Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Krivačevičová z Good Angels: Možno som čakala aj ťažší zápas

Povinnú jazdu s Arrasom Pays D'Artois zvládli košické basketbalistky bez väčších ťažkostí.

Tijana Krivačevičová. S Arrasom dala 10 bodov.Tijana Krivačevičová. S Arrasom dala 10 bodov. (Zdroj: Judita Čermáková)

Good Angels zdolali doma francúzsky klub 78:52 a naďalej im patrí v B – skupine Euroligy vedúca pozícia.

KOŠICE. Náš majster je na tom v prestížnej súťaži tak, ako nikdy doposiaľ a tri kolá pred koncom základnej časti má reálnu šancu mať v play-off výhodu domáceho prostredia.

Spočiatku sa zdalo, že basketbalistky Good Angles Košice upravia svoj strelecký bodový rekord v Euroligy. V prvej štvrtine dali v súboji s Arrasom 32 bodov. Vo chvíli, keď bol náskok žlto–modrých zhruba dvadsaťbodový, sa hra vyrovnala, Košičanky už len kontrolovali dianie na palubovke Infiniti arény.

Posledný tím B – skupiny zdolali o 26 bodov a po strede potrebujú ešte jedno víťazstvo na to, aby mali v play-off výhodu domáceho prostredia. Žlto–modré si vypracovali tri mečbaly. Majú tri pokusy na to, aby zaknihovali jedno víťazstvo.

Potrebujú ešte jedno víťazstvo

„Sme rady, že sme aj tento zápas zvládli. Do play-off chceme ísť s výhodou domácich košov, ešte aspoň raz vo zvyšných troch stretnutiach potrebujeme vyhrať. Po toľkých víťazstvách, po čom inom môžeme túžiť, ako dostať sa v Eurolige do prvej osmičky?,“ nahlas sa pýta pivotka Good Angels Tijana Krivačevičová, ktorá vie, že klub má sezónu rozohranú priaznivo.

Podstatná je výhra

Arras Pays D'Artois odvolal pred vystúpením v Košiciach trénera. V porovnaní s prvým vzájomným duelom nastúpil s tromi novými tvárami, no v metropole východného Slovenska sa už po pár minútach mohol vzdať nádeje, že práve tu si pripíše prvé víťazstvo v Eurolige.

„Možno som čakala aj ťažší zápas. V Arrase to bolo vyrovnané, tam sme väčšinou prehrávali a na konci to otočili. Podstatné je, že sme tento zápas vyhrali. O to nám išlo,“ podotkla Krivačevičová.

Mali málo rýchlych protiútokov

V prvej desaťminútovke to boli zo strany domácich strelecké hody. Štvrtinu vyhral náš majster 32:16. Ak by mu to sypalo aj naďalej, Košičanky by pokorili aj stobodovú hranicu. Prišiel však útlm.

„Žiaľ, tá stovka nepadla. To ma kvôli divákom mrzí. Ale zase do tabuľky sa ráta výhra a tú máme,“ povedala Tijana a pokračovala: „Tréner nás nabádal, aby sme v druhom polčase hru zrýchlili. Mali sme málo rýchlych protiútokov. Na druhej strane sme si stále udržiavali slušný náskok.“

Zaberajú ako kolektív

Autorka desiatich bodov, ktorá proti Arrasu doskočila deväť lôpt, podčiarkla, v čom tkvie sila celku Good Angles. V stredu ani jedna z hráčok neprekročila dvadsaťbodovú hranici, stačilo to však na víťazstvo 78:52. Deväť hráčok v žlto–modrom však figurovalo v listine strelcov.

„Podľa mňa našou výhodou je, že každý na ihrisku dokáže byť pre súpera nebezpečný. Nestojíme na jednej či dvoch hviezdach. Z toho ťažíme. Vieme zaberať ako kolektív,“ dodala Tijana.