Korzár logo Korzár Košice

Striptérka sa vyzliekala aj pri svetle sviečok

O povolaní striptérky by si väčšina z nás myslela, že je to práca iba pre mladé dievčatá.

Z predavačky rýb sa stala striptérka.Z predavačky rýb sa stala striptérka. (Zdroj: archív)

A každú, ktorá sa dá na toto remeslo, vytlačia o pár rokov mladšie a neokukané tváre či telá. Opak je však pravdou. V kluboch po celom Slovensku vystupuje aj Košičanka s umeleckým menom Táňa, ktorá má za sebou už desať úspešných sezón. A keďže je o ňu stále záujem, do „striptérskeho dôchodku“ sa určite nechystá...

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou



Než sa Táňa vydala na dráhu striptérky, pracovala ako predavačka v jednom z košických supermarketov.

Konkrétne na oddelení so živými rybami, kde ich okrem iného zabíjala a pitvala. Na otázku, čo spôsobilo tak radikálnu zmenu v jej profesijnej kariére, odpovedala, že nízky plat.

SkryťVypnúť reklamu

„Na nápad, aby som vyskúšala povolanie striptérky, prišiel môj dnes už bývalý manžel,“ spomína sympatická bruneta na rok 2002.

„Inzerát objavil v jednom z časopisov. Samozrejme, najprv som tento návrh považovala za šialený. Veď ktorý manžel by súhlasil, aby sa jeho manželka vyzliekala pred cudzími chlapmi...“

Časom však Táňa začala nad týmto nápadom sama uvažovať. A keď uvidela ďalšiu výplatnú pásku od aktuálneho zamestnávateľa, rozhodla sa mu dať definitívne zbohom.

„Zašla som do klubu, ktorý sa spomínal v tom inzeráte a trochu sa povyzvedala. Nebolo to nič strašné, tak som ostala a pri tyči zatancovala pár taktov. Samozrejme, ešte oblečená. Šlo iba o to, či mám v tele rytmus a viem sa hýbať.“

Táňa prešla konkurzom bez problémov a zaradila sa tak do kolektívu dievčat, ktoré už v tejto branži fungovali dlhšie. Majiteľ klubu hľadal nové tváre a potreboval nahradiť tie striptérky, ktoré „kočovali“ po celom Slovensku a mimo neho.

SkryťVypnúť reklamu

Pri tyči „hore bez“

„Tá práca ma tak zaujala a pohltila, že som dva roky pracovala takmer každý deň. Teda noc,“ smeje sa Táňa.

„Nevynechala som soboty ani nedele a nepotrebovala dovolenku. Doslova ma to bavilo, a, samozrejme, motivoval ma plat, ktorý bol v úplne iných číslach, než na aký som bola zvyknutá za pultom.“

Každá zmena sa začína o deviatej hodine večer a končí o piatej - šiestej ráno. Dievčatá sa striedajú pri tyči, kde každá odtancuje dve pesničky. Síce sa vyzliekajú, ale len po nohavičky. Tie si nechávajú na sebe.

Ak dievčatá práve netancujú, venujú sa hosťom pri stoloch. V prípade, že niektorý zákazník (alebo skupinka) prejaví záujem o súkromný tanec, odchádza so striptérkou do tej časti klubu, ktorá je k tomu vyhradená.

„V boxoch sa už vyzliekam celá,“ vysvetľuje Táňa, čo sa deje v tzv. priváte.

SkryťVypnúť reklamu

„Zákazník sedí v kresle a ja tancujem iba pre neho. Nesmie sa ma dotýkať, ja jeho áno. Ale ak je normálny, dovolím mu, aby sa ma dotýkal. Napríklad mu vezmem ruky a položím si ich na prsia. Inde určite nie...“

Horšie vraj je, ak zákazník neudrží svoje pudy a rozhodne sa pred ním tancujúcu striptérku chytiť sám.

Nasleduje prvé upozornenie, potom druhé, a keď si stále nedá povedať, zasiahne bodygard, ktorý je v privátnej časti klubu práve na to. V lepšom prípade zákazníka vykáže do verejnej časti, v tom horšom – až von z klubu.

Priateľ je aj kolega

Podobne ako na klubovom priváte sa Táňa vyzlieka úplne donaha aj v rámci programu v rôznych diskokluboch.

Väčšinou okolo polnoci sa tancovanie preruší a nastáva čas pre striptíz. Hostia stoja okolo a buď sa len nemo pozerajú, alebo potleskom či výkrikmi ženú striptérku k tomu hlavnému: aby odhodila aj ten posledný kus odevu, čo má na sebe.

„Na rozdiel od striptérov, ktorí si zvyknú vybrať z davu nejakú slečnu, ktorá im akože pomáha vyzliekať sa, to ja nerobím,“ vraví Táňa.

„Je to tak trochu riziko, lebo kým mnohí striptéri umožnia diváčke dotýkať sa ich na intímnych miestach, ja až tak ďaleko ísť nechcem. Mohlo by to nabrať neželaný smer...“

Táni vraj úplne stačí, ak sa postaví pred ľubovoľného diváka v dave a niektoré pasáže svojho programu predvedie akoby iba jemu.

Okrem klubov a diskoték chodí Táňa vystupovať aj na súkromné akcie. Za tie roky má za sebou stovky večierkov, rozlúčok so slobodou, osláv narodením či pánskych jázd.

Samozrejme, na každú akciu s ňou chodí ochrankár. Dáva pozor, aby striptérku počas vystúpenia ani po ňom nikto neobťažoval.

Prezradíme, že ostatné dva roky sprevádza Táňu jej priateľ. Je tiež striptér, s umeleckým menom George.

„S manželom som sa po asi troch rokoch práce striptérky rozviedla. Dôvodov bolo viac, no jedným bol aj ten, že mu po čase moja profesia začala vadiť. Kým pred rokmi ma k nej naviedol, potom chcel, aby som s ňou sekla,“ vysvetľuje Táňa.

„To som odmietla. Jednak sa mi darilo a mala som už svoje meno a pochopiteľne, rozhodla aj finančná stránka. Kde inde by som našla aspoň rovnako platenú prácu, ako som práve mala...“

George priateľku sprevádza, aj spolu vystupujú. Hlavne na diskotékach sú divácky obľúbené spoločné vystúpenia lesbičiek alebo párov.

„Nepredvádzame pohlavný styk ani masturbáciu,“ zapája sa George do rozhovoru. „Je to len o dotykoch, hladení, obtieraní sa. Dobre zohratý pár dokáže atmosféru v klube dobre vygradovať.“

Mal troje spodiek

Keď sme prešli na tému príhod, Táňa sa iba zasmiala. Tých mala za tie roky toľko, že ich už nepočíta. Najviac je takých, keď ju po vystúpení napríklad na diskotéke vyhľadá niektorý hosť a pozve na rande.

„To by som sa aj čudovala, ak by nikto neprišiel. Stále sa nájde niekto, kto to skúša,“ smeje sa.

„Obvykle mu poviem: počkajte, dám vám telefón na môjho priateľa, s ním si to dohodnite... Hneď je pokoj...“

Táňa nikdy nezabudne na partiu mužov, ktorá si pre jedného z nich počas tzv. lesby šou objednala jeho vyzliekanie.

„Pamätám si, že bola vtedy zima a on bol nejaký Arab. Asi preto, že pochádzal z teplomilnej krajiny a nebol zvyknutý na chlad, do klubu prišiel naobliekaný. Keď sme mu totiž stiahli nohavice, pod nimi mal spodky. Pod tými druhé a potom aj tretie. Pre všetkých to bola zábava, no on sa možno cítil aj trochu trápne.“

Nepríjemnú spomienku má Táňa na zákazníka, ktorý si pri objednávaní cez telefón zrejme pomýlil ponúkanú službu.

„Už keď som k nemu s Georgom prišla, zarazilo ma, že je sám. Striptíz na byt si totiž takmer výlučne objednáva partia. Začala som tancovať a popri tom sa vyzliekať, keď tu zrazu vidím, že má ten chlapík ruku v nohaviciach a masturbuje. Samozrejme, vystúpenie sa skončilo. S priateľom sme sa potom zhodli, že zrejme chcel prostitútku a nie striptérku. Ja som ho len rozdráždila a potom si musel zavolať takú, ktorá jeho očakávania naplnila“ smeje sa Táňa.

Iná príhoda sa spája s výpadkom elektriny. Táňa sa vtedy vyzliekala pre nejakú partiu, keď zrazu v byte všetko zhaslo a stíchlo.

Najprv si myslela, že je to nejaká finta, no keď sa pohľadom z okna presvedčila, že tma je aj inde, upokojila sa.

„Keďže sme sa opravy dočkať nemohli, napokon som vystúpenie dokončila pri sviečkach a plamienkoch zapaľovačov. Bolo to veľmi pôsobivé.“

Stále ju to baví

Keďže má priateľa od fachu, ten vie, čo priateľku živí. Nás však zaujímalo, či o Táninom povolaní vedia jej rodičia.

„Povedala som im to na rovinu. Upokojilo ich moje ubezpečenie, že je to iba o tanci a vyzliekaní. Nič viac. Dokonca sa na mňa boli pozrieť. Mama sa síce neraz 'prekrižovala', no otec bol v pohode. Hneď sa pustil do reči s mojimi kolegyňami,“ smeje sa Táňa.

Na otázku, dokedy sa plánuje venovať súčasnému povolaniu, Táňa odpovedať nevedela. Určite sa však nad koncom kariéry nezamýšľa. Strach nemá ani z mladšej konkurencie.

„Hoci ju robím tak dlho, stále ma táto práca baví. Mám 33 rokov, no do striptérskeho dôchodku sa nechystám. Kým budem cítiť, že je o mňa záujem, budem mať dobrú postavu a dokážem si zarobiť, na zmenu nepomýšľam...“

Najčítanejšie na Košice Korzár

Komerčné články

  1. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur
  2. Čo bude toto leto in?
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  5. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  6. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur
  2. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  3. Čo bude toto leto in?
  4. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  5. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  6. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  7. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 9 455
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 9 005
  3. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur 6 371
  4. Kam smerujú peniaze bohatých? 5 626
  5. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 4 135
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 344
  7. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život? 2 929
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro 2 465
  1. Marian Nanias: Jadrové zbrane – versus - Umelá Inteligencia.
  2. Anton Kaiser: 100 rokov organizovanej turistiky XLIII.
  3. Michal Fizer: B-17 s pomocou pre SNP neprileteli z Bari. Bombardéry 483-ky vzlietali zo Sterparone.
  4. Viktor Pamula: (Bez )bariérová Spišská Nová Ves I.
  5. Martin Eštočák: 💥 Skrytý rast výdavkov mesta Prešov: Za 2 roky o 1,1 milióna € viac na mzdy. A dohodári? Tí nás stoja takmer 200-tisíc ročne 💸
  6. Milan Srnka: Virtuálna ceruzka: Konsolidácia a doba kešu
  7. Irena Šimuneková: Čriepky z Anglicka - Old Basing
  8. Vladimír Krátky: Nomen omen, alebo dokedy bude v zdravotníctve cirkus ?
  1. Viktor Pamula: Slovenský zväz ľadovej hanby 17 396
  2. Natália Milanová: Nové záchody na ministerstve kultúry smrdia. Poriadne smrdia. 8 513
  3. Anna Brawne: Pridrahý Robo, nebolo tých klamstiev už dosť? 8 432
  4. Ivan Čáni: Pobavený Fico ako nevinné batoľa. 8 125
  5. Branko Štefanatný: Hráči z KHL nie, Šatan nie! 7 136
  6. Vladimír Čuchran: Správanie sa pri nákupoch. Až sa nabudúce v obchode zahľadíte na "krtkovanie" v potravinách. Možno návod, chvíľa na zamyslenie. Dôchodca v obchode. 6 011
  7. Otilia Horrocks: Keď sa p. redaktorka Benedikovičová opýtala premiéra Roberta Fica na PPA haciendy... /plus video/ 5 927
  8. Vladimír Bojničan: Z výkalov bič neupletieš – ani keby opozícia zrovna začala znášať zlaté vajíčka 5 711
  1. Marian Nanias: Jadrové zbrane – versus - Umelá Inteligencia.
  2. Marian Nanias: X (Röntgenové) lúče, alebo Gama žiarenie? Aký je rozdiel...
  3. Marcel Rebro: Nebezpečný terorista s valaškou a mierumilovný rasista so samopalom
  4. Anna Brawne: Pán minister, to naše zdravotníctvo som už zachránila ja, preto je najvyšší čas, aby ste zo seba prestali robiť šaša!
  5. Roman Kebísek: Štefánikova priateľka Weissová o ňom: Je to dobyvateľ
  6. Radko Mačuha: Fico je kráľ politickej džungle.
  7. INESS: Energetická pomoc – adresnosť v nedohľadne
  8. Věra Tepličková: "I napriek tomu, že ste žena, buďte slušná."
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Marian Nanias: Jadrové zbrane – versus - Umelá Inteligencia.
  2. Anton Kaiser: 100 rokov organizovanej turistiky XLIII.
  3. Michal Fizer: B-17 s pomocou pre SNP neprileteli z Bari. Bombardéry 483-ky vzlietali zo Sterparone.
  4. Viktor Pamula: (Bez )bariérová Spišská Nová Ves I.
  5. Martin Eštočák: 💥 Skrytý rast výdavkov mesta Prešov: Za 2 roky o 1,1 milióna € viac na mzdy. A dohodári? Tí nás stoja takmer 200-tisíc ročne 💸
  6. Milan Srnka: Virtuálna ceruzka: Konsolidácia a doba kešu
  7. Irena Šimuneková: Čriepky z Anglicka - Old Basing
  8. Vladimír Krátky: Nomen omen, alebo dokedy bude v zdravotníctve cirkus ?
  1. Viktor Pamula: Slovenský zväz ľadovej hanby 17 396
  2. Natália Milanová: Nové záchody na ministerstve kultúry smrdia. Poriadne smrdia. 8 513
  3. Anna Brawne: Pridrahý Robo, nebolo tých klamstiev už dosť? 8 432
  4. Ivan Čáni: Pobavený Fico ako nevinné batoľa. 8 125
  5. Branko Štefanatný: Hráči z KHL nie, Šatan nie! 7 136
  6. Vladimír Čuchran: Správanie sa pri nákupoch. Až sa nabudúce v obchode zahľadíte na "krtkovanie" v potravinách. Možno návod, chvíľa na zamyslenie. Dôchodca v obchode. 6 011
  7. Otilia Horrocks: Keď sa p. redaktorka Benedikovičová opýtala premiéra Roberta Fica na PPA haciendy... /plus video/ 5 927
  8. Vladimír Bojničan: Z výkalov bič neupletieš – ani keby opozícia zrovna začala znášať zlaté vajíčka 5 711
  1. Marian Nanias: Jadrové zbrane – versus - Umelá Inteligencia.
  2. Marian Nanias: X (Röntgenové) lúče, alebo Gama žiarenie? Aký je rozdiel...
  3. Marcel Rebro: Nebezpečný terorista s valaškou a mierumilovný rasista so samopalom
  4. Anna Brawne: Pán minister, to naše zdravotníctvo som už zachránila ja, preto je najvyšší čas, aby ste zo seba prestali robiť šaša!
  5. Roman Kebísek: Štefánikova priateľka Weissová o ňom: Je to dobyvateľ
  6. Radko Mačuha: Fico je kráľ politickej džungle.
  7. INESS: Energetická pomoc – adresnosť v nedohľadne
  8. Věra Tepličková: "I napriek tomu, že ste žena, buďte slušná."

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu