Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Technici v prvej osmičke s najvyššími ambíciami

Prvá basketbalová liga mužov má v skupine o 1. až 8. miesto na programe úvodné kolo. Slávia TU Košice privíta v sobotu tím BK 04 AC LB Spišská Nová Ves B.

Slávia TU Košice. Vianočný turnaj vyhral podľa predpokladov prvoligista.Slávia TU Košice. Vianočný turnaj vyhral podľa predpokladov prvoligista. (Zdroj: archív)

Prvá basketbalová liga mužov má v skupine o 1. až 8. miesto na programe úvodné kolo. Slávia TU Košice privíta v sobotu o 15.30 hod. v telocvični na B. Němcovej tím BK 04 AC LB Spišská Nová Ves B. Technici postúpili zo základnej skupiny do prvej osmičky a netaja, že by v nej radi hrali o popredné priečky.

KOŠICE. Po mesačnej prestávke pokračuje prvá basketbalová liga mužov stretnutiami v skupinách. V tej lepšej sa predstavia aj Košičania. Na úvod ich čaká domáce vystúpenie s rezervou Spišskej Novej Vsi. Mužstvá začínajú od nuly, doterajšie výsledky sa im nerátajú.

„Jesenná časť je stále akousi prípravou na finálovú osmičku. Podstatné je do nej sa dostať, čo sa nám podarilo. Teraz, tak ako každý rok, sa vynasnažíme ísť čo najvyššie. Ak by sa dalo, radi by sme prvú ligu vyhrali. Hoci si uvedomujem, že tohto roku je súťaž veľmi vyrovnaná a najvyššie ambície môže mať veľa celkov,“ hovorí tréner Slávie TU Košice Juraj Gacík.

V sobotu hostia vysokoškoláci pod svojimi košmi béčko Spišskej Novej Vsi. Jej sila rastie a padá podľa toho, či si rezerva vypomáha hráčmi z extraligového tímu.

„V Spišskej nastúpili aj s extraligistami, vyhrali o štyri body. U nás hrali bez pendlujúcich hráčov a zvíťazili sme o 30 bodov. Bez ohľadu na to, v akom zložení súper nastúpi, ten zápas by sme mali vyhrať. Ak chceme pomýšľať na boj o špicu, doma musíme víťaziť.“

Pauzu vyplnili turnajom

Súťaž pokračuje po štvortýždňovej pauze. Tú si Slávia TU spestrila Vianočným turnajom o Košický pohár. Pochopiteľne na ňom v konkurencii mužstiev z nižšej súťaže dominovala.

„Na turnaji sa zúčastnili všetky košické tímy. Bolo to také spestrenie tréningového procesu. Boli tak v zápasovom nasadení, výsledky boli podľa predpokladov, ale neboli pre nás smerodajné,“ dodal Juraj Gacík.

Fakty

Výsledky Vianočného turnaja:

Finále: Slávia TU Košice - UVL Košice 101:60 (58:29). Najviac bodov: Lutter 22, Lechman 19, Záhon 12 - J.Verešpej 19, Lipnický 11.

O 3. miesto : Kapybary Košice - Abovia Košice 73:60 (28:31). Najviac bodov: Buvalič, Fontaigne 12, Dizdarevič 10 - Drábik 18, Begáni 8

Semifinále: Slávia TU Košice - Kapybary Košice 104:60 (59:31). Najviac bodov: Lechman 17, Záhon 16, Lutter 15, Medvecký 11 - Bindas 18, Dizdarevič 8. UVL Košice - Abovia Košice 81:74 (30:34). Najviac bodov: Jankovič 19, Dorov 14, Lipnický 12, Figula 10 - Drábik 17, Onda 16, Babinčák 10