Korzár logo Korzár Košice

Vodiči autobusov dostanú o 2,5 percenta viac

Vodiči spoločnosti Eurobus dostanú v marcovej výplate o 2,5 percenta viac ako doteraz.

Vodiči nebudú štrajkovať. O výške dotácie ešte bude Eurobus rokovať s KSK.Vodiči nebudú štrajkovať. O výške dotácie ešte bude Eurobus rokovať s KSK. (Zdroj: Judita Čermáková)

Vodiči dominantného autobusového prepravcu v Košickom kraji - spoločnosti Eurobus – dostanú v marcovej výplate o 2,5 percenta viac ako doteraz. Tento výsledok rokovaní vedenia firmy s odborármi znamená, že sa cestujúci v kraji nemusia obávať ich štrajku.

KOŠICE. Ešte začiatkom týždňa to vyzeralo na celoslovenský štrajk vodičov autobusov, avšak aj vďaka dohode odborárov s manažmentom Eurobusu si nemusia cestujúci hľadať alternatívne možnosti dopravy.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Štrajk u nás neprichádza do úvahy, riadime sa platnou kolektívnou zmluvou. V nej sme sa dohodli s odbormi na 2,5–percentnom navýšení základných platov vodičov. Teraz by mala stúpnuť ich priemerná mzda takmer na 680 €, teda priemerne dostanú asi o 20 € navyše. Percentuálny nárast je nad predpokladanou úrovňou inflácie, snáď s tým bude spokojnosť,“ povedal nám generálny riaditeľ Eurobusu Ľubomír Gerši.

SkryťVypnúť reklamu

Gerši: Ak nám KSK dá menej, nekúpime autobusy

Eurobus momentálne uzatvára minulý rok a chystá sa rokovať o výške úhrady za uplynulý rok s Košickým samosprávnym krajom (KSK), ktorý si u tejto spoločnosti objednáva poskytovanie výkonov vo verejnom záujme.

Zastupiteľstvo KSK schválilo rozpočet na tento rok, v ktorom Úrad KSK zaviazalo uvoľniť maximálne 13,06 milióna €, čo by malo byť zhruba 80 percent požadovanej čiastky Eurobusom na vykrytie strát zo zľavnených lístkov pre dôchodcov, študentov, žiakov, ZŤP a cestujúcich s čipovými kartami.

Zaujímalo nás, či sa s tým Eurobus uspokojí, alebo bude žiadať plnú dotáciu. Gerši to zatiaľ nechcel komentovať.

„Ak by sme z KSK dostali výrazne menej peňazí, prehodnotíme výšku investícií do obnovy vozového parku. Minulý rok sme nakúpili 25 nových autobusov. Či to tak bude aj tento rok, bude závisieť od výšky dotácie,“ dodal.

SkryťVypnúť reklamu

Potešiteľné podľa neho je hlavne to, že minulý rok prepravili takmer rovnaký počet cestujúcich ako v roku 2011 - 15,5 milióna.

„Predtým nám tie počty klesali o zhruba 4 - 5 percent ročne,“ povedal Gerši.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 103 515
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 825
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 635
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 787
  5. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 6 339
  6. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 443
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 4 743
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 528
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu