavovu smerom na Juh.

Smer po Moldavskej do centra - autá odklonia na križovatke Žižkova-Kuzmányho.

Smer z Terasy ku amfiteátru - autom prejdete Festivalové nám. a do centra po Kuzmányho ul. Po Kuzmányho sa dá ísť až ku križovatke Štúrova - Moldavská - Žižkova.

Smer Podhradová, Margecany, Sp. Nová Ves - z Tr. SNP pred vjazdom na Festivalové nám. bude možný prejazd na Watsonovu do protismeru. Pruhy smerom ku Komenského sú vyhradené pre bežcov. Na opačnej strane bude obojsmerná premávka po Hurbanovu. Odbočením na ulicu F. Urbánka sa dostanete z mesta od-do Čermeľa, na Podhradovú a na smer Margecany, Sp. Nová Ves.

Smer Kysak - premávka presmerovaná na Kostolianskej ceste cez železničné priecestie do Ťahanoviec na Magnezitársku ulicu. Po tejto trase cez Magnezitársku sa dostanete z mesta na smer Kysak a do ZOO Kavečany.

krs

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Tip na náhradu za rúško: Kvalitný nákrčník ochráni aj pred zimou
 2. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 3. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
 4. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 5. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
 6. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 7. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
 8. Študuj v malom a ži vo veľkom
 9. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
 10. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
 1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
 3. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
 4. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
 5. Detský čaj COOP Jednoty získal unikátne medzinárodné ocenenie
 6. FMMR svojím výskumom reaguje na aktuálne živé témy
 7. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 8. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
 9. Novinka medzi prefabrikátmi
 10. Virtuálne prechádzky ako pomoc turistom pri orientácií
 1. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 16 356
 2. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 16 332
 3. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 361
 4. Aká je chémia vôní 12 054
 5. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 320
 6. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 812
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 609
 8. Bývanie v meste predlžuje život 8 273
 9. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 722
 10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 5 869
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Doprava

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém
Doprava (Zvolen), Doprava (Senec)
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Premiér Matovič
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Gröhling je zrelý na demisiu

V Hirošime otvorili školy dva mesiace po naozajstnej atómovke.

Peter Tkačenko
Donedávna herečka Ellen Page, dnes herec Elliot Page.

Haščák strávil noc za mrežami. Môže tam pobudnúť dlhšie

Po zásahu sa vzdal výkonných funkcií v Pente. Ostáva spolumajiteľom.

V bratislavskom Digital Parku, kde sídli finančná skupina Penta, zasahovali ozbrojení policajti. Na snímke podnikateľ Jaroslav Haščák počas zadržania.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop