Štvrtok, 21. jún, 2018 | Meniny má Alojz
Nájdete nás na webe

Good Angels zdolali Fenerbahce a sú lídrom

Vypredaná Infiniti aréna dnes videla napínavý súboj o prvenstvo v B-skupine, v ktorom košické basketbalistky vyhrali tesne 66:63.

Uprostred hráčka Košíc Lucia Kupčíková, vpravo hráčka Fenerbahce Istanbul Cappie Pondexterová.(Zdroj: TASR/František Iván)

KOŠICE. Basketbalistky slovenského šampióna Good Angels Košice dnes zvíťazili v priamom súboji o prvenstvo v B-skupine Európskej ligy 2012/2013 na domácej palubovke nad favorizovaným tureckým družstvom Fenerbahce Istanbul tesne 66:63 a vylepšili si pozíciu pred prvým kolom vyraďovacej fázy.

O úvodné dva body sa postarala hosťujúca Vardarliová, no domáce odpovedali presnými zásahmi Bojovičovej a Kulichovej (4:2).

Za stavu 4:4 predviedla presnú ruku spoza trojkového oblúka Quigleyová a po nej sa nepomýlila z trestných hodov Piersonová - 9:4.

Košičanky si udržiavali päťbodové vedenie, no po trojke Sverrisdóttirovej sa im podarilo v 8. minúte odskočiť na 16:10.

Hostky korigovali 12 sekúnd pred koncom úvodnej desaťminútovky na 17:20, keď sa Vardarliová prezentovala trojbodovým zápisom.

V 11. minúte domáce hráčky vyhrávali najvyšším rozdielom 24:17, no aktívna McCoughtryová okamžite skresala z ich náskoku, keď pri dvojbodovom zásahu bola faulovaná - 24:20.

Sedembodové vedenie prinavrátila Košiciam o štyri minúty neskôr Kulichová (30:23), hosťujúci tím však v priebehu dvoch minút dokázal manko zmazať a na 32:32 upravila Pondexterová.

Tesné vedenie

O niekoľko sekúnd neskôr už svietil na ukazovateli skóre stav 32:34, potom ako Matovičová po druhý raz v stretnutí poslala svoje družstvo do tesného vedenia. Do konca polčasu však "žlto-modré" otočili stav stretnutia vo svoj prospech (36:34).

Tesné vedenie si košický klub udržiaval do 24. minúty (40:38), potom však pridal ďalšie štyri body a košické publikum ožilo. Obidve družstvá predovšetkým dobre bránili a okamžite vyrážali do nebezpečných protiútokov.

V 27. minúte sa individuálne presadila Piersonová a upravila na 50:43. Hostky o dve minúty neskôr znížili na 47:50 z ich pohľadu, ale po tridsiatich minútach mohli byť spokojnejšie predsa len domáce hráčky - 55:49.

V 32. minúte zvýšila na 57:49 Quigleyová, súperky ihneď korigovali po dvoch trestných hodoch Bibrzyckej. O dve minúty neskôr znížila na rozdiel štyroch bodov McCoughtryová a na 55:57 z pohľadu hostí upravila Tuncluerová.

V dramatickom závere mali viac šťastia domáce hráčky a po víťazstve 66:63 sa stali lídrom B-skupiny.

Maroš Kováčik (tréner Košíc): "O víťazstvo sa pričinil výborný výkon v obrane, náš najlepší v tejto sezóne. Dokumentuje ho iba 63 bodov v našom koši. Očakával som, že sa viac presadíme strelecky. Každú z mojich zvereniek však chválim."

Roberto Íňiguez (tréner Fenerbahce): "Bol to ťažký zápas, v ktorom Košičanky potvrdili svoju silu. Bez košov a bodov nemôžeme pomýšľať na úspech, čo sa potvrdilo v tomto stretnutí. Mali sme veľmi nízke percento úspešnosti streľby (34,8, pozn.). Gratulujem domácim k víťazstvu."

Lucia Kupčíková, kapitánka Good Angels: "Myslím si, že sme bojovali do posledných sekúnd i keď sa možno zdalo, že sťahujú náskok. Stále sme verili, že vyhráme a nakoniec sa tak aj stalo. Chcem poďakovať fanúšikom, ktorí vytvorili vynikajúcu atmosféru, najmä v závere zápasu."

Petra Kulichová, hráčka Good Angels: "Vedeli sme, že Fenerbahce je silné družstvo, no my sme ho zdolali a získali dôležité dva body, ktoré nás posunuli na prvé miesto. V závere sa súper po trojke priblížil na rozdiel jedného bodu, no dôležité šestky premenila Lacyová a jednu Bojovičová. Potom som už verila, že to vyhráme."

Good Angels Košice - Fenerbahce Istanbul 66:63 (36:34)

Zostava a body GA: Piersonová a Kulichová po 10, Bojovičová 9, Quigleyová 7, Kupčíková 2 (Krivačevičová 12, Sverrisdóttirová a Lacyová po 8)

Najviac bodov Fenerbahce: McCoughtryová a Tuncluerová po 12, Bibrzycka a Veramejenková po 9.

Rozhodovali: Jersan (Slovin.), Mrdak (Srb.), Zapolski (Poľ.), TH: 14/13 - 18/13, trojky: 3:4, fauly: 19:19, 2500 divákov - vypredané.