KOŠICE. Ministerstvo školstva vyčlenilo v minulom roku viac ako 8,15 milióna eur na preplácanie nákladov za cestovné žiakov základných škôl a špeciálnych základných škôl, ktorí dochádzajú do škôl mimo svojho bydliska. Najviac, 7,15 milióna, išlo školám v zriaďovateľskej pôsobnosti obcí a miest.
„Viac ako 539-tisíc eur vyplatili rodičom školy pod krajskými školskými úradmi a ďalších približne 448 000 eur vyplatili školy cirkevných zriaďovateľov.
„Najmenšia časť na dopravné, 14 500 eur, bola určená pre samosprávne kraje ako zriaďovateľov spojených škôl s organizačnou zložkou základnej školy,“ povedal nám hovorca ministerstva školstva Michal Kaliňák.
V Prešovskom kraji putovalo na preplatenie nákladov dopravného 1 624 894 eur, v Košickom 1 322 451 eur.
Peniaze na dopravné sa poskytujú s cieľom kompenzovať náklady rodičov žiakov základných a špeciálnych základných škôl plniacich si povinnú školskú dochádzku. Teda tých, ktorí musia dochádzať do školy mimo svojho trvalého bydliska v rámci určeného školského obvodu.
Autor: krs
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári