Zástupcovia Guard Steel Trans kickboxing klubu Košice sa v sobotu zaskveli nielen na 14. ročníku medzinárodného turnaja Slovak Open 2012 (zároveň Memoriál Ladislava Tótha) v Banskej Bystrici, ale aj počas galavečera „ŠOK 2012“, na ktorom sa oceňovali najlepší košickí športovci za uplynulý rok.
KOŠICE. Na spoločenskej akcii v hoteli Yasmin žiarili najmä nežnejšie členky klubu a pánska časť pozvaných hostí sa zhodla v názore, že dámy či slečny s tvrdými päsťami boli skutočnou ozdobou večera.
„Pri našom stole sa naozaj zišli veľmi pekné baby,“ potmehúdsky sa usmieval šéf Guard Steel Trans klubu Peter Onuščák.
„Aj keď sme mali v sobotu súťažné povinnosti v Banskej Bystrici, takúto akciu, na ktorej bola ocenená aj členka nášho klubu Veronika Cmárová, sme si predsa nemohli nechať ujsť. Ona dostala od nás voľno, aby sa mohla na galavečer pripraviť a bolo vidieť, že si dala záležať, šaty, účes, nechty, jednoducho, všetko bolo perfektné... Jej staršia sestra Lucia na Slovak Open bola a po jednej rane od súperky mala trochu červený nos, ale cestou do Košíc sa to stratilo a počas galavečera už nebolo ani stopy po dopoludňajších zápasoch...“
Lucia Cmárová si priniesla z Banskej Bystrice štyri medaily, striebornú z disciplíny kick light do 65 kg a tri bronzové, z light contact a kick light do 60 kg,a z light contact do 65 kg a hojnou mierou tak prispela k bohatému úlovku (10 zlatých, 4 strieborné, 11 bronzových medailí) kickboxerov košického Guard Steel Trans klubu.
„V poslednom období je to naozaj náš najväčší turnajový úlovok,“ mohol sa popýšiť Peter Onuščák.
Potešili ho nielen mládežníci, ale aj ostrieľanejší kickboxeri z jeho tímu.
„Ako napríklad Miro Smolar, ktorý si vo finále full contactu do 71 kg poradil aj so silným ukrajinským pretekárom, Peťo Madarasz vo full contacte do 67 kg, ktorý opäť zápasí po trojročnej pauze, alebo skúsený reprezentant Filip Barák. Všeobecne vo full contacte sme boli veľmi dobrí. Horšie to bolo už v prípade Vila Vantu či Mateja Englera, ktorí sa počas turnaja zranili.“
Osožná „hosťovačka“
Hviezdou košického tímu bol aj ukrajinský legionár Ivan Ovsienko, ktorý vybojoval dve zlaté, v point fighting do 74 i 79 kg.
„On získal skalpy naozaj vynikajúcich súperov, dokáže porážať pretekárov zo svetovej špičky, ako napríklad majstra sveta v semi contacte Maďara Richarda Veresa,“ oceňuje ukrajinskú výpomoc predseda košického klubu.
„Ukrajinci v podstate vypĺňajú segment, ktorý my v klube nemáme, štartujú v disciplínach, ktoré my netrénujeme. Tým, že im umožňujeme hosťovanie v našom klube, pomáhame jednak im, že môžu na športové víza cestovať na turnaje, ale aj sebe, pretože na spoločných sústredeniach a tréningoch môžu od nich získať aj naši borci cenné skúsenosti. V našej lige síce zatiaľ nemôžu štartovať, ale usilujeme sa o založenie akejsi stredoeurópskej ligy, ktorá by bola otvorená pre zahraničných pretekárov, čím by sa zvýšila kvalita. Aby sme sa s borcami z takých krajín ako Česko, Poľsko, Maďarsko, Ukrajina mohli stretnúť trebárs štyrikrát do roka, nielen raz.“
V „drese“ Guard Steel Trans klubu sa na Slovak Open predstavil poltucet ukrajinských hostí.
„A ďalší traja vystupovali pod hlavičkou ukrajinskej reprezentácie. Najviac borcov prišlo na turnaj z Maďarska, okolo stošesťdesiat, a bolo ich viac ako Slovákov... Pritom účasť domácich borcov dotoval zväz a ich štartovné bolo v podstate symbolické, päť eur, zatiaľ čo zahraničných pretekárov to stálo pätnásť eur,“ mrzí Petra Onuščáka, prezidenta Slovenského zväzu kickboxu, postoj niektorých domácich klubov.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári